CCNA a Network+

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
glowas
wannabe
wannabe
Posty: 320
Rejestracja: 28 lip 2005, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#16

#16 Post autor: glowas »

Sindar pisze: No nie wiem glowas, uwazam ,ze w Polsce jest jak jest i nie powinno sie wykluczac ludzi ktorzy nie maja pieniedzy, bo zazwyczaj takie osoby najwiecej wiedza, najlepiej sie ucza itd...dlaczego odbierac im mozliwosc do zdania fajnego certa i potwierdzenia tego co wiedza.
Nie daje mim sie szansy na to by pozniej mogli rownac sie z osobami ktore w zyciu mialy lepiej :wink:
A malo osob stac na to zeby sobie wywalic 6000 tys zl na szkolenie a pozniej na egzamin, a szczegolnie studentow itd.. :wink:
Spodziewałem się tego, że pójdziesz trochę w inną stronę z rozwinięciem tej myśli ;)
Swoją drogą, jeśli ktoś jest na prawdę dobry i na tyle, że da sobie radę na egzaminie CCIE to na pewno znajdzie taką firmę, która to mu sfinansuje.
I nie trzeba przecież wydawać tego z własnej kieszeni, mało kto tak robi.
Marcin

Awatar użytkownika
Sindar
wannabe
wannabe
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2006, 20:37
Lokalizacja: Wrocek

#17

#17 Post autor: Sindar »

Borek pisze: Watpie zebys tylko po kursie zdal ten exam...
Co do ceny to tak niestety jest :/ $$$
Wiadomo, mozna isc na sam egzam , tylko znowu nie za bardzo wiadomo czego sie dokladnie spodziewac (ksiazki, ksiazkami :wink: ..a praktyka).

Bez praktyki ani rusz.... RHCE to glownie egzamin praktyczny - dosyc ciezki.
No ale w domku mozna sie przygotowac praktycznie
Tylko jezeli bedzie sie wiedziec, czego sie spodziewac :wink:
glowas pisze: Swoją drogą, jeśli ktoś jest na prawdę dobry i na tyle, że da sobie radę na egzaminie CCIE to na pewno znajdzie taką firmę, która to mu sfinansuje.
I nie trzeba przecież wydawać tego z własnej kieszeni, mało kto tak robi.
A imho czemu.. ? :wink: , jak ktos jest zdolny to dlaczego nie mial by zdawac CCIE bedac np: jeszcze na studiach :wink:
Skad wiadomo, ze pozniej znajdzie firme ktora mu to sfinansuje :)

Borek zadawales RHCE ? :wink: jezeli tak to powiedz co, jak itd.. co Ci sie przydalo, z czego korzystales itd.

Awatar użytkownika
Borek
wannabe
wannabe
Posty: 272
Rejestracja: 29 wrz 2005, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#18

#18 Post autor: Borek »

No ale w domku mozna sie przygotowac praktycznie
Tylko jezeli bedzie sie wiedziec, czego sie spodziewac :wink:
Bardzo, ale to bardzo watpie ze bedziesz sie w stanie na domowym labie przygotowac sie do RHCE.
Poczytaj troche na temat tego certyfikatu to zobaczysz jakiego rodzaju problemy moga wystapic na czesci praktycznej.
A imho czemu.. ? :wink: , jak ktos jest zdolny to dlaczego nie mial by zdawac CCIE bedac np: jeszcze na studiach :wink:
Skad wiadomo, ze pozniej znajdzie firme ktora mu to sfinansuje :)
Wiesz tak to jest... trzeba szukac dobrej firmy, a nie lapac wszystko co tylko popadnie.
Co do CCIE na studiach to naprawde zycze powodzenia ;-)
Borek zadawales RHCE ? :wink: jezeli tak to powiedz co, jak itd.. co Ci sie przydalo, z czego korzystales itd.
Nie, kiedys sie zastanawialem nad tym... ale zdecydowanie wole sieci... linux/solek tylko jako dodatek traktuje narazie.

Pzdr.

Awatar użytkownika
Sindar
wannabe
wannabe
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2006, 20:37
Lokalizacja: Wrocek

#19

#19 Post autor: Sindar »

Borek pisze: Bardzo, ale to bardzo watpie ze bedziesz sie w stanie na domowym labie przygotowac sie do RHCE.
Poczytaj troche na temat tego certyfikatu to zobaczysz jakiego rodzaju problemy moga wystapic na czesci praktycznej.
widze.... ale tym lepiej, nawet jezeli do egzaminu mialo by sie podchodzic 10 razy :)
wieksza satyfakcja :wink:
Wiesz tak to jest... trzeba szukac dobrej firmy, a nie lapac wszystko co tylko popadnie.
Co do CCIE na studiach to naprawde zycze powodzenia ;-)
wiem tylko nie widze powodu dlaczego mialabym czekac z tym ,az skoncze studia i znajde prace w dobrej firmie ( bo zazwyczaj zeby znalezc prace w tej dobrej firmie trzeba sie czyms juz pochwalic na wstepie) i nie mam zamiaru siedziec ze zalozonymi rekami i spekulowac.."kiedys to tak..hym zdam , tak zdam kiedys " :wink:

