Pytania o CISCO akademie

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#31

#31 Post autor: rozne924 »

Mam jeszcze jedno pytanie skąd brać ćwiczenia ( laboratoria ) do wykonywania w domu przy pomocy programu PK (wersja 7)
jest jakaś książka do kupienia czy pliki jak to wygląda czy ćwiczenia są w panelu po zalogowaniu się do ściągnięcia z czego się korzysta w domu żeby materiał dobrze opanować a wiadomo czym więcej ćwiczeń tym lepiej opanuje się materiał z CCNA

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Pytania o CISCO akademie

#32

#32 Post autor: Kyniu »

rozne924 pisze:Mam jeszcze jedno pytanie skąd brać ćwiczenia ( laboratoria ) do wykonywania w domu
A nie możesz sobie ich sam wymyślić? Korzyść podwójna a nawet potrójna, w stosunku do odtwarzania już gotowych ćwiczeń.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#33

#33 Post autor: rozne924 »

Ale nie każdy z marszu umie wszystko zrobić i układać zadania na początku lepiej z sprawdzonych źródeł korzystać a dopiero później próbować zadania samemu układać

Frant!c
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2015, 21:14

Re: Pytania o CISCO akademie

#34

#34 Post autor: Frant!c »

Przyjacielu... mam wrażenie że chciałbyś już robić CCIE a nie potrafisz zasznurować butów przed wyjściem na egzamin.
Użyłem magicznej wyszukiwareczki wpisałem dwa zdania oto wyniki z pierwszego!
https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... for%20ccna
A oto drugiego
https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... s+for+ccna

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Pytania o CISCO akademie

#35

#35 Post autor: Kyniu »

Frant!c pisze:mam wrażenie że chciałbyś już robić CCIE a nie potrafisz zasznurować butów przed wyjściem na egzamin.
On po prostu jest typowym przedstawicielem swojego pokolenia. Im się należy. Im trzeba podać na tacy. Podaj. Posprzątaj. Pozamiataj.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

rysic
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2012, 09:16
Kontakt:

Re: Pytania o CISCO akademie

#36

#36 Post autor: rysic »

rozne924 pisze:Ale nie każdy z marszu umie wszystko zrobić i układać zadania na początku lepiej z sprawdzonych źródeł korzystać a dopiero później próbować zadania samemu układać
To nie jest trudne. Wymyśl sobie jakąś hardcorową topologię, która akurat używa tego co przerabiasz, połącz a potem spraw aby działało :-)
Zresztą, tak jak pisali powyżej, trochę chęci i znajdziesz tyle zadań i ćwiczeń, że ich nie przerobisz do końca życia. Na samym youtube można oglądać tego całymi dniami.

Dej0
wannabe
wannabe
Posty: 76
Rejestracja: 09 maja 2013, 09:44
Lokalizacja: Lublin, Warszawa

Re: Pytania o CISCO akademie

#37

#37 Post autor: Dej0 »

Pamiętam jak pierwszy raz uczyłem się o MPLS i BGP. Nie mogłem spać w nocy, wstałem wziąłem kartkę, długopis i rozrysowałem taką mega porąbaną topologie gdzie chciałem wykorzystać wszystko czego się nauczyłem.
Następnie całą sobotę i niedzielę po 10h zapominając o jedzeniu budowałem to w GNSie aż zadziałało tak jak chciałem.

Ile problemów po drodze natrafiłem, a ile się nauczyłem - polecam

Nigdy nie widziałem w necie lepszego laba z tych tematów niż ten mój.

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#38

#38 Post autor: rozne924 »

Frant!c pisze: ...
Co do egzaminów na koniec modułu... u mnie ludzie co nie mogli sobie poradzić za pierwszym razem zdawali je do bólu. Instruktor wielokrotnie im udostępniał możliwość rozwiązywania.
...
A egzaminator ( instruktor ) w akademii Cisco CCNA ile razy może udostępnić dany egzamin z semestru finałowy
raz dwa czy do bólu aż go zdam

Frant!c
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2015, 21:14

Re: Pytania o CISCO akademie

#39

#39 Post autor: Frant!c »

Kilka razy ale za pierwszym podejściem można dostać voucher. Nie pamiętam ale chyba trzeba go zdać na minimum 75%(?). Może któryś z forumowiczów mnie poprawi. W sumie warto się postarać na koniec. Ja z voucherem za egzamin zapłaciłem jakieś 6xx zł.

