CCNA Network Simulator

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bulba72
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:00

CCNA Network Simulator

#1

#1 Post autor: Bulba72 »

Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym programem więcej niż tylko z wersjami Lite z książek Odoma?
No bo o ile w NetSim Boson'a są laby do przerobienia to program nie sprawdza poprawności ich wykonania. Natomiast Network Simulator sprawdza moje postępy, a nawet miejscami muszę podać pisemna odpowiedź na pytania, które również są sprawdzane pod kątem poprawności.
Czy jest sens inwestowania w pełną wersje tego programu? A może ktoś mi podpowie coś bardzo podobnego?

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#2

#2 Post autor: Zomal »

A czy nie lepiej skorzystać z Packet Tracer'a? Do CCNA: R&S na prawdę wystarczy, inne bardziej zaawansowane rzeczy w GNS3 zrobisz. Pod PT wiem, że w książkach były dołączane proste laby, które trzeba było zrobić, i też od razu Ci to oceniało... pokazywał się postęp.

Jak sie dopiero uczysz to musisz brać pod uwagę, że wchodzi nowa wersja, i nim coś na rynku komercyjnego, rozsądnego się pojawi to minie trochę czasu. Ja ci radzę oszczędzić kasę i przelabować wszystko w PT - na prawdę wystarczy :)

Bardziej zaawansowane rzeczy z routingu jakie są w CCNAv5 przerobisz w GNS3, konfiguracja jest na prawdę prosta, przy czym trzeba posiadać obrazy IOS. Krążą ploty, że w sieci wszystko znajdziesz :twisted:

Awatar użytkownika
Bulba72
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:00

#3

#3 Post autor: Bulba72 »

ICND1 już mam za sobą. Myślałem, że może do ICND2 znajdę tam coś bardziej ambitnego. Laby w PT przerabiam, w GNS3 coś robię. Szukam po prostu czegoś jeszcze aby móc się sprawdzić przed samym egzaminem.

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#4

#4 Post autor: Zomal »

Bulba72 pisze:Myślałem, że może do ICND2 znajdę tam coś bardziej ambitnego.
Wystarczy, że zrozumiesz jak coś dokładnie działa, potem kwestie Troubleshootingu wydają się być bardziej oczywiste. Wszystkie labki jakie były w Manual Labie idzie chyba w PT zrobić :)

Do nowego ICND2 dochodzą:
Etherchannels [doczytać można z książki CCNP SWITCH - jakiejkolwiek]
Typy LSA z OSPFa [doczytać można z siązki CCNP SWITCH - jakiejkolwiek]
Z EIGRP dla mnie Feasible Distance / Feasible Successors /Administrative distance/ Feasibility condition było trochę mylące. O tym możesz poczytać w 1 rozdziale z książki How to Master CCNP ROUTE. Wytłumaczone na przykładzie, tak, że dzieciak z podstawówki by zrozumiał algorytm...
EIGRP -> Load balancing (poczytać o atrybucie variance )
Recognize High availability (FHRP) (tak samo materiał z CCNP SWITCH gruntownie omawiany - labki robiłem na C3550, ale idzie przerobić przynajmniej HRSP oraz VRRP na PT), GLBP tylko teoretycznie zrobisz.

Tak na szybko wypisałem co jest w nowym ICND2 (Exam Topic)

W sieci książki znajdziesz, swoją drogą niestety wystarczy wpisać dokładny tytuł i już wyskakuje PDF. Ale oczywiście kłamanią się tutaj kwestie moralne i prawne :twisted:

majki
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 30 paź 2011, 02:29

#5

#5 Post autor: majki »

Zomal pisze: Typy LSA z OSPFa [doczytać można z siązki CCNP SWITCH - jakiejkolwiek]
Te informacje akurat powinny być w książce do CCNP ROUTE ;)

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#6

#6 Post autor: Zomal »

majki pisze: Te informacje akurat powinny być w książce do CCNP ROUTE ;)
Wybacz, 17 września zdawałem SWITCH i tym żyłem :D

ODPOWIEDZ