CCNA Security

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
xseverus
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 07 gru 2015, 20:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

CCNA Security

#1

#1 Post autor: xseverus »

Hejka,

Jestem uczniem 2 klasy technikum. W ramach zajęć z E.13 (projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami) na zajęciach zamiast zwykłych lekcji przerabiamy kurs CCNA R&S.

Używamy do tego platformy netacad.com.

Przez dwa lata (klasa II i III) mamy przerobić dwa semestry. Pozostałe dwa należy przerobić na zajęciach dodatkowych.

Swoją przyszłość chce związać z Security. Rozmawiałem z nauczycielem-instruktorem i dostałem informacje, że jeśli zdam dwa semestry CCNA R&S to na netacadzie zostanie mi udostępniony kurs CCNA Security. Wszystko za darmo.

1. Czy zdając CCNA Security mogę podejsć do egzaminu certyfikującego i uzyskać certyfikat? Czy pierw musze zdać CCNA R&S a potem CCNA Security?

2. Zobaczyłem tutaj na forum ten kurs: https://www.udemy.com/ccna-on-demand-vi ... &ccManual=

Polecacie go? Teraz jest promocja, że w grudniu w ramach jednego kursu tam dostanę i CCNA i CCNA Security.
In December 2015, You Get My CCNA Security Video Boot Camp FREE When You Join My CCNA Video Boot Camp -- The Best-Selling CCNA Course On Udemy!

You'll Earn Two Certifications For The Price Of One!
Czy do zdania CCNA i CCNA Security wystarczy mi sam netacad.com i Packet Tracer czy może warto się zaopatrzyć w ten kurs od Chrisa Bryanta? Kusi mnie ten kurs, 51 euro za oba...

Pozdrawaim!
Ostatnio zmieniony 29 maja 2018, 12:43 przez xseverus, łącznie zmieniany 1 raz.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: CCNA Security

#2

#2 Post autor: Kyniu »

xseverus pisze:(...) na zajęciach zamiast zwykłych lekcji przerabiamy kurs CCNA R&S.

Przez dwa lata (klasa II i III) mamy przerobić dwa semestry. (...)
:evil: Przerabia to się mięso na kotlety. Najpierw naucz się języka ojczystego :!:

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

Re: CCNA Security

#3

#3 Post autor: garfield »

Kyniu pisze:
xseverus pisze:(...) na zajęciach zamiast zwykłych lekcji przerabiamy kurs CCNA R&S.

Przez dwa lata (klasa II i III) mamy przerobić dwa semestry. (...)
:evil: Przerabia to się mięso na kotlety. Najpierw naucz się języka ojczystego :!:
ale o co Ci Kyniu tym razem chodzi ??
tez "przerabialem" duzo materialu uczac sie zarowno do CCNA jak i do trzech CCIE
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: CCNA Security

#4

#4 Post autor: Kyniu »

garfield pisze: ale o co Ci Kyniu tym razem chodzi ??
O to co napisałem. Przerabiać znaczy przekształcić jedną rzecz w drugą lub dokonać zmian w rzeczy tudzież wykorzystać do zrobienia innej rzeczy lub produktu.

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

Re: CCNA Security

#5

#5 Post autor: garfield »

Kyniu pisze:
garfield pisze: ale o co Ci Kyniu tym razem chodzi ??
O to co napisałem. Przerabiać znaczy przekształcić jedną rzecz w drugą lub dokonać zmian w rzeczy tudzież wykorzystać do zrobienia innej rzeczy lub produktu.
bez komentarza...
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#6

#6 Post autor: Seba »

<OT>
Panowie, znaczy Kyniu, litości...
Za Słownik języka polskiego
przerobić — przerabiać
1. «dokonać pewnych zmian w gotowej rzeczy w celu jej ulepszenia»
2. «przekształcić jedną rzecz na inną»
3. «wykorzystać surowiec na zrobienie czegoś»
4. «zapoznać się z wyznaczonym programem, działem wiedzy; też: ucząc, wpoić komuś jakiś zasób wiedzy»
5. «przenieść oczka z jednego drutu na drugi, robiąc dzianinę»
6. «wpleść coś w tkaninę»
7. «spędzić jakiś czas, pracując»
</OT>
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#7

#7 Post autor: Kyniu »

Seba pisze:Panowie, znaczy Kyniu, litości...
Dodano ten punkt przez takie wypowiedzi jak poprzedników - to jest dewastowanie i zachwaszczanie języka.

xseverus
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 07 gru 2015, 20:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#8

#8 Post autor: xseverus »

Oczywiście, że uczę się tylko po angielsku. Porównałem sobie wersję polską i angielska i tłumaczenie na nasz język ojczysty to nieudany żart :D

Bardziej mi chodzi, czy warto nawet w ramach uzupełnienia wydać te 200 zł na dwa kursy od Chrisa.

