opinie o ksiazkach z serii HOW TO MASTER

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
bonart1
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 01 sie 2013, 13:53

opinie o ksiazkach z serii HOW TO MASTER

#1

#1 Post autor: bonart1 »

Witam,
moglibyscie sie wypowiedzec na temat ksiazek z tej serii?
Tylko ktos kto mial przyjemnosc poczytac... pls...

http://gns3vault.com/category/books.html

Keadwen
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 03 paź 2011, 07:14

#2

#2 Post autor: Keadwen »

Kupiłem te książki z działu CCNP i powiem, że są bardzo ciekawe do powtórki.
Temat jest tam fajnie poprowadzony, ale bardzo skompresowany. Co należy przez to rozumieć? Otóż tego wg. mnie nie da się czytać jak się nie ogarnia tematu, bo głównie latają tam same hasła LSA, LSU, NSSA, Stubby - młucka jakich mało.
Przykłady w książce są ogółem 'zajebiste' bo każdy przykład jest specyficzny.
Fajnie przedstawione jest to wszystko + linki do labów które są odzwierciedleniem teorii.
Przyjemnie się to czyta, lecz dodatkowo bardzo szybko przez co jak się nie skupisz to zapomnisz co czytasz.

Wg. mnie warto kupić jak ma się troszkę kasy.

Pozdrawiam
Jakub

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#3

#3 Post autor: Zomal »

Książki są pisane "plain English", myślę, że spokojnie ktoś na B1 przeczyta całość i zrozumi o co biega. Tak jak kolega wyżej pisał, są bardzo dobre do powtórki. Ja do ROUTE przykładowo czytałem równolegle Official Cert Guide oraz Książkę s serii Foundation Library.
Potem różnie... czasem labowałem albo labowałem dopiero po filmikach z INE.
A How To Master dopiero na samym końcu :)
Ksiązka która ma 300 stron idzie przeczytać ją w kilka godzin, choćby ze względu, że często ten francuz umieszcza listing, i połowa strony jest potem pusta :D

Tak czy owak... polecam, choćby ze względu na to, że autor przygotował stronę GNSValut, która pozwala na solidne przelabowanie zagadnień. Rejestracja tam na stronie jest za darmo, pobierasz pliki konfigurafcyjne z GNSa, odpalasz go i potem możesz porównać z configami końcowymi czy zrobiłeś tak jak trzeba było :)
No i do większości są filmiki porobione - kolejny duży plus 8)

Awatar użytkownika
condor
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 08 kwie 2013, 15:10

#4

#4 Post autor: condor »

Popieram zdanie poprzedników - uważam że książeczki są bardzo fajnie przygotowane właśnie w sensie powtórki przed egazmem. Wiadomo, że nie będzie Ci się chciało czytać od nowa 800 stron Cisco na 1 egzam (zresztą - co to za powtórka) a książki z GNS3Vault sprawdzają się w tej roli idealnie :idea:

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#5

#5 Post autor: Zomal »

Co do samych powtórek pod CCNP polecić mogę:

CCNP Routing and Switching Quick Reference (642-902, 642-813, 642-832) 2nd Edition
Nawet będąc na poziomie CCNA można się posiłkować materiałem z wyższej certyfikacji, jest więcej materiału ale też i więcej w głowie zostanie ;)

Do starego CCNA jest dobra 31 Days Before Your CCNA Exam
Właśnie sprawdziłem na BookDepository, książka ta do nowej wersji zostanie wydana 15 stycznia 2014. Dostępna jest TUTAJ W CENIE 21,38 Euro (Przesyłka darmowa do Polski)

ODPOWIEDZ