zapisy na egzamin certyfikujący cisco

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
piotrino
member
member
Posty: 36
Rejestracja: 07 paź 2013, 14:14
Lokalizacja: CCNA

zapisy na egzamin certyfikujący cisco

#1

#1 Post autor: piotrino »

Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale umieszczam ten temat? Jeśli nie to proszę administratora forum o pprzeniesienie tego tematu do innego działu. Trzy lata temu zdawałem egzaminCisco ccna i oblałem go z punktami 808 jak się nie mylę. Teraz w styczniu zamierzam podejść do egzaminu powtórnie. Konto które miałem utworzone wtedy w netcad jest nie aktualne (nie pamiętałem loginu i hasła, i email tamten który używałem został przeze mnie usunięty trwale) Więc napisałem do supportu cisco emaila , w którym wyjaśniłem co i jak. Założyli mi nowe konto na cisco.com. Z nowym adresem mailowym. Dziś założyłem konto w pearson vue. Mam swoj CISCO ID i VUE id. Egzamin zamierzam zdawać w Bydogszczy w centrum informatycznym. I tu mam pytanie, czy mogę zapisać się na egzamin przez pearson vue online? Czy to będzie mnie kosztowało mniej, niż bym zapłacił w ośrodku
?? Przez stronę pearson vue egzamin kosztuje 295$ . A w ośrodku dodatkowo +vat... Czy orientujecie się w tym?

saiqard
wannabe
wannabe
Posty: 385
Rejestracja: 09 lip 2012, 22:10
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

#2

#2 Post autor: saiqard »

Przez Person też Ci vat doliczą do ceny egzaminu ;)

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#3

#3 Post autor: Zomal »

Ogólnie na moim przykładzie:
Exam (CCNA * zniżka) * 1,23 (VAT) + koszy przewalutowań.
W ośrodkach płacisz za tą przyjemność + 100zł, chyba, że masz debetówkę to przez VUE opłacasz.

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

#4

#4 Post autor: Sofcik »

Zomal pisze:Ogólnie na moim przykładzie:
Exam (CCNA * zniżka) * 1,23 (VAT) + koszy przewalutowań.
W ośrodkach płacisz za tą przyjemność + 100zł, chyba, że masz debetówkę to przez VUE opłacasz.
A tu się nie zgodzę. Z tego co pamiętam to za CCNA płaciłem 295USD po kursie dnia i ani złotówki więcej, a rejestrowałem się w ośrodku. Tak więc wyszedł niecały 1000 PLN po kursie 3.10zł/USD.

--
Piotrek

jacmoc
member
member
Posty: 36
Rejestracja: 09 lip 2013, 21:11

#5

#5 Post autor: jacmoc »

To jest kopia potwiedzenia jakie mi przyszło na mail przy płatności przez VUE ...
Niestety doliczają VAT :)

US Federal Taxpayer ID: 41-000850527
Subtotal: 295.00 USD
Shipping: 0.00 USD
VAT Tax: 67.85 USD
Total: 362.85 USD


Jak się rejestrujesz w ośrodku to ośrodek chyba dolicza opłatę manipulacyjną , ale za to możesz fakturę za usługę.

piotrino
member
member
Posty: 36
Rejestracja: 07 paź 2013, 14:14
Lokalizacja: CCNA

#6

#6 Post autor: piotrino »

jacmoc pisze:To jest kopia potwiedzenia jakie mi przyszło na mail przy płatności przez VUE ...
Niestety doliczają VAT :)

US Federal Taxpayer ID: 41-000850527
Subtotal: 295.00 USD
Shipping: 0.00 USD
VAT Tax: 67.85 USD
Total: 362.85 USD


Jak się rejestrujesz w ośrodku to ośrodek chyba dolicza opłatę manipulacyjną , ale za to możesz fakturę za usługę.
Dzięki wszystkim za wskazówki i pomoc.... Pozdrawiam

alchemist
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 17 lis 2006, 08:18
Lokalizacja: Chorzów

