CCNA egzamin

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
QbQ
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2015, 14:24

CCNA egzamin

#1

#1 Post autor: QbQ »

Witajcie
Mam egzamin 6 sierpnia 2015 roku. Na co zwrócić uwagę? Z czego się przygotowywać?
Jak wygląda egzamin: ile pytań teoretycznych ile praktycznych? Czy na egzaminie dostane coś a'la Packet Tracer (mogę sobie znajdywać podpowiedzi jak na fizycznych routerach/switchach) ?

Vard
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:41

Re: CCNA egzamin

#2

#2 Post autor: Vard »

QbQ pisze:Witajcie
Mam egzamin 6 sierpnia 2015 roku. Na co zwrócić uwagę? Z czego się przygotowywać?
Jak wygląda egzamin: ile pytań teoretycznych ile praktycznych? Czy na egzaminie dostane coś a'la Packet Tracer (mogę sobie znajdywać podpowiedzi jak na fizycznych routerach/switchach) ?
Co jest na egzaminie i zakres materiału masz opisany w wymaganiach:
http://www.cisco.com/web/learning/exams ... osite2.pdf

Jak widać akcent położono na switching / routing / troubleshooting.
Pytań jest ok. 50-60 na 1,5h czasu.
- Pytania testowe są wielokrotnego wyboru.
- Pytania praktyczne są w formie symulacji w wbudowany soft egzaminacyjny. Symulacji myślę, że jest z 3-4, zależnie od wylosowanego stopnia trudności pytań.

Nie ma możliwości powrotu do pytań już zaznaczonych wcześniej. Myślę, że trzeba zwrócić uwagę i kontrolować siebie tzn. czas (tempo) rozwiązywanych pytań.

QbQ
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2015, 14:24

#3

#3 Post autor: QbQ »

Dziękuje za odpowiedź.
Moim głównym pytaniem na które nie dostałem odpowiedzi to czy mogę używać znaku zapytania jako podpowiedzi jakiego słowa teraz mogę użyc?

lukis
member
member
Posty: 46
Rejestracja: 30 lip 2014, 12:27

#4

#4 Post autor: lukis »

QbQ pisze:Dziękuje za odpowiedź.
Moim głównym pytaniem na które nie dostałem odpowiedzi to czy mogę używać znaku zapytania jako podpowiedzi jakiego słowa teraz mogę użyc?
Ogólnie rzecz biorąc tak, ale w ograniczonym zakresie. Ale jeżeli wiesz co chcesz zrobić to w zupełności to wystarczy.

kobza123
rookie
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 07 maja 2015, 09:20

#5

#5 Post autor: kobza123 »

Witam,
mam także pytanie co do egzaminu. Czy w częsci praktycznej na packet tracerze jest możliwość urzycia funkcji simulation -> capture / forward w celu zobaczenia jak przekazywane są pakiety ?

Awatar użytkownika
Bulba72
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:00

#6

#6 Post autor: Bulba72 »

nie ma PT na egzaminie
CCNA już mam. Co teraz? ;)

kobza123
rookie
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 07 maja 2015, 09:20

#7

#7 Post autor: kobza123 »

Rozumiem.
Czyli jest to symulacja podobna do pt ? Jest mozliwosc podgladania jak lecą pakiety ?

Pozdrawiam

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#8

#8 Post autor: Kyniu »

kobza123 pisze:Czyli jest to symulacja podobna do pt ? Jest mozliwosc podgladania jak lecą pakiety ?
A czy masz świadomość limitu czasu? Na egzaminie nie ma czasu na zabawę - wiesz albo nie wiesz - klikasz odpowiedź i pędzisz dalej. Lepiej olej pytanie niż spędź nad nim pół godziny bo nie zdążysz potem odpowiedzieć na kolejnych 10 czy 15.

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#9

#9 Post autor: frontier »

kobza123 pisze:Rozumiem.
Czyli jest to symulacja podobna do pt ? Jest mozliwosc podgladania jak lecą pakiety ?

Pozdrawiam
Na egzaminie masz mocno ograniczona symulacje we flashu, tam nie lataja zadne pakiety :)
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

ryuuzakikira
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 30 lip 2015, 17:45

#10

#10 Post autor: ryuuzakikira »

Nie wiem na normalnym ccna kiedyś, był pierw test umiejętności praktycznych tkzw. skills. Podczas niego robiłeś coś na lab i odpowiadałeś na pytania prowadzącego na koniec. Jeśli chodzi o samą część teoretyczną to do niej się podchodziło jeśli był zaliczony egzamin praktyczny trwający około godziny (pełna konf 3 rutery + 3 komp+ 2-3 switch+ protokół). Czas na część teoretyczna to chyba godzina i nie nie można korzystać z internetu.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bulba72
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:00

#11

#11 Post autor: Bulba72 »

ryuuzakikira pisze:Nie wiem na normalnym ccna kiedyś, był pierw test umiejętności praktycznych tkzw. skills. Podczas niego robiłeś coś na lab i odpowiadałeś na pytania prowadzącego na koniec. Jeśli chodzi o samą część teoretyczną to do niej się podchodziło jeśli był zaliczony egzamin praktyczny trwający około godziny (pełna konf 3 rutery + 3 komp+ 2-3 switch+ protokół). Czas na część teoretyczna to chyba godzina i nie nie można korzystać z internetu.
Pozdrawiam
Tak jest, ale na tzw. Finalu (na koniec każdego semestru) a nie na samym egzaminie certyfikującym.
CCNA już mam. Co teraz? ;)

ODPOWIEDZ