Materiały do nauki oraz egzamin CCNA

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
Bartolinho10
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:28

Materiały do nauki oraz egzamin CCNA

#1

#1 Post autor: Bartolinho10 »

Witam,
jestem początkującym użytkownikiem. W tym roku zaczynam pierwszy rok studiów Informatyki lub Telekomunikacji. Interesuję się sieciami komputerowymi, chciałbym je bliżej poznać i zdać egzaminy CISCO.
Mam teraz sporo czasu, wakacje, chciałbym porobić coś co mi się przyda.
Mam kilka pytań.
1. Czy można odbyć kurs internetowy CCNA ? Pierwszego poziomu certyfikacji. Czy jest możliwość wypełniania egzaminu i zaliczenia kursu tylko online?
2. Jeśli egzamin trzeba zaliczać w Akademii, można przygotowywać się samemu, z własnych źródeł, kursów itp. a zapłacić i podejść tylko do egzaminu?
Znalazłem taki zestaw książęk, co o tym myślicie? Dobry wybór? W pełni nauczę się po przerobieniu tego do egzaminu?

http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/7132/a ... str-1.html
Cały komplet to koszt. ok 350 zł.

Jeśli nie, to polecicie jakieś książki? materiały?

Jestem początkujący, więc proszę o wyrozumiałość mojej niewiedzy.
Pozdrawiam.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Materiały do nauki oraz egzamin CCNA

#2

#2 Post autor: Kyniu »

Bartolinho10 pisze:Jestem początkujący, więc proszę o wyrozumiałość mojej niewiedzy.
Co nie tłumaczy czemu zaczynasz od zadania pytań, na które znalazłbyś sam odpowiedź, gdybyś tylko zadał sobie trud przeczytania kilku postów w archiwum grupy.
Bartolinho10 pisze:1. Czy można odbyć kurs internetowy CCNA ? Pierwszego poziomu certyfikacji. Czy jest możliwość wypełniania egzaminu i zaliczenia kursu tylko online?
Są osoby/podmioty, które ogłaszają się z takimi kursami, jednakże nie wiem czy są to kursy autoryzowane. Raczej nie i są to po prostu kursy tak zwane autorskie. Czy to znaczy że są gorsze - nie odważę się na takie porównanie, chociaż na pewno brakuje w nich fizycznego obycia ze sprzętem. Czy są lepsze - też nie zaryzykuję porównania. Co do egzaminu to doprecyzuj jaki egzamin masz na myśli. Egzamin na zakończenie kursu - pewnie jak kurs jest on-line to i egzamin jest on-line. Tylko taki egzamin może być co najwyżej wymogiem uzyskania zaświadczenia o ukończeniu kursu. Zasady egzaminu certyfikacyjnego są jasne i wszystko o egzaminach znajdziesz w archiwum grupy.

Frant!c
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2015, 21:14

#3

#3 Post autor: Frant!c »

Uważam że realna akademia Cisco jest lepszym rozwiązaniem. Masz kontakt z instruktorem, który spokojnie wytłumaczy Ci wszystkie Twoje wątpliwości. Masz kontakt z innymi ludźmi. W mojej grupie wszyscy byli po studiach z informatyki (poza mną :), oni też mają jakąś wiedzę. 240 godzin spędzone na kursie i labach to czas na nawiązanie kontaktów, które moim zdaniem są ważne.

Co do publikacji PWN, ona jest dobra... ale do snu. Nie obejmuje całego obecnego materiału. Napewno jest ułatwieniem jeśli chodzi o język. Duża część jest przetłumaczeniem akademii. Nowej nie polecam, strata kasy.

Polecam natomiast Cisco CCNA Routing and Switching 200-120 Official Cert Guide Library. Nie ma sensu wydawać kasy na badziewia. Dobra jest też z braku laku publikacja Bronsona CCNA Cisco Certified Network Associate Study Guide. Jeśli chcesz na siłę po polsku to CCNA 200-120 Adama Józefioka, ale wszystkiego tam nie ma i traktować to trzeba jako przypomnienie.

Co do certyfikacji. Lepiej Brać na raty ICND1 i ICND2 niż całe CCNA to moja opinia. Szkoda że nie przypilnowałem instruktora z wołczerem po 1 i 2 semestrze... trochę późno się ukazał. A teraz mi trudno ogarnąć wszystko.
W razie pytań śmiało pisz na priv

Bartolinho10
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:28

#4

#4 Post autor: Bartolinho10 »

Chcę materiały w języku Polskim gdyż mój angielski nie jest aż na tak zaawansowanym poziomie żeby uczyć się z angielskich źródeł rzeczy, które trzeba dobrze zrozumieć.

Czy w Warszawie jest taka Akademia, orientuje się ktoś? Jak odbywają się zajęcia? W weekendy/dzienne ?

Frant!c
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2015, 21:14

#5

#5 Post autor: Frant!c »

Bartolinho10 pisze:Chcę materiały w języku Polskim gdyż mój angielski nie jest aż na tak zaawansowanym poziomie żeby uczyć się z angielskich źródeł rzeczy, które trzeba dobrze zrozumieć.
Sorry przyjacielu magia sieci. Głupi przykład wildcard mask. W tłumaczeniach spotkałem się z określeniami: maska blankietowa, maska odwrócona, maska rekursywna, dzika maska (sic!). IOS jest po angielsku, instrukcje i support są po angielsku, akademia jest po angielsku jak i certyfikacja. Te książki, które Ci podałem są naprawdę przystępnie napisane, nie ma tam bóg wie jakiego wysublimowanego słownictwa :)

ODPOWIEDZ