CCIE.pl

site 4 CCIE wannabies
It is currently 22 Jan 2017, 21:29

All times are UTC+01:00

Post new topic  Reply to topic  [ 702 posts ]  Go to page Previous 141 42 43 44 4547 Next
Author Message
 Post subject:
Post #631 Posted: 02 Oct 2013, 13:05 
wannabe
wannabe

Patton wrote:
No nic spokojnie czekam aż mi się pojawi informacja w profilu na stronie CISCO. I trzeba zacząć pomału myśleć który kolejny.

Hmm... ja jestem na finiszu CCNP, ale jakbym miał się decydować ponownie zdecydowałbym się najpierw na CCNA Security albo Voice, lepiej mieć podstawy z szerzej pojętych sieci i poszukać pracy niż od razu lecieć na CCNP aby potem być dobrym ale tylko w czymś konkretnym.
Oczywiście istotna jest specjalizacja, ale co nie neguje, że nawet jakbyś się chciał specjalizować tylko i wyłącznie w R&S to warto również znać podstawy bezpieczeństwa, czy Voice, sporo jest ofert pracy, w których oczekuje się od kandydata aby był kombajnem :P
Książkę Official Cert Guide do Voice na BookDeposity kupiłem z przesyłką za 100zł, do Security wyszło z 115?
Do tego poszukasz manual labów, obejrzeć CBT Nugget albo INE i jesteś w stanie ogarnąć materiał bardzo szybko :) Z ROUTE tylko bardzo pobieżnie jest omówiona kwestia VPNów, a na CCNA Sec jest site-to-site VPN oraz SSL VPN, więc chyba warto nawet dla siebie się pouczyć. Jak chcesz zaszaleć to nawet gdzieś kurs z kryptografii na MIT widziałem za darmo ;)
Zresztą najlepiej sam pogrzeb w sieci, zorientuj sie czego oczekują pracodawcy, w 100% nie spełnisz wymagań, wystarczy, że spełnisz w 70% :P A jak będziesz miał szczęście to i pracodawca będzie Ci opłacał egzaminy :)

Post subject:
Post #632 Posted: 02 Oct 2013, 13:31 
wannabe
wannabe

Zomal wrote:
Hmm... ja jestem na finiszu CCNP, ale jakbym miał się decydować ponownie zdecydowałbym się najpierw na CCNA Security albo Voice, lepiej mieć podstawy z szerzej pojętych sieci i poszukać pracy niż od razu lecieć na CCNP aby potem być dobrym ale tylko w czymś konkretnym.

Pozwole sie nie zgodzic, jak to mowia: jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :)

Ale to moje subiektywne podejscie. O ile specjalizacja na 2 max 3 technologiach na poziomie A, o tyle robienie wszystkiego co mozliwe a nie piecie sie w gore jest bezsensu i nic dobrego nie przyniesie.

Post subject:
Post #633 Posted: 02 Oct 2013, 14:20 
rookie
rookie

Pracuje już od 6 miesięcy w dziale wdrożeń także na razie pracy nie szukam, chcę po prostu rozszerzać swoje kompetencje. Domyślnie w pracy mam się specjalizować w dwóch ścieżkach (przy czym R&S uznawany jest za podstawę nie specjalizację) pierwszą jest Voice druga ma wyjść z czasem jak trochę dłużej popracuję. Myślę czy by nie zrobić CCDA bo potem dość fajnie można zrobić CCNP R&S oraz CCDP zdając 4 egzaminy.

Co do kryptografii to widziałem tylko online-owe kursy z Uniwersytetu Stanforda z MIT nie widziałem.

Co do materiałów to jak się na coś zdecyduję to na pewno pokopię na tym forum i w googlach co ludzie polecają do nauki. Sam do CCNA robiłem akademie CISCO na uczelni a później przygotowywałem się w oparciu o Curriculum oraz filmiki z CBT Nuggets.

Co do opłacania egzaminów przez pracodawcę to jest chyba na to szansa o ile będzie to można wrzucić w koszta jakiegoś projektu, który będziemy realizować. Niestety póki co głównie dłubię w złomie Huaweia oraz Telefonach IP AVAYA.

Post subject:
Post #634 Posted: 02 Oct 2013, 16:26 
wannabe
wannabe

Tak się dowiedziałem - przy czym zakres graniczny jest większy i zależny od konkretnego zestawu testowego.
Ja się nie zastanawiam co, tylko jak szybko. Wiedzę już mam, bo się uczyłem do CCNP, a do tego wykorzystywałem sporą część w praktyce. Teraz trzeba zrobić "thorough review" i podejść do egzaminów po kolei.

