CCNA v4 a nowe zmiany

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
irajarek
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 2013, 11:31

#31

#31 Post autor: irajarek »

A jeśli ktoś skończył starą akademię to w starym netacadzie miał całe curriculum w alumni. Czy po przeniesieniu konta do NetSpace jest mozliwość poznania nowego curriculum 5? Ewentualnie dostęp do starego? Szkolenie już skończyłem, wiec nie mogę się zapisać do nowej klasy.

Awatar użytkownika
Bulba72
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:00

#32

#32 Post autor: Bulba72 »

z tego co pamiętam powinieneś mieć dostęp w sekcji "szkolenia historyczne" - bądź coś podobnego.
a propo's "piątki" - czy tylko u mnie nie chcą się poprawnie wyświetlać animacje w kursie?

fieras1
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2013, 15:28
Lokalizacja: Trójmiasto

#33

#33 Post autor: fieras1 »

Odnośnie dostępu do starego materiału - trzeba tę kwestię załatwić z prowadzącym zajęcia.
Słuchacz Cisco Networking Academy

irajarek
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 2013, 11:31

#34

#34 Post autor: irajarek »

Hmm.. OK, tylko co musi zrobic prowadzacy? Jakis w maire dokladny opis?. Mam juz tylko mailowy kontakt z prowadzacym i jak nie powiem mu dokladnie co i jak ma zrobic, to mi odpisze, ze nie ma takiej mozliwosci..

fieras1
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2013, 15:28
Lokalizacja: Trójmiasto

#35

#35 Post autor: fieras1 »

Mogę tylko powiedzieć, że z własnego przykładu - pierwszy semestr akademii miałem jeszcze w starym systemie. Drugi już został aktywowany na Netacad, ale bez możliwości wglądu w pierwszy. Wspominaliśmy prowadzącemu, że byłoby fajnie móc przeglądać stare materiały, bez konieczności logowania się osobno do starego systemu, ale mieć to wszystko w jednym miejscu. Otrzymaliśmy odpowiedź, że on musi skontaktować się z Cisco, żeby umożliwili mu dołożenie starego materiału (kursu) do Netacad, bo z automatu to się nie dzieje.
Jednakże teraz mieliśmy 2-miesięczną przerwę w zajęciach i sprawa utknęła w miejscu.
We wrześniu będę miał kontakt z instruktorem i wtedy się ostatecznie wszystko wyjaśni.

EDIT.
PS Przejrzałem skrzynkę i chyba znalazłem dobrą odpowiedź na Twoje pytanie.
Słuchacz Cisco Networking Academy

bonart1
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 01 sie 2013, 13:53

#36

#36 Post autor: bonart1 »

witam,
slyszalem ze serwery na ktorych sie mozna bylo zapisywac lub wklepywac voucherowe numerki sie wieszaly ostatnio bo tylu ludzi chetnych bylo by jeszcze zdarzyc po staremu...

Ja mam pytanie ? jakies nowinki? jednak przesuna? sa protesty?

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#37

#37 Post autor: Zomal »

bonart1 pisze: Ja mam pytanie ? jakies nowinki? jednak przesuna? sa protesty?
Brakowało ludzi, którzy by przygotowali protest. Zobacz co się działo jak ludzie z CCIE Voice mogli przejść na CCIE Collaboration po zdanym Labie... Ostatecznie podjęto decyzję, że wystarczy zdać Wirttena, który wiadomo jak bardzo jest łatwiejszy w stosunku do laba...

Może popatrz na całośc w pryzmacie przyszłości. W nowym CCNAv5 masz rzeczy, które bardziej się w pracy przydadzą, w starym nie było konfiguracji EtherChannel, typów LSA w OSPFie, a wałkowało się przez 2-3 rozdziały RIPa, który jakby miał istnieć to tylko pewnie po Polskich Urzędach, gdzie nadal wykorzystuje sie dyskietki :D

bonart1
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 01 sie 2013, 13:53

#38

#38 Post autor: bonart1 »

Zomal, teraz kiedy zapowiedzi staja sie faktem, to wlasnie tak podchodze do sprawy... sa nowe rzeczy ktore waaarto znac... ale z drugiej strony, oczywiscie kolesie z netacademy nie maja nawet zamiaru uzupelnic materialu... skoncza 4.0 i powiedza "pomyslnosci".
To jest wkur... bo zaplacilem z wlasnej kieszeni (nie mam tego z EFS), i jeszcze niepelna wiedze mi wylozono... a zmiana nastepuje w polowie mojej akademii - do grudnia bede ciagnal ccna 4.0

na dodatek jeszcze jest jeden minus - na poczatku zawsze jest multum bledow, i podchodzac do certa wg nowego programu mozna miec pecha i uwalic wlasnie za to ze sie ma prawidllowa wiedze...

uplynie sporo czasu gdy odsieja errory, a w internecie pojawia sie przyklady ktore sa poprawnie zrobione, lub bedzie zaznaczone ze jest bez sensu ale tak trzeba odpowiedziec ;)

fieras1
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2013, 15:28
Lokalizacja: Trójmiasto

#39

#39 Post autor: fieras1 »

bonart1, jestem w podobnej sytuacji, ale kupiłem najnowszego "Odoma" i z tym pracuję.
Słuchacz Cisco Networking Academy

lciuk
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 29 lip 2013, 09:33
Lokalizacja: Kraków

#40

#40 Post autor: lciuk »

Jestem w podobnej sytuacji jak koledzy powyżej i zastanawiam się co robić dalej...

