TelePresence / HealthPresence - Certyfikacja

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
AnnaR
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2014, 10:21
Lokalizacja: Warszawa

TelePresence / HealthPresence - Certyfikacja

#1

#1 Post autor: AnnaR »

Hej :)
Niedługo podchodzę do mojego pierwszego certyfikatu CCNA R&S. Powoli zastanawiam się nad dalszym rozwojem i kolejnym certyfikatem.
Chciałabym zajmować się telemedycyną, a co w związku z tym idzie - TelePresence / HealthPresence.
Wstępnie myślę o certyfikatach:
1) CCNA Voice
2) CCNA Video (no właśnie.. czy coś takiego w PL można w ogóle zrobić? ;) bo z jednej strony widzę że tak: http://www.cisco.com/web/learning/certi ... index.html , ale z drugiej to dość cicho o tym..)
3) CCNP Voice
4) CCIE Collaboration.

Wiem że to dość odważny plan biorąc pod uwagę że póki co jestem na pierwszym szczebelku mojej kariery, ale lubię mieć ustalone cele długoterminowe i wiedzieć do czego dążę ;)

Czy taka ścieżka certyfikacji umożliwi mi zdobycie mojego celu czy powinnam wziąć coś jeszcze pod uwagę/coś zmienić?

Chciałam jeszcze zapytać o HealthPresence - może ktoś się orientuje jaka jest szansa wprowadzenia tego sprzętu do PL w najbliższym czasie? Ew. czy do szpitali/placówek ochrony zdrowia wprowadzany jest jakiś inny sprzęt Cisco związany z telemedycyną? Moje kilkuletnie doświadczenie w szpitalach sugeruje mi że raczej za różowo to nie wygląda..? :roll:

PaJacek
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 02 lut 2004, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: TelePresence / HealthPresence - Certyfikacja

#2

#2 Post autor: PaJacek »

AnnaR pisze: Wstępnie myślę o certyfikatach:
1) CCNA Voice
2) CCNA Video (no właśnie.. czy coś takiego w PL można w ogóle zrobić? ;) bo z jednej strony widzę że tak: http://www.cisco.com/web/learning/certi ... index.html , ale z drugiej to dość cicho o tym..)
3) CCNP Voice
4) CCIE Collaboration.
Co masz na mysli, ze "dosc cicho o tym"?
W CSH (www.csh.com.pl) masz wszystkie szkolenia z zakresu CCNA Voice i CCNP Voice.. Gdy bedzie zapotrzebowanie na CCNA Video pewnie tez sie odpowiednie szkolenie pojawi...
Czy taka ścieżka certyfikacji umożliwi mi zdobycie mojego celu czy powinnam wziąć coś jeszcze pod uwagę/coś zmienić?
Oczywiscie umozliwi... wez pod uwage duzo czasu na nauke i praktyke.. :)
Chciałam jeszcze zapytać o HealthPresence - może ktoś się orientuje jaka jest szansa wprowadzenia tego sprzętu do PL w najbliższym czasie? Ew. czy do szpitali/placówek ochrony zdrowia wprowadzany jest jakiś inny sprzęt Cisco związany z telemedycyną? Moje kilkuletnie doświadczenie w szpitalach sugeruje mi że raczej za różowo to nie wygląda..? :roll:
To juz pytanie "polityczne"... Chyba trzeba zaczac od tego czy szpitale maja kase i checi na wejscie w takie technologie... :)

majki
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 30 paź 2011, 02:29

Re: TelePresence / HealthPresence - Certyfikacja

#3

#3 Post autor: majki »

PaJacek pisze: Co masz na mysli, ze "dosc cicho o tym"?
W CSH (www.csh.com.pl) masz wszystkie szkolenia z zakresu CCNA Voice i CCNP Voice.. Gdy bedzie zapotrzebowanie na CCNA Video pewnie tez sie odpowiednie szkolenie pojawi...
Koleżance właśnie o to chodziło, że brak szkoleń CCNA Video, bo brak zapotrzebowania :)

PaJacek
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 02 lut 2004, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

#4

#4 Post autor: PaJacek »

W tym roku odbyly sie juz szkolenia:
PAIATVS1 Implementing Advanced TelePresence Video Solutions Part 1
PAIATVS2 Implementing Advanced TelePresence Video Solutions Part 2

Prawdopodobnie pojawi sie i nastepne do CCNA Video.. Sa dwie czesci.. Pierwsza jest tzw self-study.. druga juz normalnie.. :)

Generalnie dobrze wyslac zapytanie.. wowczas wiadomo, ze ktos szuka i mozna zebrac grupe z innych szukajacych.. Jezeli nikt nie pyta bo sie boi to trudno jest uruchomic jakis kurs.. :)

majki
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 30 paź 2011, 02:29

#5

#5 Post autor: majki »

Tak na szybko znalazłem cenę za part 2 wynoszącą 2.5k funtów. To normalna (czyt. standardowa) cena za to szkolenie ?

ODPOWIEDZ