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#40

#40 Post autor: rozne924 »

Jestem ciekawy ile osób korzystało z gotowych pytań na egzamin finall zęby dostać voucher ze zniżką na certyfikat CCNA.
I nie chodzi mi tu oto zęby coś wyklepać i się nie uczyć a mieć papierek ale po to zęby mieć zniżkę na certyfikat potem.
Jeśli za pierwszym razem można tylko dostać zniżkę.

Np ktoś się uczył i egzamin powiedzmy zaliczył na 74% czyli delikatnie mu zabrakło
Oczywiście nie popieram tego ze ktoś ma pytania nauczy się ich na pamięć i nic po za tym nie robi i w ten sposób zdobywa kolejne papierki
Ale i tak to wychodzi jak już niektórzy z was wspomnieli w rekrutacji o prace
Dlatego ja uważam ze odpowiedzi trochę ułatwiają życie ale dla osób z głową którzy się uczą zęby im pomóc w zdobyciu zniżki

Frant!c
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2015, 21:14

Re: Pytania o CISCO akademie

#41

#41 Post autor: Frant!c »

rozne924 pisze:Jestem ciekawy ile osób korzystało z gotowych pytań na egzamin finall zęby dostać voucher ze zniżką na certyfikat CCNA.
Nie ciekawi Cię wybór trasy w protokole EIGRP? Czy interwały hello i death muszą na routerach w tej samej sieci być takie same aby nawiązały się relacje sąsiedzkie między nimi? Jak działa load balancing i polecenie variance? Itd...
A jeśli chodzi o 50% zniżki nie sprzedasz się ?
Nie odpowiadaj przemilczmy lepiej takie posty...

Dej0
wannabe
wannabe
Posty: 76
Rejestracja: 09 maja 2013, 09:44
Lokalizacja: Lublin, Warszawa

Re: Pytania o CISCO akademie

#42

#42 Post autor: Dej0 »

Ja pamiętam, że po prostu chodząc na akademię i ogarniając co tam się dzieje (nie pracując jeszcze w zawodzie) bez większego przygotowania zdałem końcowe testy na ponad 80% i dostałem voucher na egzamin.

Co prawda było to kilka lat temu ale nie sądzę żeby znacząco się to zmieniło. Dlatego nie martwiłbym się wynikiem, wystarczy przejrzeć materiały z akademii a jak czegoś nie rozumiesz to doczytać/przelabować w PT.

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#43

#43 Post autor: rozne924 »

Dej0 pisze:Ja pamiętam, że po prostu chodząc na akademię i ogarniając co tam się dzieje (nie pracując jeszcze w zawodzie) bez większego przygotowania zdałem ...
Dobrze zaznaczyłeś że jeszcze nie pracowałeś
Ale są osoby co pracują i się jeszcze uczą i nie zawsze mają tyle czasu aby poświecić na naukę bo mają inne obowiązki
I takim osobom może nie być tak łatwo zaliczyć egzamin na >70%

Dej0
wannabe
wannabe
Posty: 76
Rejestracja: 09 maja 2013, 09:44
Lokalizacja: Lublin, Warszawa

Re: Pytania o CISCO akademie

#44

#44 Post autor: Dej0 »

Nie pracowałem to prawda ale chodziłem na studia dzienne które zajmowały mi 4-8h dziennie.
Po za tym nie ma znaczenia czy pracowałem czy nie bo tak jak napisałem nie uczyłem się specjalnie do egzaminu a jakimś wybitnym studentem nie byłem.
Moim zdaniem, jeżeli rozumiesz o czym była mowa na zajęciach i pomyślnie wykonałeś wszystkie zadania i laby to ten egzamin nie będzie stanowił problemu nawet bez nauki w domu.

Jeżeli szukasz tu informacji o jakiś dumpach (pytaniach) to daremne Twoje starania bo po pierwsze na tym forum panuje ogólna zasada, że takich informacji nie podajemy a po drugie nie jestem pewien czy takowe w ogóle istnieją.
Do certyfikatu CCNA jest wiele pytań w internecie ale do egzaminu kończącego akademię nie sądzę.

fajeczka
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 23 mar 2016, 20:42

Re: Pytania o CISCO akademie

#45

#45 Post autor: fajeczka »

Dobrze zaznaczyłeś że jeszcze nie pracowałeś
Ale są osoby co pracują i się jeszcze uczą i nie zawsze mają tyle czasu aby poświecić na naukę bo mają inne obowiązki
I takim osobom może nie być tak łatwo zaliczyć egzamin na >70%
Bzdura

ODPOWIEDZ