Samodzielna nauka do CCNA

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
maryce
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2006, 15:50

Samodzielna nauka do CCNA

#1

#1 Post autor: maryce »

Witam,

Chciałbym za jakiś czas podejść do CCNA, przy czym postanowiłem sam wszystkiego się nauczyć.

Zacząłem zatem poszukiwania materiałów od googlowania i tak znalazłem m.in. to forum.

Mam do Was pytanie. Czy ktoś w ten sposób z sukcesem próbował zdać CCNA? Bez akademii?

Jeżeli tak, to proszę, polećcie materiały, które będą najlepsze do tego.
Przejrzałem forum zanim napisałem tego posta, ale nie znalazłem jednoznaczej odpowiedzi, które z książek najlepiej kupić.

Rozumiem że np. te książki:
http://mikom.pwn.pl/4736_pozycja.html
sobie raczej darować? ;)

Fizycznie mam dostęp do CISCO 4000, ale wiem że to mało, więc pewnie muszę poszukać jakiegoś symulatora. Czy ten ze strony boson.com będzie wystarczający?

Z góry dziękuje za pomoc i wyrozumiałość :)

pjeter
CCIE
CCIE
Posty: 1391
Rejestracja: 17 lis 2003, 17:29

#2

#2 Post autor: pjeter »

Oczywiscie ze mozna zdac CCNA bez akademii, BA nawet bez dostepu do sprzetu. ;)

Głównie, przede wszystkim i na pierszym miejscu:
http://www.ciscopress.com/title/1587200953
Zainwestuj i przeczytaj od deski do deski przynajmniej dwa-trzy razy.
Jakiekolwiek materiały po polsku sobie po prostu daruj, bo szkoda czasu i pieniedzy.

PJ

Awatar użytkownika
enceladus
inner circle
inner circle
Posty: 506
Rejestracja: 27 paź 2003, 14:32
Lokalizacja: Poznan

#3

#3 Post autor: enceladus »

Akademia nie jest wyznacznikiem sukcesu - jeśli czujesz temat to akademia nie jest Ci potrzebna. Tak jak napisał pjeter - książki, do NA sprzęt faktycznie nie jest potrzebny :) (hehe specjalista teoretyk), do NP już się przydaje, zeby nie powiedzieć że jest wymagany.
<: Enceladus :>

slimak

#4

#4 Post autor: slimak »

polecany powyzej tytul jak najbardziej polecam. Porzyczylem go z pracy i naprawde jest duzo lepszy od wersji polskiej mam tu na mysli wersje wydawnictwa Mikom oczywiscie.

slimak

#5

#5 Post autor: slimak »

enceladus pisze:do NA sprzęt faktycznie nie jest potrzebny
no tu bym polenizowal, jak mozna okazywac papier sugerujacy ze jest sie specjalista w jakiejs dziedzinie skoro tylko sie o tym czytalo? Ja uwazam ze dostep do sprzetu jest bardzo wazny. Nie ma to jak zobaczyc, pomacac itp moze to byc uwazam w wypadku kiedy naprawde nie ma funduszy na akademie lub na wlasny lab dostep zdalny ale jakis uwazam ze jest po prostu konieczny.

pjeter
CCIE
CCIE
Posty: 1391
Rejestracja: 17 lis 2003, 17:29

#6

#6 Post autor: pjeter »

Aha,

nie musisz kupowac w CP.
Mozesz sprobowac na amazonie http://tinyurl.com/ah6d5 (taniej), ebayu
czy http://www.abe.pl/html/polish/details.php?id=1587200953

A, i nie pomyl Certification Library z Cerification Guide'em czy Preparation Guide'em.

PJ

Awatar użytkownika
bpiotrek
wannabe
wannabe
Posty: 195
Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:55
Lokalizacja: Warszawa

#7

#7 Post autor: bpiotrek »

Na Amazonie czesto sa promocje i wychodzi taniej niz w Cisco Press.

