Pytania z testów na netacad a certyfikacja

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
Frant!c
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2015, 21:14

Pytania z testów na netacad a certyfikacja

#1

#1 Post autor: Frant!c »

Cześć.
Chciałbym się dowiedzieć o poziom trudności certyfikacji na poziomie CCNA. Jestem uczestnikiem akademii Cisco i chciałbym podejść do egzaminu. Staram się rozwiązywać rzetelnie testy które są testami podsumowującymi tematy i semestry. Wychodzi mi średnio 70-80%. Do brzegu... wiem że to niedorzeczne ale czy takie wyniki pozwolą zdać egzamin? Czy pytania na egzaminie są prostsze niż te z pojedynczych testów? Fakt istnienia granicy 850 punktów na 1000 mocno (85%) mnie frustruje :evil: .
Dzięki za odpowiedź!

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#2

#2 Post autor: drake »

Hej,
nie pekaj, dasz rade! Jesli rzetelnie sie uczyles, powinienes zdac. Ja atakuje JNCIA za tydzien, ale chyba bardziej na luzie... ;)

Pozdruffka!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Pytania z testów na netacad a certyfikacja

#3

#3 Post autor: Kyniu »

Frant!c pisze:Cześć.
Chciałbym się dowiedzieć o poziom trudności certyfikacji na poziomie CCNA. Jestem uczestnikiem akademii Cisco i chciałbym podejść do egzaminu. Staram się rozwiązywać rzetelnie testy które są testami podsumowującymi tematy i semestry. Wychodzi mi średnio 70-80%. Do brzegu... wiem że to niedorzeczne ale czy takie wyniki pozwolą zdać egzamin? Czy pytania na egzaminie są prostsze niż te z pojedynczych testów? Fakt istnienia granicy 850 punktów na 1000 mocno (85%) mnie frustruje :evil: .
Dzięki za odpowiedź!
Owszem próg jest wysoki ale ...... za odwagę masz 300 pkt na wejściu. Chyba, że coś się zmieniło o czym nie wiem. Czyli 1000 odjąć 300 i odjąć 150 a zostaje Ci do zdobycia 550.

Natomiast co do zasady pytania na egzaminie są dużo trudniejsze niż te na testach. Najlepiej poszukaj w necie przykładowych pytań z testów. Mimo NDA da się je znaleźć, np. na AIO.

lukis
member
member
Posty: 46
Rejestracja: 30 lip 2014, 12:27

#4

#4 Post autor: lukis »

W marcu podchodziłem do CCNA i mogę powiedzieć, że bez potrzeby się denerwowałem, że próbne testy zdaję na ok 80-90%. Testy to jedno a drugie to zadania praktyczne. Przed podejściem do egzaminu przerabiałem zadania z PT na wszystkie strony i to na pewno się opłaciło. Teorię znalem dobrze, ale przy rozwiązywaniu przykładowych testów nie zawsze wynik był powyżej progu CCNA. IMHO jeżeli nie masz problemu z zadaniami w PT i zdajesz przykładowe testy na +/- 80 % to możesz podchodzić do egzaminu.

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

Re: Pytania z testów na netacad a certyfikacja

#5

#5 Post autor: SQ8UW »

Frant!c pisze:Cześć.
Chciałbym się dowiedzieć o poziom trudności certyfikacji na poziomie CCNA. Jestem uczestnikiem akademii Cisco i chciałbym podejść do egzaminu. Staram się rozwiązywać rzetelnie testy które są testami podsumowującymi tematy i semestry. Wychodzi mi średnio 70-80%.
Generalnie poziom trudności CCNA z poszczególnych chapterów > CCNA Final > CCNA Exam.
Jak poprzednicy, dostając adres np 192.168.23.18/22 powinieneś umieć w miarę szybko określić początkowy adres, rozgłoszeniowy, zakres i tak dalej. Na egzaminie dostajesz kartkę, masz ten czas początkowy, gdzie można rozpisać sobie maski, więc zbytnio tym bym się nie przejmował ;)

ODPOWIEDZ