Praca

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
sheep
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2004, 19:33
Lokalizacja: warszawa

Praca

#1

#1 Post autor: sheep »

Heyka
W lipcu zdaję CCNA - przychodzi komus jakis pomysl do glowy gdzie szukac pracy. W sumie bede przeciez rooki w temacie.

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#2

#2 Post autor: marcins »

hehe a miasto jakie ?

np: www.jobpilot.pl

sheep
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2004, 19:33
Lokalizacja: warszawa

re

#3

#3 Post autor: sheep »

miasto = wawa
Ale tu znow pelno informatykow roznej masci i autoramentu.
Poza tym po skonczeniu akademii cisco trudno uwazac sie za experta - i tu tkwi problem , no bo co tu sciemnic potencjalnemu pracodawcy ???

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#4

#4 Post autor: marcins »

sa wakacje. wyslij do integratorow pytanie o staz...moze na 2 miechu potem cos wiecej...zawsze to wpis w cv i poabwisz sie sprzetem

sheep
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2004, 19:33
Lokalizacja: warszawa

#5

#5 Post autor: sheep »

tak wlasnie myslalem zrobic. Jak zalicze CCNA chcialem zaczac robic MCSE i CCNP a do tego potrzebuje juz dostep do sprzetu no i troche $ na egzaminy.

CCNA_cert
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2004, 18:32

#6

#6 Post autor: CCNA_cert »

marcins pisze:sa wakacje. wyslij do integratorow pytanie o staz...moze na 2 miechu potem cos wiecej...zawsze to wpis w cv i poabwisz sie sprzetem
A chcia?abym sie spyta? gdzie szuka? tych integratorów...? Mam CCNA od maja i tak si? zastanawiam czy wogóle z tym certyfikatem znajdzie si? prac?? Czy np CCNP by mi zapewni?o prac?, jak s?dzicie? Czy wogóle CCNP mo?e by? bezrobotnym w Polsce?

sheep
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2004, 19:33
Lokalizacja: warszawa

#7

#7 Post autor: sheep »

a moze ktos z pogromcow routerow skrobnie kilka zdan jak jemu sie udalo ? Zawsze to przyjemnie pocztac ze komus sie powiodlo :D

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#8

#8 Post autor: marcins »

u mnie to juz za pozno :) byly inne czasy ;)

Thom
wannabe
wannabe
Posty: 80
Rejestracja: 17 mar 2004, 23:47
Lokalizacja: Kraków

#9

#9 Post autor: Thom »

Witam
Ogolnie z tymi certyfikatami i praca do nie wyglada najlepiej. CCNA jako tzw. ceryfikat fundamentalny nie jest za bardzo ceniony tak jak wszystkie wysciowe certyfikaty we wszystkich specjalnosciach i kierunakach rozwoju IT. Kolejnym mankamentem jest bardzo duze rozpowszecznienie CCNA. Troche to inaczej wyglada w przypadku poziomu professional (o CCIE nie wspominajac - ale kto majac CCIE chce pracowac w Polsce- chyba, ze w Solidex`ie :-)), ale w naszym pieknym kraju nie ceni sie ludzi z certyfikatami (znajomosci i koneksje sa od lat na pierszym miejscu). Trzeba tez zdac sobie sprawe, ze rozwiazania sieciowe cisco pod katem sprzetu nie stanowia w Polsce dominujacej pozycji, wrecz odwrotnie, czesto slyszy sie: Kogo stac na Cisco?
U nas kupuje sie tani shit, poniewaz to wystarcza do typowych, niewielkich sieci Intranetowych. Kolejna rzecz to podejscie naszych pracodawcwow, placic minimalnie wymagac maksymalnie - i w ten sposob rodza sie oczekiwania wzgledem kandydata - znajomoc wszystkiego + cos jeszcze (szczescie jesli nie Chinskiego :-) - i tak od konfigurowania sieci przechodzi sie do napelniania kartridzy w drukarkach, szczescie jesli to wogole ma cos wspolnego z informatyka :-(
ROZWIAZANIE: Wyjazd na zachod :-)
<<--- ;-)

