Samodzielna nauka do CCNA

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
zuku
wannabe
wannabe
Posty: 62
Rejestracja: 15 lut 2005, 11:55

#31

#31 Post autor: zuku »

udostepnili jakas okrojona tylko w wersji 3.1 poprzez cisco.netacad.com (wiem ze juz obowiazuje 3.1.1)
ale chcialbym miec to na przenosnym kompie bo zdarza sie ze gdzies wybywam i nie mam dostepu do sieci a egzamin sie zbliza i uczuc by sie mozna w wolnych chwilach

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#32

#32 Post autor: marcins »

zuku pisze:udostepnili jakas okrojona tylko w wersji 3.1 poprzez cisco.netacad.com (wiem ze juz obowiazuje 3.1.1)
3.1.1 to tylko poprawki/literowki do wersji 3.1...nie rozumiem czemu wszyscy chca miec 3.1.1 ( notabene w polskiej wersji - po co ? )

popros instruktora aby umozliwil sciagniecie - 'Course Materials'

i tyle

zuku
wannabe
wannabe
Posty: 62
Rejestracja: 15 lut 2005, 11:55

#33

#33 Post autor: zuku »

po co ludzie chca miec...?
wydaje mi sie ze po to wydaja nowe wersje dlatego ze dopatrzyli sie bledow w starych lub wymagaja one uaktualnienia, jesli ucze sie wszystkiego od poczatku wolalbym na materiale jak najbardziej aktualnym - dlatego tak.
a ucze sie metoda najpierw ide wszystko po polsku (lepiej mi tak zrozumiec niektore rzeczy) nastepnie biore sie za wersje ENG (juz ja posiadam)

ale skoro mowisz ze to tylko literowki..to ok wiec kto ma wersje 3.1 PL :?: :mrgreen:

Awatar użytkownika
glowas
wannabe
wannabe
Posty: 320
Rejestracja: 28 lip 2005, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#34

#34 Post autor: glowas »

zuku pisze: a ucze sie metoda najpierw ide wszystko po polsku (lepiej mi tak zrozumiec niektore rzeczy) nastepnie biore sie za wersje ENG (juz ja posiadam)
Problem w tym, że często polską wersję trudno zrozumieć ... I to odnośnie wszelkich tłumaczeń w temacie Cisco ...
Marcin

Awatar użytkownika
edie
wannabe
wannabe
Posty: 287
Rejestracja: 23 sty 2006, 09:42
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#35

#35 Post autor: edie »

hehe... wniosek: nauczyć sie myślec po agielsku to i wszystko latwiejsze bedzie.

zuku
wannabe
wannabe
Posty: 62
Rejestracja: 15 lut 2005, 11:55

#36

#36 Post autor: zuku »

dzisiaj rano zapukal do drzwi listonosz z jakims dziwnym bialym duzym workiem???
myslalem ze ziemniaki mi na obiad doniusl hehe
ale nie, przyszly mi ksiazeczki z amazona bardzo sie zdziwilem gdyz wybralem przesylke economic i miala byc pod koniec kwietnia gdzies no ale sa, bardzo sie ciesze normalnie az musze sie nimi pochwalic :lol:
Obrazek
no jak widzicie jest to polecana przez wac certification library, i tu mam pytanie do starszych i madrzejszych braci ktorzy juz obeznani sa z tymi ksiegami - jakies szczegolne wskazowki co do analizowania tych ksiazek? czytac to od deski do deski czy nie ma sensu (z ccna dopiero zaczynam)

jesli macie jakies cenne uwagi wszystkie chetnie poczytam
pzdr

Awatar użytkownika
Borek
wannabe
wannabe
Posty: 272
Rejestracja: 29 wrz 2005, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#37

#37 Post autor: Borek »

ja tam czytam je w calosci....
fajnie napisane ,nie ma problemu ze zrozumieniem :]
mozesz tez czytac w sposob polecany przez Odom'a, tzn. na zmiane ksiazeczki wedlug tematow.

pozdrawiam

pio
wannabe
wannabe
Posty: 129
Rejestracja: 29 lip 2004, 11:43
Lokalizacja: Gdańsk

#38

#38 Post autor: pio »

