CCNA v4 a nowe zmiany

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
bonart1
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 01 sie 2013, 13:53

CCNA v4 a nowe zmiany

#1

#1 Post autor: bonart1 »

Witam,
jestem w trakcie kursu CCNA v4 ktory zostal rozpoczety w 2012 i koniec planowany jest na wrzesien 2013.
Dostalem informacje od instruktora ze jako ze jestem w trakcie v4, to bede mial mozliwosc robienia certyfikacji wg starego programu czyli v4.
Rzekomo 8mcy po zakonczeniu kursu bede mial mozliwosc jeszcze zrobienia w trybie v4, potem juz nie bede mial tej mozliwosci

Tutaj czytam o jakis zmianach, ze nowy program etc. juz jest, nowy numer egzmainu...

W koncu kto ma racje..

Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

#2 Post autor: domin »

Zawsze tak było, że dla uczestników akademii stare wersje egzaminów były przedłużone
.ılı..ılı.

ms
wannabe
wannabe
Posty: 112
Rejestracja: 22 kwie 2009, 12:54
Kontakt:

Re: CCNA v4 a nowe zmiany

#3

#3 Post autor: ms »

Witam,
bonart1 pisze:Rzekomo 8mcy po zakonczeniu kursu bede mial mozliwosc jeszcze zrobienia w trybie v4, potem juz nie bede mial tej mozliwosci

Tutaj czytam o jakis zmianach, ze nowy program etc. juz jest, nowy numer egzmainu...

W koncu kto ma racje..
Niestety twój instruktor się myli. Stary egzamin można zdawać do 30 września i dotyczy to wszystkich osób.

Kod: Zaznacz cały

In the past, the Cisco Networking Academy® program has been able to negotiate an extension of certification exams for NetAcad™ students. However, to conform to American National Standards Institute (ANSI) accreditation requirements, which provide a global benchmark for personnel certification programs, Cisco must now set the same certification end-of-life date for everyone, including Cisco Academies.
Owszem przy poprzednich zmianach egzaminów było tak, że uczestnicy akademii Cisco dostawali specjalne vouchery, które dawały możliwość pisania starego egzaminu, po tym jak nie był on już dostępny dla osób "z ulicy". Niemniej jednak w przypadku tej zmiany egzaminu tak nie będzie, czyli po 30.09 nie będzie możliwości pisania starego egzaminu.


Pozdrawiam,

bonart1
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 01 sie 2013, 13:53

#4

#4 Post autor: bonart1 »

to chyba jakis zart... spodziewalem sie krotszego terminu - nie 8 a np 3 mce itp, ale nigdy takiego scenariusza...
nowe CCNA to glownie IPv6 prawda? a cala akademia zorientowana na IPv4...
Zaplacilem za szkolenie przygotowawcze ktore nie daje przygotowania...
To smierdzi UOKIKiem...
No i co ma do rzeczy ANSI jak my jestesmy w EU i ponad jakimikolwiek standardami, sa jeszcze prawa konsumenta
Ostatnio zmieniony 02 sie 2013, 09:33 przez bonart1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
elvismichal
wannabe
wannabe
Posty: 123
Rejestracja: 10 mar 2013, 13:44

#5

#5 Post autor: elvismichal »

Będziesz miał przedłużony voucher, bo ostatnio były 3 miesiące, a będzie 6 - to tak w ramach rekompensaty...

bonart1
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 01 sie 2013, 13:53

#6

#6 Post autor: bonart1 »

no to super, jestem wniebowziety...
a co z nauka... powinni dostarczyc nowy material i wylozyc cala delte...

Awatar użytkownika
elvismichal
wannabe
wannabe
Posty: 123
Rejestracja: 10 mar 2013, 13:44

#7

#7 Post autor: elvismichal »

Ponoć Cisco ma udostępnić jakieś materiały, które by pokryły różnice pomiędzy egzaminami. Tak gdzieś zasłyszałem, natomiast najlepiej jakby ktoś z Cisco to potwierdził.

bonart1
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 01 sie 2013, 13:53

#8

#8 Post autor: bonart1 »

czy na tym forum sa reprezentujacy CISCO?

Awatar użytkownika
elvismichal
wannabe
wannabe
Posty: 123
Rejestracja: 10 mar 2013, 13:44

#9

#9 Post autor: elvismichal »

Jak najbardziej :). Jak tylko przeczytają Twojego posta, to na pewno pomogą.

bonart1
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 01 sie 2013, 13:53

#10

#10 Post autor: bonart1 »

gdzie moge uderzyc? masz jakis link lub nr telefonu do cisco polska itp gdzie moga odpowiedziec co z tymi ktorzy sa w trakcie ccna v4?

Awatar użytkownika
elvismichal
wannabe
wannabe
Posty: 123
Rejestracja: 10 mar 2013, 13:44

#11

#11 Post autor: elvismichal »

Najlepiej to skontaktuj się z supportem Cisco. Po zalogowniu się na NetSpace masz w prawym górnym rogu Pomoc -> Contact Support. Ale tam najprawdopodobniej usłyszysz to co przytaczał kolega we wcześniejszych postach. Warto jednak spróbować w oczekiwaniu aż uzyskasz odpowiedź tutaj od kogoś z Cisco. Niestety prawdopodobnie również tutaj usłyszysz to samo, jeśli jest to oficjalne stanowisko, a tak to wygląda.

bonart1
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 01 sie 2013, 13:53

#12

#12 Post autor: bonart1 »

zapytalem... chyba czas szykowac kwity do sprawy sadowej...

Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

#13

#13 Post autor: art »

bonart1 pisze:zapytalem... chyba czas szykowac kwity do sprawy sadowej...
LOL ? Bo niby czemu ? Od pół roku trąbią że egzam będzie dostępny do 30 września. Nie wiem czemu niby Cisco jakąś rekompensata ma dawać czy coś :-| zresztą, są jeszcze dwa miechy, jesteś w trakcie IV semestru, w czym problem ?
Ups I switched again =)

bonart1
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 01 sie 2013, 13:53

#14

#14 Post autor: bonart1 »

4 semestr koncze koniec wrzesnia/poczatek pazdziernika...

jak moge wczesniej skorzystac z mozliwosci zdawania v4, jesli zaplacona edycja CCNA v4 konczy mi sie w padzierniku... i wtedy bede eligible by robic certyfikat...

o rekompensacie nie mysle... chodzi mi o mozliwosc zdawania "po staremu" skoro mam akademie "po staremu" ... nie robie tego na sztuke, chcialem podniesc kwalifikacje ... teraz mi zafunduja zmiane certyfikacji, nowy material, pewnie z bledami, brak dobrego podloza w internecie - brak rozwiazan, nie bedzie jak nawet zweryfikowac swoich bledow i zagwozdek... do tego niedouczeni trenerzy...

smierdzi to na odleglosc...

Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

#15

#15 Post autor: art »

jedyne w czym widzę problem to voucher. A to myślisz że 4.0 jest bez błędów ?:D brak rozwiązań to tak bardziej na plus będzie :)
Ups I switched again =)

ODPOWIEDZ