CCNA v4 a nowe zmiany

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wookasch
wannabe
wannabe
Posty: 164
Rejestracja: 03 cze 2009, 16:23
Lokalizacja: Berlin

#16

#16 Post autor: wookasch »

Aż w głowie piosenka mi rozbrzmiała:
"wolniej wolniej, wstrzymaj konia
dokąd pędzisz w stal odziany?" :wink:
bonart1 pisze: jak moge wczesniej skorzystac z mozliwosci zdawania v4, jesli zaplacona edycja CCNA v4 konczy mi sie w padzierniku... i wtedy bede eligible by robic certyfikat...
Ukończenie akademii nie jest warunkiem wymaganym do zdawania egzaminu. Możesz podejść do niego choćby dzis.
bonart1 pisze:brak dobrego podloza w internecie - brak rozwiazan, nie bedzie jak nawet zweryfikowac swoich bledow i zagwozdek... do tego niedouczeni trenerzy...
No tak, bo zagadnienia które doszły w nowej wersji są objawieniem i nowinką technologiczną i trochę czasu zajmie, aż materiały o 802.1x będą na tyle solidne, by im wierzyc.

Zresztą szkoda tego stukania w klawiaturę - jeśli Ci zależy to przysiądź i zdaj na starych zasadach przed 30.9., nikt Ci nie broni.
A pomstowanie i straszenie sądami w tej sytuacji raczej nie pozwala prognozować zawrotnej kariery w IT :P

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#17

#17 Post autor: Zomal »

Powiem Wam jak to było jak ja zdawałem w lutym CCNA.
Uczęszczałem na Akademię, ogólnie znacznie więcej roboty poświęcałem w domu, sam labowałem, problemy, które nie byłem w stanie rozwiązań/zrozumieć takie jak choćby wtedy native vlan znalazłem tutaj na forum.
Ogólnie do samego egzaminu uczyłem się hmm 3 tygodnie, tak po 4h dziennie, ostatni tydzień to tak 8h dziennie :D
Teraz ROUTE ogarnąłem materiał w 1 miesiąc, od zera, bez doświadczenia, i się biorę za powtórkę i poszukiwanie tego co powinienem wiedzieć z innych książek.

Wracając do tematu... W 2 miesiące tj. do końca września zdążysz sie przygotować do egzaminu, tylko codziennie trzeba przysiąść. Zresztą jest taka fajna książka "31 days before your CCNA Exam"... Do tego dowalisz się inną literaturą i bedzie dobrze :)

Cóż, uczyłem się sam wprawdzie z książek po Polsku, tych niebieskich, i pomimo różnych tłumaczeń jakoś zrozumiałem treść pytań na egzaminie, choć de facto mój angielski nie jest na najwyższym poziomie :oops:

bonart1
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 01 sie 2013, 13:53

#18

#18 Post autor: bonart1 »

ok... juz wiem jaka jest sytuacja... thx

zelmer23

#19

#19 Post autor: zelmer23 »

.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2014, 22:58 przez zelmer23, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bulba72
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:00

#20

#20 Post autor: Bulba72 »

Jestem po zdanym CCENT. Do egzaminu z nowego ICND2 przygotowuje się z nowego Odoma. Starego tez posiadam i zaglądam tu również. Do tego mam książki: "31 days before your CCNA exam"; "CCNA Practice Questions"; "W drodze do CCNA - zadania przygotowujące do egzaminu"; 4 tomy Mikom-PWN a do tego czekam na zamówioną "Cisco CCNA Routing and Switching 200-120 Flash Cards and Exam Practice Pack". Oczywiście PT i GNS3 i cała kupa tutków z netu. Dużo tego, ale zawsze lubiłem się uczyć z większej liczby materiałów - różne podejście w rożnych książkach do tego samego materiału i zawsze znajdę coś co łatwiej mi przyjdzie zrozumieć.

zelmer23

#21

#21 Post autor: zelmer23 »

.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2014, 22:58 przez zelmer23, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bulba72
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:00

#22

#22 Post autor: Bulba72 »

Odom w nowej wersji:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/1587 ... B2OK2Q2YCL
CCNA 200-120 Card Flash:
http://www.amazon.com/Cisco-Routing-Swi ... card+flash

Natomiast tę:
http://www.amazon.com/CCNA-Practice-Que ... 0789737140
i tę:
http://www.amazon.com/Days-Before-Your- ... +CCNA+exam
dostaniesz tylko w starych wersjach. Nowe wydania są planowane dopiero na 2014 rok.

I te wydania warto mieć, żeby się obyć tak ze słownictwem jak i z wiedzą.

zelmer23

#23

#23 Post autor: zelmer23 »

.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2014, 22:58 przez zelmer23, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bulba72
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:00

#24

#24 Post autor: Bulba72 »

zelmer23 pisze:Ok, a czy podczas opłacania książki z amazon.uk musiałeś podać numer swojej karty płatniczej? Jak wygląda ta transakcja? Jak z lokalizacją jeśli chodzi o podawanie adresu pocztowego w Polsce?
Pozdrawiam
Nie ma żadnego problemu z adresem w Polsce. Numer karty musiałem podać. W trakcie płatności logujesz się do banku i potwierdzasz płatność. Wszystko jest bezpiecznie zorganizowane. już kilkakrotnie kupowałem na amozonie i zawsze było w porządku.

fieras1
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2013, 15:28
Lokalizacja: Trójmiasto

#25

#25 Post autor: fieras1 »

Być może już się gdzieś pojawiło, ale na wszelki wypadek wklejam. Może komuś się przyda :)

CCNA Bridging Materials - news
Słuchacz Cisco Networking Academy

irajarek
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 2013, 11:31

#26

#26 Post autor: irajarek »

jezeli zdam do 30 wrzesnia "starego" CCENT to do drugiej czesci CCNA bede mogl podejsc w nowej wersji? Czy nie mozna laczyc tych dwoch certow?

Awatar użytkownika
Bulba72
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:00

#27

#27 Post autor: Bulba72 »

irajarek pisze:jezeli zdam do 30 wrzesnia "starego" CCENT to do drugiej czesci CCNA bede mogl podejsc w nowej wersji? Czy nie mozna laczyc tych dwoch certow?
Mam to samo. Tutaj o tym pisałem:
http://ccie.pl/viewtopic.php?p=132199&highlight=#132199

irajarek
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 2013, 11:31

#28

#28 Post autor: irajarek »

Czyli ogolnie spoko, po starym CCENT mozna podejsc do nowej drugiej czesci CCNA, jesli dobrze wszystko rozumiem? :)

zelmer23

#29

#29 Post autor: zelmer23 »

.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2014, 22:58 przez zelmer23, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bulba72
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:00

#30

#30 Post autor: Bulba72 »

zelmer23 pisze:Panowie.
Czy wiecie może, kiedy pojawi się interaktywne curriculum 5?
Pozdrawiam
Właśnie sprawdziłem i już jest. Założyłem klasę i przypisałem do niej kurs CCNA R&S 5.0. Więc naciskaj na swojego instruktora w Akademii by "piątkę" udostępnił.

ODPOWIEDZ