CCNA płatność przez Pearson VUE

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
smiechu_skce
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:47

CCNA płatność przez Pearson VUE

#1

#1 Post autor: smiechu_skce »

Witam wszystkich!

Chciałbym się zarejestrować na egzamin CCNA. Dokonałem więc rejestracji na stronie Pearson VUE i wszystko gra, dopóki nie dochodzi do płatności. Mimo, że podaję poprawne dane karty (mBank - VISA eKonto PayWave) transakcja zostaje odrzucona. Przypuszczam, że winny jest polski ogonek, a dokładniej "Ś" w nazwisku.

W serwisie rejestracyjnym oczywiście konieczne było podanie danych bez polskich znaków, bo z polskimi nie przyjmował. Na karcie natomiast mam już nadrukowane nazwisko tak, jak powinno być - stąd odrzucanie transakcji. Spotkał się już ktoś z takim problemem?

Jeśli tak, to da radę to w jakiś sposób rozwiązać? Bo rozumiem, że nie ma możliwości dokonania płatności za egzamin w inny sposób niż przez Pearson (bez płatności nie ma rezerwacji terminu w ośrodku).

teknine
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 05 mar 2011, 21:20

#2

#2 Post autor: teknine »

Nie pomyślałeś żeby napisać do Pearson VUE?

fieras1
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2013, 15:28
Lokalizacja: Trójmiasto

#3

#3 Post autor: fieras1 »

Nie wiem jak jest w wypadku Pearson VUE, ale np w Prometric rozliczenia dokonuje się m.in. przelewem na konto centrum egzaminacyjnego. Nie trzeba płacić bezpośrednio przy ustalaniu terminu.
Te wszystkie płatności internetowe często nie akceptują niektórych kart. Sam wielokrotnie męczyłem się z kartą VISA, no ale to zależy... Sam chętnie się dowiem jak to wygląda, wszak też mnie egzamin czeka :)
Słuchacz Cisco Networking Academy

smiechu_skce
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:47

#4

#4 Post autor: smiechu_skce »

teknine pisze:Nie pomyślałeś żeby napisać do Pearson VUE?
Napisałem, jednak czekam już kilka dni i zero odzewu, a koniec września się zbliża.

domi
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 29 maja 2013, 14:03

#5

#5 Post autor: domi »

W Pearson trzeba kartą.
Może to nie jest dla ciebie perfekcyjne rozwiązanie, ale z tego co pamiętam, to nie trzeba było płacić kartą, której właściciel ma takie samo nazwisko jak rejestrujący się na egzamin.

d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

#6

#6 Post autor: d3s »

Ja rejestrując się na egzamin CCNA w PearsonVue, dzwoniłem do ośrodka egzaminacyjnego, oni podali mi dane do przelewu , wysłałem przelew i potwierdzenie, spytali kiedy chcę zdawać i sami wszystko załatwili za mnie. Później na stronie PearsonVue pojawiła mi się data egzaminu itd.

Może dlatego nie miałem takich problemów ze względu na to że byłem na Akademii Cisco w WSZiB w Krakowie, studiuje tam, i centrum egzaminacyjne PearsonVUe również znajduje się na uczelni, i z tym wszystkim problemu nie miałem.

smiechu_skce
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:47

#7

#7 Post autor: smiechu_skce »

d3s pisze:Ja rejestrując się na egzamin CCNA w PearsonVue, dzwoniłem do ośrodka egzaminacyjnego, oni podali mi dane do przelewu , wysłałem przelew i potwierdzenie, spytali kiedy chcę zdawać i sami wszystko załatwili za mnie. Później na stronie PearsonVue pojawiła mi się data egzaminu itd.

Może dlatego nie miałem takich problemów ze względu na to że byłem na Akademii Cisco w WSZiB w Krakowie, studiuje tam, i centrum egzaminacyjne PearsonVUe również znajduje się na uczelni, i z tym wszystkim problemu nie miałem.
Ja niestety przystępuję do egzaminu jako samouk :wink:

Spróbuję w takim razie skontaktować się z jakimś ośrodkiem egzaminacyjnym w Warszawie i sprawę jakoś załatwić.

tutoslaw
member
member
Posty: 36
Rejestracja: 05 mar 2013, 15:58

#8

#8 Post autor: tutoslaw »

Może pytanie wyda się trywialne, ale ile masz środków na karcie? Ja płaciłem kartą VISA mBanku, również mam polski znak - w imieniu, ale to na pewno nie jest problemem. Specjalnie na kartę przelewałem sobie złocisze, policzyłem ile to będzie na PLN, według kursu chyba NBP, a okazało, się, że odrzuca, bo jeszcze 50 czy 60 zł brakowało - choć byłem pewien, że przelałem z zapasem. Albo może limity ustawione na transakcje i nie pamiętasz? (to też z własnego doświadczenia :D). Także szukałbym problemów w niższych warstwach :wink:

