egzamin CCNA

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA

Moderatorzy: mikrobi, garfield, gangrena, Seba, aron

Wiadomość
Autor
psles
wannabe
wannabe
Posty: 122
Rejestracja: 04 sie 2011, 06:09
Lokalizacja: STL, USA

Re: egzamin CCNA

#736

#736 Post autor: psles »

Jeśli Twoją jedyną motywacją do zabrania się za powtórkę jest to, że zapłacisz, to sobie odpuść ;)

A tak serio, to zadzwoń do wybranego przez Ciebie centrum egzaminowania i się umów bezpośrednio na termin na jaki chcesz, a nie przez Pearson-a. Pearson na stronie nie ma wszystkich dostępnych terminów. Taka polityka.
.ılı..ılı. CCNP

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 341
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: egzamin CCNA

#737

#737 Post autor: minimalist300 »

kpc21 pisze:Jestem po Akademii Cisco i mam voucher na egzamin. Sam voucher zarequestowałem dosyć długo po tym, jak stał się on dla mnie dostępny (czyli po tym, jak instruktor zamknął zajęcia w NetAcad), stąd prawdopodobnie w ogóle pojawiła się taka sytuacja.

Według tego, co jest na NetAcad, voucher jest ważny do 8 czerwca.

Według maila z voucherem voucher jest ważny do 5 sierpnia.

Przy rejestracji na egzamin w Pearson Vue terminy między 9 czerwca a 5 sierpnia przechodzą, dopiero przy wyborze terminu po 5 sierpnia wychodzi błąd, że voucher jest ważny tylko do 5 sierpnia.

Ale jak pytałem Cisco Networking Academy na Facebooku, twierdzą, że voucher jest ważny do 8 czerwca i w mailu jest błąd. Na uwagę, że voucher przy zapisywaniu się na termin po 8 czerwca przechodzi w Pearson Vue póki co nie odpowiedzieli, za późno do nich napisałem, pewnie odpiszą dopiero w poniedziałek (a chciałbym jednak jak najszybciej się na ten egzamin zapisać, i zacząć powtarzać materiał - jak się zapiszę i zapłacę, to będę miał motywację).

Z pewnych względów (1 - po 8 czerwca wygodniej, bo do 8 czerwca nie ma wolnych terminów w Łodzi i musiałbym jechać na egzamin do Warszawy; 2 - co chyba bardziej istotne - wolę mieć więcej czasu na powtórkę materiału) bardziej odpowiada mi termin po 8 czerwca.

Czy zapisanie się na egzamin po 8 czerwca (skoro w Pearson Vue przy takim terminie voucher działa) jest bezpieczne, czy ryzykuję, że ktoś się zorientuje i anuluje mi egzamin/będzie kazał dopłacać/czy nawet cofnie mi certyfikat?

A i takie pytanie na marginesie - jak się mają pytania na prawdziwym egzaminie do testów modułowych na NetAcad? Bo w piątek zdawałem JNCIA Junipera i między dwoma próbnymi testami, jakie Juniper udostępnia na swojej platformie, a prawdziwym egzaminem była spora przepaść, tak szczegółowych pytań, jakie miałem na egzaminie, w testach z platformy nie było (na szczęście wszystko wskazuje na to, że udało się zdać). Przy CCNA też się mam czegoś takiego spodziewać, czy może poziom egzaminu jest zbliżony do testów z NetAcad?
Jeśli uda Ci sie zapisać to nie sadze ze Ci cokolwiek anulują czy unieważnia - skoro masz rożne daty i udało Ci sie zapisać zawsze jako dowód możesz wysłać im screena z najpóźniejsza data. Co do legalnych pytań to Boson jest królem - jeśli chcesz zobaczyc czego mniej wiecej możesz sie spodziewać na egzaminie sciagnij bosona i odpal pytania demo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

kpc21
member
member
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2018, 19:01

