Pytania o CISCO akademie

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#16

#16 Post autor: rozne924 »

Ja tak nie sadze bo chodzić na kursy można ale bez nauki w domu to nic nie da
A wiedzy nie jest w cale mało z tego co widzę.
Z poziomu na poziom jest coraz więcej i więcej czasu trzeba poświecić żeby materiał opanować w 100%
Co do stwierdzenia że ludzie chodzą do akademii i myślą ze im w głowę wiedzę włożą ja tak nie myślę jedynie twierdze ze jak coś nie wychodzi czy ma się jakieś wątpliwości to zawsze jest kogoś spytać od razu co robię źle lub jak można to inaczej zrobić
żeby nie utrwalać złych nawyków

rysic
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2012, 09:16
Kontakt:

Re: Pytania o CISCO akademie

#17

#17 Post autor: rysic »

rozne924 pisze:Po wertowaniu ostatnio internetu zauważyłem że pytania na chaptery i egzaminy finall są dostępne w internecie
Gdzieś też w internecie znalazłem opinie że kurs CCNA jest też mało warty bo podobno pytania można kupić na Certyfikat CCNA
Czy jest to prawda bo nie chce wydać pieniędzy na certyfikat który można pytania kupić i nauczyć się ich na pamięć
Czy jest to w zasadzie prawda czy tylko takie gadanie zęby niektórych zniechęcić do podchodzenia do Certyfikat CCNA
Gdy zatrudniamy kogoś do działu, to certyfikat CCNA jest plusem - ktoś chce się rozwijać w tą stronę.
Jednak zawsze opracowuję zestaw pytań, który wypunktuje ile z tego CCNA ktoś wie.
Jeśli ktoś ma certyfikat bez przejścia kursu CCNA to podwajam ilość pytań aby sprawdzić, czy rzeczywiście jest takim zapaleńcem, że sam się przygotował (wtedy prawie na 100% zostanie przyjęty ;-) ) czy tylko wygooglał pytania z egzaminu.

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#18

#18 Post autor: rozne924 »

A jak podchodzi się do osób które były na kursie i go ukończyły maja ( ten certyfikat ukończenia szkolenia ) a na certyfikat albo nie poszli bo szkoda im było kasy albo zabrakło im 1-2 pytania zęby dostać certyfikat lub po prostu parę pytań po angielsku nie zrozumieli do końca lub jeszcze inna przyczyna ...
Jak się traktuje takie osoby na rekrutacji o prace wzywa się je czy raczej nie bo nie maja certyfikatu czy po prostu zadaje się pytania i sprawdza ich wiedzę i albo zatrudnia albo nie

piec22
member
member
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2016, 18:50

Re: Pytania o CISCO akademie

#19

#19 Post autor: piec22 »

Certyfikat to nie wyrocznia, liczy się wiedza.

rysic
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2012, 09:16
Kontakt:

Re: Pytania o CISCO akademie

#20

#20 Post autor: rysic »

rozne924 pisze:A jak podchodzi się do osób które były na kursie i go ukończyły maja ( ten certyfikat ukończenia szkolenia ) a na certyfikat albo nie poszli bo szkoda im było kasy albo zabrakło im 1-2 pytania zęby dostać certyfikat lub po prostu parę pytań po angielsku nie zrozumieli do końca lub jeszcze inna przyczyna ...
Jak się traktuje takie osoby na rekrutacji o prace wzywa się je czy raczej nie bo nie maja certyfikatu czy po prostu zadaje się pytania i sprawdza ich wiedzę i albo zatrudnia albo nie
U mnie w dziale podchodzi się podobnie jak do tych co mają certyfikat CCNA. Plus, ale kilka pytań kontrolnych i tak poleci.