- 3 semestry zaliczone według starego standardu, pozostał tylko jeden
- dzwoniłem do akademii gdzie realizowałem kursy i powiedziano mi,
że naradzie nie jest dostępny 4 semestr CCNA RS.
- dowiedziałem się też, że mogę zdawać egzamin voucher ze "starego" materiału
uprawniający mnie do zniżki na nowy egzamin

Co w tej sytuacji robić? Mam dylemat. Czy czekać na nowy kurs czwartego semestru i zrealizować nowy materiał czy spiąć ** zaliczyć stary czwarty semestr, nadrobić zaległości i zdać nowy egzamin. Trochę zależy mi na czasie..

A co Wy byście mi doradzili? :) z góry dzięki.

Awatar użytkownika
wookasch
wannabe
wannabe
Posty: 164
Rejestracja: 03 cze 2009, 16:23
Lokalizacja: Berlin

#41

#41 Post autor: wookasch »

lciuk pisze: czy spiąć ** zaliczyć stary czwarty semestr, nadrobić zaległości i zdać nowy egzamin.
Jedyna rozsadna opcja.
Czekanie na nowy 4 modul nic nie wniesie, bo i tak nie obejmie to zapewne calosci nowego materialu. Dodatkowe tematy po prostu przerob we wlasnym zakresie.

Awatar użytkownika
elvismichal
wannabe
wannabe
Posty: 123
Rejestracja: 10 mar 2013, 13:44

#42

#42 Post autor: elvismichal »

Też popieram tą opcję, bo w sumie nie chodzi Ci o certyfikat (tego możesz zdać z braindumpów), lecz chodzi o wiedzę popartą certyfikatem.

psles
wannabe
wannabe
Posty: 143
Rejestracja: 04 sie 2011, 06:09
Lokalizacja: Gdynia

#43

#43 Post autor: psles »

elvismichal pisze:Też popieram tą opcję, bo w sumie nie chodzi Ci o certyfikat (tego możesz zdać z braindumpów), lecz chodzi o wiedzę popartą certyfikatem.
Zgadzam sie z kolega. Chodzi o wiedze. Voucher moze miec znaczenie, bo to kasa. Stalem jeszcze nie dawno przed podobnym dylematem, bo nie wiedzialem, czy sie z review wyrobie. Mi sie udalo, ale gdybym nie zdazyl, to bym zrobil 4 sem po staremu, dostal voucher a w czasie czekania na niego przerobil materilay uzupelniajace. Poczytaj jeszcze naforum o nowym egzaminie - juz sa informacje. Nowych pytan nie jest tak wiele na egzaminie a metrial jest faktycznie rozszerzajacy, ale nie jest to wiedza doglebna, a podstawy.
Powodzenia :)

piotrino
member
member
Posty: 36
Rejestracja: 07 paź 2013, 14:14
Lokalizacja: CCNA

#44

#44 Post autor: piotrino »

psles pisze: Zgadzam sie z kolega. Chodzi o wiedze. Voucher moze miec znaczenie, bo to kasa. Stalem jeszcze nie dawno przed podobnym dylematem, bo nie wiedzialem, czy sie z review wyrobie. Mi sie udalo, ale gdybym nie zdazyl, to bym zrobil 4 sem po staremu, dostal voucher a w czasie czekania na niego przerobil materilay uzupelniajace. Poczytaj jeszcze naforum o nowym egzaminie - juz sa informacje. Nowych pytan nie jest tak wiele na egzaminie a metrial jest faktycznie rozszerzajacy, ale nie jest to wiedza doglebna, a podstawy.
Powodzenia :)
Witam szanownych kolegów. Mam pytanie informacyjne. Dwa lata zdawałem egzamin cisco ccna 4.0(640.802 jak się nie mylę) i zabrakło mi 0,5% do zdania egzaminu. W kwietniu wyjezdzam do Anglii do pracy, i taki certyfikat by się sprzydał. Tu mam pytanie czy są duże róznice miedzy wersją 4.00 a aktualną (5.00?) Czy da radę przypomnieć sobie materiał z wersjii 4.0 żeby zdawać egzamin na nową wersję? Dzwoniłem do CSI i tam powiedzieli mi że nowy kod egzaminu jest 200.120... Ewentualnie czy skąd mogę sciągnąć ksiązki w pdf do nowej wersji ccna aktualnej? Pozdrawiam

psles
wannabe
wannabe
Posty: 143
Rejestracja: 04 sie 2011, 06:09
Lokalizacja: Gdynia

#45

#45 Post autor: psles »

Jeśli korzystałeś z NetAcad wcześniej, to powinieneś mieć dostęp do materiałów bridge, czyli "różnice programowe". Z tego co wiem, to materiały dla akademii są dostępne tylko częściowo, a co do książek, to niestety nie wiem skąd można ściagnąć, ale na www.ciscopress.com coś widziałem, więc chyba trzeba dobrze poszukać. Nowy kod egzaminu to tak, jak Ci powiedzieli, CCNA 200-120

ODPOWIEDZ