Re: egzamin CCNA

#738

#738 Post autor: kpc21 »

psles pisze: 12 maja 2018, 23:01 Jeśli Twoją jedyną motywacją do zabrania się za powtórkę jest to, że zapłacisz, to sobie odpuść ;)
Nie no, nie jedyną, ale łatwiej się zmotywować, jak się wie, że w dniu takim i takim ma się egzamin.
A tak serio, to zadzwoń do wybranego przez Ciebie centrum egzaminowania i się umów bezpośrednio na termin na jaki chcesz, a nie przez Pearson-a. Pearson na stronie nie ma wszystkich dostępnych terminów. Taka polityka.
Pytałem w jednym z łódzkich centrów (NT Systemy Informatyczne - tam, gdzie zdawałem Junipera) po egzaminie, i powiedzieli, że nie mają, może się jeden zwolni pod koniec maja, ale to będzie praktycznie na ostatnią chwilę, i jeśli się zwolni, to pokaże się w Pearson Vue. Chyba że w drugim (Altkom Akademia) mają inne podejście. Ale czy za zapisanie się bezpośrednio w centrum nie ma jakiejś dopłaty? Jak mam dopłacać 100 zł, to już wolę przejechać się do Warszawy.

Dzięki w każdym razie.

HarryZTybetu
member
member
Posty: 19
Rejestracja: 09 lut 2017, 22:55

Re: egzamin CCNA

#739

#739 Post autor: HarryZTybetu »

Z tego co mi wiadomo to nie ma dodatkowej opłaty - ceny za egzamin są ustalane przez Cisco. Gdy zapisywałem się na egz to na Pearson-ie też nie było już terminów - zadzwoniłem do Altkomu (w moim przypadku Gdańsk) i terminy nagle się znalazły :)
Więc warto zadzwonić :)

kpc21
member
member
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2018, 19:01

Re: egzamin CCNA

#740

#740 Post autor: kpc21 »

Ok, w takim razie jutro przedzwonię. Do łódzkiego AltKomu.

Gdyby ktoś się zastanawiał, to NT Systemy Informatyczne mogę polecić. To znaczy z samym egzaminem Junipera były problemy, bo ładowanie każdego z pytań trwało kilkadziesiąt sekund - ale może Juniper tak ma. Proctor nie wiedział o co chodzi, bo okazało się, że nikt przede mną nigdy nie zdawał u niego egzaminu z Junipera. Przypuszczał, że może każde pytanie jest na bieżąco losowane z jakiejś bardzo dużej bazy i dlatego to tyle trwa - ale gdy na koniec chciałem wrócić do wcześniejszych pytań i je przejrzeć (w Juniperze można to robić, w Cisco, jeśli dobrze kojarzę, nie - zgadza się?), było to samo, więc oznaczałoby to tyle, że po prostu platforma z egzaminami Junipera jest taka wolna, albo może była z jakiegoś powodu przeciążona. W tej samej sali jeszcze dwie osoby zdawały egzaminy z Pearson Vue: jedna coś z Cisco z security, druga coś z Microsoftu, i żadna z nich nie miała takich problemów. Ale sama atmosfera bardzo przyjazna i żadnych problemów.

psles
wannabe
wannabe
Posty: 122
Rejestracja: 04 sie 2011, 06:09
Lokalizacja: STL, USA

Re: egzamin CCNA

#741

#741 Post autor: psles »

kpc21 pisze:gdy na koniec chciałem wrócić do wcześniejszych pytań i je przejrzeć (w Juniperze można to robić, w Cisco, jeśli dobrze kojarzę, nie - zgadza się?)
Tak. Zgadza się. Na egzaminie Cisco nie możesz cofnąć się. Zaznaczyłeś odpowiedź to już nie ma poprawki.
.ılı..ılı. CCNP

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 201
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: egzamin CCNA

#742

#742 Post autor: judge dredd »

Weź pod uwagę, że na stronie Pearsona płacisz gołe 325$ (minus zniżka voucherowa), a w ośrodku zapłacisz tę kwotę plus 23% VAT plus czasami dodatkową stówkę (zależy od ośrodka). Cenowo więc opłaca się przez stronę Pearsona.

Jeśli chodzi o cofnięcie egzaminu ze względu na wątpliwosci z voucherem, to ja bym się nie przejmował. Jeśli voucher działa to wpisujesz, płacisz mniej i masz z głowy. Moim zdaniem nikt tego nie będzie potem weryfikował. Data podana na stronie akademii może nie być datą ważności samego vouchera tylko datą, do której możesz o taki voucher zarequestować, że się posłużę tym pięknym, staropolskim zwrotem.

