CCNA - prośba o pomoc w dobraniu kursu

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
drza
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 18 wrz 2021, 18:20

CCNA - prośba o pomoc w dobraniu kursu

#1

#1 Post autor: drza »

Witam wszystkich.

Chciałbym zrobić kurs CCNA 200-301

Mam już więdzę podstawową. Jestem po studiach informatycznych, tylko niestety sieci miałem niewiele (kierunek informatyka matematyczna). Przerobiłem super kurs online na pasja informatyki. Pracuję jako informatyk, ale zajmuję się najprostszymi rzeczami związanymi z administracją. Mam solidne podstawy.

Dlatego zdecydowałem, że potrzebuję takiego kursu. Z tego co czytałem to lepsze są kursy stacjonarne. Tylko, że ja mam z tym problem bo mieszkam w małym mieście i do Wrocławia mam 120 km w jedną stronę. Poza tym pracuję. W innych tematych na forum czytałem, że są różne opcje jeśli chodzi o kursy. Jest opcja fast track, gdzie w 2 tygodnie przerabia się cały kurs. Zajęcia odbywają się od poniedziału do piątku przez 8 h dziennie. Tylko czy jest taki kurs we Wrocławiu? Co o tym sądzicie? A jak nie to co sądzicie o kursach online? Czy lepsza będzie opcja stacjonarnie, ale szybko, czy online i długo? Proszę o opinie osób, które robiły kurs w trybie przyśpieszonym lub online, jakie są wasze uwagi? Kursy do samodzielnego przygotowania odpadają ze względu na samodyscyplinę :)

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: CCNA - prośba o pomoc w dobraniu kursu

#2

#2 Post autor: judge dredd »

Cześć,

Moim zdaniem nie ma sensu iść w fast track. Sam dawno temu chodziłem na Akademię Cisco, gdzie CCNA trwało pół roku - zajęcia były co tydzień i na prawdę czasem nie wystarczało czasu na to, żeby między zajęciami wszystko sobie powtórzyć, doczytać i poćwiczyć. Ja starałem się to robić rzetelnie i po każdych zajęciach czytałem Curricula Ciscowe z tych tematów od deski do deski i przerabiałem wszystkie ćwiczenia jakie były. Moim zdaniem tylko takie podejście dało mi solidną wiedzę i solidne podstawy do późniejszego rozwoju. Na CCNA materiału jest dużo i właśnie na tym etapie trzeba go dokładnie zrozumieć i przyswoić, bo to jest baza do wszystkiego dalej.

Poszukaj więc kursu, gdzie nie będzie zbyt wiele materiału na raz i będziesz miał czas, żeby do tego przysiąść w domu i przerabiać go też samodzielnie.

Druga rzecz, to jak najbardziej da się to sensownie zrobić OnLine - tutaj polecam swoją Akademię :-D - https://www.lanpulse.pl

Tak w skrócie: Całe CCNA bardzo dobrze uporządkowane i podane, wykłady i ćwiczenia On-Line na prawdziwym sprzęcie zorganizowane bardzo wygodnie i naturalnie - prawie tak samo, jakbyś miał routery na biurku. Mam ponad 10 lat doświadczenia w szkoleniach CCNA i ponad 6 lat doświadczenia w prowadzeniu tego On-Line (większość Akademii dopiero teraz się tego uczy i stają przed problemami, które ja mam już dawno rozwiązane). W ramach szkolenia jest dużo dodatkowych materiałów i ćwiczeń oraz możliwość nieograniczonych konsultacji. Jak coś to pisz śmiało tutaj na priv, czy przez kontakt na stronie.

Pozdrawiam!

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

drza
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 18 wrz 2021, 18:20

Re: CCNA - prośba o pomoc w dobraniu kursu

#3

#3 Post autor: drza »

judge dredd pisze: 21 wrz 2021, 15:08
Tak w skrócie: Całe CCNA bardzo dobrze uporządkowane i podane, wykłady i ćwiczenia On-Line na prawdziwym sprzęcie zorganizowane bardzo wygodnie i naturalnie - prawie tak samo, jakbyś miał routery na biurku. Mam ponad 10 lat doświadczenia w szkoleniach CCNA i ponad 6 lat doświadczenia w prowadzeniu tego On-Line (większość Akademii dopiero teraz się tego uczy i stają przed problemami, które ja mam już dawno rozwiązane). W ramach szkolenia jest dużo dodatkowych materiałów i ćwiczeń oraz możliwość nieograniczonych konsultacji. Jak coś to pisz śmiało tutaj na priv, czy przez kontakt na stronie.

Pozdrawiam!

JD
Właśnie coraz bardziej skłaniam się do Twojej opcji online. Rozumiem, że kurs trwa 100h zegarowych? To więcej jak na innych kursach online, ale mniej niż w akademiach cisco. Czy w tym czasie uda się przekazać całą niezbędną więdzę? Czy jest możliwość robienia testów częściowych po przerobieniu części materiału? Mi najbardziej zależy, aby nauczyć się praktyki, nie zależy mi aż tak bardzo na samym certyfikacie, ale jakbym miał zdawać to fajnie by było mieć przetarcie w postaci przykładowych testów. No i jeszcze jedna ważna sprawa czyli nieograniczone konsultacje mailowe. Na pewno będę chciał zapytać podczas kursu o kilka kwestii. Czy faktycznie będzie można pisać i pytać bo pytań może być sporo? Mam pewne podstawy jeśli chodzi o sieci, ale brakuje mi właśnie praktyki z konfiguracji routera i switchy. Chciałbym zapisać się już teraz w październiku na kurs wtorek, czwartek.

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: CCNA - prośba o pomoc w dobraniu kursu

#4

#4 Post autor: judge dredd »

Cześć,

Jak najbardziej wszystko, co piszesz, jest możliwe. 100h to, moim zdaniem, uczciwa ilość czasu na przerobienie całego materiału, choć powiem szczerze, że trzeba się przygotować na dodatkową pracę samodzielną między zajęciami, żeby wszystko dobrze utrwalić. Ja na swoje CCNA poświęciłem lekko licząc 4x tyle godzin ile miał kurs. Realnie samych zajęć OnLine jest 88h zgodnie z harmonogramem, ale do tego jest jeszcze 9h tzw. "preworku" do przerobienia samodzielnie przed kursem, oraz kilka godzin dodatkowych materiałów z tematów, których już nie ma w obecnej wersji CCNA, ale są ciekawe i czasem przydatne (np. EIGRP).

Jeśli chodzi o bieżące testy, to ja tego nie praktykuję tak, jak na Akademiach - nie ma żadnych testów wiedzy po poszczególnych modułach czy działach tematycznych, ale jeśli ktoś tego potrzebuje, to mogę dostarczać takie "pytania kontrolne" po poszczególnych modułach do samodzielnego przerobienia i zorientowania się co jeszcze trzeba powtórzyć. Konsultacje SERIO są nieograniczone - możesz pisać maili z pytaniami ile chcesz, a ja zawsze odpowiadam - czasem nie od razu po kilku minutach, ale na pewno tego samego dnia. Jeśli będzie taka konieczność, to jest też możliwość umówienia się na konsultacje OnLine. Nie ma z tym problemu.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, to napisz wiadomość przez formularz kontaktowy na stronie, to wszystko dokładnie wyjaśnię. A, i jeszcze jedno, opinie na stronie są prawdziwe - ja tego nie pisałem sam ;-). Słowo.

Pozdrawiam!

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

ODPOWIEDZ