CCIE.pl

site 4 CCIE wannabies
It is currently 18 Jan 2017, 23:08

All times are UTC+01:00

Post new topic  Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page 1 2 Next
Author Message
Post #1 Posted: 17 Apr 2014, 15:00 
rookie
rookie

Witam

Złożyłem zapytania do kilku Akademii Cisco we Wrocławiu i od jednej z nich dostałem taka oto odpowiedź:

W cenie kursu wliczone są materiały niezbędne do szkolenia oraz egzamin końcowy każdego z semestrów realizowany w ramach akademii. Egzamin certyfikujący międzynarodowy CCNA - 200-120 nie jest wliczony w cenie i może być zdawany jedynie w autoryzowanym centrum egzaminacyjnym Pearson VUE.

Rozumiem, że nie zdobędę tam certyfikatu ? Czyli pic na wodę ?

Post #2 Posted: 17 Apr 2014, 15:10 
wannabe
wannabe

worldwar wrote:
Rozumiem, że nie zdobędę tam certyfikatu ? Czyli pic na wodę ?

Kochany kolego,
Otóż, w 99% akademii tak to właśnie istnieje. Jedynie w szkoleniach opłacanych przez Unię, dają opłacają Ci podejście do egzaminu.
Powiedzmy kurs kosztuje 2tysiące, a to firma X zrobi go za 3 tysiące i w nim masz wliczony exam. Lepiej wydać 2 tysiące, bo i tak połowa jak nie mniej przystępuje do egzaminu, reszcie sieci się znudzą (takie wyciągam wnioski u mnie na uczelni, ale studenci a osoby pracujące to 2 różne sprawy. U mnie w sumie 2 osoby na 15 zdało...).

Egzamin bez zniżek kosztuje 295$ + VAT 23% (podziękuj rządom D. Tuska) Bez problemu zapłacisz debetówką (delfinkiem z mBanku)

A i jak jesteś we Wrocku to może jakaś firma Cię zatrudni po kursie i Ci opłaci egzamin ;-)

Post subject:
Post #3 Posted: 17 Apr 2014, 15:12 
wannabe
wannabe

W akademiach nie zdobywa się certyfikatów, tylko wiedzę oraz potwierdzenie ukończenia kursu i zdania egzaminu końcowego. Certyfikaty zdaje się w jednostkach, które umożliwiają podejście do egzaminu certyfikującego. Listę jednostek w swoim rejonie znajdziesz na http://www.pearsonvue.com/cisco/
Rejestrujesz się, zaznaczasz egzamin, który Cię interesuje i wybierasz jednostkę.
Uprzedzając kolejne pytanie: jak dobrze pamiętam egzamin CCNA kosztuje 300 $ netto, ale po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminów w akademii dostaje się voucher na egzamin certyfikujący.

Edit: Zomal mnie uprzedził, ale w zasadzie uzupełniliśmy swoje odpowiedzi ;)

Post subject:
Post #4 Posted: 19 Apr 2014, 10:38 
rookie
rookie

Dzięki, no to nie pozostaje mi nic innego jak się zapisać. Rzeczywiście dają po zakończonym kursie rabat 65% - a potrzeba mi usystematyzowanej wiedzy, sam nie umiem się jednak efektywnie uczyć. Za dużo chciałbym na raz.

Post subject:
Post #5 Posted: 21 Apr 2014, 22:53 
member
member

Jeżeli o Wrocławiu mowa, to omijaj tylko szerokim łukiem Akademię ITI. Reszta, w większości jak najbardziej ok.

Post subject:
Post #6 Posted: 25 Apr 2014, 07:45 
wannabe
wannabe

violkawilciak wrote:
No niestety muszę benou przyznac racje, ja się naciąłem.

Możesz napisać coś więcej??

Post subject:
Post #7 Posted: 25 Apr 2014, 12:27 
wannabe
wannabe

violkawilciak wrote:
No niestety muszę benou przyznac racje, ja się naciąłem.

Ostatnia wizyta: Wczoraj 16:11 (Minut: 2)
Wizyt: 1 Łączny czas wizyt Minut: 2

Dzięki marnej stronce i SEO opłaciłem sobie studia, jakoś linki trzeba sobie generować, prawda? :twisted:
Proponuje aby, przy rejestracji dokonać podziału sieci przy pomocy VLSM to by było coś :D

Post subject:
Post #8 Posted: 26 Apr 2014, 11:27 
wannabe
wannabe

Panowie proszę takie posty raportować !

