Pytania o CISCO akademie

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Pytania o CISCO akademie

#46

#46 Post autor: Kyniu »

Bicie piany. Widział ktoś, gdzieś, dumpy na egzamin na akademii? Absurd goni absurd.
I przestańcie tak demonizować to CCNA. Ludzie pracują i do CCIE dają radę się przygotować, a wy tu piep....... o braku czasu na CCNA. Żenada.
Ja wszystkie moje CCNA (a jest ich kilka) zrobiłem pracując a tylko do CCNA R&S chodziłem na akademię.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: Pytania o CISCO akademie

#47

#47 Post autor: minimalist300 »

Frant!c pisze:
rozne924 pisze:Jestem ciekawy ile osób korzystało z gotowych pytań na egzamin finall zęby dostać voucher ze zniżką na certyfikat CCNA.
Nie ciekawi Cię wybór trasy w protokole EIGRP? Czy interwały hello i death muszą na routerach w tej samej sieci być takie same aby nawiązały się relacje sąsiedzkie między nimi? Jak działa load balancing i polecenie variance? Itd...
A jeśli chodzi o 50% zniżki nie sprzedasz się ?
Nie odpowiadaj przemilczmy lepiej takie posty...
Chyba troche pomieszales protokoly bo hello na eigrp moze byc rozny na routerach :)

Chyba ze miales na mysli OSPF - gdzie wystepuja hello i death :)

CISCOFun
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 19 wrz 2014, 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pytania o CISCO akademie

#48

#48 Post autor: CISCOFun »

Kyniu pisze:Bicie piany. Widział ktoś, gdzieś, dumpy na egzamin na akademii? Absurd goni absurd.
I przestańcie tak demonizować to CCNA. Ludzie pracują i do CCIE dają radę się przygotować, a wy tu piep....... o braku czasu na CCNA. Żenada.
Ja wszystkie moje CCNA (a jest ich kilka) zrobiłem pracując a tylko do CCNA R&S chodziłem na akademię.

bo albo sie chce to robić w życiu albo nie i to chyba wszystko w temacie :D

majki
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 30 paź 2011, 02:29

Re: Pytania o CISCO akademie

#49

#49 Post autor: majki »

minimalist300 pisze:
Frant!c pisze: Nie ciekawi Cię wybór trasy w protokole EIGRP? Czy interwały hello i death muszą na routerach w tej samej sieci być takie same aby nawiązały się relacje sąsiedzkie między nimi?
Chyba troche pomieszales protokoly bo hello na eigrp moze byc rozny na routerach :)

Chyba ze miales na mysli OSPF - gdzie wystepuja hello i death :)
Frant!c nie napisał, że hello na EIGRP muszą się zgadzać :) Nie napisał też w drugim zdaniu, że ma na myśli EIGRP :)

Kolego rozne924, tracisz czas na pisanie bzdurnych postów na forum, zamiast wziąć się za naukę. Koledzy już wcześniej dobrze napisali, że za dużo oczekujesz od innych, niewiele dając od siebie.
Najpierw zrób kurs CCNA R&S. Zobaczysz czy Cię sieci wciągną. Jeśli tak, to zrób CCNA Security, zobaczysz czy Security to Twoja druga natura. Jeśli tak, to CCNP Security stoi przed Tobą otworem i wtedy zacznij się martwić kursami/książkami/opłatami etc.

Odpowiadając na wcześniejsze pytanie kolegi rozne924: osobiście uważam, że robienie CCNP po CCNA, nie mając doświadczenia w sieciach, mija się z celem. Wątpię, żeby którykolwiek pracodawca dał komuś z CCNP bez doświadczenia zadania na poziomie CCNP. A to może rodzić frustrację wśród takich osób. Bo przecież jak to może być, że ja, człowiek z CCNP nagle muszę robić proste incydenty czy alarmy ? :) Sam robiłem CCNP po CCNA nie mając doświadczenia w sieciach i żałuję tego. Z mojego doświadczenia najlepsza opcja to najpierw CCNA, potem praca w NOC (lub gdziekolwiek w sieciach), w międzyczasie CCNP + dalsza możliwość pięcia się w hierarchii firmy.

