egzamin CCNA

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#601

#601 Post autor: domin »

Exam Tutorial
Laby sa do klikania w takim flashowym (czasami ubogim) środowisku
.ılı..ılı.

Morf
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

#602

#602 Post autor: Morf »

Mam pytanie co do rejestracji na Pearson VUE.
Jeżeli przy rejestracji nie podałem Cisco ID, ale później podałem Academy Connection ID oraz Academy Connection Username (i całą resztę informacji tak samo jak w systemie Cisco) to będę mógł skorzystać z vouchera zniżkowego na który ciągle czekam? Dopiero po zarejestrowaniu w VUE doczytałem w prezentacji że powinno się to zrobić po otrzymaniu maila z voucherem który powienien w sobie zawierać także Cisco ID...

Wyświetla się także: Cisco ID: ID Pending.

d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

#603

#603 Post autor: d3s »

Kilka dni temu odebrałem przesyłkę od listonosza ze swoim certyfikatem CCNA, oraz jakims listem gratulacyjnym, ostatnio się dowiedziałem że w tej przesyłce powinna być również jakaś mała "karta" ktorej ja nie otrzymałem, czy jest ona do czegoś potrzebna?

Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#604

#604 Post autor: domin »

Nie, to taka mała pamiątka
.ılı..ılı.

d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

#605

#605 Post autor: d3s »

czyli rozumiem że najważniejszy jest cert, a w tej sprawie nie warto interweniować do supportu. ;)

teknine
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 05 mar 2011, 21:20

#606

#606 Post autor: teknine »

Cert w sumie też jest nieważny, ważny jest twój numer CSCO na podstawie którego można zweryfikować online czy masz cert :)

domi
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 29 maja 2013, 14:03

#607

#607 Post autor: domi »

teknine pisze:Cert w sumie też jest nieważny, ważny jest twój numer CSCO na podstawie którego można zweryfikować online czy masz cert :)
Ważna to jest nabyta wiedza, koledzy :)

d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

#608

#608 Post autor: d3s »

Hehe, dziękuję za odpowiedź :) W sumie dziwne czemu nie dostałem tej karteczki, ale patrząc teraz na wstawkę zdjęcia pewnej osoby na fejsu z cisco, to też nie dostała.

Teraz mam takie pytanie, opłaca się przerabiać różnice programowe, jakie są dodane do nowego materiału CCNA, czy od razu zacząć się uczyć do CCNP?

domi
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 29 maja 2013, 14:03

#609

#609 Post autor: domi »

d3s pisze:Teraz mam takie pytanie, opłaca się przerabiać różnice programowe, jakie są dodane do nowego materiału CCNA, czy od razu zacząć się uczyć do CCNP?
No właśnie :) Znowu zależy: Jeśli zależy Ci na papierku to idź na CCNP, jak zależy Ci na wiedzy to nie ucz się pod certa, a tego co czujesz, że po CCNA jeszcze Ci brakuje :)

A tak całkiem serio już: Warto przejrzeć różnice do CCNA 5.0 nie ma tego dużo a będziesz bardziej na bieżąco i przed CCNP będzie Ci po prostu łatwiej. Nie jest tak, że doszły jakieś zmiany w działaniu czy konfiguracji usług, zmiany jakie nastąpiły to dodanie/usunięcie niektorych fragmentów odpowiednio IPv6 i troche rozwiniecie Switchingu/wywalenie informacji ktore pojawiaja sie w innych sciezkach konfiguracyjnych.

d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

#610

#610 Post autor: d3s »

Też tak właśnie myślałem że to będzie najodpowiedniejsze rozwiązanie i zacznę od różnic programowych. I tak narazie nie mam kasy aby podejść do egzaminu, więc zacznę od nauki różnic programowych, choć zależałoby mi na tym aby zdobyć CCNP jeszcze przed ukończeniem studiów, ale w sumie mam na to jeszcze 2,5 roku.

