egzamin CCNA

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ern
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 06 lut 2006, 09:19
Lokalizacja: Błonie

#61

#61 Post autor: Ern »

Whow 1000 to niezly wynik mam nadziejze, ze bez pomocy Lame-kingow, znam jednego takiego heh Wink co tez tyle mial na CCNA i teraz cieciem jest, co swiadczy, ze wynik dobrze wrozy na przyszlosc.
Sporo czasu zajęło mi takie przygotowanie.
Prawie 3 lata temu byłem na kursie ICND (też w Hectorze). Potem miałem wypadek i sporą przerwę. Do przygotowań wróciłem we wrześniu/październiku zeszłego roku. Przerobiłem cały kurs ICND, miałem dostęp do materiałów z Akademii (w szkole), do tego dwupak Odoma no i mały labik w domciu :) Także - to nie przypadek ;)

nichu
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2006, 18:30

#62

#62 Post autor: nichu »

Witam
tez postanowilem sie pochwalic :D
wlasnie dzis bylem na egzaminie ( w Altkomie w Wawie)....
wyszlo calkiem niezle bo 912 punktow - najwazniejsze ze do przodu :)
najbardziej obawialem sie troubleshooting a wyszlo mi najlepiej (94%) :P

co do wrazen - to ogolnie byl pelen luuuuzik - pytanie moim zdaniem
az za proste - przy egzaminach finalowych w Akademiii to po prostu pryszczyk...
wiele pytan wiedzialem bez zastanawiania i bez czytania odpowiedzi
(ale w razie czego czytalem wszystkie mozliwosci)

w sumie nie znalem odpowiedzi na 1 pytanie i sie zakrecilem przy simlecie...
bylo tam 5 podpunktow i w sumie przy 2 sie mocno naglowkowalem
ten punkt zajal mi z 20 minut...
symulacja natomiast banalnie prosta - jedna linijka dopisana na jednym routerze
i wszystko smigalo :)

reszta raczej bezproblemowa i po okolo 70 minutach zakonczylem dzielo...

najbardziej wkurzal mnie monitor - bo przy malych literach w symulacji musialem
sie mocno wpatrywac w monitor...
co do standardowych pytan przedegzaminacyjncyh - to nie mozna wracac do
poprzednich pytan, nie ma czegos takiego jak Mark Question... jest co najwyzej
comment - w sumie raz uzylem przy tym simlecie - zeby chlopakow pochwalic
ze udalo im sie stworzyc nieco trudniejsze pytanie ;)

a wogole to na sam koniec po wcisnieciu Exit po poznaniu ilosci punktow - wyskoczyl
blad aplikacji - i sie nieco zestresowalem - ale naszczescie nieslusznie bo wczesniej
wyszedl wydruk na dowod... w kazdym razie miala byc jakas ankieta po egzaminie
i jej nie moglem wypelnic... mam nadzieje ze cisco mi wybaczy (w koncu feedback-i
sa dla nich taaakie wazne... :P )

i co do fedbackow to na poczatku przed egzamem byl jeden w ktorym zaznacza sie
poziom swojej wiedzy... ciekawe czy to wplywa w jakikowliek sposob na przebieg
egzamu ... :lol:

ogolnie teraz sie zastanawiam czy zostac przy cisco (CCNP) - czy ruszyc w innym kierunku
kusi mnie RHL (red hat linux) - juz nawet jestem po 1 kursie...
moze mi ktos cos poradzi? :)

pozdrowionka dla wszystkich

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#63

#63 Post autor: marcins »

nichu pisze:
ogolnie teraz sie zastanawiam czy zostac przy cisco (CCNP) - czy ruszyc w innym kierunku
kusi mnie RHL (red hat linux) - juz nawet jestem po 1 kursie...
moze mi ktos cos poradzi? :)

pozdrowionka dla wszystkich
pytanie _po co_ ?? chcesz byc konsultaqntem od security ? wtedy cisco utonie ci w check point, cissp, MS, itp itp

eliasz
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2006, 11:00

#64

#64 Post autor: eliasz »

Zdałem jakimś cudem ccna w Zeto w Łodzi. przekroczyłem próg o 40 punktów, symulacje troche mi nie poszły.. ogólnie zdażyły się pytania banalne, ale i też parę takich w których strzelałem..
<<NDA>>
To tyle co pamiętam po tygodniu:P pozdrawiam.. Setting my sights on CCNP,CCSP,MCSA and CEH :twisted:
Ostatnio zmieniony 28 sie 2006, 12:20 przez eliasz, łącznie zmieniany 1 raz.

mm83jnk
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2006, 08:52

#65

#65 Post autor: mm83jnk »

Witam , postanowilem podzielic sie uwagami na temat egzamu CCNA .


<< NDA >>
Ostatnio zmieniony 28 sie 2006, 12:17 przez mm83jnk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CiscoIT
wannabe
wannabe
Posty: 306
Rejestracja: 12 kwie 2006, 20:08
Lokalizacja: Krakow

#66

#66 Post autor: CiscoIT »

mm83jnk pisze: NDA
a czy "NDA" Ci cos mowi ??? Chyba dali Ci przed egzaminem regulamin .. prawda ?
Ostatnio zmieniony 28 sie 2006, 12:19 przez CiscoIT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
adikb
wannabe
wannabe
Posty: 152
Rejestracja: 05 wrz 2006, 23:45
Lokalizacja: Poznań

#67

#67 Post autor: adikb »

Witam wszystkich. Po bardzo długich bojach i za trzecim podejściem CCNA poszło do przodu. W sumie było ok gdyby nie jeden dość irytujący błąd w simlecie. Ciekawe jakim cudem przechodzą pingi przez interfejs w stanie down. Dość zastanwaiające. Nie omieszkałem tego skomentować. Ogólnie zaczynam przygotowania do CCNP.

