Egzamin CCDA

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
Jack
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:32

#31

#31 Post autor: Jack »

Chciałbym pochwalić się zdanym egzamin CCDA i przekazać kilka swoich spostrzeżeń.

Korzystałem z dwóch pozycji:
Designing for Cisco Internetwork Solutions (DESGN) (Authorized CCDA Self-Study Guide) (Exam 640-863) (2nd Edition)
http://www.amazon.com/Designing-Interne ... 259&sr=8-2

CCDA Official Exam Certification Guide (Exam 640-863) (3rd Edition)
http://www.amazon.com/CCDA-Official-Cer ... 259&sr=8-1

Ze wskazaniem na tą pierwszą.

Sam egzamin mnie trochę rozczarował, bo skupia się głownie na technologii zamiast na samym projektowaniu. Na teście trafiłem kilka pytań, na które nie potrafiłbym odpowiedzieć z książka...

Powodzenia!

Awatar użytkownika
m4ver
CCIE
CCIE
Posty: 49
Rejestracja: 14 kwie 2009, 13:30
Lokalizacja: Gdańsk, Polska

#32

#32 Post autor: m4ver »

a używałeś może P4S tudziez CertKill?

ja sie uczylem glownie z cert guida. self study mnie odrzucil gruboscia :)

<WYCIETE>

Czy mozesz rozwinać myśl o technologicznosci pytan? (bez podawania przykladow :) )

pozdrawiam i gratuluje.

EDIT: Prosby o podawanie pytan z egzaminu sa niezgodne z regulaminem forum. Ponowne naruszenie regulaminu spowoduje dodanie Ostrzezenia.
Seba
Ostatnio zmieniony 29 gru 2010, 14:43 przez m4ver, łącznie zmieniany 2 razy.
There is no place like 127.0.0.1

Jack
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:32

#33

#33 Post autor: Jack »

Straszne drążenie szczegółów np. z LWAPP, protokołów routingu czy WAN.

Co mnie jeszcze drażni to pytania typu "podaj najważniejsze cechy czegoś". Zapamiętałem sobie jedno takie pytanie plus odpowiedzi. Poprawne 3 z 5 gdzie 4 znalazłem w pierwszym akapicie na dany temat. Na niektóre pytania nie odpowiedziałbym mając książkę pod nosem.

P4S i Certkill nie używałem, ale wiem że to się pokrywa. Jak chcesz tylko papier bez wiedzy to jest to jakieś wyjście. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć to książki które podałem są dla Ciebie.

Awatar użytkownika
m4ver
CCIE
CCIE
Posty: 49
Rejestracja: 14 kwie 2009, 13:30
Lokalizacja: Gdańsk, Polska

#34

#34 Post autor: m4ver »

Heh, ok dzieki wielkie. Cert Guida przeczytalem calego wiec cos tam wiem :)

A co do uzywania P4S to wiesz, jest wiedza sieciowa ogolna oraz wiedza "vendor specific" czyli prawdy wiary wg Cisco + pytania na ktore nie ma odpowiedzi w ksiazkach.

tak czy siak, podchodze w srode. dzieki za pomoc

Pozdro
There is no place like 127.0.0.1

Awatar użytkownika
pogrom
wannabe
wannabe
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: Warszawa

#35

#35 Post autor: pogrom »

Dosłownie przed chwilą zdałem 640-864.
Dostałem dużo pytań ze starej wersji egzaminu.
Nie wiem czy to reguła czy przypadek, ale miałem dużo pytań drag-and-drop - chyba 7 albo 8.
Egzaminu raczej na pewno nie da się zdać jedynie po oficjalnym 4,5-dniowym kursie DESGN i na podstawie tegoż oficjalnego podręcznika, no chyba, że nauczycie się go na pamięć. Dosłownie każdego zdania! Gdzieś na sieci jest fajny CCDA bootcamp w wersji video - bardzo pomocny.

Potwierdzam słowa któregoś z przedmówców - jak na poziom Associate, egzamin jest trudny. Przynajmniej w porównaniu do CCNA. Dużo materiału do ogarnięcia.

Pozdrawiam
Świeżo upieczony CCDA.

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#36

#36 Post autor: Zomal »

Odświeżam trochę wątek:
957/1000 pass

Ogólnie 55 pytań, 6 D&D, poziom?
Miałem wrażenie, że pytanie wyjęte z środka Official Cert Guide, ale posiadając wiedzę można było z proponowanych odpowiedzi te, które po prostu nie pasowały.
Czy warto robić CCDA, po CCNA: R&S?

Zdecydowanie nie, poziom na prawdę trudny, tyle, że ja naukę do certa zacząłem już rok temu, przez wakacje, teraz przez czerwiec w zasadzie materiał raz jeszcze musiałem ogarnąć, ale szło to znacznie łatwiej, choćby z faktu, że niektóre wiadomości były utrwalone na jednym z przedmiotów specjalizacyjnych "Projektowanie Systemów i Sieci Komputerowych"...

Swoją drogą za exam płaciłem 200$+ VAT... A co by było jakby, kupił 100% voucher ? Za te powiedzmy 195$, to też musiałbym dopłacić VAT czy jestem wtedy z tego zwolniony?