EDIT: karta, o której piszesz to nie karta kredytowa, tylko karta do ekonta, ja dzisiaj dostałem nowa do ekonta i jest faktycznie wypukła tak jak kredytowa, ale niekoniecznie ma taką funkcjonalność jak płatności online, może zadzwoń na mlinie. Poiwiedzą Ci jaki jest powód odrzucenia.

smiechu_skce
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:47

#9

#9 Post autor: smiechu_skce »

tutoslaw pisze:Może pytanie wyda się trywialne, ale ile masz środków na karcie? Ja płaciłem kartą VISA mBanku, również mam polski znak - w imieniu, ale to na pewno nie jest problemem. Specjalnie na kartę przelewałem sobie złocisze, policzyłem ile to będzie na PLN, według kursu chyba NBP, a okazało, się, że odrzuca, bo jeszcze 50 czy 60 zł brakowało - choć byłem pewien, że przelałem z zapasem. Albo może limity ustawione na transakcje i nie pamiętasz? (to też z własnego doświadczenia :D). Także szukałbym problemów w niższych warstwach :wink:
Nieco ponad 1200 zł. Wg kursu NBP na dzień dzisiejszy egzamin kosztuje 1168,38, więc chyba nie powinno to stanowić problemu?

EDIT: Kartą tą płaciłem już w Amazonie, także raczej po tej stronie wszystko jest ok.

tutoslaw
member
member
Posty: 36
Rejestracja: 05 mar 2013, 15:58

#10

#10 Post autor: tutoslaw »

Mi 14 sierpnia zjadło 1229,93zł, ale nie wiem jak kursy się zmieniły od tego czasu.

Awatar użytkownika
elvismichal
wannabe
wannabe
Posty: 123
Rejestracja: 10 mar 2013, 13:44

#11

#11 Post autor: elvismichal »

Dwie możliwości:

1. 1200 to za mało, mi pisało, że koszt egzaminu to 1170 zł, natomiast z konta pobrało 1220 zł na oko.

2. Sprawdź limity swojej karty.

smiechu_skce
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:47

#12

#12 Post autor: smiechu_skce »

Limity są ok. Co do kwoty, to skombinuję te 50 zł więcej i zobaczymy - chyba, że jakoś załatwię sprawę z ośrodkiem.

Awatar użytkownika
elvismichal
wannabe
wannabe
Posty: 123
Rejestracja: 10 mar 2013, 13:44

#13

#13 Post autor: elvismichal »

Skombinuj sobie więcej na wszelki wypadek. Jak Ci zostanie zawsze możesz wypłacić ;).

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

Re: CCNA płatność przez Pearson VUE

#14

#14 Post autor: Zomal »

smiechu_skce pisze: Chciałbym się zarejestrować na egzamin CCNA. Dokonałem więc rejestracji na stronie Pearson VUE i wszystko gra, dopóki nie dochodzi do płatności. Mimo, że podaję poprawne dane karty (mBank - VISA eKonto PayWave) transakcja zostaje odrzucona. Przypuszczam, że winny jest polski ogonek, a dokładniej "Ś" w nazwisku.
Moje nazwisko i mię ma "ł" oraz "ę". Wpisuje PAWEL XXXXYXXX, gdzie yo Y to normalnie jest "ę", a ja wklepuje E. mBank jest beznadziejeny, sam mam tam kartę debetową z delfinkiem, płacę najpierw na przewalutowanie PLN -> EUR, potem EUR -> USD i wychodzi dolar 30gr. więcej niż w średni kurs dolara oO

To jeszcze nie koniec, szykują się kolejne podwyżki, jak ktoś planuje jakieś egzaminy sam sobie opłacać i zadawać co 2-3 miesiące to wali dobrze po kieszeni te kilka procent. A druga sprawa, że w PL płacimy 23% VAT na egzamin :evil:


Co do działania banku i karty, powiedzmy, że mamy funkcję, która zwraca TRUE lub FALSE,
Jeśli masz środki na karcie w odpowiedniej ilości, to zwróć TRUE i zablokuj te środki. Mi raz cofneli egzamin, bo zarejestrowałem się na 15 sierpnia (święto narodowe) i po 14 dniach kasa wróciła na konto.

tutoslaw
member
member
Posty: 36
Rejestracja: 05 mar 2013, 15:58

#15

#15 Post autor: tutoslaw »

Na polskim rynku niewiele jest kart dla któych walutą rozliczneiową jest USD, raczej króluje euro, co jednak wydaje się być zrozumiałe, chociaż dla nas bolesne :wink:

Egzaminy dają po kieszeni, ale wystarczy je traktować jak inwestycję, która się zwróci z duza nawiązką i wtedy od razu trochę mniej boli :)

ODPOWIEDZ