Cena egzaminu

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
randeb
wannabe
wannabe
Posty: 50
Rejestracja: 21 paź 2006, 10:15

Cena egzaminu

#1

#1 Post autor: randeb »

Witam dużo osób juz pisało o tym, ostatnio troche czytałem na forum i chodzi o to że cena egzaminu w ośrodku wynosi ok 600zł i niby pobierają opłatę manipulacyjną (dosyć znaczącą) i ostatnio też wszedłem na strone VUE i doczytałem że cena egzaminu wynosi 150$ + VAT (czyli ok 183 $) więc ta różnica nie jest aż tak znacząca, czy dorbze myśle, czy cena egzamu 150$ to jest netto ??

Awatar użytkownika
polak
wannabe
wannabe
Posty: 294
Rejestracja: 20 mar 2005, 14:23
Lokalizacja: Bruksela

#2

#2 Post autor: polak »

http://www.prometric.com/default.htm
zawsze 150$ i nic wiecej - ja osobiscie zdaje w
SYSTEMS ul. Zielna 39 wawa - ocena osrodka egzaminacyjnego 5 :)
King Kong ain't got shit on me!

Awatar użytkownika
randeb
wannabe
wannabe
Posty: 50
Rejestracja: 21 paź 2006, 10:15

#3

#3 Post autor: randeb »

no ok, tylko ze wszedlem na strone VUE.com, i chcialem ustalic date egzamu itp, i na koniec mi wyskoczylo ze cena egzamu to 150 $ + VAT i troche mnie to zdziwilo bo nikt nigdy o tym nie pisal ?? To co wychodzi na to ze w VUE trzeba jeszcze VAT placic .... ???

xeon
member
member
Posty: 28
Rejestracja: 10 maja 2006, 09:07
Lokalizacja: Cloud
Kontakt:

VAT

#4

#4 Post autor: xeon »

randeb pisze:no ok, tylko ze wszedlem na strone VUE.com, i chcialem ustalic date egzamu itp, i na koniec mi wyskoczylo ze cena egzamu to 150 $ + VAT i troche mnie to zdziwilo bo nikt nigdy o tym nie pisal ?? To co wychodzi na to ze w VUE trzeba jeszcze VAT placic .... ???
Czesc!

Problem z VAT byl poruszany tutaj :D .

Pawel.

Awatar użytkownika
glowas
wannabe
wannabe
Posty: 320
Rejestracja: 28 lip 2005, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

#5 Post autor: glowas »

randeb pisze:no ok, tylko ze wszedlem na strone VUE.com, i chcialem ustalic date egzamu itp, i na koniec mi wyskoczylo ze cena egzamu to 150 $ + VAT i troche mnie to zdziwilo bo nikt nigdy o tym nie pisal ?? To co wychodzi na to ze w VUE trzeba jeszcze VAT placic .... ???
Rejestrując się przez stronę tak, ale administrator centrum może zdjąć tę opłatę (gdy on dokonuje rejestracji), jednakże nie wszędzie przejdziesz bez opłat manipulacyjnych. Zawsze wcześniej lepiej dopytać o szczegóły w wybranym centrum. Użyj search, znajdziesz trochę nt. VUE.
Marcin

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#6

#6 Post autor: frontier »

az zalozylem konto na prometric aby sprawdzic ten VAT :) no i oni go nie doliczaja co jest ciekawe... vue w UK tez dolicza. mnie to rybka no ale moze kiedys trzeba bedzie samemu zaplacic za jakis dziki egzamin :))

lassak
wannabe
wannabe
Posty: 263
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

#7 Post autor: lassak »

W KRK najbardziej opłaca się zarejestrować się samemu przez Prometrica i zdawać w CSS (Computer Service Support). Jako jedyni w Kraowie nie pobierają opłat manipulacyjnych (wiem bo dzwoniłem do wszystkich centrów) ;)

piotro
wannabe
wannabe
Posty: 402
Rejestracja: 07 paź 2005, 12:50

#8

#8 Post autor: piotro »

To sie musialo pozmieniac, bo kilka lat temu kilka egzaminow robilem w VUE na Krakowskiej WSZiB i bylo bez VATu i bez manipulacyjnych (oni bookawli mi termin jaki chcialem/byl dostepny, potem placilem im przelewem), o ile pamietam oni placili VUE swoja karta kredytowa i ponoc dlatego nie bylo VATu, ale dokladnego mechanizmu nie znam (moze wykorzystywali jakies kruczki prawne jako instytucja "naukowa")

ODPOWIEDZ