CCNA / STUDIA

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
damianeczeq
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2016, 10:13

CCNA / STUDIA

#1

#1 Post autor: damianeczeq »

Witam, jestem uczniem 3 klasy technikum. Bardzo zainteresowały mnie sieci, a od tego roku nasza szkoła jest lokalną akademią cisco i możemy robić kursy na netacadzie, opuściliśmy CCENT i zaczęliśmy od razu od CCNA. Teraz w 3ciej klasie robimy CCNA R&S: Introduction to Networks, w klasie 4 następny "moduł". Wiem, że introduction to networks to pikuś w porównaniu do tego co dalej i jestem przygotowany na to, żeby się zawziąć i uczyć do skutku. :). A wracając do tematu, to czytam o nim na internecie i tutaj na forum, ale już mi się wszystko w głowię pomieszało. Żeby uzyskać ten certyfikat to powiedzmy ile "modułów" jest na netacadzie, które bym musiał przerobić, żeby potem podejść do egzaminu? I też coś wyczytałem, że można ten egzamin podzielić na 2 części. Jakby ktoś mógł mi to tak naprawdę w prostych słowach wytłumaczyć byłbym bardzo wdzięczny :) No i następne pytanie Studia... Czy na nie iść? Jeżeli bym szedł, miałbym się zamiar dostać na Politechnikę Śląską na informatykę na AEI i potem w specjalizacji wybrać sieci. Czy to mi pomoże w karierze sieciowca? Czy od razu spróbować znaleźć pracę, nabyć doświadczenia i swoje papierki próbować wzbogadzić właśnie certyfikatem CCNA? I ostatnie pytanie, jeżeli udałoby mi się zdobyć ten upgragniony certyfikat, to na pewno nie chciałbym na tym poprzestać i brnąć dalej, więc czytałem na forum, że dużo ludzi się zastanawia nad CCNA security, więc to jest po prostu takie uzupełnienie CCNA R&S ? Proszę bądźcie wyrozumiali w odpowiedziach, jestem początkujący, w końcu każdy kiedyś był. Jeszcze raz z góry dzięki za odpowiedzi :)

excubitor
wannabe
wannabe
Posty: 72
Rejestracja: 16 cze 2014, 13:18
Lokalizacja: Lublin

Re: CCNA / STUDIA

#2

#2 Post autor: excubitor »

Na 90% pytań odpowiedzi masz na stronie cisco/google. Ostatnio jestem przewrażliwiony w tym temacie, bo pomagam przy rekrutacji i na 20 osób 1 potrafiła skorzystać z wyszukiwarki, reszta pisze że nie umie.

CCNA - 4 moduły. Egzamin - zdajesz jeden z całości, lub ICND1 (CCENT) z modułów 1 i 2, a potem ICND2 z modułów 3 i 4.
Studia - był niedawno temat na forum.

damianeczeq
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2016, 10:13

Re: CCNA / STUDIA

#3

#3 Post autor: damianeczeq »

Czytałem informację o tym, tylko, że już mętlik w głowię miałem, ale tak jak prosiłem krótka zwięzła, wyjaśniająca odpowiedź. Wielkie dzięki :)

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

Re: CCNA / STUDIA

#4

#4 Post autor: SQ8UW »

Na studia zawsze warto się wybrać jeżeli chcesz coś z nich wyciągnąć i nie robisz ich tylko dla papierka. Na temat samego sensu studiowania było już masa postów, i tutaj opinie są podzielone. Sam zachęcam, jeszcze w życiu się napracujesz. Nie zmarnuj za bardzo tylko tego czasu, 3,5 roku inżynierskich spokojnie wystarczy, aby zdobyć "NIEwydumpowaną" wiedzę na poziomie CCNP+ oraz ogarnąć dobrze angielski. Potem wskoczysz od razu na pozycję Network Engineer'a (co de facto nie jest za dobre, bo doświadczenie w NOCu zawsze się przydaje) dostają w WaWie bez doświadczenia lekko 4k netto.

Co do Egzaminu CCNA. Teraz zmienia się wersja, dochodzą ciekawsze rzeczy, podejrzewam, że raczej nie będziecie mieć dostępu do najnowszego kursu, więc samemu będziesz musiał doczytać troche rzeczy. Rozumiem, że kurs masz dostępny w języku angielskim ?

Rafał Stelmaszyk
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 06 cze 2016, 14:55

Re: CCNA / STUDIA

#5

#5 Post autor: Rafał Stelmaszyk »

Co to jest doświadczenie w NOCu ?

exp
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2015, 23:09

Re: CCNA / STUDIA

#6

#6 Post autor: exp »

Network Operation Center.

arczi45
member
member
Posty: 38
Rejestracja: 28 wrz 2009, 20:33
Lokalizacja: Wroclaw

Re: CCNA / STUDIA

#7

#7 Post autor: arczi45 »

NOC czyli generalnie 1 linia wsparcia, monitoring urządzeń, rozwiązywanie podstawowych, średnio zaawansowanych zadań poziom ccna/ccnp, zależy od teamu.
Warto przejść przez NOC by nauczyć się rozwiązywania podstawowych problemów sieciowych, nabrania doświadczenia w rozmowach między managementem, klientami, a także nauczyć się zarządzania czasem. Na 1 linii można sie na prawde wiele nauczyć nie tylko technicznych rzeczy. Wszystko się w życiu przyda.

ODPOWIEDZ