Ja przeczytalem calosc, na przemian jedna i druga ksiazke. Chyba jest to dobry pomysl bo nie skacze sie tak strasznie po tematach. Pozniej jeszcze raz przeczytalem ale juz samo ICND i w ramach powtorki do egzaminu po kilka razy Foundation Summary z konca kazdego rozdzialu z obydwu ksiazek.
Warto tez przerobic wszystkie testy z obu ksiazek (sa na dolaczonych CD) i w miare mozliwosci przecwiczyc najwazniejsze zagadnienia na prawdziwym sprzecie.
Najwazniejsze to uczyc sie ze zrozumieniem, wtedy beda mniejsze szanse ze cos Cie zaskoczy na egzaminie.
W moim przypadku takie metody sie sprawdzily i od piatku mam CCNA :) Teraz czas na CCNP.

Awatar użytkownika
guest
wannabe
wannabe
Posty: 52
Rejestracja: 18 lut 2006, 21:42

#39

#39 Post autor: guest »

Dobrze jest tez poczytac sobie CCNA Study Guide z SYBEXa w ramach powtorek.(takie jest moje zdanie :) )

Awatar użytkownika
kktm
CCIE
CCIE
Posty: 2025
Rejestracja: 20 paź 2004, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

#40

#40 Post autor: kktm »

zuku pisze:czytac to od deski do deski czy nie ma sensu
pzdr
:) :) :) :)

Proponuje oposcic spis tresci i index, no moze tez notke o autorze.

zuku
wannabe
wannabe
Posty: 62
Rejestracja: 15 lut 2005, 11:55

#41

#41 Post autor: zuku »

kktm pisze:
zuku pisze:czytac to od deski do deski czy nie ma sensu
pzdr
:) :) :) :)

Proponuje oposcic spis tresci i index, no moze tez notke o autorze.
ufff a juz myslalem ze nic nie odejdzie a tu patrzcie jednak jakies 50 stron mniej :lol:

Awatar użytkownika
kktm
CCIE
CCIE
Posty: 2025
Rejestracja: 20 paź 2004, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

#42

#42 Post autor: kktm »

zuku pisze:
kktm pisze:
zuku pisze:czytac to od deski do deski czy nie ma sensu
pzdr
:) :) :) :)

Proponuje oposcic spis tresci i index, no moze tez notke o autorze.
ufff a juz myslalem ze nic nie odejdzie a tu patrzcie jednak jakies 50 stron mniej :lol:
Tak na powaznie, zalezy w jakim celu robisz certa. To tak jak stawiasz dom. Jak postawisz mocne fundamenty to dom bedzie stal latami. Naucz sie wszystkiego wnikliwie, niczego nie opuszczaj. I nie spiesz sie. Nie chodzi o to jak szybko czytasz ksiazke, tylko jak szybko ja zrozumiesz :). Ja materialy ccna czytalem 3 razy (moze jestem dziwny ale co tam :) ).
Pierwszy raz po lebkach zeby zobaczyc co tam jest poruszone- ogolne spojrzenie. Drugi raz wnikliwie (pelne zrozumienie- jak raz zrozumiesz pamietasz do konca zycia, jak raz nauczysz sie na pamiec paietasz do konca tygodnia :) ). Trzeci raz to powtorka. Po tym smialo mozesz uderzac na egzamin.

Oczywiscie w miedzyczasie trenuj na sprzecie, symulatorach itp.
Tu niekoniecznie nie zgadzam z niektorymi kolegami ze teorie olac, najwazniejsza praktyka.
Wg mnie kluczowe jest poznanie i zrozumienie konkretnej technologii. Konfiguracja to sprawa wtórna. Jak bedziesz wiedzial jak cos dziala to nauczyc sie to skonfigurowac nie bedzie stanowic wiekszego problemu.

powodzenia w nauce.

zaphiro
member
member
Posty: 41
Rejestracja: 10 paź 2006, 20:59

#43

#43 Post autor: zaphiro »

Podbiję trochę wątek.

Troszkę poczytałem i mam pytanie (ale może najpierw mały wstęp).

