Pytania o CISCO akademie

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Pytania o CISCO akademie

#1

#1 Post autor: rozne924 »

Witam
Od Października zamierzam się zapisać do akademii Cisco na uczelni wyższej

wiem ze jest 4 semestry każdy semestr trwa 45 godzin
po czym można iść na CCNA Security który trwa 70 godzin

i teraz moje pytania:
Pytanie 1
czy jest to wystarczająca ilość godzin żeby opanować materiał CCNA R&S i nie chodzi mi tu o certyfikat tylko o nauczenie mnie konkretnych rzeczy ?

Pytanie 2
Mam też wątpliwości czy po szkoleniu opłacić certyfikat CCNA czy nie bo mój angielski jest bardzo słaby i czy nie lepiej iść na klejone szkolenie w ramach tych pieniędzy mam tu na myśli CCNP i odpuścić sobie certyfikaty które mają ważność podobno 3 lata

Pytanie 3
wiem ze każdy semestr kończy się testem tak zwanym egzamin finał który będziemy robić na zajęciach
test podobno jest w jeżyku angielskim ( pytania zamknięte ABCD ) wie może ktoś na ile procent trzeba zaliczyć taki test żeby był zaliczony bo różnie słyszałem( jedni mówią 50 % inni 75 % a są tacy co mówią ze nie ma znaczenia ) jaka jest prawda w tym temacie
zęby potem dostać certyfikat szkolenia cisco z danego semestru

Pytanie 4
Mam też pytanie co w ramach akademii będę miał na kącie po zalogowaniu jakie tam będą materiały
filmy książka w pdf jakieś inne pliki - czego mogę się tam spodziewać
czy te materiały można ściągać na dysk zewnętrzny czy nie

Pytanie 5
Czy Akademia CCNA Security wygląda podobnie jak CCNA R&S ?
i też trzeba rozwiązywać chaptery i potem egzamin final na szkoleniu w akademii ??

Pytanie 6
I ostatnie pytanie które mnie interesuje czy warto zaraz robić po CCNA CCNP ( 3 semestry )
i czy to wyglada analogicznie jak w CCNA ??

Prosił bym o odpowiedz osoby które były są w Akademii cisco

CISCOFun
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 19 wrz 2014, 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pytania o CISCO akademie

#2

#2 Post autor: CISCOFun »

1. Zależy jak dla kogo ja np na uczelni miałem zajecia z cisco 2x w tygodniu po 8h a i tak 3x tyle jeszcze labowałem w domu. Ale to raczej co kto lubi ja tam wole cisze i spokój a nie 30osob w grupie hałas itd

2. Ksiażki nie są pisane jakims skomplikowanym językiem UCZ SIE TYLKO PO ANGIELSKU przy czytania pierwszego rozdziału bd miał problemy jednak przy 3 juz bedziesz leciał w miare płynnie (polecam zakupić pdfka + qtranslate)

3. 75% i wyżej (chyba że sie cos zmieniło) zdawałem CCNA R&S rok temu. U nas było tak ze w zależnosci od ilosci uzyskanych punktów była wystawiana ocena.

4. Materiały w formie "prezentacji" + packettracer kilka video.

5. Nie wiem bo do CCNA Sec ucze sie juz sam bez akademi.

6. Wiedzy nigdy za wiele, natomiast egzaminy to koszta a to czy chcesz je ponieść to zalezy raczej tytlko od Ciebie i od tego co chcesz w zyciu robic.

POZDRAWIAM!!!

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#3

#3 Post autor: rozne924 »

Dzięki za odpowiedz

A z jakich książek korzystałeś konkretnie ?
laboratoria w domu sam sobie wymyślałeś czy możne dostawaliście jakieś pliki od wykładowcy i je sobie jeszcze raz przerabiałeś
wszystkie zadania da się zrobić w packettrace czy trzeba mieć jakieś małe laboratorium w domu do ćwiczeń bo podobno ten program ma ograniczenia podobno teraz jest wersja 7.0 i jest już poprawiona i mocno rozbudowana i niema już z tym kłopotu

Jak byłeś w akademii to była osoba co miała mniej niż 75% i co wtedy dostała papier ze ukończyła semestr np 2 na 55%
i mogła chodzić dalej na semestr 3 i 4 z takim wynikiem czy musiała go poprawić aż otrzymała min 75% jaka jest zasada

fajeczka
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 23 mar 2016, 20:42

Re: Pytania o CISCO akademie

#4

#4 Post autor: fajeczka »

1) Wystarczająca ale musisz się uczyć systematycznie w domu. To nie jest tak że przejdziesz akademię i będziesz umiał to co obowiązuje w CCNA. Musisz sie uczyć w domu.

