CCNA bez akademii.

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
fajeczka
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 23 mar 2016, 20:42

CCNA bez akademii.

#1

#1 Post autor: fajeczka »

Cześć,

Ostatnio usłyszałem, że nie mogę podejść do egzaminu CCNA jeżeli nie mam zdanej akademii. Ile w tym prawdy?
Akademię ukończyłem jeszcze na studiach i z różnych względów nie podszedłem do certyfikacji. Teraz chciałem sobie odświeżyć wiedzę i zdać nowe CCNA. Stwierdziłem, że akademia mi niepotrzebna bo materiał mam w większości opanowany i że przygotuję się na własną rękę z książek OCG. Też nie bardzo mi się uśmiechało płacić ponownie za akademię skoro w książce mam to samo. Mogę podejść do certyfikacji bez akademii?

Pozdrawiam

piec22
member
member
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2016, 18:50

Re: CCNA bez akademii.

#2

#2 Post autor: piec22 »

Oczywiście że tak. Na egzamin możesz się zapisać na stronię -> http://www.pearsonvue.com/cisco/

Powodzenia! :wink:

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: CCNA bez akademii.

#3

#3 Post autor: judge dredd »

Możesz podchodzić normalnie z ulicy. Tak, jak wspomniał kolega, najlepiej zarejestrować się na stronie pearsona i tam możesz sobie wyświetlić listę ośrodków egzaminacyjnych w Twojej okolicy oraz umówić się na egzamin do wybranego ośrodka na wybrany termin. Polecam też zapłacić od razu na stronie (kartą kredytową), bo wtedy jest taniej - nie biorą 23% vat - płacisz tylko 295$ po kursie Twojego banku. Wszelkie formalności możesz też załatwić przez ośrodek egzaminacyjny, ale wtedy do kosztu egzaminu doliczają 23% vat, a czasami jeszcze symboliczną stówkę za fatygę, więc to się opłaca tylko jak Ci firma płaci.

Jeszcze jedna dygresja - jak się będziesz rejestrował na pearsonie, to podaj prawdziwe dane (nie fake jak zwykle), bo na egzaminie weryfikują Twoją tożsamość z danymi z konta, a po zdanym egzaminie certyfikat jest wystawiany na podane tam dane i wysyłany na podany tam adres.

Pozdro,

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

ODPOWIEDZ