egzamin CCNA

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
teknine
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 05 mar 2011, 21:20

#616

#616 Post autor: teknine »

Miałem raczej na myśli normalną prace a nie wakacyjne praktyki, ale to że pracujesz coś robisz w wakacje jest oczywiście dużym plusem.

d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

#617

#617 Post autor: d3s »

Zawsze też jest szansa że dostając się na staż można sie dostać potem do pracy. Szczególnie w tym przypadku w Comarchu.

Awatar użytkownika
Lukasz_eS
wannabe
wannabe
Posty: 109
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:43
Lokalizacja: Warsaw

#618

#618 Post autor: Lukasz_eS »

Widzę kolejny wysyp "wannabe" CCNP. Taki mały offtop mówiący o brutalności zawodu sieciowca:
- "Nie mam doświadczenia, ale po CCNP, je zdobędę". CCNA wystarczy na początek. W tej branży liczy się liczba awarii i wdrożeń niż pierdyliardy papierów, które można dumpować.
- Pierwsza praca - mnóstwo własnej inicjatywy + pokora + elastyczność = sukces. Zamiast wydawać bzdurnie kasę na certy, zapisz się na kurs angielskiego lub po prostu zacznij pisać skrypty w perlu/bashu .
- Wbrew pozorom kompetencje w pracy, to nie tylko umiejętności techniczne. Nawet Cisco szukając do programu CSAP wymaga WIEDZY na poziomie CCNA oraz szeregu cech pozatechnicznych.
- Z doświadczenia wiem, że lepiej zaangażować się w jakieś koło naukowe na uczelni, zrealizować tam jakiś program, niż "praktykować" na bezpłatnych stażach w firmach, które szukają niewolników. Na pierwszy rzut oka praca w tych kołach to rocket science, ale uczestnicząc w projektach naukowych zdobywasz doświadczenie projektowe i na dodatek jest duża szansa pokazywania swojej pracy publicznie [czyt. kontakty biznesowe - firmy lubią ambitnych ludzi].
.ılı..ılı. CCDA, CCNP
JNCIS-SEC, JNCIS-ENT

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#619

#619 Post autor: Zomal »

To zależy do pracodawcy, czasem nauka z CCNP - bardziej zaawansowany OSPF i EIGRP, wstęp do BGP, filtrowanie routingu, tunele, oraz troche nowości ze switchingu (FHRP, EtcherChannel, trochę rzeczy z bezpieczeństwa, "bajerów" z STP, telefoni IP) może się przydać. Bycie papierowym CCNP faktycznie nic nie potwierdza, jeśli jest ktoś w stanie poświęcić 500+ godzin na naukę to też potwierdza jego samozaparcie w dążeniu do jakiegoś celu.

Sam mam niedługo egzamin SWITCH, i szczerze mówiąc poszerzył mi bardzo horyzonty, poza ugruntowaniem wiedzy z CCNA, sporo nowych rzeczy poznałem, i może nawet faktycznie jeśli zapomnę, że w HSRP domyślny Hello Time wynosi 3 sec, czy że w obszarze NSSA nie jest tworzona trasa domyślna, to jednak wdrożenie mnie do czegoś bardziej ambitnego zajmie zdecydowanie mniej czasu, aniżeli musiałbym od zera uczyć się o 3 protokołach FHRP, czy o obszarach OSPF i typach LSA.

Wiemy, że branża IT to jednak wielka konkurencja, więc opiniami innych zbytnio nie ma co się przejmować... W końcu, gdyby każdy inżynier sieciowy cisco, zostałby kiedyś CCIE zarobki spadłyby do poziomu, gdzie pozostanie nic tylko płacz i zgrzytanie zębów...

ebers_moll
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 08 paź 2012, 22:59

#620

#620 Post autor: ebers_moll »

Wiecie może jak wygląda sytuacja z nową wersją egzaminu CCNA v.5 ?

Dopiero dziś się dowiedziałem (nie wiem jak mogła mi umknąć ta informacja wcześniej) o tym, że do 30 września można zdawać egzamin w starej formie.

Nie chodzi o to żebym się jakoś strasznie stresował przed zmianą formy, ale nie wiem jak będzie z moim dotychczasowym kursem. Czy będzie można podejść do voucher exam i dostać ewentualną zniżkę?

Btw. orientuje się może ktoś co się dokładnie zmieni w tej nowej wersji?

z góry dzięki za odp :)

Awatar użytkownika
wookasch
wannabe
wannabe
Posty: 164
Rejestracja: 03 cze 2009, 16:23
Lokalizacja: Berlin

#621

#621 Post autor: wookasch »

ebers_moll pisze:
Btw. orientuje się może ktoś co się dokładnie zmieni w tej nowej wersji?
http://www.cisco.com/web/learning/exams ... ml#~Topics

http://www.youtube.com/watch?v=Ym3zBF4-2J0
http://www.youtube.com/watch?v=gjgTPyxJM0Y

ebers_moll
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 08 paź 2012, 22:59

#622

#622 Post autor: ebers_moll »

Ok, dzięki za info.

