Podejscie do egzaminu CCNA

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
blaki
inner circle
inner circle
Posty: 197
Rejestracja: 22 sty 2004, 00:24
Lokalizacja: Wroclaw

Podejscie do egzaminu CCNA

#1

#1 Post autor: blaki »

Mam maly dylemat... a mianowicie kilka dni temu klocilem sie z moim instruktorem na temat mozliwosci podejscia do egzaminu CCNA. Twierdzil on, iz nie mozna podejsc do tego egzaminu bez ukonczenia oficjalnego kursu CCNA, a moim zdaniem mozna po prostu przygotowac sie samemu w domu i bezproblemowo podejsc do egzaminu w jakims centrum egzaminacyjnym. Z góry dzieki za odpowiedz
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

Awatar użytkownika
enceladus
inner circle
inner circle
Posty: 506
Rejestracja: 27 paź 2003, 14:32
Lokalizacja: Poznan

#2

#2 Post autor: enceladus »

Jeśli instruktor opowiada takie bajki to chyba lepiej go sobie darować... Wiem że dla niego każda głowa to kasa... ale bez przesady. Umiesz to zdajesz... możesz nawet z marszu podejść do CCIE (bez CCNA,CCNP)
<: Enceladus :>

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#3

#3 Post autor: marcins »

wlasnie..instruktor na glowe upadl ????? bookujesz egzam i tyle.idziesz zdajesz ( albo nie ) ....mozna zdawac kazdy egzamin..co do CCIE. chodzi o to ze po zdaniu pisemnego mozesz isc na lab nie majac nawet CCNA...
wariat jakis czy co ?

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#4

#4 Post autor: Seba »

Hi,

Sprawa jest prosta - jakiś czas temu zdawałem CCNA bez żadnego kursu Cisco i nie było żadnych problemów.
Opowieści instruktora o potrzebie - wymaganiu zaliczenia kursu to zwykłe naciąganie na kasę...
Wg Cisco nie ma żadnych wymagań wstępnych do tego egzaminu, są tylko rekomendacje. Szczegółowe info :
http://www.cisco.com/warp/public/10/wwt ... 0-801.html
Bye :wink:

Awatar użytkownika
blaki
inner circle
inner circle
Posty: 197
Rejestracja: 22 sty 2004, 00:24
Lokalizacja: Wroclaw

#5

#5 Post autor: blaki »

heh no to mialem racje :P ale to jeszcze nic jak powiedzialem mojemu instruktorowi ze ze mozna i udowodnilem mu to tym topiciem i dokladnym info o examie to zaczol mowic ze jednak mozna ale po skonczonym Cisco Curriculum zdaje sie "inny" 640-801 8) niestety nie uzyskalem informacji co mialoby oznaczac slowo inny :P
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.

Awatar użytkownika
pkamyk
inner circle
inner circle
Posty: 433
Rejestracja: 23 mar 2005, 21:54
Lokalizacja: Warszawa

ccna

#6

#6 Post autor: pkamyk »

witam,

20 kwietnia rozpoczyna sie kurs do CCNA. zamiar moj byl taki aby rozpoczac akademie przejsc 4 moduly i podejsc do CCNA, jednak po przeczytaniu kilku wypowiedzi na forum, zasiegnieciu kilku opinii, zastanawiam sie czy jest senes wydawania 630 PLN za kazdy modul (?) czy lepiej przygotowac sie samemu z materialow ktore posiadam (dosc spora ilosc) i podejsc do samego egzaminu, mozliwosc taka jest jak czytam wyzej :) ale co z laboratoriami (?) nie mam dostepu do sprzetu...a to chyba wazniejsze niz teoria (?)

jesli ktos ma pomysl zwlaszcza jesli chodzi o te lab.

btw. jesli ktos moglby przedstawic mi w skrocie jak wyglada exam CCNA tzn. czesc praktyczna

pozdrawiam

Awatar użytkownika
WOJO
inner circle
inner circle
Posty: 174
Rejestracja: 05 sie 2003, 20:48
Lokalizacja: Lublin