Ps: jak sie cos lubi to sie nie czeka :wink:
Tylko bedzie sie bralo garsciami...a nawet jesli mialo by to trwac dlugo i kosztowac krocie :wink:

Awatar użytkownika
vrankom
wannabe
wannabe
Posty: 1075
Rejestracja: 21 lis 2006, 10:27
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#20

#20 Post autor: vrankom »

Kto mowil ze egzamin RHCT/RHCE jest trudny ? nic mi o tym nie wiadomo ;>

V.

Awatar użytkownika
glowas
wannabe
wannabe
Posty: 320
Rejestracja: 28 lip 2005, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#21

#21 Post autor: glowas »

vrankom pisze:Kto mowil ze egzamin RHCT/RHCE jest trudny ? nic mi o tym nie wiadomo ;>
To tak jak z egzaminami Suna, jeśli masz praktykę to nie ma w nich nic trudnego ;)
Marcin

Awatar użytkownika
glowas
wannabe
wannabe
Posty: 320
Rejestracja: 28 lip 2005, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#22

#22 Post autor: glowas »

Sindar pisze: wiem tylko nie widze powodu dlaczego mialabym czekac z tym ,az skoncze studia i znajde prace w dobrej firmie ( bo zazwyczaj zeby znalezc prace w tej dobrej firmie trzeba sie czyms juz pochwalic na wstepie) i nie mam zamiaru siedziec ze zalozonymi rekami i spekulowac.."kiedys to tak..hym zdam , tak zdam kiedys " :wink:

Ps: jak sie cos lubi to sie nie czeka :wink:
Tylko bedzie sie bralo garsciami...a nawet jesli mialo by to trwac dlugo i kosztowac krocie :wink:
Widzisz, by dostać dobrą pracę nie trzeba być od razu CCIE. A CCxP jest w zasięgu ręki, wymaga tylko własnego wysiłku ;)
I wystarczy, by móc się pochwalić przed pracodawcą ;)
Marcin

Awatar użytkownika
Borek
wannabe
wannabe
Posty: 272
Rejestracja: 29 wrz 2005, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#23

#23 Post autor: Borek »

vrankom pisze:Kto mowil ze egzamin RHCT/RHCE jest trudny ? nic mi o tym nie wiadomo ;>

V.
Dla osoby bez doswiadczenia w pracy dzien w dzien jako admin linuxa jest to trudny exam.
Wiesz najlepiej ze najwiecej mozna sie nauczyc na produkcyjnych systemach gdzie wychodza prawdziwe/realne problemy z ktorymi trzeba sobie poradzic. :)

pzdr.

Awatar użytkownika
Borek
wannabe
wannabe
Posty: 272
Rejestracja: 29 wrz 2005, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#24

#24 Post autor: Borek »

Widzisz, by dostać dobrą pracę nie trzeba być od razu CCIE. A CCxP jest w zasięgu ręki, wymaga tylko własnego wysiłku ;)
I wystarczy, by móc się pochwalić przed pracodawcą ;)
Swiete slowa, wlasnie siedze sobie dziennie po kilka godzin nad bsci, dla chcacego nic trudnego :)

Awatar użytkownika
vrankom
wannabe
wannabe
Posty: 1075
Rejestracja: 21 lis 2006, 10:27
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#25

#25 Post autor: vrankom »

Borek pisze:
vrankom pisze:Kto mowil ze egzamin RHCT/RHCE jest trudny ? nic mi o tym nie wiadomo ;>

V.
Dla osoby bez doswiadczenia w pracy dzien w dzien jako admin linuxa jest to trudny exam.
Wiesz najlepiej ze najwiecej mozna sie nauczyc na produkcyjnych systemach gdzie wychodza prawdziwe/realne problemy z ktorymi trzeba sobie poradzic. :)