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Do you have questions about CCIE.pl board ?
Just mail me :) patryk@ccie.pl

Post subject:
Post #9 Posted: 26 Apr 2014, 11:36 
wannabe
wannabe

RuFiK wrote:

Jakbyś nie zauważył raportowanie poprzez - odpowiednią funkcję forum - nie działa

Post subject:
Post #10 Posted: 26 Apr 2014, 19:38 
wannabe
wannabe

domin wrote:
RuFiK wrote:

Jakbyś nie zauważył raportowanie poprzez - odpowiednią funkcję forum - nie działa

Działa. Ja dostaje komunikaty.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Do you have questions about CCIE.pl board ?
Just mail me :) patryk@ccie.pl

Post subject:
Post #11 Posted: 17 Nov 2015, 23:11 
wannabe
wannabe

benou wrote:
Jeżeli o Wrocławiu mowa, to omijaj tylko szerokim łukiem Akademię ITI. Reszta, w większości jak najbardziej ok.

Temat trochę stary, ale... brak tutaj totalnie argumentów a ja zawszę byłem zadowolony, więc muszę trochę obronić ;-) Ja robiłem tam CCNA, robię CCNP. W grupach zwykle marudziły osoby, którym nie chciało się uczyć. Ten instytut tak ma - dbają o swoją reputację i cisną, nie pozwalają przechodzić na kolejne semestry bez wiedzy a niektórym się to nie podoba jak nie pozwolą się prześlizgnąć :P

Dla porównania miałem przez chwilę styczność z CCNA na Politechnice Poznańskiej i wykładowca kazał czytać materiały i wychodził z sali. No cóż...

Post subject:
Post #12 Posted: 18 Nov 2015, 12:05 
wannabe
wannabe

rysic wrote:
benou wrote:

Temat trochę stary, ale... brak tutaj totalnie argumentów a ja zawszę byłem zadowolony, więc muszę trochę obronić ;-) Ja robiłem tam CCNA, robię CCNP. W grupach zwykle marudziły osoby, którym nie chciało się uczyć. Ten instytut tak ma - dbają o swoją reputację i cisną, nie pozwalają przechodzić na kolejne semestry bez wiedzy a niektórym się to nie podoba jak nie pozwolą się prześlizgnąć :P

Dla porównania miałem przez chwilę styczność z CCNA na Politechnice Poznańskiej i wykładowca kazał czytać materiały i wychodził z sali. No cóż...

Ja robie tam teraz CCNP SEC. Kurs się przeciąga(po części z winy kursantów), ale w zamian za to dostajemy dużo przydatnej wiedzy która wykracza poza zakres kursu. Ogólnie chyba jedyna opcja we wro jesli chodzi o poziom ponad CCNA.

Post subject:
Post #13 Posted: 18 Nov 2015, 18:51 
CCIE
CCIE

rysic wrote:

Może jak wszyscy zaczynali czytać na głos, to się denerwował ;)

Post #14 Posted: 08 Jul 2016, 12:00 
wannabe
wannabe

Też polecam ITI. U nas dokładnie było to samo. Zajęcia przeciągane z naszej winy, rzadko z powodu instytutu. Pan Andrzej i Pani Barbara jeśli chodzi o wiedzę i praktykę - bardzo rzetelnie i konkretnie. Zadania dostawaliśmy praktyczne, takie, że nie jedne osoby które miały skończony CCNA dziwiły się pytając co to za poziom jest. Nie wspomnę o zaliczaniu egzaminu po każdym semestrze. Dużo praktycznej wiedzy. Szkoła dla tych co chcą się uczyć, a nie dla tych co chcą papier.

Dla przykładu z ccna ze switchingu wygrzebałem gdzies z PT z 2012:

Nie pamiętam założeń, ale po zajęciach ćwiczyłem w domu na PT

https://app.box.com/s/wpmgonuojqvao27hc10mxgllekxw4ruk

Post #15 Posted: 17 Aug 2016, 22:27 
fresh
fresh

Z najświeższych informacji wynika , że całe "dobro" szkoleniowe to już nie ITI.
Trzon wykładowców czyli Pani Basia i Pan Andrzej działają pod własnym szyldem
DYNACON z siedzibą przy Osobowickiej 89. Dowiedziałem się także, są oni chyba jako jedyni w Polsce
posioadaczami certyfikatu MSc Ethical Hacking and computer security i z tej dziedziny
ruszają także ze szkoleniami

Post new topic  Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page 1 2 Next

All times are UTC+01:00