Samodzielna nauka do CCNA

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
kt
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 22 lut 2006, 09:01

#46

#46 Post autor: kt »

balam pisze:
kt pisze:Do samej powtórki mogę polecić polskojęzyczną książkę 'Certyfikacja CCNA' Kaczmarka
TYLKO NIE MIKOM :!: ... na pewno nie polecam Kaczmarka, jak tu juz bylo na forum nie ma jak drzewa rozpinajace inne podobne kwiatki. Kup sobie Odoma i zapomnij o innych wydaniach... :mrgreen: Az mnie ciarki przeszly po tym mikomie :twisted:
Dlatego wspomniałem o tym jedynie jako o materiale do szybkiej powtórki... :P do nauki rzecz jasna się nijak nie nadaje... 8)

zaphiro
member
member
Posty: 41
Rejestracja: 10 paź 2006, 20:59

#47

#47 Post autor: zaphiro »

kt pisze:To troszkę zależy, kiedy kończyłeś ten kurs... jeśli już jakiś dłuższy czas temu, sprawdź, czy nie miałeś już nieaktualnej wersji (np. 2), bo wtedy i egzaminy i kursy wyglądały nieco inaczej...
Kurs widać nie był tak dawno temu, bo mam wersję 3.0 (a pamiętam, że jakoś w trakcie kursu było parę pytań które podobno były z nowszej wersji [3.1?]).

kt pisze:Od prowadzącego nie dostałeś czasem wydrukowanych 'laborek'...? (same topologei i konfiguracja, bez słowa o zasadzie działania, itd).
Wydaje mi się, że nie.
Mam przed sobą przykładowy moduł (jeśli nie wolno tago pisać to proszę moda/admina o wyedytowanie) - semestr 2,moduł 1 WANs and routers (w overview m.in. Router role in WAN czy Connecting console interfaces). Czy to "to"? :)

kt pisze:Jeśli byłeś studentem akademii cisco, to powinieneś mieć dostęp (o ile masz jeszcze aktywne konto) do curriculum na stronie http://cisco.netacad.com, do powtórki i douczenia to powinno wystarczyć... :wink: (chyba, że masz już to wszystko wydrukowane)
Dostep jeszcze mam :D

kt pisze:Do samej powtórki mogę polecić polskojęzyczną książkę 'Certyfikacja CCNA' Kaczmarka, ma trochę błędów, rewelacja to może i nie jest, ale jak się ma jakieś pojęcie :!: , to do powtórzenia przed egzaminem myślę nie jest zła...
Poza tym obowiązujące zagadnienia: http://www.cisco.com/web/learning/le3/c ... 0-801.html


Dzięki serdeczne, ale póki co skorzystam z tego na stronie/ksero. Później nie wykluczam innych pomocy (książek).

I jeszcze pytanie do labów - czy starczą te z kursu czy potrzebne są również jakieś inne?
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Pozdrawiam :)

kt
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 22 lut 2006, 09:01

#48

#48 Post autor: kt »

zaphiro pisze: Wydaje mi się, że nie.
Mam przed sobą przykładowy moduł (jeśli nie wolno tago pisać to proszę moda/admina o wyedytowanie) - semestr 2,moduł 1 WANs and routers (w overview m.in. Router role in WAN czy Connecting console interfaces). Czy to "to"? :)
Pewnie to... możesz porównać z materiałami na stronie i będziesz wiedział...
zaphiro pisze: I jeszcze pytanie do labów - czy starczą te z kursu czy potrzebne są również jakieś inne?
laby przerabiane podczas kursu myślę, że spokojnie wystarczą... :wink:

zaphiro
member
member
Posty: 41
Rejestracja: 10 paź 2006, 20:59

#49

#49 Post autor: zaphiro »

To jeszcze jedno pytanie.
Loguje się na swoje konto w netacad i za nic nie mogę znaleźć curriculum. Czy możliwe jest, że nie mam do niego dostępu?
Czy może ktoś mi napisać jak do niego trafić, bo może nie w tych miejscach szukam.

Awatar użytkownika
luka
wannabe
wannabe
Posty: 323
Rejestracja: 14 lut 2005, 12:58

#50

#50 Post autor: luka »

zaphiro pisze:To jeszcze jedno pytanie.
Loguje się na swoje konto w netacad i za nic nie mogę znaleźć curriculum. Czy możliwe jest, że nie mam do niego dostępu?
Czy może ktoś mi napisać jak do niego trafić, bo może nie w tych miejscach szukam.
jest mozliwe
a jesli masz dostep to po zalogowaniu klikasz Course Materials w Resources i tyle

zaphiro
member
member
Posty: 41
Rejestracja: 10 paź 2006, 20:59

#51

#51 Post autor: zaphiro »

No to, niestety, nie mam :(.
Pozostają więc te materiału, które mi pozostały (że sobie pozwolę tak niegramatycznie napisać ;) ).