"1-2 pytania, żeby dostać certyfikat..." nikt nie broni podejść jeszcze raz :D Generalnie nikt nie musi wiedzieć wszystkiego. Przynajmniej ja nie zadaję pytań, które są typowo pamięciowe, bardziej mnie interesuje generalne zrozumienie tematu i umiejętność logicznego myślenia, sposób szukania rozwiązania itp. Czasem jest tak, że kandydat nie odpowie na pytanie, ale sposób w jaki kombinował pokazuje, że ma pojęcie, zacięcie i dobre podejście do rozwiązywania problemu. U mnie pracują osoby, które przeszły kurs a nigdy nie podchodziły do egzaminu - nie czuły potrzeby zdawania go, wydawania kasy itp.

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#21

#21 Post autor: rozne924 »

No niby tak ale kasy szkoda na kolejne podejście chyba ze firma za to zapłaci i cie nic to nie kosztuje
Zawsze w to co by się wydało na certyfikat można przeznaczyć na coś innego np dołożyć i zrobić inny kurs w akademii np Security który kosztuje 800 zł A przecież z każdego kursu coś w głowie zostaje nowa wiedza którą można rozwijać i zastosować w praktyce

Frant!c
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 27 lut 2015, 21:14

Re: Pytania o CISCO akademie

#22

#22 Post autor: Frant!c »

Uważam że liczba godzin na akademii jest niewystarczająca. Ba mało tego akademia nie wyczerpuje blueprinta. Po akademii kupiłem Official Cert Guide Library i zdziwiłem się czego na akademii nie było a co było zawarte w książkach. Nawet odłożyłem zdawanie egzaminu o kilka tygodni.

Co do angielskiego myślałem że też umiem jakoś na poziomie dostatecznym... takim do codziennego użytku na znane tematy. Po zapoznaniu się z materiałami z akademii okazało się że niewiele rozumiem. Słownictwo z branży IT jest inne ale od czego są słowniki czy nawet książki po polsku :)

Co do egzaminów na koniec modułu... u mnie ludzie co nie mogli sobie poradzić za pierwszym razem zdawali je do bólu. Instruktor wielokrotnie im udostępniał możliwość rozwiązywania.

Materiałów z platformy nie można pobrać z wyjątkiem zadań w PT i formacie pdf do wykonania na laborkach.

A czy warto uczyć się? WARTO.
Warto zdobyć książki Official Cert Guide i Fundation Learging Guide. Oraz dostęp do jakiegoś serwisu który oferuje filmy szkoleniowe np pluralsight.com
Jednak weź pod uwagę to że Cisco to produkt... który kosztuje sporo.

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#23

#23 Post autor: rozne924 »

A z innej strony zapytam czy wiedza którą zdobyliście na CCNA wykorzystujecie w 100% w pracy czy do tego co poznaliście musieliście jeszcze się parę rzeczy douczyć jak to wygląda od strony pracy zawodowej po CCNA

piec22
member
member
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2016, 18:50

Re: Pytania o CISCO akademie

#24

#24 Post autor: piec22 »

Część stricte nie przydatna, ale pomagająca w zrozumieniu innych rzeczy -> Frame Relay - MPLS
Część nie objęta w ogóle w CCNA, a wręcz wymagana do pracy -> BGP

Standardowo, jak pisałem wcześniej. W pracy nie ma gotowców.. A każda praca jest inna, to i wymagania inne. :P

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#25

#25 Post autor: rozne924 »

Chyba BGP i Frame Relay jest obecnie w programie po zmianie tak mi się wydaje
Czyli mówisz że jest mocno wymagany BGP

ciekawe jak to jest też po CCNP ??
Czy po wyższym poziomie to już niema kłopotu i większość w pracy już się wie czy nadal trzeba opanowywać kolejne nowe zagadnienia z cisco

piec22
member
member
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2016, 18:50

Re: Pytania o CISCO akademie

#26

#26 Post autor: piec22 »

Ja jak zaczynałem to uczyłem się wg. 200-120. A certa zdaje dopiero teraz w środę. Więc z mojej perspektywy nauka o Frame Relay, pomogła wejść bardziej gładko w MPLS. Co do BGP, na 'starym' CCNA nie było o nim nic, więc też w pracy dla mnie nowością był BGP (iBGP, eBGP).