Proszę też o odpowiedź na moje pierwsze pytanie dot. certyfikatu.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#9

#9 Post autor: Kyniu »

seba766 pisze: Sam przerobiłem 8) cały kurs
Rzeczywiście szkoda to komentować.

xseverus
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 07 gru 2015, 20:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#10

#10 Post autor: xseverus »

Kyniu pisze:
seba766 pisze: Sam przerobiłem 8) cały kurs
Rzeczywiście szkoda to komentować.
Szkoda komentować to co Ty piszesz. Zapraszam na forum polonistyczne. Tam będziesz mógł się wykazać. W tym temacie chciałbym uzyskać odpowiedzi na moje pytanie natury technicznej, nie językowej.

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

Re: CCNA Security

#11

#11 Post autor: konradrz »

xseverus pisze:1. Czy zdając CCNA Security mogę podejsć do egzaminu certyfikującego i uzyskać certyfikat? Czy pierw musze zdać CCNA R&S a potem CCNA Security?
Wg tego musisz mieć CCENT zaliczony. Czyli - sięmięwydaje - albo najpierw robisz CCNA R&S (co - znowu, sięmięwydaje - zalicza Ci CCENT), albo CCENT->CCNA-Sec, albo jakiś CNSS 4011 a potem CCNA-Sec.

Co do udemy, się nie wypowiem.
[edit] Ciekawostkowo, z USA się pokazuje 44 USD, nie 51 EUR. Więc jeszcze ciut możesz jakimś VPNem przyoszczędzić :)

saiqard
wannabe
wannabe
Posty: 385
Rejestracja: 09 lip 2012, 22:10
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

#12

#12 Post autor: saiqard »

Kyniu pisze:
Seba pisze:Panowie, znaczy Kyniu, litości...
Dodano ten punkt przez takie wypowiedzi jak poprzedników - to jest dewastowanie i zachwaszczanie języka.
Kyniu, pierdolisz // tutaj mam nadzieje, że też nie uznajesz obecnego znaczenia tego słowa, a to którego używał Wybicki na salonach ;)

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: CCNA Security

#13

#13 Post autor: minimalist300 »

xseverus pisze: 1. Czy zdając CCNA Security mogę podejsć do egzaminu certyfikującego i uzyskać certyfikat? Czy pierw musze zdać CCNA R&S a potem CCNA Security?

2. Zobaczyłem tutaj na forum ten kurs: https://www.udemy.com/ccna-on-demand-vi ... &ccManual=

Polecacie go? Teraz jest promocja, że w grudniu w ramach jednego kursu tam dostanę i CCNA i CCNA Security.
In December 2015, You Get My CCNA Security Video Boot Camp FREE When You Join My CCNA Video Boot Camp -- The Best-Selling CCNA Course On Udemy!

You'll Earn Two Certifications For The Price Of One!
Czy do zdania CCNA i CCNA Security wystarczy mi sam netacad.com i Packet Tracer czy może warto się zaopatrzyć w ten kurs od Chrisa Bryanta? Kusi mnie ten kurs, 51 euro za oba...

Pozdrawaim!
1. Zdajac CCNA R&S mozesz zdac egzamin 200-120 (pelne ccna) lub rozlozyc to na ICND1 i ICND2. ICND1 daje Ci CCENT po którym mozesz zdawac CCNA Sec, oczywiscie jesli mas zdany pelny CCNA jako jeden egzamin tez mozesz podejsc do CCNA sec.
2. Co do materialow NetAcad powinien w zupelnosci wystarczyc. Mozesz tez uzyc oficjalnych Cert guide z cisco press. Co do materialow to zamiast udemy raczej polecalbym CBT nuggets - 7 dni za darmo bodajze, INE lub Cisco Learning Network Premium - $11 dolarów miesiecznie za laby + materialy od CCENT do CCIE

xseverus
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 07 gru 2015, 20:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#14

#14 Post autor: xseverus »

Jak Wy byście polecali zdać? Robić pełne CCNA a potem Security. Czy może CCENT a potem Sec?

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

#15

#15 Post autor: minimalist300 »

xseverus pisze:Jak Wy byście polecali zdać? Robić pełne CCNA a potem Security. Czy może CCENT a potem Sec?
Zalezy, jesli masz zamiar zajac sie sieciami, rob CCNA R&S a pozniej Sec. Ja osobiscie ani w PL ani w UK nie widzialem zeby ktos wymagal CCENT, CCNA to raczej minimum.

ODPOWIEDZ