egzamin CCNA

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
sq2jet
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2015, 16:34

Re: egzamin CCNA

#721

#721 Post autor: sq2jet »

fat_shady pisze:A czy są jakieś apki na androida do nauki? Juniper na przykład ma taką.
Jest Cisco Packet Tracer Mobile. Jakkolwiek nadaje się raczej do powtórki komend, niż do stawiania topologii.
Coś tam jeszcze sklep Google podpowie.

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: egzamin CCNA

#722

#722 Post autor: nowyk123 »

Cisco Packet Tracer Mobile to prawda będzie służyć jako powtórka komend - kieszonkowa pomoc.
Stawianie topologii to wątpliwa sprawa raczej ciężkie do wykonania.

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: egzamin CCNA

#723

#723 Post autor: nowyk123 »

Czy po CCNA tych pierwszych (100-105 i 200-205) zdecydować się najpierw na CCNA Security czy CCNP?

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: egzamin CCNA

#724

#724 Post autor: judge dredd »

A to już wedle zainteresowań. Jeśli te certy potrzebne Ci są do szybkiego rozwoju kariery/zmiany roboty, to pewnie skłaniałbym się ku CCNP najpierw, bo będziesz mógł odpowiedzieć na więcej ogłoszeń i będziesz zapraszany na więcej rozmów niż z CCNA+CCNASec. Z drugiej strony CCNASec wydaje się łatwiejsze i jest to szybsza piłka niż CCNP, więc możesz zaliczyć i z głowy - wtedy egzaminy CCNP przedłużą Ci od razu ważność obu tych certów. A tak na prawdę, to zależy, co Cię bardziej interesuje i w to idź. Jeśli jeszcze nie wiesz, to zrób CCNASec i będziesz miał jakieś porównanie.

Pozdrawiam!

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: egzamin CCNA

#725

#725 Post autor: nowyk123 »

Słusznie. CCNP będzie trwać dłużej. Jednak jak się człowiek przyłoży to jakoś pójdzie. Cisco zmienia certyfikacje, na pewno CCNA to podstawa. Dodając do tego CCNP ma się dość spore szansę na znalezienie roboty. Warto się zdecydować na zakup tych książek - CCNP Switch Oficjalny przewodnik certyfikacji, CCNP Route Oficjalny przewodnik certyfikacji, CCNP TSHOOT Oficjalny przewodnik certyfikacji czy wydać kasę na CBT Nuggets ;)

t0m
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2017, 20:51

Re: egzamin CCNA

#726

#726 Post autor: t0m »

Cześć,
przymierzam się do pierwszego egzaminu i chciałem dzisiaj ustalić sobie termin koniec czerwca początek lipca. Wszystkie terminy (Wrocław / Katowice) pozajmowane podobnie sierpień kilka wolnych we wrześniu. To normalna sprawa i należy ustalać terminy z półrocznym wyprzedzeniem ? Mam stosunkowo niedaleko do Czech i tam jest sporo wolnych terminów mogę przez pearsonvue normalnie zrobić sobie rezerwacje w innym kraju czy wymagane są dodatkowe dokumenty ? Skąd biorą się te problemy z terminami, rzeczywiście jest tylu zdających różne egzaminy czy jest to zabieg celowy, aby płacić dodatkowe opłaty "manipulacyjne" ?

piec22
member
member
Posty: 35
Rejestracja: 25 kwie 2016, 18:50

Re: egzamin CCNA

#727

#727 Post autor: piec22 »

Może jakaś akademia się kończy akurat i ludzie rezerwują terminy "na wprzód", albo wakacje są i przewidują że przysiądą do nauki.

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: egzamin CCNA

#728

#728 Post autor: minimalist300 »

buzi_zabci pisze:Mozna sie uczyc dniami i rankami, a egzamin i pytania maja sie nijak.
Ma ktos jakas aktualna strone z dumpsami z egzaminow? Znalazlem troche ale mysle ze sa to jednak stare pytanie, bo niektore kojarze z egzaminu z ery przed Bridge, czyli jakos w polowie sierpnia.
Zdalem bez dumpow i wcale jakieś to nieosiągalne nie było

Moze spokojnie bookowac za granica. Ja zdawałem w uk z polskim paszportem i prawem jazdy. Pearson vue to nie tylko cisco. Oni robią nawet egzaminy dla pielęgniarek...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: egzamin CCNA

#729

#729 Post autor: judge dredd »

t0m pisze:Cześć,
przymierzam się do pierwszego egzaminu i chciałem dzisiaj ustalić sobie termin koniec czerwca początek lipca. Wszystkie terminy (Wrocław / Katowice) pozajmowane podobnie sierpień kilka wolnych we wrześniu. To normalna sprawa i należy ustalać terminy z półrocznym wyprzedzeniem ? Mam stosunkowo niedaleko do Czech i tam jest sporo wolnych terminów mogę przez pearsonvue normalnie zrobić sobie rezerwacje w innym kraju czy wymagane są dodatkowe dokumenty ? Skąd biorą się te problemy z terminami, rzeczywiście jest tylu zdających różne egzaminy czy jest to zabieg celowy, aby płacić dodatkowe opłaty "manipulacyjne" ?
Cześć,

Różne ośrodki mają różne terminy wolne - trzeba szukać. Nawet czasem się zdarzy, że wybierasz ośrodek, a tam nie ma ani jednego terminu wolnego na rok do przodu. Możliwe, że jakaś firma jest zarejestrowana jako centrum egzaminacyjne pearsona i występuje na liście, ale egzaminów nie chce im się prowadzić, więc nie ma terminów. Trudno powiedzieć od czego to zależy.