Post subject:
Post #635 Posted: 03 Oct 2013, 17:12 
fresh
fresh

Witam :) Tydzień temu zdałem egzamin CCNA, przyszedł mi już mail potwierdzający wynik. I mam takie pytanie, czy Cisco wysyła pocztą certyfikaty czy trzeba sobie pdf'a generować? I czy zdawał ktoś w Syntea w Warszawie i po jakim czasie dostaliście fakturę?

Post subject:
Post #636 Posted: 03 Oct 2013, 17:23 
wannabe
wannabe

Lys wrote:
Witam :) Tydzień temu zdałem egzamin CCNA, przyszedł mi już mail potwierdzający wynik. I mam takie pytanie, czy Cisco wysyła pocztą certyfikaty czy trzeba sobie pdf'a generować? I czy zdawał ktoś w Syntea w Warszawie i po jakim czasie dostaliście fakturę?

Cisco wysyła certyfikaty, ja na swój CCNA czekałem osobiście z ok. 3 tygodnie :). Ale pdfa również masz możliwość ściągnąć całkowicie za darmo.

Post subject:
Post #637 Posted: 03 Oct 2013, 19:58 
wannabe
wannabe

d3s wrote:
Lys wrote:

Cisco wysyła certyfikaty, ja na swój CCNA czekałem osobiście z ok. 3 tygodnie :). Ale pdfa również masz możliwość ściągnąć całkowicie za darmo.

A skąd go ściągnąć ;)?

Post subject:
Post #638 Posted: 04 Oct 2013, 12:38 
fresh
fresh

elvismichal wrote:
A skąd go ściągnąć ;)?

Wydaje mi się, że stąd - https://i7lp.integral7.com/cisco ;)

Post subject:
Post #639 Posted: 04 Oct 2013, 16:09 
wannabe
wannabe

Lys wrote:
elvismichal wrote:
A skąd go ściągnąć ;)?

Wydaje mi się, że stąd - https://i7lp.integral7.com/cisco ;)

Dokładnie tak :)

Post subject:
Post #640 Posted: 28 Oct 2013, 11:53 
fresh
fresh

ebers_moll wrote:
wookasch wrote:

Ok, dzięki za info.

Nie taki diabeł straszny. Będzie się trzeba dłużej przygotować, ale na pewno mi to nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie - pomoże.

Nie jest straszny. Zdałem nowe ICND1 (w sierpniu) i ICND2 (w październiku). Nie mam porównania do starych egzaminów ale nowe da się zaliczyć. Nie chodziłem na żadne kursy. Najpierw obejrzałem CBT Nuggets, potem uczyłem się z Official Cert Guide.

Post subject:
Post #641 Posted: 19 Nov 2013, 13:48 
newbie
newbie

Witam,

Szybkie pytanie.
Dotyczy ono możliwości przeniesienia egzaminu na czas po ważności vouchera.
Czyli chodzi o scenariusz taki, że:
1.Voucher jest ważny to 9 grudnia.
2.Zapisuję się na egzamin przed 9 grudnia, ale przesuwam go na później najlepiej z możliwością zachowania vouchera :)

Jak wygląda możliwość realizacji takiego scenariusza?
Ktoś coś podobnego przechodził/robił?

Z góry dzięki.
Pozdrawiam!

Post subject:
Post #642 Posted: 19 Nov 2013, 14:10 
wannabe
wannabe

Mogę się mylić, ale voucher jest na zapisanie się na egzamin.
Rezerwując egzamin nie płacisz całości jeśli masz ważny w tym momencie voucher, a na kiedy zarezerwujesz exam to już kwestia inna.

Post subject:
Post #643 Posted: 19 Nov 2013, 20:56 
fresh
fresh

Cześć,

Udało mi się uzyskać voucher z Akademii na 58% upustu.
Teraz przyszedl czas na jego wykorzystanie.

Image

Jednak kiedy dochodzi do wpisania kodu na person vue. Wywala mi blad w tym miejscu

Image

Jak to załatwić ?

Post subject:
Post #644 Posted: 19 Nov 2013, 21:20 
wannabe
wannabe

pi razy drzwi wrote:
Jak to załatwić ?

Mi wywalało błąd jak kod wpisałem w to pierwsze okienko, spróbuj w drugie... Promotion
No chyba, ze to robiłeś. Jaki błąd się pojawia?

Post subject:
Post #645 Posted: 19 Nov 2013, 21:20 
wannabe
wannabe

wyślij mi kod to sprawdze u siebie czy przechodzi

Post new topic  Reply to topic  [ 702 posts ]  Go to page Previous 141 42 43 44 4547 Next

All times are UTC+01:00