2)Napisałeś że masz bardzo słaby angielski. Odpuść sobie w takim razie podchodzenie do certyfikacji jak nie znasz języka. Po prostu nie zrozumiesz pytań. Mówisz, że planujesz CCNA security. Ja na twoim miejscu odpuściłbym sobie również CCNA security i przeznaczył pieniądze na angielski. Angielski to język IT i MUSISZ go umieć.

3)Z tego co pamiętam zdanie testu z semestru nie było obowiązkowe. Przynajmniej tak na moim kursie było. Jeżeli nie zdałeś danego semestru, tzn nie osiągnąłeś progu (u nas 75%) to i tak mogłeś uczęszczać na semestr drugi. Nasz instruktor mówił że obowiązku nie ma jednak zaznaczał, że test świadczy ile wyniosłeś z kursu. Jeżeli idzie to słabo to powinieneś się zastanowić czy nie wyrzucasz pieniędzy w błoto.

4)Na koncie będziesz miał dostęp do testów cząstkowych(z rozdziału), do semestralnych do materiałów innych użytkowników + do materiałów z CCNA czyli Curriculum które w 100% pokrywa się z książkami cisco. Curriculum to świetna sprawa i ubolewam że inne poziomy certyfikacji cisco nie posiadają czegoś takiego.

Pamiętaj, że papier z certyfikacji nic Ci nie da jak nie masz wiedzy. Jest wiele osób które na rozmowach sypią papierami a nie potrafią wytłumaczyć jak traceroute czy dhcp działa.
Po CCNA warto zdać CCNP ale jak mówisz że masz słaby język to się nawet nie pchaj.

Ucz się języka i korzystaj TYLKO z angielskich książek, materiałów, dokumentacji.

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#5

#5 Post autor: rozne924 »

Domyślam się że robiłeś CCNA SECURITY i CCNP
Domyślam się ze tam jest język angielski jest na wysokim poziomie
A czy na tych kursach tez się zdaje chaptery i egzamin Final tak jak w CCNA i tez próg jest ustawiony na min 75%

To na wyższych poziomach niż CCNA w Akademii (online) nie ma żadnych materiałów dobrze cie zrozumiałem

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#6

#6 Post autor: rozne924 »

Chciałem spytać czy program packettrace wystarczy do ćwiczeń w domu i wszystko można na nim zrobić wiem ze obecnie jest już wersja 7.0
czy inne programmy będą jeszcze potrzebne ?

widziałem kurs video o cisco nagrany przez polskiego autora który używa GNS3 i CCP
a podobno w niektórych kursach używają autorzy innych programów a zwłaszcza na poziomie CCNA Security

Ile jest w tym prawdy

bartoszpietras
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2016, 10:29

Re: Pytania o CISCO akademie

#7

#7 Post autor: bartoszpietras »

rozne924 pisze:Chciałem spytać czy program packettrace wystarczy do ćwiczeń w domu i wszystko można na nim zrobić wiem ze obecnie jest już wersja 7.0
czy inne programmy będą jeszcze potrzebne ?

widziałem kurs video o cisco nagrany przez polskiego autora który używa GNS3 i CCP
a podobno w niektórych kursach używają autorzy innych programów a zwłaszcza na poziomie CCNA Security

Ile jest w tym prawdy
Starczy PT

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#8

#8 Post autor: rozne924 »

A jeśli chodzi o zadania które robi się w domu to z czego korzystacie żeby opanować cały materiał CCNA
kupujecie gdzieś ćwiczenia - czy trener na kursie daje dodatkowe zadania do wykonania w domu
czy może takie zadania są po zalogowaniu do akademii Cisco ??

CISCOFun
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 19 wrz 2014, 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pytania o CISCO akademie

#9

#9 Post autor: CISCOFun »

są po zalogowaniu do akademii Cisco

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#10

#10 Post autor: rozne924 »

Po wertowaniu ostatnio internetu zauważyłem że pytania na chaptery i egzaminy finall są dostępne w internecie
Gdzieś też w internecie znalazłem opinie że kurs CCNA jest też mało warty bo podobno pytania można kupić na Certyfikat CCNA
Czy jest to prawda bo nie chce wydać pieniędzy na certyfikat który można pytania kupić i nauczyć się ich na pamięć
Czy jest to w zasadzie prawda czy tylko takie gadanie zęby niektórych zniechęcić do podchodzenia do Certyfikat CCNA

piec22
member
member
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2016, 18:50

Re: Pytania o CISCO akademie

#11

#11 Post autor: piec22 »

Mieć certyfikat, a mieć certyfikat.

Jest to prawda, że można kupić albo i nawet znaleźć za darmo pytania z egzaminu.
Moje pytanie jest zawsze to samo, czy przed rozmową kwalifikacyjną dostajesz zestaw pytań do nauki na pamięć? Czy podczas pracy dostajesz zestaw problemów które będziesz rozwiązywać?

