Literatura

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
r3solved
wannabe
wannabe
Posty: 136
Rejestracja: 31 sie 2012, 11:26

#16

#16 Post autor: r3solved »

Mogę szczerze polecić CCNA 640-802 Official Cert Library, zakupiłem zestaw przez Amazon, książki są ciekawie napisane bez zbędnego "lania wody" :)

Mr_Azathoth
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2012, 12:51
Lokalizacja: UK

#17

#17 Post autor: Mr_Azathoth »

Witam

Sa 2 ksiazki :
1. CCNA ICND2 640-816 Official Cert Guide by Wendell Odom

2. CCNA 640-802 Official Cert Library Wendell Odom

Obydwie wydane nov-2011

Pierwsza po 20 a druga po 35 funtow na ebayu.
Ma ktos wiedze czy to sa ogolnie te ssame ksiazki, nie chcial bym przeplacac o 15 funtow wiecej.
Jakie sa roznice, czy sa duze/istotne. Czy jest to ten sam/podobny material.?

To moj 1 post na forum wiec przy okazji WITAM forumowiczow.
RTFM!

Awatar użytkownika
Lukasz_eS
wannabe
wannabe
Posty: 109
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:43
Lokalizacja: Warsaw

#18

#18 Post autor: Lukasz_eS »

Polecam przeczytać o różnicach czym jest ICND1,2 oraz CCNA Composite Exam

Tutaj sznurek

Który lepiej? Jeżeli zdecydowałbyś się zdawać egzaminy ICND, to do pozycji numer 1 dobrze byłoby kupić książkę CCNA ICND1 640-822 Official Cert Guide Odom'a.
.ılı..ılı. CCDA, CCNP
JNCIS-SEC, JNCIS-ENT

Keadwen
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 03 paź 2011, 07:14

#19

#19 Post autor: Keadwen »

Ostatnio zamówiłem CCNA Voice, CCNP Switch i Route na snazal.com (145zl sztuka z przesyłką). Wynorałem go z ebaya, lecz na stronie sklepu ma taniej o 40%. Bardzo duży asortyment książek Cisco, lecz niestety nie miał nowego Security CCNA 554 ;/ Więc zamówiłem Voice.

orange
wannabe
wannabe
Posty: 52
Rejestracja: 10 paź 2012, 16:33

#20

#20 Post autor: orange »

Jak Was zadowola pdfy to na stronie http://www.ciscopress.com/ mozna co tydzien kupic tanio ksiazke, tylko $9.99 za pdfa, w tym tygodniu jest dostepna
CCNP ROUTE 642-902 Official Certification Guide, wprawdzie pdf to nie to samo co twarda ksiazka ale roznica w cenie jest spora

Mr_Azathoth
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2012, 12:51
Lokalizacja: UK

#21

#21 Post autor: Mr_Azathoth »

Chce zdawac -> CCNA Composite Exam
i z tego co wyczytalem wszyscy polecaja ksiazke 'Wendell Odom'.

Wiec do podwojnego egzaminu najlepsza bedzie pozycja
CCNA 640-802 Official Cert Library Wendell Odom ?

A mozna gdzies kupic w PDFie? To bym sobie wydrukowal ;]
Na Amazonie sa chyba tansze ksiazki niz na Ebayu.

OK - wlasnie kupilem na amazonie za 23 funty, jakos nei moglem dluzej czekac.
Rejestracja kontra na amazonie to jakis horror z dodawaniem adresu.
Zazwyczaj kupowalem na ebayu.
RTFM!

Awatar użytkownika
ciku
wannabe
wannabe
Posty: 910
Rejestracja: 09 paź 2005, 21:15
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków

#22

#22 Post autor: ciku »

Jak przebreniesz literka po literce przez Wendell Odom'a, to trzeba miec strasznego pecha, zeby nie zdac !
Jak dla mnie W. Odom to lektura obowiazkowa!

Dodatkowo polecam pdf'y Chris Bryant'a (http://www.thebryantadvantage.com/) - fajne lab-booki.

Pozdrawiam,
CiQ
################
Nie chce Kasi ani Rity ;o)
lecz chetnie zapoznam
sie z S E C U R I T Y
################

jajcarzd1
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:27

#23

#23 Post autor: jajcarzd1 »

r3solved pisze:Mogę szczerze polecić CCNA 640-802 Official Cert Library, zakupiłem zestaw przez Amazon, książki są ciekawie napisane bez zbędnego "lania wody" :)
Ale zakupiłeś tą droższą wersję czy tańszą ? W tej droższej widzę że jest jakiś symulator, co to konkretnie jest symulator ? Można go skądś ewentualnie pobrać w sytuacji gdy kupię tą tańszą wersję książki ?

Mr_Azathoth
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2012, 12:51
Lokalizacja: UK

#24

#24 Post autor: Mr_Azathoth »

Ja kupilem ta:
CCNA 640-802 Official Cert Library - Wendell Odom

Publication Date: 30 Nov 2011 | ISBN-10: 158720438X | ISBN-13: 978-1587204388 | Edition: 3
New Edition of Best Selling Official Cert Guide: Updated Content, New Exercises, and Expanded Coverage -- PLUS includes CCNA Network Simulator Lite Edition with 21 free CCNA Network Simulator Labs

Companion DVDs
The DVDs contain two ICND1 practice exams, two ICND2 practice exams, two free, full CCNA practice exams, CCNA Network Simulator, Lite Edition, and 60 minutes of video training.