Awatar użytkownika
ciku
wannabe
wannabe
Posty: 910
Rejestracja: 09 paź 2005, 21:15
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków

#52

#52 Post autor: ciku »

Czesc Zaphiro :D
Ja swego czasu skonczylem akademie regionalna cisco :P ale wlasnie wersje 2.0 ... teraz powtarzalem material z curriculum 3.0 (choc wiem ze jest 3.1 a moze i jescze cos nowszego :P )
Jednak rzeczywiscie jesli chcesz sobie powtorzyc dobrze material to powinienes sie zainteresowac ODOM'em. Dodatkowo "do poduszki" fajnie skorzystac z CBT - posluchac Bryant'a :wink:
http://www.trainsignal.com/index.asp?Pa ... &ProdID=35

Pozdrawiam i owocnej nauki :mrgreen:
################
Nie chce Kasi ani Rity ;o)
lecz chetnie zapoznam
sie z S E C U R I T Y
################

mekekembu

Samodzielna nauka do CCNA

#53

#53 Post autor: mekekembu »

Hello everyone.

Koncze wlasnie 1-wszy semestr w akademii cisco i delikatnie mowiac jestem rozczarowany poziomem zajec i podejsciem prowadzacego, totez mysle o mozliwosci jak w tytule watku ;)

Mam jedna watpliwosc. Curriculum do jakiego mam dostep za postrednictwem akademii jest w wersji 3.1. Ksiazki o ktorych tuaj mowa sa lekko out of date, zapewne do wersji 3.0 (prosze poprawic mnie jesli sie myle). Wobec tego moje pytanie: ile nowego materialu jest w wersji 3.1 w stosunku do wersni 3.0 i czy bede sie samodzielnie uczyl z w/w ksiazek to moze sie okazac ze mam spore braki z najnowszego materialu i przeszkodzi mi to powaznie na egzaminie?

Damian

tauzer
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:20
Lokalizacja: poland

#54

#54 Post autor: tauzer »

podłanczam siępod pytanie kolegi mekekembu bo jestem w takiej samej sytuacji

Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#55

#55 Post autor: domin »

różnica pomiędzy wersją 3.0 a aktualną 3.1.1 jest minimalnie minimalna - rzekłbym 1%, dlatego chłopaki nie pękać i zdawać

Awatar użytkownika
balam
wannabe
wannabe
Posty: 977
Rejestracja: 21 cze 2006, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

#56

#56 Post autor: balam »

Wendel Odom panowie i to wszytsko co tak naprawde potrzebujecie z teorii. :wink:
Somewhere back in time.

mekekembu

#57

#57 Post autor: mekekembu »

Dzieki. Posty bardziej doswiadczonych ciscowcow utwierdzily mnie w przekonaniu ze trzeba kupic ksiazki i olac akademie.

Awatar użytkownika
Sindar
wannabe
wannabe
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2006, 20:37
Lokalizacja: Wrocek

#58

#58 Post autor: Sindar »

Kod: Zaznacz cały

http://www.flazx.com/category17.php
Moze sie komus przyda, jak nie mozna takowych linkow wrzucac na forum niech admin poprawi;)

Ja tez zaczelam Cisco , koncze pierwszy semestr i w sumie... nic ciekawego;)
Sama teoria + kable , testowanie fluka;], mam nadzieje ze pozniej sie jakos rozkreci.
Mamy fajnego goscia.. ktory wciska nam ,ze koncowy egzamin bedzie w jezyku polskim...
no coz....

Awatar użytkownika
mackopru
member
member
Posty: 28
Rejestracja: 01 paź 2006, 18:24

#59

#59 Post autor: mackopru »

popelnilem ten blad ze kupilem Mikom zanim postudiowalem zawartosc forum.
czy znajde gdzies informacje czego mam unikac w ww. ksiazkach i co jest nie tak z nimi ze wszyscy odradzaja ich zakupu.

i przy okazji - na stronie http://www.cramsession.com/certificatio ... name=Cisco

jest troche materialow darmowych ktore mozna takze wykorzystac przy nauce (czy ktos z doswiadczonych grupowiczow moglby je ocenic)

Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#60

#60 Post autor: domin »

mackopru pisze:popelnilem ten blad ze kupilem Mikom zanim postudiowalem zawartosc forum.
czy znajde gdzies informacje czego mam unikac w ww. ksiazkach i co jest nie tak z nimi ze wszyscy odradzaja ich zakupu.

i przy okazji - na stronie http://www.cramsession.com/certificatio ... name=Cisco

jest troche materialow darmowych ktore mozna takze wykorzystac przy nauce (czy ktos z doswiadczonych grupowiczow moglby je ocenic)
kiedyś to pościągałem - nic ciekawego, polecam ci Exam Guidy Wendela Odoma - w zupełności ci wystarcza :)

ODPOWIEDZ