BGP jest mocno wymagany w mojej pracy, i na mojej pozycji. Czy tak będzie na Twojej? Może trafisz do działu który bardziej będzie zajmował się switchingiem i tam już mocno wymagany BGP nie będzie, a skupisz się na L2. Albo security. Albo ...

Zawsze jest tak że musisz się czegoś douczyć, nawet jak będziesz mieć CCIE to nie będziesz wiedzieć zawsze wszystkiego. Ale to już raczej powinny się wypowiedzieć osoby które mają wiedzę (wiedzę, a nie koniecznie certyfikat) żeby potwierdzić moją teorię, bądź wyprowadzić z błędu.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Pytania o CISCO akademie

#27

#27 Post autor: Kyniu »

rozne924 pisze:A z innej strony zapytam czy wiedza którą zdobyliście na CCNA wykorzystujecie w 100% w pracy czy do tego co poznaliście musieliście jeszcze się parę rzeczy douczyć jak to wygląda od strony pracy zawodowej po CCNA
Ujmę to tak, jeśli przed CCNA wydawało Ci się, że coś tam wiesz, bo kumasz adresację IPv4 i wśród znajomych uchodzisz za guru od mydelniczek, jeśli w trakcie CCNA wydawało Ci się, że właśnie zostajesz mistrzem zen i niedługo doznasz oświecenia, tak już po CCNA zdajesz sobie sprawę, że praktycznie nic nie wiesz. Że dopiero polizałeś lukier na pączku. I na tym lukrze kończy się Twoja wiedza o tym, co jest pod nim.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

rozne924
wannabe
wannabe
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2016, 17:54

Re: Pytania o CISCO akademie

#28

#28 Post autor: rozne924 »

To jak po CCNA są takie przemyślenia to
Jakie ma osoba po CCNP a później po CCIE

Bo z tego co wiem to najwyższy poziom certyfikatów Cisco to CCAR i chyba po tym już nie ma tajemnic odnośnie Cisco ( ciekawe czy ktoś w Polsce ma taki certyfikat CCAR )

rysic
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2012, 09:16
Kontakt:

Re: Pytania o CISCO akademie

#29

#29 Post autor: rysic »

rozne924 pisze:A z innej strony zapytam czy wiedza którą zdobyliście na CCNA wykorzystujecie w 100% w pracy czy do tego co poznaliście musieliście jeszcze się parę rzeczy douczyć jak to wygląda od strony pracy zawodowej po CCNA
Zawsze trzeba się uczyć czegoś w IT. Jeśli tego nie akceptujesz, to nie powinieneś się pchać w informatykę :D
A przydać się przydaje. Pytanie czy jesteś już w firmie, która tego używa, czy jesteś zdecydowany na ewentualną migrację.
Nawet rzeczy, które wydawały mi się nie potrzebne, jak BGP z czasem się przydają - nie dasz sobie wcisnąć kitu od operatora, sprawdzisz czy wszystko OK na routerach itp.

rysic
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2012, 09:16
Kontakt:

Re: Pytania o CISCO akademie

#30

#30 Post autor: rysic »

rozne924 pisze:To jak po CCNA są takie przemyślenia to
Jakie ma osoba po CCNP a później po CCIE

Bo z tego co wiem to najwyższy poziom certyfikatów Cisco to CCAR i chyba po tym już nie ma tajemnic odnośnie Cisco ( ciekawe czy ktoś w Polsce ma taki certyfikat CCAR )
Jest taki fajny wykres pewności siebie :o
Obrazek
Generalnie... już nigdy nie będziesz tak pewny tego co mówisz jak byłeś, gdy prawie nic nie wiedziałeś :twisted:

ODPOWIEDZ