Jeśli chodzi o pytania na egzaminie, to są one nieco inne niż te na akademii, ale jeśli czujesz się mocny z tych pytań akademickich, to znaczy, że znasz temat i kwestie na egzaminie Cię nie zaskoczą. Ja do CCNA przygotowywałem się tylko z Curriculów Akademii i powtarzałem przed egzaminem te pytania z Akademii i poszło mi całkiem nieźle.

Powodzenia!

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

psles
wannabe
wannabe
Posty: 122
Rejestracja: 04 sie 2011, 06:09
Lokalizacja: STL, USA

Re: egzamin CCNA

#743

#743 Post autor: psles »

konradrz pisze: O ile kojarzę, tylko przy "niskich" egzaminach.
Co to są niskie egzaminy? :)
.ılı..ılı. CCNP

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 379
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

Re: egzamin CCNA

#744

#744 Post autor: konradrz »

psles pisze: 15 maja 2018, 22:41
konradrz pisze: O ile kojarzę, tylko przy "niskich" egzaminach.
Co to są niskie egzaminy? :)
To ja się tu wycofywuję, coby nie narażać nikogo na hamerykańskie straty wizerunkowe... :)
"niskie" to nie IE/DE. W tych (nie trzeba robić CCNA, można "z ulicy" iść) - o ile kojarzę - można sobie cofać ile wlizie. A i tak czasu może zabraknąć.

kpc21
member
member
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2018, 19:01

Re: egzamin CCNA

#745

#745 Post autor: kpc21 »

judge dredd pisze: 15 maja 2018, 16:31 Jeśli chodzi o cofnięcie egzaminu ze względu na wątpliwosci z voucherem, to ja bym się nie przejmował. Jeśli voucher działa to wpisujesz, płacisz mniej i masz z głowy. Moim zdaniem nikt tego nie będzie potem weryfikował. Data podana na stronie akademii może nie być datą ważności samego vouchera tylko datą, do której możesz o taki voucher zarequestować, że się posłużę tym pięknym, staropolskim zwrotem.
Bez przesady z tą polskością.

Drugi stopień na uczelni, wybrałem się na pierwsze zajęcia ze specjalności z sieci (na pierwszym stopniu nie chodziłem na taką specjalność). Równocześnie chodzę na kurs CCNA w akademii Cisco, swoją drogą - organizowanej przez inną uczelnię, i jestem już po semestrze zajęć (akademia trwała trzy semestry). Test naszej dotychczasowej wiedzy z sieci (akurat na tę specjalność trafiły osoby o bardzo różnym doświadczeniu z sieciami i wiedzą na ich temat), a na nim polecenie, by podać dla sieci maskę blanketową, blankietową, czy jakoś tak... Nie znałem takiego pojęcia (oczywiście wiedziałem już wtedy, że jest maska sieci zwykła albo wildcardsowa, wiedziałem, czym się różnią i jak się je liczy), strzeliłem, że chodzi o zwykłą maskę. A jednak nie, chodziło o wildcardsową.

Upierając się przy "pięknych polskich zwrotach" można mieć problemy z tym, by ktoś nas zrozumiał.

Tymczasem... po moim ostatnim pytaniu co do terminu ważności vouchera profil Cisco Networking Academy wysłał dla mnie ticketa (znów piękne polskie słowo) na jakiś ich helpdesk (znów po polsku), i dostałem właśnie od tego helpdesku maila, że jednak v̶o̶u̶c̶h̶e̶r kupon (niech już będzie po polsku) jest ważny do sierpnia. Pozostaje się cieszyć :)

psles
wannabe
wannabe
Posty: 122
Rejestracja: 04 sie 2011, 06:09
Lokalizacja: STL, USA

