Window size

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
lukis
member
member
Posty: 46
Rejestracja: 30 lip 2014, 12:27

Window size

#1

#1 Post autor: lukis »

Witam,

Mam do Was pytanie o window size w TCP. Czym jest window size wg Cisco? Nie chodzi mi o wytłumaczenie samego windowingu bo jak najbardziej to rozumię, chodzi mi o klucz Cisco.
Rozwiązuję jakiś przykładowy test do CCNA i pojawia się pytanie "Który czynnik determinuje rozmiar okna w TCP?" odpowiedzi, które można wziąć pod uwagę są dwie:
1. the amount of data the destination can process at one time
2. the amount of data the source is capable of sending at one time

Wg odpowiedzi do testu poprawna jest odpowiedź 1. Sprawdzam materiały do nowego ccna i mam dwie definicje window size:
"The TCP header includes a 16-bit field called the window size. This is the number of bytes that the destination device of a TCP session is able to accept and process at one time."
"The amount of data that a source can transmit before an acknowledgement must be received is called the window size"
I teraz pytanie dlaczego odpowiedź nr 2 jest błędna? Czy kluczem tu jest zwrot "capable of sending"? Można by go rozumieć jako jakieś sprzętowe/wydajnościowe ograniczenie do wysłania większej ilości danych?

Nie chciałbym dostać takiego pytania na egzaminie...
Pozdrawiam

Edit:
Chyba sam sobie odpowiem... Po przeanalizowaniu moich wypocin już chyba wiem w czym jest pies pogrzebany... odpowiedź 2 jest błędna ponieważ źródło nie wysyła wszystkiego "at one time" tylko dzieli na ramki...
Ostatnio zmieniony 21 lut 2015, 13:43 przez lukis, łącznie zmieniany 1 raz.

horac

#2

#2 Post autor: horac »

Odpowiedz 2 jest zla, bo window size jest taki jak ustawi destination do ktorego wysylasz datagramy

lukis
member
member
Posty: 46
Rejestracja: 30 lip 2014, 12:27

#3

#3 Post autor: lukis »

horac pisze:Odpowiedz 2 jest zla, bo window size jest taki jak ustawi destination do ktorego wysylasz datagramy
A to jeszcze inaczej niż myślałem... Dzięki za pomoc !

horac

#4

#4 Post autor: horac »

lukis pisze: Chyba sam sobie odpowiem... Po przeanalizowaniu moich wypocin już chyba wiem w czym jest pies pogrzebany... odpowiedź 2 jest błędna ponieważ źródło nie wysyła wszystkiego "at one time" tylko dzieli na ramki...
Jeszcze jedno, to dzielenie datagramow do max wielkosci bufora(okna) odbiorcy to jest wartosc MSS.

ODPOWIEDZ