CCNA dokument tożsamości

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
lukis
member
member
Posty: 46
Rejestracja: 30 lip 2014, 12:27

CCNA dokument tożsamości

#1

#1 Post autor: lukis »

Witajcie,

Wyczytałem na stronie CISCO, że przed egzaminem trzeba potwierdzić tożsamość dwoma urzędowymi dokumentami ze zdjęciem i podpisem. Mój dowód się przeterminował kilkanaście dni temu a chcę podejść do egzaminu w ten piątek... Myślicie, że to może być problem?

Pozdrawiam

aron
CCIE
CCIE
Posty: 561
Rejestracja: 05 paź 2004, 18:46
Lokalizacja: waw, PL

#2

#2 Post autor: aron »

Nie liczylbym, ze osoba z osrodka egzamnacyjnego Cie wpusci na egzamin bez wymaganych dokumentow.

Jezeli dowod masz niewazny to wez ze soba paszport i prawo jazdy.

lukis
member
member
Posty: 46
Rejestracja: 30 lip 2014, 12:27

#3

#3 Post autor: lukis »

No właśnie w tym problem, że paszportu nie mam. Jedyny Ważny dokument to prawo jazdy. Ciekawe czy sprawdzają dokumenty aż tak dokładnie, czy może wystarczy potwierdzenie danych i wyglądu? Przy przystępowaniu do egzaminu spisywane są gdzieś tak szczegółowe dane jak ważność dokumentu, seria itp?

Lechu_
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 14 sty 2014, 16:15

#4

#4 Post autor: Lechu_ »

Ja bym chyba zaryzykował ;P

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#5

#5 Post autor: frontier »

lukis pisze:No właśnie w tym problem, że paszportu nie mam. Jedyny Ważny dokument to prawo jazdy. Ciekawe czy sprawdzają dokumenty aż tak dokładnie, czy może wystarczy potwierdzenie danych i wyglądu? Przy przystępowaniu do egzaminu spisywane są gdzieś tak szczegółowe dane jak ważność dokumentu, seria itp?
O ile mi wiadomo musisz mieć ważne dokumenty... w razie czego zawsze możesz pójść/zadzwonić do ośrodka się zapytać? Jak nie no to przebookuj.
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

lukis
member
member
Posty: 46
Rejestracja: 30 lip 2014, 12:27

#6

#6 Post autor: lukis »

Swoją drogą nowy dowód jest bez podpisu a Cisco wymaga dokumentu z podpisem... :|

excubitor
wannabe
wannabe
Posty: 72
Rejestracja: 16 cze 2014, 13:18
Lokalizacja: Lublin

#7

#7 Post autor: excubitor »

Książeczka wojskowa? zdjęcie jest, miejsce na podpis też, więc powinna się liczyć.
Nie jest dokumentem tożsamości (tak samo jak prawo jazdy), ale stawiam, że książeczki żeglarskiej też nie masz, poza tym pewnie i tak mało kto o tym wie.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#8

#8 Post autor: Kyniu »

Choć to zawiłe a nawet idiotyczne nie każdy dokument potwierdzający tożsamość jest dokumentem tożsamości. Tożsamość w RP można potwierdzić następującymi dokumentami:

dowód osobisty
paszport – wszystkie typy
karty pobytu – wszystkie typy
polski dokument podróży dla cudzoziemca
tymczasowy polski dokument podróży dla cudzoziemca
dokument podróży przewidziany w Konwencji Genewskiej
wiza – wszystkie typy
tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca
polski dokument tożsamości cudzoziemca
prawo jazdy – wszystkie typy


Co więcej np. ustawa o policji mówi, że potwierdzenia tożsamości można dokonać na podstawie innych dokumentów lub oświadczenia osoby trzeciej:

Dz.U.1990.70.409 (R) Tryb legitymowania, zatrzymywania osób, dokonywania
kontroli osobistej oraz przeglądania bagaży i sprawdzania ładunku przez
policjantów.