Nie taki diabeł straszny. Będzie się trzeba dłużej przygotować, ale na pewno mi to nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie - pomoże.

teknine
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 05 mar 2011, 21:20

#623

#623 Post autor: teknine »

Egzamin będzie trudniejszy bo nie będzie tak szybko brain dumpów :lol:

Awatar użytkownika
frozz
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2011, 17:06

#624

#624 Post autor: frozz »

teknine pisze:Egzamin będzie trudniejszy bo nie będzie tak szybko brain dumpów :lol:
Są już od wielu miesięcy.
Kto chce to wiedzę zdobyje, kto nie to po prostu podejdzie z dumpa i pewnie też zda <sad truth>
.ılı. Finis Coronat Opus .ılı.

psles
wannabe
wannabe
Posty: 143
Rejestracja: 04 sie 2011, 06:09
Lokalizacja: Gdynia

#625

#625 Post autor: psles »

Nareszcie ja też mogę się ucieszyć - zdany w piątek 27.09 - 907/1000 w DC Edukacja w Gdańsku. BTW - mogę polecić miejsce - sympatyczna atmosfera, żadnych dodatkowych opłat za rezerwacje itp.
Załapałem się jeszcze na starszą wersję :) Nowa nie jest przerażająca - materiały bridge'owe są dostępne od dawna. Brain dumpów nie uznaję, więc mnie nie interesowały. Jednak zmiana egzaminu była dobrym motywatorem, żeby wreszcie "sit for cert exam" ;-)
Pozdrawiam wszystkich CCNA i "wannabe's" :D
.ılı..ılı.

Patton
rookie
rookie
Posty: 13
Rejestracja: 30 wrz 2013, 14:52
Lokalizacja: Zabrze

#626

#626 Post autor: Patton »

Też zdałem w piątek 1000/1000. Egzamin zdawałem w Wszechnicy w Zabrzu, też mogę polecić to miejsce całkiem przyjemnie.

Pytanie tylko ile czekaliście na jakiś mail potwierdzający i/lub pojawienie się certa w systemie CISCO? Zdawałem w piątek a na tą chwilę dostałem tylko wydruk po egzaminie i jakąś ankietę z Pearsona do wypełnienia na maila.

domi
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 29 maja 2013, 14:03

#627

#627 Post autor: domi »

Patton pisze:Też zdałem w piątek 1000/1000. Egzamin zdawałem w Wszechnicy w Zabrzu, też mogę polecić to miejsce całkiem przyjemnie.

Pytanie tylko ile czekaliście na jakiś mail potwierdzający i/lub pojawienie się certa w systemie CISCO? Zdawałem w piątek a na tą chwilę dostałem tylko wydruk po egzaminie i jakąś ankietę z Pearsona do wypełnienia na maila.
Graty :) Co do maila to powinien byc do kilka dni roboczych wiec sie nie przejmuj. Tym bardziej ze ostatnio mieli goraco z racji konczacego sie terminu starej wersji :)

Patton
rookie
rookie
Posty: 13
Rejestracja: 30 wrz 2013, 14:52
Lokalizacja: Zabrze

#628

#628 Post autor: Patton »

Tak mi się właśnie wydaje że pewnie nieźle obłożenie mieli w ostatnich dniach. Tyle że trochę głupia jest ta informacja o jakiejś validacji tego wyniku. Co oni tam niby chcą validować? Jedyne chyba co mogą to moje configi na symulacjach, użyte komendy w zadaniach z nazwijmy to troubleshootingu (chodzi mi o to co trzeba było zidentyfikować jakieś urządzenia czy porty przy wykorzystaniu poleceń show - głównie).

psles
wannabe
wannabe
Posty: 143
Rejestracja: 04 sie 2011, 06:09
Lokalizacja: Gdynia

#629

#629 Post autor: psles »

Patton pisze:Tak mi się właśnie wydaje że pewnie nieźle obłożenie mieli w ostatnich dniach. Tyle że trochę głupia jest ta informacja o jakiejś validacji tego wyniku. Co oni tam niby chcą validować? Jedyne chyba co mogą to moje configi na symulacjach, użyte komendy w zadaniach z nazwijmy to troubleshootingu (chodzi mi o to co trzeba było zidentyfikować jakieś urządzenia czy porty przy wykorzystaniu poleceń show - głównie).
z tego co się zorientowałem, walidacja dotyczy wszystkich, ale ma znaczenie w przypadku wyników granicznych - Pearason sprawdza dokładnie test, żeby dokładnie ustalić, czy wynik jest valid (pass), czy indeterminate (retake).

BTW, Gratulacje wyniku :)
.ılı..ılı.

Patton
rookie
rookie
Posty: 13
Rejestracja: 30 wrz 2013, 14:52
Lokalizacja: Zabrze

#630

#630 Post autor: Patton »

Dzięki, czyli chodzi o osoby które mają wynik na granicy w sensie 824-825, tak?

No nic spokojnie czekam aż mi się pojawi informacja w profilu na stronie CISCO. I trzeba zacząć pomału myśleć który kolejny.

ODPOWIEDZ