Jest lab - co dalej?

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
sturl4ny
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2013, 19:30

Jest lab - co dalej?

#1

#1 Post autor: sturl4ny »

Witam,

jestem świeży na forum i w sumie też w cisco. Niecały rok temu rozpocząłem pracę w pewnej firmie - dział HD, niedawno awansowałem oraz uzyskałem dostęp do sprzętu cisco, który wykorzystywany jest w naszej całej sieci. Prezes zaproponował abym zgłębił trochę wiedze na ten temat i zasugerował abym skompletował sobie lab ze starszych switchy/routerów (razem bedzie około 10-ciu urządzeń). W związku z tym pojawia się tutaj moje pytanie. Od czego zacząć? Wiem, że nie każdy może pozwolić sobie na coś takiego, a mimo posiadania już odpowiedniego sprzętu nie wiem co dalej. Czy możecie wskazać drogę zielonemu?
Ostatnio zmieniony 21 paź 2013, 21:54 przez sturl4ny, łącznie zmieniany 1 raz.

teknine
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 05 mar 2011, 21:20

#2

#2 Post autor: teknine »

Możesz skonstruować jakąś budowle z tych pudełek. A tak serio to takie posty utwierdzają mnie w przekonaniu że trzeba się dobrze cenić, skoro osoba która pracuje tyle na HD nie potrafi korzystać z google'a :lol:
Ostatnio zmieniony 21 paź 2013, 21:56 przez teknine, łącznie zmieniany 1 raz.

sturl4ny
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2013, 19:30

#3

#3 Post autor: sturl4ny »

Dzieki niemu znalazłem to forum.

teknine
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 05 mar 2011, 21:20

#4

#4 Post autor: teknine »

Super, to teraz zacznij przeszukiwać forum. Chociaż wyniki z google'a mogą być trafniejsze.

Awatar użytkownika
wookasch
wannabe
wannabe
Posty: 164
Rejestracja: 03 cze 2009, 16:23
Lokalizacja: Berlin

#5

#5 Post autor: wookasch »

Szef podal Ci jakis konkretny cel, ew. sam postawiles sobie taki? Chcesz sie nauczyc dla siebie i wiedzy, czy tez myslisz o potwierdzeniu tego certyfikatem?


[edit]
Jednak usunalem zbior linkow, bo faktycznie ilosc pytan "bez pomyslunku" ostatnio jest zatrwazajaca.

Zeby nie bylo, podrzuce temat z forum ktory powinien pomoc:
http://ccie.pl/viewtopic.php?t=18571
http://ccie.pl/search.php

Awatar użytkownika
ormek
wannabe
wannabe
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2011, 17:40
Lokalizacja: Oln/Elb/Gda

#6

#6 Post autor: ormek »

naukę najlepiej zacząć od podstaw = od książek ;]

na forum znajdziesz różne propozycje książkowe do których warto zajrzeć na samym początku. warto też zapisać się lub uzyskać dostęp do akademii.

labowanie dla samego labowania nie ma zbytnio sensu. to nie jest nauka jazdy samochodem. tu musisz zrozumiec co tak naprawde robisz i co wywołujesz dana komenda oraz jaki na dzialanie sieci maja wplyw twoje działania.
Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu!

harymilloki
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:21

#7

#7 Post autor: harymilloki »

1. Książki
2. Packet Tracer
3. Dużo wolnego czasu!!! :)
4. No i oczywiście choć minimalna chęć przyswojenia wiedzy :)
5. Jeśli chodzi o sprawy jak pozbyć się narzekania Żony odnośnie ciągłego ślęczenia przed komputerem..... JEST TO JUŻ SPRAWA WŁASNEJ INWENCJI TWÓRCZEJ !!! :)

piwko
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 04 lip 2013, 20:24

#8

#8 Post autor: piwko »

Możesz też zacząć od kursu video Cisco CCENT/CCNA ICND1 100-101. Zobaczysz na czym rzecz polega i się wtedy zdecydujesz czy chcesz się w to pakować (jeśli tak to nastepnym krokiem są książki, najlepiej Official Cert Guide od CiscoPress). Ja właśnie w taki sposób zainteresowałem się sieciami. Dowiesz się tam wszystkiego co Ci na początek potrzebne.

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#9

#9 Post autor: frontier »

INE.com ma darmowy streaming do CCNA, moze sie zainteresuj?
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

kafart
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 02 lut 2014, 01:14

#10

#10 Post autor: kafart »

może lepiej na początek www.gns3vault.com :)

ODPOWIEDZ