A co do dumpów, to niestety jest to w głównej mierze oszukiwanie samego siebie. Nie pracodawcy, bo on sprawdzi wiedzę takiego kozaka.

Jeśli ktoś pisze, że pracując nie ma czasu na naukę CCNA czy nawet CCNP, to albo szybko powinien zmienić pracę, albo znaleźć kogoś, kto mu zorganizuje w życiu czas.

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

Re: Pytania o CISCO akademie

#50

#50 Post autor: SQ8UW »

majki pisze: Wątpię, żeby którykolwiek pracodawca dał komuś z CCNP bez doświadczenia zadania na poziomie CCNP.
Dostanie, dostanie, ale nie u Janusza w małej mieścinie. Sam zacząłem pracę mają CCNP i zero doświadczenia, a ze Switchingiem (na poziomie CCNP) jestem za pan brat codziennie. Podejrzewam, że majac nawet CCIE bez doświadczenia znajdziesz pracę, ale PONIŻEJ swoich kwalyfikacji. Coś za coś.
majki pisze: Z mojego doświadczenia najlepsza opcja to najpierw CCNA, potem praca w NOC (lub gdziekolwiek w sieciach), w międzyczasie CCNP + dalsza możliwość pięcia się w hierarchii firmy.

Różnica w zarobkach poiędzy CCNA a CCNP (w obu przypadkach zakładamy, że nie masz doświadczenia) to lekko 1000zł netto różnicy pensji. 3msce wyjęte z życia, aby dostać taką podwyżkę to chyba całkiem dobry "deal"?

Jak dla mnie najlepiej, aby nikt nie robił certów czy się uczył, łatwiej będzie znaleźć lepiej płątną pracę :)

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#51

#51 Post autor: rozne924 »

A w zasadzie jakie są widełki dla osoby co ma CCNA a osoby z CCNP skoro różnica jak mówicie jest ok 1000 zł w pensji

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

Re: Pytania o CISCO akademie

#52

#52 Post autor: SQ8UW »

rozne924 pisze:A w zasadzie jakie są widełki dla osoby co ma CCNA a osoby z CCNP skoro różnica jak mówicie jest ok 1000 zł w pensji
Zakładając, że rozważamy pensję dla osoby bez doświadczenia nadal pozostaje wiele niewiadomych
* Wykształcenie
* Ilość znajomych języków obcych i ich poziom
* Umiejętności miękkie
* Dodatkowe umiejętności IT (coś co pozwoli zautomatyzować pracę patrz świetna znajomość Excela, jakiegoś języka skryptowego)
* Wielkość firmy i pochodzenie firmy (w firmach z kapitałem zagranicznym lepsza kasa)
* Miasto gdzie zlokalizowane jest miejsce pracy
* Liczba poszukiwanych pracowników
* W jakim stopniu rynek pracy jest "wyssany" z pracowników
* Lokalna Konkurencyjność

Ja z CCNP i dyplomem inżyniera po Polibudzie słyszałem oferty od pracy za darmo, minimalną i wreszcie normalne oferty (względnie normalne, które pozwalają wynająć mieszkanie, włożyć coś do garnka i odkładać kasę na przyjemności).

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#53

#53 Post autor: rozne924 »

bo ja myślę ze osoba z dyplomem inżyniera informatyki i po CCNA bez doświadczenia na start powinna zarabiać minimum 3500 na rękę + dodatki
a po CCNP pensją takiej osoby powinna się zaczynać od 5000

tak mi się przynajmniej wydaje chyba ze się mylę i przesadziłem w jedną czy drugą stronę

excubitor
wannabe
wannabe
Posty: 72
Rejestracja: 16 cze 2014, 13:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Pytania o CISCO akademie