pzdr.
Do zdania RHCE nie trzeba miec zadnego doswiadczenia wystarczy pojsc na szkolenie (niestety) mit o wysokim poziomie trudnosci tego egzaminu to wg. mnie bajka.
Na egzamimie mialem dokladnie to co na szkoleniu a to znaczy ze jak ktos poczyta 3-4 razy ksiazke szkoleniowa to zda (nie jest gruba, i egzamin nie obejmuje calej ksiazki tylko czesc :> pozatym nie ma na nim nic poza nia...) trwa tyle ile trwa ale to dlatego ze trzeba odczekac az sie pare rzeczy zainstraluje/doinstaluje noi trzeba troche wklepac...
co do problemow w produkcyjnych systemach i zadaniami z egzaminu to nie jest tak do konca. pomijajac ze materialy szkoleniowe rozwiazuja kompletnie zadania egzaminacyjne to mialem 2 zadanka (problemy) do rozwiazania, ktore nigdy mi sie nie przytrafily w systemach produkcyjnych a nawet testowych no chyba ze bym sobie to sam tak popsul...bo inaczej nie ma szans zeby to sie wydarzylo :>
O dziwo, zdawalnosc tego egzaminu jest niska...kolega ktory ze mna zdawal (on pracuje na RHEL, a ja praktycznie nie) nie zdal pomimo ze byl tez na szkoleniu RHCT i zdal egzamin RHCT (czyli mial teoretyczna przewage)

OT: Ostatnio bylo spotkanko w bodajze konstancinie dt. RHCA i RHCSS nizowane przez Altkom.. szkoda ze nie moglem pojechac... ale do oferty szkolen w Polsce wkracza RHCA :> na ktore mam chrapke (odstrasza tylko cena i ilosc egzaminow $750 czy $1500 x7 egzamow). Sama tematyka jest ciekawa, RHCE przy RHCA/RHCSS wypada jak podstawowka do uczelni wyzszej (powiedzmy polibuda, bo akurat tu zdarza sie ze ta roznica nie jest az taka spora jakby moglo sie wydawac ;> )

Awatar użytkownika
digit
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 19 maja 2005, 22:05

#26

#26 Post autor: digit »

vrankom pisze:(odstrasza tylko cena i ilosc egzaminow $750 czy $1500 x7 egzamow). Sama tematyka jest ciekawa, RHCE przy RHCA/RHCSS wypada jak podstawowka do uczelni wyzszej (powiedzmy polibuda, bo akurat tu zdarza sie ze ta roznica nie jest az taka spora jakby moglo sie wydawac ;> )
Moze ja sie nie znam na certach tego typu ale dla mnie WTF? 10500 US$ zeby to zdac???? Czy to jest chociaz uzasadnione?

Awatar użytkownika
Sindar
wannabe
wannabe
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2006, 20:37
Lokalizacja: Wrocek

#27

#27 Post autor: Sindar »

vrankom pisze: Do zdania RHCE nie trzeba miec zadnego doswiadczenia wystarczy pojsc na szkolenie (niestety) mit o wysokim poziomie trudnosci tego egzaminu to wg. mnie bajka.
Na egzamimie mialem dokladnie to co na szkoleniu a to znaczy ze jak ktos poczyta 3-4 razy ksiazke szkoleniowa to zda (nie jest gruba, i egzamin nie obejmuje calej ksiazki tylko czesc :> pozatym nie ma na nim nic poza nia...) trwa tyle ile trwa ale to dlatego ze trzeba odczekac az sie pare rzeczy zainstraluje/doinstaluje noi trzeba troche wklepac...
co do problemow w produkcyjnych systemach i zadaniami z egzaminu to nie jest tak do konca. pomijajac ze materialy szkoleniowe rozwiazuja kompletnie zadania egzaminacyjne to mialem 2 zadanka (problemy) do rozwiazania, ktore nigdy mi sie nie przytrafily w systemach produkcyjnych a nawet testowych no chyba ze bym sobie to sam tak popsul...bo inaczej nie ma szans zeby to sie wydarzylo :>
O dziwo, zdawalnosc tego egzaminu jest niska...kolega ktory ze mna zdawal (on pracuje na RHEL, a ja praktycznie nie) nie zdal pomimo ze byl tez na szkoleniu RHCT i zdal egzamin RHCT (czyli mial teoretyczna przewage)

OT: Ostatnio bylo spotkanko w bodajze konstancinie dt. RHCA i RHCSS nizowane przez Altkom.. szkoda ze nie moglem pojechac... ale do oferty szkolen w Polsce wkracza RHCA :> na ktore mam chrapke (odstrasza tylko cena i ilosc egzaminow $750 czy $1500 x7 egzamow). Sama tematyka jest ciekawa, RHCE przy RHCA/RHCSS wypada jak podstawowka do uczelni wyzszej (powiedzmy polibuda, bo akurat tu zdarza sie ze ta roznica nie jest az taka spora jakby moglo sie wydawac ;> )
Vrankom :D
Domyslalam sie ,ze tak wlasnie jest. Tematyka certow nie jest trudna.. standardowe komendy, grep, cron i at , instalacja sieci , poczty..dla mnie byl szok jak mi zaczeto wmawiac ze tego certa nie zdam..pomyslalam co w tym pieron takiego trudnego :D
Juz dawno mialam stycznosc z takimi rzeczami.