domi
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 29 maja 2013, 14:03

#611

#611 Post autor: domi »

d3s pisze:Też tak właśnie myślałem że to będzie najodpowiedniejsze rozwiązanie i zacznę od różnic programowych. I tak narazie nie mam kasy aby podejść do egzaminu, więc zacznę od nauki różnic programowych, choć zależałoby mi na tym aby zdobyć CCNP jeszcze przed ukończeniem studiów, ale w sumie mam na to jeszcze 2,5 roku.
Dobrze jest mieć jakieś cele ale pamiętaj (tutaj na pewno kogoś zacytuje): certyfikat powinien być potwierdzeniem posiadanej wiedzy i doświadczenia zawodowego :D

d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

#612

#612 Post autor: d3s »

domi pisze: Dobrze jest mieć jakieś cele ale pamiętaj (tutaj na pewno kogoś zacytuje): certyfikat powinien być potwierdzeniem posiadanej wiedzy i doświadczenia zawodowego :D
Doświadczenie zawodowe z sprzętu Cisco miałem okazje teraz zbierać przez 3 miesiące w ciągu wakacji, także z tym też nie ma źle :). Od końca technikum co wakacje zdobywam doświadczenie, rok temu z administracji usług sieciowych na serwerach z linuxem, a teraz akurat udało mi się bardziej z sieci.

tutoslaw
member
member
Posty: 36
Rejestracja: 05 mar 2013, 15:58

#613

#613 Post autor: tutoslaw »

Tjaaa...:) Z tym doświadczeniem, które powinien potwierdzać certyfikat, to trochę jak z szukaniem pracy. Żeby znaleźć prace musisz mieć doświadczenie, żeby mieć doświadczenie, musisz znaleźć pracę :)

teknine
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 05 mar 2011, 21:20

#614

#614 Post autor: teknine »

Po to są egzaminy z poziomu Associate żeby zdobyć troche wiedzy i zacząć gdzieś prace. Niech nikt nie mówi że z CCNA nie da się zacząć pracy tylko trzeba mieć CCNP. Różnica na rynku pracy między papierowym CCNP a CCNA jest znikoma (nawet powiedziałbym że gość z CCNA ma małą przewagę). W przypadku pierwszej pracy często bardziej się liczą rzeczy spoza zakresu tych egzaminów. Znajomość systemów windows/linux, usług sieciowych, do tego jakiś bash/powershell + CCNA to wg mnie najlepszy zestaw na pierwszą pracę. Później sprawdzić co się najbardziej podoba i zacząć się specjalizować.

d3s
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2013, 14:50

#615

#615 Post autor: d3s »

teknine pisze:W przypadku pierwszej pracy często bardziej się liczą rzeczy spoza zakresu tych egzaminów. Znajomość systemów windows/linux, usług sieciowych, do tego jakiś bash/powershell + CCNA to wg mnie najlepszy zestaw na pierwszą pracę. Później sprawdzić co się najbardziej podoba i zacząć się specjalizować.
Akurat pracodawca u którego byłem po skończeniu technikum zalecił mi abym znalazł 2 konkretne dziedziny z których chce sie specjalizować, oprócz systemów linux/unix polecił mi albo sieci albo bazy danych, i w ten sposób zainteresował mnie kurs z Cisco i tak się wszystko zaczęło. Mimo że zdobywałem doświadczenie za darmo, ale zaświadczenie i kilku miesięczne doświadczenie już zdobyte mam, i zobaczymy jak mi się to przyda na rynku pracy w przyszłości, czyli kolejnych wakacjach.
Choć żeby przez kolejny rok nie zapomnieć materiału z CCNA, planuje przerabiać materiał z CCNP, ale do egzaminu narazie nie podejdę, bo musze sie załapać na jakiś staż aby troche kasy nabyć na egzamin, swoją drogą ciekaw jestem jak trudno będzie się dostać na jakiś staż w Krakowie po 2 roku studiów z CCNA i kilkumiesięcznym doświadczeniem do takiego Comarchu, czy Ericpolu.

ODPOWIEDZ