Formats Amazon Price New from Used from
Kindle Edition £15.19 -- --
Hardcover £23.39 £21.74 £19.65

Jestem niezle zaskoczony bo ksiazka bedzie juz jutro na moim biurku ;]
Dokladnie taka sama ksiazka na ebayu kosztuje £35
RTFM!

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#25

#25 Post autor: Zomal »

Sam przygotowuję się niestety z Polskich książek do CCNA. Jednocześniej uczęszczam na Akademię Sieci i przy rozwiązywaniu zadań po Angielsku (po chapterach) czasem mam problem z zrozumieniem pewnych kwestii. 4 książki kupione mają coś ponad 2k stron (mam nawet jakieś książki przed sobą, bo powtarzam do egzaminu - 2 semestr ~ 650stron, 4 semestr ~700, 3 z tego co pamiętam coś krótszy z 500, 1 semestr też w miarę dłuższy). Pewne tłumaczenia w stylu dzika maska mnie rozwalają ;D I potem tracę czas na szukanie informacji jak taka dzika maska nazywa się po angielsku :twisted:

Równolegle w trakcie wakacji przygotowywałem się do CCDA, 2 książki po Angielsku, nie miałem takiej biegłości technicznej, ale po 2 tygodniach czytało się już w miarę szybko i wygodnie. Tak jak koledzy pisali wyżej, angielski to podstawa, nawet w Polsce w trakcie rekrutacji może odbyć sie rozmowa po Angielsku. Na naucę sieci i Angielskiego zamierzam się z kupić na finiszu studiów inżynierskich. Wreszcie jest więcej wolnego czasu to można zająć się tym co mnie interesuje :)

Na ironię będąc na specjalizacji "Systemy i Sieci Komputerowe" na kierunku Informatyka tych sieci to mam 2 godziny labów w tygodniu i tyle, więc sporo pracy mam samemu. Bez znaczenia jakie macie książki trzeba pamiętać o motywacji, znaleźć w zależności od założeń te kilka godzin codziennie - może tylko ja tak tylko robię :P :P :twisted:

s2nt0
wannabe
wannabe
Posty: 129
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:58
Lokalizacja: London

#26

#26 Post autor: s2nt0 »

Bez znaczenia jakie macie książki trzeba pamiętać o motywacji, znaleźć w zależności od założeń te kilka godzin codziennie - może tylko ja tak tylko robię :P :P :twisted:
bez obaw, są nas Milijony :D :P
why we doing this ? because LAB told us to..

zawisza
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 18 lip 2012, 12:33

#27

#27 Post autor: zawisza »

Delikatnie zmienię temat.

Co polecilibyście do przypomnienia materiału z CCNA? Egzamin mam już za sobą, a chciałbym zrobić sobie solidną powtórkę od A do Z, żeby "mieć wszystko w małym palcu".
Dobrze, gdyby była to pozycja zawierająca jak najwięcej treści w jak najmniejszej objętości (konkretnie, sucha wiedza, bez zbędnego lania wody)

Edit. Widzę, że brak odzewu, więc tak: Uczyłem się do egzaminu z materiałów Akademii i filmików TrainSignal. TS przypadł mi do gustu, ale nie dam chyba rady po raz n-ty oglądać tego samego. Wiem, że istnieją CBT Nuggets (obejrzałem dwa o GNS3 z kursu CCNP ROUTE i fajne są), ale słyszałem głosy, że CBT nie nadaje się na powtórkę, a bardziej na zapoznanie z materiałem. Prawda to?

Pitt
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2006, 23:52

#28

#28 Post autor: Pitt »

Podepnę się aby nie tworzyć kolejnego wątku... wiadomo jest GNS, jest PT itd...

A co myślicie o LAB dostępnych w sklepie CISCO :

https://learningnetworkstore.cisco.com/ ... M2fWG_aUpQ

kecaj78
member
member
Posty: 43
Rejestracja: 17 lis 2010, 22:15

#29

#29 Post autor: kecaj78 »

już wiele razy było na tym forum do CCNA w zupełności wystarczy PT.
Pozdrawiam

Jacek

Matt
member
member
Posty: 43
Rejestracja: 26 paź 2010, 17:50
Lokalizacja: Warszawa

#30

#30 Post autor: Matt »

zawisza pisze:Delikatnie zmienię temat.

Co polecilibyście do przypomnienia materiału z CCNA? Egzamin mam już za sobą, a chciałbym zrobić sobie solidną powtórkę od A do Z, żeby "mieć wszystko w małym palcu".
Dobrze, gdyby była to pozycja zawierająca jak najwięcej treści w jak najmniejszej objętości (konkretnie, sucha wiedza, bez zbędnego lania wody)

Edit. Widzę, że brak odzewu, więc tak: Uczyłem się do egzaminu z materiałów Akademii i filmików TrainSignal. TS przypadł mi do gustu, ale nie dam chyba rady po raz n-ty oglądać tego samego. Wiem, że istnieją CBT Nuggets (obejrzałem dwa o GNS3 z kursu CCNP ROUTE i fajne są), ale słyszałem głosy, że CBT nie nadaje się na powtórkę, a bardziej na zapoznanie z materiałem. Prawda to?
Moim zdaniem fajna pozycja:
31 Days Before Your CCNA Exam (http://www.ciscopress.com/store/31-days ... 1587131974)
Całość jest duża objętościowo (432 strony), ale pokrywa wszystkie zagadnienia do CCNA w pigułce.

ODPOWIEDZ