Co jest pocieszające po zdobyciu CCDA?
Trochę materiału już mam ogarnięte do CCNP: R&S :)

Nauka: Official Cert Guide, oraz 3 wydanie Foundation Library :)

Patton
rookie
rookie
Posty: 13
Rejestracja: 30 wrz 2013, 14:52
Lokalizacja: Zabrze

#37

#37 Post autor: Patton »

Temat trochę zakurzony więc takie pytanie do osób które niedawno zdawały CCDA:

Z czego najlepiej się przygotowywać do tego certyfikatu? Przejrzałem temat i widzę różne zdania na temat różnych książek i materiałów. A chciałbym przygotowywać się na materiałach zawierających najbardziej aktualną i poprawną wiedzę. Byłbym wdzięczny za linki do ewentualnych materiałów, księgarni, itp., o ile znalezienie książek nie jest problemem o tyle np. Foundation Library wspomniane przez kolegę wyżej wujkowi google'owi niewiele mówi :/

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#38

#38 Post autor: Zomal »

Patton pisze:Temat trochę zakurzony więc takie pytanie do osób które niedawno zdawały CCDA (...)
Nie bierz sie za CCDA jak nie masz doświadczenia z innymi technologiami Cisco: Security, Voice, DC... Strasznie nudna jest nauka w której nie ma labowania, materiał z egzaminu interesujący ale jak dla mnie za dużo teorii :P Lepiej sobie zrobić CCNA Security czy CCNA Voice... Sam prędko projektowaniem się nie zajmę :oops:
Wracając do tematu: Ja używałem Official Cert Guide & Foundation Library. Nawet nadal nikt nie kupił tej książki mi na allegro: TUTAJ
Jeśli chcesz nielegalnie znaleźć książkę, tj ściągnąć ebooka zawsze używaj czegoś takiego jak: nazwa książki filetype:pdf :)

Książki szukaj na:
http://bookdepository.co.uk/
http://bookdepository.com
http://amazon.co.uk/

W 2 pierwszych księgarniach wysyłka free do Polski, nawet jak zamówisz coś za kilka Euro, w Amazonie darmowa wysyłka powyżej 25Funtów. Czasem są perełki używane, ja ostatnio za 4 Funty + 4 za przesyłkę kupiłem Cisco BGP-4 Command and Configuration Handbook, więc ogólnie czasem coś taniego na Amazonie też się trafi ;)
Na Allegro tylko nie kupuj, bo drogo, prędzej jak już coś chcesz wrzuć notkę w oddzielny wątek na forum w dziale KUPIĘ.

Filmiki pod CCDA widziałem tylko CBT Nuggets.

Patton
rookie
rookie
Posty: 13
Rejestracja: 30 wrz 2013, 14:52
Lokalizacja: Zabrze

#39

#39 Post autor: Patton »

Albo ja źle zrozumiałem wcześniejszego twojego posta albo nie umiem znaleźć tego Foundation Library, to jest ta książka którą wystawiłeś na allegro czy oddzielne materiały?

Co do książek to widzę że tutaj wystawiłeś jeszcze inną. Wcześniej czytałem coś o książce autora Bruno i chyba jakiejś kobiety. Wiesz coś może o tych książkach? Czy się opłaca zaglądać również do nich?

Co do egzaminu to właśnie się zastanawiam czy CCDA czy CCNP czy może coś innego (przy czy tutaj raczej Security chyba że mi pracodawca zapłaci za Voice bo chce żebym się tym zajmował). Właśnie zdałem CCNA, do tego skończyłem studia i szukam sobie jakiegoś zajęcia poza pracą ;) a certyfikacja wydaje się dobrym rozwiązaniem bo zdobywasz przydatną wiedzę a egzamin działa mobilizująco i daje (nie wiem jak to dokładnie określić) cel, bodziec motywujący

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#40

#40 Post autor: Zomal »

Patton pisze:Albo ja źle zrozumiałem wcześniejszego twojego posta albo nie umiem znaleźć tego Foundation Library, to jest ta książka którą wystawiłeś na allegro czy oddzielne materiały?
Zaraz Ci wyślę PW, pogadamy normalnie :P

EDIT:

Patrząc na swoją ścieżkę certyfikacyjną, lepsze rozwiązanie byłoby chyba zdobycie 3certyfikacji CCNA: (Security - przelabujesz na kompie wszystko (CCP, Serwer ACS, ASA, ASDM; Voice - szukałem info, tak samo nie trzeba mieć sprzętu) a 3 egzamin to powiedzmy Wireless i jak chcesz mieć "papier" to po CCNA można jeszcze 1 egzaminem zdobyć CCNA: Service Provider Operation (nie ma książek, więc bez doświadczenia nie ma co się pchać).
A jeśli w pracy by wymagali znajomość EtcherChannel, protkołów FHRP czy BGP to sobie sam przelabujesz w domu.
Przy ROUTE jest najwięcej pracy, dosłownie ja teraz lecę z CCNA Security - sam szukam sobie coś ekstra labek, bo to co mam w Manual Labie (pomimo, że ma ponad 400stron) to za mało dla mnie ;/ Ja bym na twoim miejscu zdobyć exp'a + CCNA Voice. Niech ktoś jeszcze się wypowie :)

ODPOWIEDZ