#7

#7 Post autor: alchemist »

Ja dorzucę jeszcze moje 0,03PLN
Płaciłem za CCNA Sec kartą i ściągnęli mi z konta jeszcze dodatkowo opłatę za przewalutowanie. Płaciłem USD a bank sobie później jeszcze przeliczył to na euro i dopiero później na PLN więc zamiast ok. 490PLN zapłaciłem 508PLN :evil:

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

#8

#8 Post autor: PatrykW »

alchemist pisze:Ja dorzucę jeszcze moje 0,03PLN
Płaciłem za CCNA Sec kartą i ściągnęli mi z konta jeszcze dodatkowo opłatę za przewalutowanie. Płaciłem USD a bank sobie później jeszcze przeliczył to na euro i dopiero później na PLN więc zamiast ok. 490PLN zapłaciłem 508PLN :evil:
Jak byś konto mial w dolarach, to przewalutowania by nie bylo :)
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#9

#9 Post autor: Zomal »

alchemist pisze:Ja dorzucę jeszcze moje 0,03PLN
Płaciłem za CCNA Sec kartą i ściągnęli mi z konta jeszcze dodatkowo opłatę za przewalutowanie. Płaciłem USD a bank sobie później jeszcze przeliczył to na euro i dopiero później na PLN więc zamiast ok. 490PLN zapłaciłem 508PLN :evil:
mBank?
Sam żałuję, że nie wyrobiłem sobie konta walutowego, tak przy 5 Examach był by niezły profit. Teraz to i tak liczę, że pracodawca będzie opłacał egzaminy, bo samemu nie ma co już tyle kasy wkładać.
Nie wiem jak wygląda sprawa voucherów 100%, które można kupić w sieci. Wtedy pominęlibyśmy chyba tez i VAT. Ale jaki jest poziom legalności to nie wiem. Lepiej dać więcej i mieć pewność, że wszystko jest legalnie i oki :wink:

inkrementator
CCIE
CCIE
Posty: 196
Rejestracja: 01 paź 2010, 22:49

#10

#10 Post autor: inkrementator »

Zomal pisze: Nie wiem jak wygląda sprawa voucherów 100%, które można kupić w sieci. Wtedy pominęlibyśmy chyba tez i VAT. Ale jaki jest poziom legalności to nie wiem. Lepiej dać więcej i mieć pewność, że wszystko jest legalnie i oki :wink:
Nielegalne vouchery mogę się skończyć banem na całe życie na wszystkie egzaminy cisco i pearson vue. Więc lepiej się zastanowić.

Link

teknine
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 05 mar 2011, 21:20

#11

#11 Post autor: teknine »

Ja kupiłem zniżke 100% i nic do tej pory się nie stało, wątpie czy da się to w ogóle sprawdzić :) Trzeba odróżnić zniżki 100% które można sobie samemu kupić (większą ilość) a zniżki z akademii, które są można powiedzieć "imienne".

inkrementator
CCIE
CCIE
Posty: 196
Rejestracja: 01 paź 2010, 22:49

#12

#12 Post autor: inkrementator »

teknine pisze:Ja kupiłem zniżke 100% i nic do tej pory się nie stało, wątpie czy da się to w ogóle sprawdzić :) Trzeba odróżnić zniżki 100% które można sobie samemu kupić (większą ilość) a zniżki z akademii, które są można powiedzieć "imienne".
Nie wiem w sumie jak te vouchery działają i jakie są ich rodzaje, ale ostatnio coś szukałem w sieci i trafiłem na jedno z forum, gdzie jeden użytkownik pisał, że kupił jakiś voucher i dostał bana z pearson + decertyfikacja ze wszystkich certów Cisco. Ponieważ wiem, że my lubimy kombinować, więc takie info może się przydać. Tam chyba chodziło o to, że ten sam voucher został użyty kilka razy przez różnych użytkowników.

ODPOWIEDZ