Poza tym, CNA CL z Amazonu+przesylka do PL wychodzi taniej niz 2 tomy z Mikomu :P

5 dni temu zamawialem ($36 bez przesylki + kolo $14 pzesylka)

Awatar użytkownika
Borek
wannabe
wannabe
Posty: 272
Rejestracja: 29 wrz 2005, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#8

#8 Post autor: Borek »

zamiast akademii za te kase kup sobie laba :)
pozniej napewno przyda sie do ccnp takze he he ;-)
uzywalem tez bosona, ale lepiej miec sprzet...
przynajmniej takie jest moje zdanie.

pozdrawiam

pio
wannabe
wannabe
Posty: 129
Rejestracja: 29 lip 2004, 11:43
Lokalizacja: Gdańsk

#9

#9 Post autor: pio »

Ja osobiscie zaczalem przygotowywac sie z zestawu:
http://www.amazon.com/gp/product/158720 ... e&n=283155 + http://www.amazon.com/gp/product/158720 ... e&n=283155

Dodatkowo troche moge pocwiczyc w pracy na sprzecie i w domu na symulatorze.
Planuje tez kurs Network Professional w Comarch ICT Institute. Niby na www napisali ze przygotowuja do CCNA, ale co z tego wyjdzie to sie okaze. Zaryzykowac mozna :)

Przy okazji witam wszystkich, poniewaz to moj pierwszy post na forum chociaz zarejestrowany jestem juz od dosc dlugiego czasu :)

Awatar użytkownika
digit
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 19 maja 2005, 22:05

#10

#10 Post autor: digit »

Hej
Oczywiscie polecam powyzszy tytul polecony prze PJ. Sam dla mnie byl podstawa do nauki.
Co do laba, polecam swoj ;). Aktualnie jestem w trakcie przygotowywania serwisu o CCNA i miedzy innymi bedzie w nim dostep do labolatorium, ktore mam. Lab jest przystosowany do CCNP, tak wiec bez najmniejszych problemow mozesz obleciec wszystko z CCNA (i nawet wiecej), wszystko ZA DARMO, nic lepszego niz cwiczenia na zywym sprzecie nie ma (rowniez nie korzystalem z akademii i wszystko cwiczylem na moim labie). Wiecej info na PM :).
No oczywiscie jeszcze marcins ma lab :).

Awatar użytkownika
krzysiek
inner circle
inner circle
Posty: 493
Rejestracja: 28 maja 2004, 23:23
Kontakt:

#11

#11 Post autor: krzysiek »

Borek pisze:zamiast akademii za te kase kup sobie laba :)
wyobraz sobie ze trynd jest inny - ludzie chodza i na akademie i maja wlasne laby. pewnie cie to dziwi...

Awatar użytkownika
digit
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 19 maja 2005, 22:05

#12

#12 Post autor: digit »

krzysiek pisze:
Borek pisze:zamiast akademii za te kase kup sobie laba :)
wyobraz sobie ze trynd jest inny - ludzie chodza i na akademie i maja wlasne laby. pewnie cie to dziwi...
Ten trynd mi sie tez podoba :), ale mysle, ze rozsadny jest od poziomu pro.

Insomnia
wannabe
wannabe
Posty: 717
Rejestracja: 22 wrz 2004, 12:43

#13

#13 Post autor: Insomnia »

jestem przykładem tryndu.... chodzę na akademię mimo, że mam swój lab. Najważniejszą zaletą jest szybkość zdobywania wiedzy. Nie musisz łamać sobie głowy jak czegoś nie rozumiesz tylko uderzasz do instruktora i dostajesz gotową odpowiedz. oprócz tego dostajemy przykłady z zycia wzięte...

do ccna mozna sie smialo przygotowac z materiałow i sym. boson'a - to nie raz było juz pisane. co prawda mozesz miec pozniej problem z warstwa fizyczna. majdanie kabelkami jest wazna czynnoscia w pracy cisckowca :wink:
Ostatnio zmieniony 13 sty 2006, 08:43 przez Insomnia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Borek
wannabe
wannabe
Posty: 272
Rejestracja: 29 wrz 2005, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#14

#14 Post autor: Borek »

jezeli chodzi o ccnp to napewno dobre rozwiazanie jest z wlasnym labem + akademia, sam mam zamiar tak zrobic, ale do ccna IMHO wcale akademia nie jest az tak potrzebna :)

pozdro

maryce
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2006, 15:50

#15

#15 Post autor: maryce »

Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc :)

Zabieram się zatem za zamówienie książki w amazonie :)

ODPOWIEDZ