Co po CCNA Routing and Switching?

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
sh4dow
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2011, 20:09

Co po CCNA Routing and Switching?

#1

#1 Post autor: sh4dow »

Siemka,

3 lata temu założyłem tu konto żeby poczytać o CCNA Routing and Switching. Niedługo cert mi wygaśnie i zastanawiam się co teraz.

Szkoda mi trochę żeby fajny cert wygasł, ale z racji że sieci to tylko 10% mojej pracy (+ bardziej hobbistycznie) chciałbym zdać coś niezbyt wymagającego, a nawet rzekłbym na sztukę, żeby tylko przedłużyć cert.

Na CCNP się nie porwę bo trochę za dużo nauki a do pracy z Unixami średnio mi potrzebne. Z dwojga złego myślałem o CCNA Security bo najciekawsze dla mnie.

Macie jakieś propozycje? Jeśli Security wymagało by za dużo pracy to potrzebuje tylko jakąś zapchaj-dziure.

Tak jak napisałem zawodowo nei bardzo zajmuje sie sieciami ale bardzo szkoda mi by było stracić CCNA a drugi raz podchodzić tez lipa.


Z góry dizeki za wszelkie pomysły.

pzdr

Awatar użytkownika
drozdov
CCIE
CCIE
Posty: 511
Rejestracja: 13 sie 2005, 23:34
Lokalizacja: Zurych

#2

#2 Post autor: drozdov »

Zdobywanie certów jest jak zbieranie pokemonów: Wszystkie są fajne ale każdy chce mieć Pikachu :)

sh4dow
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2011, 20:09

#3

#3 Post autor: sh4dow »

Dzięki za info. W takim razie dodatkowe pytanie bo nie jestem na bieżąco z certyfikacją CISCO.

CCNA Data Center składa się z 2 egzaminów. Mój CCNA R&S wygasa w listopadzie i nie wiem ile będzie to wymagało ode mnie wysiłku żeby oba egzaminy zdać przed listopadem.

Czy jeśli zdam jeden exam z dwóch to on mi już przedłuży CCNA R&S? Czy muszę zdobyć cały nowy tytuł żeby przedłużyć stary cert?

pzdr.


PS. Pozostałe pomysły nadal mile widziane :) dzięki!

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

#4

#4 Post autor: SQ8UW »

Wystarczy, że zdasz 1 z egzaminów. Podobnie mam przy CCNP, za rok zdam sobie ARCH i dostane CCDP/CCNP przedłużając CCNA 1 egzaminem :)
Do CCNA:DC nie ma tyle materiałów, z tego co wiedziałem, trochę rzeczy się pokrywa, ale czy dostęp do Nexus'a będziesz miał?
CCNA: Sec samemu w domku przerobisz na GNSie.
Łatwym i przyjemnym egzaminem jest CCNP: Switch, sporo z CCNA materiału się powtarza, skontaktuj się ze mna to Ci dam więcej szczegółów :)

adilmalik
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2014, 13:46

#5

#5 Post autor: adilmalik »

ok no tak ale tak jak mowilem pomijajac sensownosc takiego zakupu co bedzie lepisze ?
Interested in 642-813 certification? Sign up for vceplayer online training for fail-safe University of California, San Diego exam preparation.

ODPOWIEDZ