CCNA czy ICND1+ICND2

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

CCNA czy ICND1+ICND2

#1

#1 Post autor: d3s »

Witam,
Mam takie pytanie które mnie nurtuje od jakiegoś czasu, a chciałbym się dowiedzieć co lepiej zdawać? od razu podejść do ccna czy rozłożyć sobie to na 2 egzaminy? Aktualnie skończyłem 3 semestr i jestem w połowie 4 semestru Akademii Cisco i nie bawem będę musiał wybrać na jaki/e egzamin/y się zdecydować.

Jakoś mam takie wrażenie że podejście do ICND1+ICND2 jest prostszą drogą.

Awatar użytkownika
zrio
member
member
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2010, 18:04

#2

#2 Post autor: zrio »

Atakuj CCNA, po akademii dodatkowo będziesz miał zniżkę, więc warto.
A router comes into a doctor’s office and says: it hurts when IP

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

Re: CCNA czy ICND1+ICND2

#3

#3 Post autor: Zomal »

d3s pisze:Witam,
Mam takie pytanie które mnie nurtuje od jakiegoś czasu, a chciałbym się dowiedzieć co lepiej zdawać?
Po ICND1 masz dodatkowy cert CCENT :D
Jeśli wyrobisz do 30 września to zdawaj Composite, ja na powórkę do samego egzaminu poświęciłem 2 tygodnie po kilka godzin codziennie :P

Awatar użytkownika
elvismichal
wannabe
wannabe
Posty: 123
Rejestracja: 10 mar 2013, 13:44

#4

#4 Post autor: elvismichal »

Z tego co nam mówił prowadzący to jeśli podzielisz to przy przy drugim egzaminie obowiązuje Cię również materiał z ICDN1, więc warto zdawać od razu composite.

Awatar użytkownika
Bulba72
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:00

#5

#5 Post autor: Bulba72 »

No właśnie jak to jest? Mam już certa ICND1. Przecież jest on ważny przez trzy lata, więc dlaczego miałby być nie brany pod uwagę przy zdawaniu ICND2. Oczywiście, rozumiem, że zmiana materiału, ale w końcu jest zaliczona jakaś cześć z obecnego.

Awatar użytkownika
elvismichal
wannabe
wannabe
Posty: 123
Rejestracja: 10 mar 2013, 13:44

#6

#6 Post autor: elvismichal »

Szczerze powiem, że nie weryfikowałem tego co mówił prowadzący akademię, bo założyłem, że wie co mówi. Jego słowa brzmiały dokładnie: "Nie opłaca się rozdzielać egzaminu na mniejsze, bo i tak do ICDN2 obowiązuja całość materiału CCNA".

Awatar użytkownika
Bulba72
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:00

#7

#7 Post autor: Bulba72 »

No tak, ale na ICND1 jest materiał z I oraz II semestru, a na ICND2 obowiązuje reszta semestrów - III i IV. Ja to tak rozumiem. Nawet książki Odoma są w ten sposób podzielone i nawet tak zatytułowane "CCENT/CCNA ICND1 - 640-822" i "CCNA ICND2 - 640-816"

d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

#8

#8 Post autor: d3s »

Właśnie dopiero co wróciłem też z zajęć Akademii, i o coś podobnego pytałem prowadzącego i powiedział że mam spróbować podejść do ccna bo będę miał voucher a jak nie dam rady to bardziej opłaca się podejść do icnd1+icnd2, tylko że wtedy musiałbym się wyrobić do tego 30 września.

Przyznam że nie wiedziałem że do icnd2 są też pytania z icnd1 i jak dla mnie to jest spory spory plus, bo praktycznie do icnd1 są same bardziej takie zadania matematyczne, i jak się dowiedziałem że będą one również na icnd2 to się bardzo ucieszyłem, bo takie pytania to po prostu aż miło się rozwiązuje. A myśląc że icnd2 to byłby materiał sam z 3 i 4 semestru to nei napawał mnie optymizmem, bo o ile 3 semestr jeszcze w miarę ujdzie, to o tyle 4 semestr to już jest masakra.

Właśnie się też dowiedziałem że na internecie można również znaleźć zbiór pytań które można przerobić i z nich będą wybrane te które będą na egzaminie, i tak właśnie znalazłem taki zbiór z lean2pass czy jakoś tak, pisze że aktualizacja pytań była 7 czerwca, a jak narazie to komentarz na internecie znalazłem że osoba zdająca 28 czerwca miała również pytania z tego zbioru, ciekaw jestem jak długo będzie ten zbiór obowiązywał, czy po prostu co miesiąc pytania w zbiorze się zmieniają?

Awatar użytkownika
elvismichal
wannabe
wannabe
Posty: 123
Rejestracja: 10 mar 2013, 13:44

#9

#9 Post autor: elvismichal »

Ja nie daję ręki uciąć, powiem więcej - nawet palca. Sam będę zdawał composite, więc to nie jest problem dla mnie. Bulwa dopóki gość nie powiedział tego co przekazałem to myślałem dokładnie tak jak Ty. Teraz już mam zamęt w głowie.