Re: ccna

#7

#7 Post autor: WOJO »

pkamyk pisze:witam,

btw. jesli ktos moglby przedstawic mi w skrocie jak wyglada exam CCNA tzn. czesc praktyczna

pozdrawiam
Witaj !
Sam jakiś czas temu postanowiłem zacząć interesować się Cisco. Jako, że byłem zupełnie zieloniutki w sprawach CISCO postanowiłem się wybrać na kurs. Było fajnie, jednak z perspektywy czasu widzę, że potrzebowałem tego kursu jednynie do systematycznego "przypominania" mi co weekend o zajrzeniu do książek i na kompa z prezentacjami flash. :-)
Jeżeli masz więcej samozaparcia niż ja to polecam jednak zakup kilku routerków i postawienie własnego laba w domu.
Pozdrawiam !
P.S.
Nie ma czegoś takiego jak część praktyczna CCNA - zdajesz tylko teoretyczny
Ostatnio zmieniony 31 mar 2005, 01:37 przez WOJO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pkamyk
inner circle
inner circle
Posty: 433
Rejestracja: 23 mar 2005, 21:54
Lokalizacja: Warszawa

#8

#8 Post autor: pkamyk »

czyli jesli chodzi o czesc laboratoryjna na akademii polega to jedynie na poparciu teorii praktyka...

ok, dzieki za odpowiedz w tej kwestii a co do samej akademii to jeszcze troche czas zostalo wiec bedzie czas na podjecie odpowiednich krokow.

pozdrawiam
Patrzę i milczę - to wystarczy za komentarz

Awatar użytkownika
Mike
wannabe
wannabe
Posty: 273
Rejestracja: 30 sie 2004, 18:31

#9

#9 Post autor: Mike »

pkamyk pisze:czyli jesli chodzi o czesc laboratoryjna na akademii polega to jedynie na poparciu teorii praktyka...
A co wedlug Ciebie oznacza to stwierdzenie?
Czesc laboratoryjna to wlasnie "poparcie teorii praktyką"
Co do wlasnego laba przygotuj sie na wydatek ok 5000 zl (allegro)
minimum to 3 routery Cisco serii 2500 + 2 switche serii 1900
Niestety ten sprzet i tak jest przestarzaly , obecnie w firmach standardem sa routery z nowszej serii nie wspominajac o switchach Catalyst

Awatar użytkownika
pkamyk
inner circle
inner circle
Posty: 433
Rejestracja: 23 mar 2005, 21:54
Lokalizacja: Warszawa

#10

#10 Post autor: pkamyk »

...jak najbardziej, chodzi mi o sama akademie. zylem w bledzie jesli chodzi o exam ccna, ze tam jest exam na ktory sklada sie takze czesc praktyczna. (czesc laboratoryjna na akademii) no ale moze sie zle wyrazilem...

dzieki za wyjasnienie pewnych def. :wink:
Patrzę i milczę - to wystarczy za komentarz

Awatar użytkownika
slomek
inner circle
inner circle
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2005, 10:40

#11

#11 Post autor: slomek »

Przestarzały ale ilu dzięki niemu uzyskało status CCIE :) Sam należę do kolekcjonerów tego typu sprzetu (np 4000+NP-4T robi u mnie za switch Frame Relay :)). Ciekawe jaki sprzęt posiadają prywatnie członkowie tego forum? Pewnie uzbierał by się lab labów ;-)

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#12

#12 Post autor: marcins »

z Cisco to mam tylko Tshirt, recznik, i bluze ;)))

Awatar użytkownika
slomek
inner circle
inner circle
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2005, 10:40

#13

#13 Post autor: slomek »

T-shirt to i ja posiadam a i gdzieś długopis czy plastikowa torebka by się znalazła ;-)
A 2500tki i tak wymiatają !

Awatar użytkownika
pkamyk
inner circle
inner circle
Posty: 433
Rejestracja: 23 mar 2005, 21:54
Lokalizacja: Warszawa

#14

#14 Post autor: pkamyk »

ooo recznik - tego mi brakuje to pelnej kolekcji :wink:
Patrzę i milczę - to wystarczy za komentarz

pjeter
CCIE
CCIE
Posty: 1391
Rejestracja: 17 lis 2003, 17:29

#15

#15 Post autor: pjeter »

pkamyk pisze:ooo recznik - tego mi brakuje to pelnej kolekcji :wink:
A kubek ? Ja mam jeszcze dodatkowo fajowy oszroniony kubek cisco ;)

ODPOWIEDZ