Ok mozesz mi powiedziec z jakiej ksiazki warto sie uczyc na caly egzams? i czy testy na fedorze i red hat beda wystarczajace, mysle ,ze obejdzie sie bez szkolenia.... widzialam tematyke szkolen , ja juz to wiem wiec nie wiem po co mialabym to powtarzac:)
Jakies wskazowki co do egzaminu ? :)
Pozdrawiam :wink:

Awatar użytkownika
vrankom
wannabe
wannabe
Posty: 1075
Rejestracja: 21 lis 2006, 10:27
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#28

#28 Post autor: vrankom »

Sindar pisze:
Vrankom :D
Domyslalam sie ,ze tak wlasnie jest. Tematyka certow nie jest trudna.. standardowe komendy, grep, cron i at , instalacja sieci , poczty..dla mnie byl szok jak mi zaczeto wmawiac ze tego certa nie zdam..pomyslalam co w tym pieron takiego trudnego :D
Juz dawno mialam stycznosc z takimi rzeczami.

Ok mozesz mi powiedziec z jakiej ksiazki warto sie uczyc na caly egzams? i czy testy na fedorze i red hat beda wystarczajace, mysle ,ze obejdzie sie bez szkolenia.... widzialam tematyke szkolen , ja juz to wiem wiec nie wiem po co mialabym to powtarzac:)
Jakies wskazowki co do egzaminu ? :)
Pozdrawiam :wink:
@at na egzamie nie ma :> zeby bylo porownanie trudnosci to @at jest juz "wyzsza" szkola jazdy jak na RHCE..
nie ma ksiazek do nauki oprocz oficjalnego podrecznika szkoleniowego, przed szkolenie (i egzaminem) sciagnalem z netu 10GB roznych materialow i nic mi sie nie przydalo... mialem tez testkingi z rhce, mozna je od razu skasowac. Jesli chodzi o RHEL i fedore hmm niby redhat ale jednak nie to samo, sa pewne rzeczy ktore sa w RHEL 4.0 rozwiazane inaczej niz w Fedorze. Moze RHEL 5.0 bedzie wnosil cos z Fedory zobaczymy..
To co potrzebujesz to
1.ksiazka ze szkolenia :> (najlepiej RHCT oraz RHCE)
2.dla zabawy szkoleniowy RPM
3.RHEL 4.0

na egzaminie sa rzeczy ktorych sie po prostu nie robi nigdy albo raz w zyciu i sie zapomina o tym ze cos takiego jest.. dlatego warto miec obie ksiazki ;> przykro nie zaliczyc pierwszego etapu egzaminu ktory obejmuje material RHCT :>

Szkolenie przydaje sie do sprawdzenia wiedzy (raczej nie nabycia), dostania ksiazki ;> , dowiedzenia sie cos nt egzaminu (zalezy od instruktora czy i co powie ;> ) oraz samego faktu zaplacenia za szkolenie - tak, przychylne oko egzaminatora sie przydaje

Wskazowki hmm wpadnij do wwy to pogadamy ;>

V.

Awatar użytkownika
Borek
wannabe
wannabe
Posty: 272
Rejestracja: 29 wrz 2005, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#29

#29 Post autor: Borek »

Vrankom :D
Domyslalam sie ,ze tak wlasnie jest. Tematyka certow nie jest trudna.. standardowe komendy, grep, cron i at , instalacja sieci , poczty..dla mnie byl szok jak mi zaczeto wmawiac ze tego certa nie zdam..pomyslalam co w tym pieron takiego trudnego :D
Juz dawno mialam stycznosc z takimi rzeczami.
ja nie twierdzilem ze nie zdasz. Tylko ze ciezko bedziesz mial :) zasadnicza roznica ;P

Awatar użytkownika
vrankom
wannabe
wannabe
Posty: 1075
Rejestracja: 21 lis 2006, 10:27
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#30

#30 Post autor: vrankom »

digit pisze:
vrankom pisze:(odstrasza tylko cena i ilosc egzaminow $750 czy $1500 x7 egzamow). Sama tematyka jest ciekawa, RHCE przy RHCA/RHCSS wypada jak podstawowka do uczelni wyzszej (powiedzmy polibuda, bo akurat tu zdarza sie ze ta roznica nie jest az taka spora jakby moglo sie wydawac ;> )
Moze ja sie nie znam na certach tego typu ale dla mnie WTF? 10500 US$ zeby to zdac???? Czy to jest chociaz uzasadnione?
Bleh pomylilem sie ale nie za duzo, po weryfikacji:
1 egzam $750
trzba zdac 5

LINK do RHCA

V.

ODPOWIEDZ