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#10

#10 Post autor: Zomal »

d3s pisze: i tak właśnie znalazłem taki zbiór z lean2pass czy jakoś tak
Szkodzisz tym tylko sobie, nie ucz się z dumpów, bo Co z Ciebie będzie za inżynier sieciowy, który nauczy się tylko pytań? No chyba, że skorzystasz z nich tylko kiedy uznasz, że umiesz wszystko i chcesz sprawdzić czy jesteś gotowy.

d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

#11

#11 Post autor: d3s »

Zomal pisze:
d3s pisze: i tak właśnie znalazłem taki zbiór z lean2pass czy jakoś tak
Szkodzisz tym tylko sobie, nie ucz się z dumpów, bo Co z Ciebie będzie za inżynier sieciowy, który nauczy się tylko pytań? No chyba, że skorzystasz z nich tylko kiedy uznasz, że umiesz wszystko i chcesz sprawdzić czy jesteś gotowy.
Właśnie nie korzystałbym z tego gdybym miał pewność że mogę sobie spokojnie podejść do egzaminu np. po wakacjach czy tam za miesiąc -dwa ( dopóki voucher jest ważny ) a z powodu tego że trzeba to zdać do 30 września.. to po prostu chciałbym mieć pewność że to na pewno zdam :/. I tak potem chcę dalej w certyfikację iść i na pewno to co teraz bym nie ogarnął to potem ogarnę, tylko że ja poszedłem na Akademie Cisco nie mająć niczego wspólnego wcześniej z sieciami.. i do tego jestem na 1 roku studiów i szliśmy dosyć intensywnym kursem z powodu tych zmian do 30 września.. np. od kwietnia przerabialiśmy naraz semestr 3 i 4, ciężko mi to wszystko naraz ogarnąć , i po prostu te pytania chcę potraktować jako ostateczność. A później gdy już zdam CCNA chciałbym w kolejnym roku myśleć o CCNA Wireless bo ta tematyka mnie bardzo interesuje.

W sumie korzystając z dumpa z 27 czerwca do ICND1, robiąc wszystkie ok. 100 pytań, bez symulacji i innych niedostępnych rzeczy na dumpie, zdobyłem 860ok punktów więc nie ma źle, ale ICND2 już trochę więcej trudności mi sprawił choć pewnie gdyby były dostępne w dumpach symulacje + drag&drop to bym może i bez problemu ten ICND2 również zdał. Choć co do ICND1 to czuje się w tym materiale pewnie i myślę że teraz z miejsca mógłbym do niego podejść to do ICND2 już taki pewny się nie czuję, może dlatego że strasznie dużo teorii o sieciach wan które ciężko zrozumieć mi na logikę jak to działa i jak te urządzenia wszystkie zapamiętać aby się nie myliły.

Dodam że uczę się z książek Akademii Cisco, takich niebieskich ( :D ) + ostatnio znalazłem filmiki CBTnuggets co również sporo mi pomaga.

Awatar użytkownika
gryglas
wannabe
wannabe
Posty: 1790
Rejestracja: 09 maja 2006, 07:56
Lokalizacja: Warsaw, PL

#12

#12 Post autor: gryglas »

@d3s
Przypominam o przyznawaniu punktów zgodnie z regulaminem forum:

Kod: Zaznacz cały

1) Punkty mogą być przydzielane tylko raz danej osobie w danym wątku. Wyjątkiem są bardzo skomplikowane problemy gdzie widać, że osoba pomagająca musiała włożyć dużo zachodu by pomóc - wtedy dozwolone są punkty 'Helped' za dwa posty.

2) Punktowane mogą być jedynie wątki techniczne. Dozwolone jest punktowanie rozbudowanych i głęboce przemyślanych wypowiedzi w wątkach, gdzie pytający ma wątpliwości co do wyznaczania sobie celów życiowych czy zawodowych (np. tematyka pracy dyplomowej, zmiana ścieżki kariery, zmiana pracy itp.)

3) Punkty nie mogą być przyznawane za:
  - Posty przytaczające głównie linki do stron
  - Posty odnoszące się do innych sekcji forum
  - Posty odsyłające do funkcji SEARCH
  - Wątki które już przewijały się niejednokrotnie przez forum
  - Posty niezwiązane z tematyką Cisco, Juniper oraz merytorycznych aspektów sieci (pomoc w sprawie konfiguracji D-Linka się nie liczy) 
https://vpnonline.pl - Twój prywatny VPN - 61 serwery VPN w 29 lokalizacjach na świecie, 470 adresów IP.

d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

#13

#13 Post autor: d3s »

Ok, już będę większą wagę przywiązywał do regulaminu :).

Jeszcze chciałbym się zapytać ile z reguły czeka się po skończeniu Akademii Cisco, aby przystąpić do CCNA?

Awatar użytkownika
Lukasz_eS
wannabe
wannabe
Posty: 109
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:43
Lokalizacja: Warsaw

#14

#14 Post autor: Lukasz_eS »

Akademia Cisco nie ma żadnego związku z egzaminem Cisco, którego zdajesz w Pearson Vue.
Możesz się zapisać już tu i teraz na egzamin. Argumentem, żeby jednak zrobić to po zakończeniu 4 semestru Akademii jest voucher uprawniający do 50% zniżki na egzamin. W przypadku CCNA jest to kilkaset złotych. Myślę, że warto poczekać.
.ılı..ılı. CCDA, CCNP
JNCIS-SEC, JNCIS-ENT

d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

#15

#15 Post autor: d3s »

No w sumie dużo już raczej nie pozostało mi do zakończenia, bo pozostał mi ostatni dział 4 semestru Troubleshooting, a potem za 2 tygodnie final exam 4. Pytanie tylko ile się czeka aż będzie można potem zdawać ten final ccna? bo instruktor coś nam mówił że do miesiąca czasu nawet, a chciałbym się upewnić.

ODPOWIEDZ