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#10

#10 Post autor: marcins »

hehe majac CCIE jakies 2 lata temu czesalo sie maksymalne koksy :)) ( nascie k na reke mozna bylo ) ..teraz to nie to samo..

co do Solidnych..heh ..maja dosc niezle ekipe ( o ile pamietam dawno od nich nie odszedl nikt - mowa o technicznych ).
chodz sa lepsi integratorzy.. patrzac na rynek S. jest postrzegany jednak jako sprzedawaca Cisco..chca to zmienic, ale czy im sie uda ? mozliwe ze beda musieli sie polaczyc z kims..
Prokom/Comarch - oni raczej na programistow sie nastawiaja ( vide fabryka comarchu kolo krakowa )
noi na "fali" NextiraOne...chodz jako firma dosc "zamerykanizowana"

no wlasnie...sedno sprawy: ogloszenia w gazetach to takie...hmm przykrywka...lepsze posady niestety rozchodza sie wsrod znajomych znajmoych i nawet nie ma sensu umieszczac ogloszen..

hehe co do zachodu ;))) panowie..wiekszosc ludzi mysli ze na lotnisku JFK juz czekaja super-dupy chcace robic laske ;)) no i do tego GW z UK tez zrobila mekke.
wg mnie aby sens bylo jechac nalezy byc lepszym od autochtonow :) siedzic dlubac swoje. majac CCIE sami do ciebie przyjda...
a nie ma nic milszego niz powiedziec "no thanks, im not interested" :)
i pociagnac zimny browarek :)

sheep
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2004, 19:33
Lokalizacja: warszawa

#11

#11 Post autor: sheep »

czyli wracamy do punktu wyjscia :cry:
bo jaki jest sens startowania do ccnp mając do dyspozycji zamiast realnego sprzętu symulatory bosona i netvisa.
Mam tylko nadzieję że nasze niższe podatji przyciągną jakieś śmieszne firemki i zrobi sie ruch w sieciach :)

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#12

#12 Post autor: marcins »

nizsze ? hehe no moze...ale 3ci prog pod. nie jest smieszny ;))

hmm a jestes z wawki ? bo tu najwieksze szanse...ew. moooooze poznan ..kupa niemcow cos tam szykuje...

majac ccna zrob CCDA - malo popularne _jeszcze_ a da sie zrobic bez sprzetu
:) materialy sa jakby co :)

sheep
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2004, 19:33
Lokalizacja: warszawa

#13

#13 Post autor: sheep »

dzieki za kilka slow otuchy - bo juz mi sie odechcialo tlumaczyc z ichniego na polski roznice miedzy routed a routing :D
A swoją drogą ma ktoś koncepcję czemu mikom tak strasznie partaczy tlumaczenia cisco - przeciez tego nie da sie czytac - lepiej juz zassac cos z sieci i zarwac pare noce ze slownikiem w reace zamiast browarka :D

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#14

#14 Post autor: marcins »

czemu ? hehe
---
miałem swego czasu nieprzyjemność współpracować z wydawnictwem Mikom przy tłumaczeniu książek o Cisco. nie będę wchodził w szczegóły, generalnie książki które zostały wydane daleko odbiegają od tego co ja przetłumaczyłem - i dlatego jeśli chcesz mnie kopać za problemy, zwróć się proszę do wydawnictwa.
http://lukasz.bromirski.net/author/books-tr.html

--
mikomu sory ale nie da sie czytac...niestety..

sheep
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2004, 19:33
Lokalizacja: warszawa

#15

#15 Post autor: sheep »

no nie , daleki jestem od rzucania kamieniami :D
a poza tym zmuszenie mnie przez mikom do czytania wersji oryginalnych wyszlo mi tylko na dobre - moze to wlasnie o to chodzi ?
ucz sie polaczku jezykow :D

ODPOWIEDZ