§ 4.
1. Tożsamość osoby legitymowanej ustala się na podstawie:
1) dowodu osobistego,
2) tymczasowego dowodu osobistego,
3) tymczasowego zaświadczenia tożsamości,
4) dowodu tożsamości cudzoziemca,
5) paszportu.
2. Tożsamość osoby legitymowanej można ustalić również na podstawie:
1) innych nie budzących wątpliwości dokumentów,
2) oświadczeń osób, których tożsamość ustalono w sposób określony w ust. 1,
a także telefonicznego lub osobistego porozumienia się z osobami wskazanymi
przez legitymowanego.


A co do krajów w których nie ma dowodów - czasem np. wystarczy pokazać w banku rachunek za prąd lub za mieszkanie na swoje nazwisko.

benou
member
member
Posty: 45
Rejestracja: 02 sty 2011, 17:05

#9

#9 Post autor: benou »

Najlepiej po prostu zadzwonic do osrodka egzaminujacego i zapytac. Bylem kiedys w podobnej sytuacji (nie mialem dowodu w ogole bo mi go ukradziono kilka dni wczesniej). Pani poinformowala, ze moze byc dowolny dokument ze zdjeciem. Na egzamin wszedlem okazujac prawo jazdy i legitymacje studencka.

Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#10

#10 Post autor: domin »

benou pisze:Najlepiej po prostu zadzwonic do osrodka egzaminujacego i zapytac. Bylem kiedys w podobnej sytuacji (nie mialem dowodu w ogole bo mi go ukradziono kilka dni wczesniej). Pani poinformowala, ze moze byc dowolny dokument ze zdjeciem. Na egzamin wszedlem okazujac prawo jazdy i legitymacje studencka.
Moje doświadczenie mówi, że panie/panowie z ośrodków uznają jedynie dowody osobiste, prawa jazdy i paszporty.
.ılı..ılı.

hetman
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 11 wrz 2012, 12:10
Lokalizacja: PL

#11

#11 Post autor: hetman »

domin pisze: Moje doświadczenie mówi, że panie/panowie z ośrodków uznają jedynie dowody osobiste, prawa jazdy i paszporty.
A moje doświadczenie mówi że to zależy, i tak jak benou napisał, najlepiej zadzwonić i powiedzieć jaka jest sprawa. Ośrodek żyje z tego że zdasz tam egzamin, więc powinni pójść na ręke.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#12

#12 Post autor: Kyniu »

hetman pisze: Ośrodek żyje z tego że zdasz tam egzamin, więc powinni pójść na ręke.
Ośrodek ma od egzaminu ...... 1 Euro. Jedno. Więc ma gdzieś czy ktoś przyjdzie czy nie.

lukis
member
member
Posty: 46
Rejestracja: 30 lip 2014, 12:27

#13

#13 Post autor: lukis »

Byłem w ośrodku i wygląda to tak, jako pierwszy dokument może być prawo jazdy a jako drugi może być np: karta biblioteczna, książeczka wojskowa, karta miejska itp... Tak więc pozostała jeszcze modlitwa i w pt egzamin :wink:

golisz
member
member
Posty: 30
Rejestracja: 30 sty 2015, 21:45

#14

#14 Post autor: golisz »

lukis pisze:Byłem w ośrodku i wygląda to tak, jako pierwszy dokument może być prawo jazdy a jako drugi może być np: karta biblioteczna, książeczka wojskowa, karta miejska itp... Tak więc pozostała jeszcze modlitwa i w pt egzamin :wink:
Tak. Wystarczy miec jeden dokument tozsamosci ze zdjeciem i twoim podpisem a drugi dokument rowniez z podpisem. Moze byc nawet karta kredytowa wazne zeby tylko na niej bylo to samo nazwisko i imie jak rowniez taki sam podpis. Spokojnie podchodz do egzaminu. Powodzenia :).

ODPOWIEDZ