Zdawać możesz gdzie Ci się podoba - jeśli bliżej Ci do Czech, to czemu nie. Problemów nie powinno być żadnych jeśli zapłacisz przez stronę pearsona, to tylko musisz się potem wylegitymować dwoma dokumentami w ośrodku. Jeśli chcesz płacić przez ośrodek, to musisz się z nimi indywidualnie dogadywać, więc po czesku może być gorzej. Natomiast nie spotkałem się z sytuacją, żeby na stronie pearsona było mniej dostępnych terminów, niż przy zamawianiu bezpośrednio - raczej to to samo.

Jeśli chodzi o inne kraje, to trzeba tylko wziąć pod uwagę, że zdając w kraju, w którym angielski nie jest językiem urzędowym dostajesz dodatkowo 30min. na egzamin, więc to kuszące. Wprawdzie jak wszystko umiesz, to spokojnie można zakończyć egzamin po godzinie, ale zawsze dobrze mieć zapas.

Pozdrawiam!

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

fat_shady
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 17 maja 2013, 12:03

Re: egzamin CCNA

#730

#730 Post autor: fat_shady »

U mnie CCNA do przodu :)
CCNA R&S
JNCIS-ENT

sq2jet
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2015, 16:34

Re: egzamin CCNA

#731

#731 Post autor: sq2jet »

t0m pisze: (...) To normalna sprawa i należy ustalać terminy z półrocznym wyprzedzeniem? (...) Skąd biorą się te problemy z terminami, rzeczywiście jest tylu zdających różne egzaminy czy jest to zabieg celowy, aby płacić dodatkowe opłaty "manipulacyjne" ?
Mi w pewnym gdańskim centrum egzaminacyjnym poradzono, aby w razie braku terminów na stronie Pearson VUE, kontaktować się bezpośrednio z centrum. Sam miałem taką sytuację rok temu. Nagle wszystkie wolne terminy znikły, a kiedy przyszło do zdawania egzaminu, to byłem sam w sześcioosobowej sali.

Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: egzamin CCNA

#732

#732 Post autor: domin »

Czasami centra robią też rezerwacje "z góry" dla grup ludzi po jakichś szkoleniach. Poza tym, trzeba pamiętać, że takie centrum obsługuje nie tylko Cisco tylko setki różnych ścieżek certyfikacyjnych spoza IT.
.ılı..ılı.

werther
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2011, 11:08

Re: egzamin CCNA

#733

#733 Post autor: werther »

Mam takie pytanko. Otóż moje CCNA się zdezaktualizowało. Czy dobrze rozumiem, że teraz należy zdać wszystkie egzaminy, czyli 200-125 lub 100-105+200-205?

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: egzamin CCNA

#734

#734 Post autor: judge dredd »

He he, aż tak źle, że "wszystkie" to nie jest. Po prostu jesteś teraz goły bez CCNA, więc jeśli je chcesz, to musisz podejść albo do jednego egzaminu 200-125, albo do dwóch kolejno 100-105 i 200-105.

Pozdrawiam!

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

kpc21
member
member
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2018, 19:01

Re: egzamin CCNA

#735

#735 Post autor: kpc21 »

Jestem po Akademii Cisco i mam voucher na egzamin. Sam voucher zarequestowałem dosyć długo po tym, jak stał się on dla mnie dostępny (czyli po tym, jak instruktor zamknął zajęcia w NetAcad), stąd prawdopodobnie w ogóle pojawiła się taka sytuacja.

Według tego, co jest na NetAcad, voucher jest ważny do 8 czerwca.

Według maila z voucherem voucher jest ważny do 5 sierpnia.

Przy rejestracji na egzamin w Pearson Vue terminy między 9 czerwca a 5 sierpnia przechodzą, dopiero przy wyborze terminu po 5 sierpnia wychodzi błąd, że voucher jest ważny tylko do 5 sierpnia.

Ale jak pytałem Cisco Networking Academy na Facebooku, twierdzą, że voucher jest ważny do 8 czerwca i w mailu jest błąd. Na uwagę, że voucher przy zapisywaniu się na termin po 8 czerwca przechodzi w Pearson Vue póki co nie odpowiedzieli, za późno do nich napisałem, pewnie odpiszą dopiero w poniedziałek (a chciałbym jednak jak najszybciej się na ten egzamin zapisać, i zacząć powtarzać materiał - jak się zapiszę i zapłacę, to będę miał motywację).

Z pewnych względów (1 - po 8 czerwca wygodniej, bo do 8 czerwca nie ma wolnych terminów w Łodzi i musiałbym jechać na egzamin do Warszawy; 2 - co chyba bardziej istotne - wolę mieć więcej czasu na powtórkę materiału) bardziej odpowiada mi termin po 8 czerwca.

Czy zapisanie się na egzamin po 8 czerwca (skoro w Pearson Vue przy takim terminie voucher działa) jest bezpieczne, czy ryzykuję, że ktoś się zorientuje i anuluje mi egzamin/będzie kazał dopłacać/czy nawet cofnie mi certyfikat?

A i takie pytanie na marginesie - jak się mają pytania na prawdziwym egzaminie do testów modułowych na NetAcad? Bo w piątek zdawałem JNCIA Junipera i między dwoma próbnymi testami, jakie Juniper udostępnia na swojej platformie, a prawdziwym egzaminem była spora przepaść, tak szczegółowych pytań, jakie miałem na egzaminie, w testach z platformy nie było (na szczęście wszystko wskazuje na to, że udało się zdać). Przy CCNA też się mam czegoś takiego spodziewać, czy może poziom egzaminu jest zbliżony do testów z NetAcad?

ODPOWIEDZ