Studiowałem na Politechnice Wrocławskiej. Byłem na tym wydziale, na którym w ramach zajęć organizowana jest Lokalna Akademia Cisco (chyba się to tak nazywa). Tak jak to jest napisane na tym forum, nauka na P.Wr. wygląda fatalnie - laborki odbywają (a właściwie powinienem napisać odbywały się, bo chyba wymieniono sprzęt) na komputerach klasy Pentium I(jeśli nie gorszych). Trener (czyli wykładowca) to magister o bardzo małej wiedzy i jeszcze mniejszym doświadczeniu. Wszystko to jednak nie stałoby na przeszkodzie, gdyby były jakieś wymagania w stosunku do materiału. Niestety, wymagań nie było.
W związku z tym przygotowania do egzaminów z poszczególnych modułów polegały na "pożyczeniu" pytań od kolegów z grup wcześniejszych (podobnie zresztą do finali). Gdyby nie chęć nauczenia się czegoś, pewnie bym z tych zajęć/laborek nic nie wyniósł.
Tak czy owak stwierdzam, że przydałoby się przystąpić do egzaminu. Aby to jednak uczynić chciałbym najpierw trochę sobie przypomnieć i trochę się poduczyć. Mam więc pytanie - czego potrzebuję aby nie obawiać się utraty pieniędzy.
Z tego co wyczytałem na forum mam "nielegalne" materiały, czyli udostępniony przez prowadzącego kurs w wersji offline (gdy dostawałem nie wiedziałem, że jest to nielegalne; teraz mam wydrukowane i trochę mi szkoda to niszczyć). Czego jeszcze potrzebuję?

P.S. Jest to mój pierwszy post (mam nadzieję, że nie ostatni ;) )dlatego chciałem się ze wszystkimi przywitać :)

kt
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 22 lut 2006, 09:01

#44

#44 Post autor: kt »

zaphiro pisze:Podbiję trochę wątek.

Tak czy owak stwierdzam, że przydałoby się przystąpić do egzaminu. Aby to jednak uczynić chciałbym najpierw trochę sobie przypomnieć i trochę się poduczyć. Mam więc pytanie - czego potrzebuję aby nie obawiać się utraty pieniędzy.
Z tego co wyczytałem na forum mam "nielegalne" materiały, czyli udostępniony przez prowadzącego kurs w wersji offline (gdy dostawałem nie wiedziałem, że jest to nielegalne; teraz mam wydrukowane i trochę mi szkoda to niszczyć). Czego jeszcze potrzebuję?

P.S. Jest to mój pierwszy post (mam nadzieję, że nie ostatni ;) )dlatego chciałem się ze wszystkimi przywitać :)
Powitać... :wink:

To troszkę zależy, kiedy kończyłeś ten kurs... jeśli już jakiś dłuższy czas temu, sprawdź, czy nie miałeś już nieaktualnej wersji (np. 2), bo wtedy i egzaminy i kursy wyglądały nieco inaczej...
Od prowadzącego nie dostałeś czasem wydrukowanych 'laborek'...? (same topologei i konfiguracja, bez słowa o zasadzie działania, itd).
Jeśli byłeś studentem akademii cisco, to powinieneś mieć dostęp (o ile masz jeszcze aktywne konto) do curriculum na stronie http://cisco.netacad.com, do powtórki i douczenia to powinno wystarczyć... :wink: (chyba, że masz już to wszystko wydrukowane)
Do samej powtórki mogę polecić polskojęzyczną książkę 'Certyfikacja CCNA' Kaczmarka, ma trochę błędów, rewelacja to może i nie jest, ale jak się ma jakieś pojęcie :!: , to do powtórzenia przed egzaminem myślę nie jest zła...
Poza tym obowiązujące zagadnienia: http://www.cisco.com/web/learning/le3/c ... 0-801.html

Awatar użytkownika
balam
wannabe
wannabe
Posty: 977
Rejestracja: 21 cze 2006, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

#45

#45 Post autor: balam »

kt pisze:Do samej powtórki mogę polecić polskojęzyczną książkę 'Certyfikacja CCNA' Kaczmarka
TYLKO NIE MIKOM :!: ... na pewno nie polecam Kaczmarka, jak tu juz bylo na forum nie ma jak drzewa rozpinajace inne podobne kwiatki. Kup sobie Odoma i zapomnij o innych wydaniach... :mrgreen: Az mnie ciarki przeszly po tym mikomie :twisted:
Somewhere back in time.

ODPOWIEDZ