Nawet jeśli CCNA jest mało ważny, to bez CCNA nie dostaniesz CCNP. A skoro CCNA jest tak mało ważny to dlaczego aż tyle osób go chce mieć?

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#12

#12 Post autor: rozne924 »

piec22 pisze:Mieć certyfikat, a mieć certyfikat.

Jest to prawda, że można kupić albo i nawet znaleźć za darmo pytania z egzaminu.
Moje pytanie jest zawsze to samo, czy przed rozmową kwalifikacyjną dostajesz zestaw pytań do nauki na pamięć? Czy podczas pracy dostajesz zestaw problemów które będziesz rozwiązywać?

Nawet jeśli CCNA jest mało ważny, to bez CCNA nie dostaniesz CCNP. A skoro CCNA jest tak mało ważny to dlaczego aż tyle osób go chce mieć?
Ja do CCNA podchodzę tak
Że ważne do mnie jest wiedza którą mnie nauczą którą mogę potem wykorzystać oczywiście fajnie by było mieć certyfikat z tego ale ja obecnie do tego nie przywiązuje wagi ( z jednej strony bo jego ważność jest tylko 3 lata , też nie mało kosztuje ) oczywiście niektórzy tu powiedzą że on weryfikuje wiedzę ale jak to bywa niektórzy pytania kupują i jak piec22 napisał certyfikat a certyfikat
jedni się naucza i zdadzą inni kupią pytania a jeszcze inni są tacy co noga się powinie i zabraknie 1punktu do zdania a się uczyli

Dlatego jak dla mnie osobiście liczy się to co umiesz czy to będzie CCNA / CCNP / CCIE ....
Bo przecież papier papierem fajnie go mieć ale w pracy nikt za nas nie zrobi niczego jak nie będziemy wiedzieć np jak odblokować dany port
To jest moje zdanie oczywiście

fajeczka
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 23 mar 2016, 20:42

Re: Pytania o CISCO akademie

#13

#13 Post autor: fajeczka »

Jeżeli chcesz zdawać CCNA dla papieru to odpuść sobie. Jest multum fachowców którzy sypią papierami na lewo i prawo a nie potrafią wytłumaczyć najprostszych rzeczy. Idąc na akademię nastaw się na naukę a nie na papier. Pracodawcy często wymagają certyfikatu CCNA bądź wiedzy na poziomie CCNA. Jak widać coraz więcej osób zauważa że Papier nie idzie w parze z wiedzą. Ludzie mówią że papier CCNA jest mało ważny. A no jest jeżeli nie masz wiedzy.

Jak będziesz zdawał egzaminy cząstkowe/końcowa to twoja sprawa jednak zastanów się czy idziesz tam zdawać egzaminy czy po wiedzę? Jeżeli po to pierwsze to szkoda pieniędzy. Papierem bez wiedzy oszukasz tylko sam siebie. Moja rada jest taka: Korzystaj z pytań w internecie TYLKO żeby sprawdzić swoją wiedzę a nie żeby wykuć pytania. W ten sposób nauczysz się najwięcej a i będziesz miał pogląd nad czym trzeba jeszcze popracować

Co do pytań: Teraz wchodzi nowa wersja a tych pytań w sieci jeszcze nie spotkałem.

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#14

#14 Post autor: rozne924 »

To że weszła nowa wersja to wiem
100-105
200-105

dlatego ja idę na CCNA dla wiedzy a nie koniecznie do Certyfikatu ( oczywiście będę zdawał chatery / egzaminy final ) żeby wiedzieć jaką mam wiedzę
jeśli będzie mi dobrze szło to planuje zrobić jeszcze
CCNA security
CCNP ( routing , switch , tshoot)
szkoda tylko ze niema w akademii kursów z
CCNP security ( 4 semestry)
Ale to tylko plany wszystko zależy od tego jak będę przyswajać wiedzę z CISCO

Bo papier można mieć z wszystkiego

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Pytania o CISCO akademie

#15

#15 Post autor: Kyniu »

rozne924 pisze: CCNA security
CCNP ( routing , switch , tshoot)
Jak już tyle zrobisz, to dojdziesz do wniosku .....
rozne924 pisze: szkoda tylko ze niema w akademii kursów z
CCNP security ( 4 semestry)
... że do CCNP Sec nie potrzebna Ci akademia bo możesz się przygotować do tych egzaminów.

Odnoszę dziwne wrażenie, że ludzie oczekują, iż akademia w jakiś cudowny sposób wtłoczy im wiedzę do głowy. Bez żadnego wysiłku z ich strony.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

ODPOWIEDZ