#54

#54 Post autor: excubitor »

rozne924 pisze:bo ja myślę ze osoba z dyplomem inżyniera informatyki i po CCNA bez doświadczenia na start powinna zarabiać minimum 3500 na rękę + dodatki
a po CCNP pensją takiej osoby powinna się zaczynać od 5000

tak mi się przynajmniej wydaje chyba ze się mylę i przesadziłem w jedną czy drugą stronę
Jak wyżej. W Warszawie/Krakowie, czy w Stalowej Woli?
W małej, lokalnej firmie z 10 pracownikami, czy w korpo?

fajeczka
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 23 mar 2016, 20:42

Re: Pytania o CISCO akademie

#55

#55 Post autor: fajeczka »

Teraz jestem pewny że robisz papiery tylko dla kasy. Zamiast pisać bezproduktywne posty na forum to wziąłbyś się za naukę bo o ile pamiętam to z angielskim u ciebie słabo. Bez tego nie będziesz miał ani pracy ani papierów. 3500 na ręke bez doświadczenia? Życie Cię szybko zweryfikuje.

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

Re: Pytania o CISCO akademie

#56

#56 Post autor: SQ8UW »

rozne924 pisze: tak mi się przynajmniej wydaje chyba ze się mylę i przesadziłem w jedną czy drugą stronę
Kwoty co podałeś to prędzej brutto niż netto ;) [Warszawa to zupełnie inny temat]

Czasem (sporadycznie) widełki można znaleźć w ogłoszeniach (ale nadal to mały procent). Ostatnio co mnie rekruterka dodała do znajomych w Linkedin, miała widełki wpisane w sekcji "O sobie", ale to rynek programistów (patrze stażysta Javy -2-4k na rękę oO ), w sieciach jest znacznie trudniej z dobrą pracą.

Jak się kierujesz kasą to trzeba bakierem zostać, albo kupić dobrą książkę do programowania, poszukać filmiki na necie. Takie ssanie jest (bo brakuje ludzi), że pracę raz dwa można znaleźć. Zresztą w agregatorze ogłoszeń o pracę (http://pl.indeed.com) dla słów: Cisco jest ~600 ofert pracy, Juniper (100) C++ (1500), Java (4100). Wnioski sam sobie wyciągnij.

rysic
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2012, 09:16
Kontakt:

Re: Pytania o CISCO akademie

#57

#57 Post autor: rysic »

rozne924 pisze:bo ja myślę ze osoba z dyplomem inżyniera informatyki i po CCNA bez doświadczenia na start powinna zarabiać minimum 3500 na rękę + dodatki
a po CCNP pensją takiej osoby powinna się zaczynać od 5000

tak mi się przynajmniej wydaje chyba ze się mylę i przesadziłem w jedną czy drugą stronę
Nie rób certów, nie opłaca się, wolgle lepiej się nie ucz - pójdziesz do roboty to zatrudnicie zewnętrzną firmę od tego :o
Daj nam trochę na Was zarobić! :wink:

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

Re: Pytania o CISCO akademie

#58

#58 Post autor: konradrz »

piec22 pisze:Jest to prawda, że można kupić albo i nawet znaleźć za darmo pytania z egzaminu.
Trochę offtopicznie.
Moje podejście do wszelakich brain-dumpów itd jest... ambiguowalne ( :wink: )
Jakby w tych "magicznych pedeefach" dawali same pytania (bez żadnych odpowiedzi!), to naprawdę dobry skrypt do nauki by był. Bo też często/gęsto pytania na egzaminie są po prostu z dupy wyjęte (szczególnie na bardziej hermetycznych egzaminach, jak UCS czy ACI czy DC).

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#59

#59 Post autor: rozne924 »

Dlatego jestem podobnego zdania bo na egzaminie często się zdarza ze pytania są nie zrozumiałe a tu dochodzi jeszcze trudność ze to jest po angielsku wiec myślę ze dobrym rozwiązaniem by było udostępnić np 500 pytań z czego na egzaminie było by np 60 ale to jest moje zdanie

fajeczka
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 23 mar 2016, 20:42

Re: Pytania o CISCO akademie

#60

#60 Post autor: fajeczka »

Trudnośc bo są po angielsku? To jest STANDARD a nie trudność.

ODPOWIEDZ