Przełącznik WS-C2960-24TT-L z SVI ipv4, ipv6

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
dgen
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2021, 17:51

Przełącznik WS-C2960-24TT-L z SVI ipv4, ipv6

#1

#1 Post autor: dgen »

W Packet Tracer połączyłem komputer z przełącznikiem WS-C2960-24TT-L. Na przełączniku ustawiłem sobie vlan zarządzania na vlan99, oczywiście ustawiłem odpowiednie porty na tym vlan-ie. Skonfigurowałem ipv4 na SVI pinguje przełącznik z kompa oraz normalnie można się połączyć po telnecie. To samo chciałem uzyskać dla ipv6. Skonfigurowałem odpowiedni szablon na przełączniku zamieniając szablon "defaultowy" na "dual-ipv4-and-ipv6 default". Ustawiłem na interface "vlan99" ipv6 w trybie enable, przypisałem do interfejsu ipv6 adres uniq global oraz ipv6 adres link-local. Nie widzę w konfiguracji przełącznika, aby tak jak w przypadku ipv4 była konfiguracja ip defualt-gateway, czy w przypadku ipv6 obowiązuje inna polecenie, funkcjonalność ? Rozumiem, że co do zasady ipv6 bramy domyślnej to ipv6 link-local. Zaznaczam, że można bez problemu spingować adres ipv6 link-local, ipv6 uniq global już nie tak jak i nie można połączyć się po telnecie. Będę wdzięczny, za pomoc, jakieś drogocenne uwagi za które z góry dziękuje.

ODPOWIEDZ