Re: egzamin CCNA

#746

#746 Post autor: psles »

konradrz pisze:
psles pisze: 15 maja 2018, 22:41
konradrz pisze: O ile kojarzę, tylko przy "niskich" egzaminach.
Co to są niskie egzaminy? :)
To ja się tu wycofywuję, coby nie narażać nikogo na hamerykańskie straty wizerunkowe... :)
"niskie" to nie IE/DE. W tych (nie trzeba robić CCNA, można "z ulicy" iść) - o ile kojarzę - można sobie cofać ile wlizie. A i tak czasu może zabraknąć.
Jeszcze niestety nie doszedłem do poziomu „Expert” przynajmniej w certyfikacji. Ale biorąc pod uwagę, że pytanie padło o CCNA, to chyba mogę być wytłumaczony z „niekompletności” odpowiedzi? ;)
.ılı..ılı. CCNP

kpc21
member
member
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2018, 19:01

Re: egzamin CCNA

#747

#747 Post autor: kpc21 »

Po kilkukrotnym przekładaniu egzaminu, gdy uznawałem, że wiem chyba jeszcze za mało i obawiałem się nie zdać (polecam opcję reschedule), w końcu dzisiaj go napisałem - w Integral Technologies w Warszawie.

Jak było? Mieli na pewno dużo mniej luźne podejście, niż centrum egzaminacyjne w Łodzi, w którym zdawałem Junipera, ale to dobrze - czułem się profesjonalnie obsłużony.

Ciekawostką było też to, że proctor nie siedział w sali i nie chodził po niej, tylko obserwował egzamin przez kamerę. I to jest dobre - bo nie rozprasza.

Samo środowisko egzaminacyjne sprawia wrażenie mocno przestarzałego, robionego chyba pod 15-calowe monitory. Ono pewnie nie zmieniło się odkąd w ogóle weszło CCNA (no a wtedy rządziły jeszcze 15- i 17-calowe kineskopowce). Naprawdę mogliby je odświeżyć. Jak jest symulacja czy simlet, nie da się ustawić obok siebie okienek z topologią, z opisem ćwiczenia, z konsolą i ew. z pytaniami, tylko one muszą się wzajemnie zasłaniać. Ale same okienka konsoli nie są wcale małe (bo i z taką sugestią się spotkałem).

936 punktów, póki co na Preliminary Examination Score Report.

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 201
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: egzamin CCNA

#748

#748 Post autor: judge dredd »

Gratuluję!

Jeśli chodzi o rozmiary ekranu, to też mnie to wkurzało parę razy, że ekran wielki, a okno simletu na 1/4 i nie można się ze wszystkim zmieścić. Pisałem nawet o tym parę razy w komentarzach, ale pewnie nie przywiązują do tego wagi. Z resztą pewnie jest tak, że środowisko jest przystosowane do potencjalnie najstarszego komputera, jaki może wystąpić gdzieś w jakiejś dziurze na końcu świata i stąd to wynika.

Pozdrawiam!

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

kpc21
member
member
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2018, 19:01

Re: egzamin CCNA

#749

#749 Post autor: kpc21 »

Czy jeśli na https://cisco.pearsoncred.com/ jak się zaloguję i wejdę do zakładki History wyświetla mi się "CCNA-Kit: Processed", oznacza to, że certyfikat został już wysłany?

Rozumiem, że oni to chyba z USA wysyłają, i to ma prawo miesiąc, albo i dłużej pocztą iść - ale spotkałem się z informacjami, że powinno być "Mailed" (np. tu: https://learningnetwork.cisco.com/thread/70613), a ja już od 1,5 tygodnia mam tam "Processed" i nie ma żadnego "Mailed" - dlatego pytam.

Adres potwierdzałem, choć w sumie czytałem też, że nie jest to konieczne.

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 201
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: egzamin CCNA

#750

#750 Post autor: judge dredd »

Certy długo idą - z miesiąc to spokojnie. Niestety nigdy nie śledziłem statusów na stronie, więc nie wiem jakie są komunikaty, ale nigdy też nie zdarzyło się, żeby nie doszło. Jak Ci się spieszy, żeby gdzieś certa przedstawić, to dokup sobie wersję PDF za 3$, to na maila przychodzi, wprawdzie też nie od razu, z tydzień się czeka, ale i tak szybciej niż pocztą. To jest w opcji "certification fulfillment" - trochę toporne, ale idzie dojść o co chodzi.

Pozdro!

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

ODPOWIEDZ