Pozdrawiam i życzę miłej nauki :)

Awatar użytkownika
polak
wannabe
wannabe
Posty: 294
Rejestracja: 20 mar 2005, 14:23
Lokalizacja: Bruksela

#68

#68 Post autor: polak »

adikb pisze:Ciekawe jakim cudem przechodzą pingi przez interfejs w stanie down.
myslales ze pracujesz na prawdziwym sprzecie :?: to tylko symulator. do laba ccie
podejdziesz za kilka lat :)
King Kong ain't got shit on me!

jayx
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 06 sie 2006, 23:23

Przyślą jakiś papier?

#69

#69 Post autor: jayx »

Mam i ja :). Nie powiem żeby było łatwo i zdając spodziewałem się większej ilości punktów. Zrobiłem raczej dobrze 3 symulatory, ale teraz po tym opisie z pingami na wyłączonym interfejsie zaczynam się zastanawiać, może miałem pingi mimo że nie powinienem? Tak właśnie sprawdzałem, zresztą pisali że mają być. Nieważne, ostatecznie do przodu. Zastanawiam się tylko nad jedną rzeczą. Mimo że minęły już prawie dwa tygodnie nie dostałem certyfikatu. Spodziewałem się że coś przysyłają, na forum wyczytałem że trzeba na stronie Certification Tracking System mieć zaznaczoną wysyłkę normalną (nie pdfem) i tak mam. Czy może za bardzo się niecierpliwię :P ? Ile to może trwać o ile wogóle coś przysyłają?
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2006, 01:05 przez jayx, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
posiu
wannabe
wannabe
Posty: 234
Rejestracja: 08 kwie 2006, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#70

#70 Post autor: posiu »

Za bardzo sie niecierpliwisz...
Ja dostalem po 6 tygodniach...

kt
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 22 lut 2006, 09:01

Re: Przyślą jakiś papier?

#71

#71 Post autor: kt »

tylko pogratulować... :wink: nie trzeba nic nigdzie zaznaczać ani zmieniać żeby dostać cert. w formie 'print'... prometric/vue mają kilka dni na wysłanie wyników, cisco zajmuje bodajże do 10 na wysłanie przesyłki... że przesyłka jest z San Jose, to też z dnia na dzień nie przyjdzie, to zajmuje to 3 do 6 tygodni... odrobinkę cierpliwości, przeważnie chyba około miesiąca trzeba odczekać... :wink: przyjść przyjdzie, choć niczego niezwykłego poza kawałkiem zadrukowanej tekturki nie należy się spodziewać... :P

Awatar użytkownika
adikb
wannabe
wannabe
Posty: 152
Rejestracja: 05 wrz 2006, 23:45
Lokalizacja: Poznań

#72

#72 Post autor: adikb »

Witam,

Raczej nic więcej oprócz kawałka papieru się nie oczekuje. Ale tu chodzi o dumę z pierwszego certyfikatu - w ramkę i na ścianę. Jak się dobrze człowiek rozpędzi to zanim się spostrzeże ma tapetę w pokoju :).


A co do tych pingów w symulacji - ja wiem że to jest symulacja ale takich błędów nie powinno być w symulacji na egzaminie. Niestety ale nijak ma się to do rzeczywistości. A znalezienie takiego błędu zajmuje potworną ilość czasu.No chyba że ktoś jest przyzwyczajony do takich kwiatków....


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

#73

#73 Post autor: Sofcik »

adikb pisze:Witam,

Raczej nic więcej oprócz kawałka papieru się nie oczekuje. Ale tu chodzi o dumę z pierwszego certyfikatu - w ramkę i na ścianę. Jak się dobrze człowiek rozpędzi to zanim się spostrzeże ma tapetę w pokoju :).
Pod warunkiem że te certyfikaty są kolorowe i mają wyraźnie napisane co zdałeś i jaki tytuł
masz :) Wtedy to fajnie wygląda :D
adikb pisze:
A co do tych pingów w symulacji - ja wiem że to jest symulacja ale takich błędów nie powinno być w symulacji na egzaminie. Niestety ale nijak ma się to do rzeczywistości. A znalezienie takiego błędu zajmuje potworną ilość czasu.No chyba że ktoś jest przyzwyczajony do takich kwiatków....


Pozdrawiam.
Hmmm a nie łatwiej sobie na kartce rozrysować (czy tam na tej śmiesznej plastikowej tabliczce, którą dają w CE) i zaznaczyć które interfejsy masz up a które down? Wtedy nawet ping na interfejs w stanie shutdown Ci nie będzie przeszkadzał. Ja tam wolę metodycznie sprawdzać co działa a co nie a nie polegać na "symulowanych" czy nieudokumentowanych feature :)

--
Pozdrawiam
Piotrek

runiu
member
member
Posty: 27
Rejestracja: 23 wrz 2006, 18:33

#74

#74 Post autor: runiu »

Ja mam pytanie troche inne...kieruje je do tych co juz zdali CCNA...otoz mam przerozne materialy (ksiazki Wendela, TestKingi, Bosona, Network Visualizera itp. )...i moje pytanie jest nastepujace: jak sie z tego uczyc??? Czy czytac jak leci po kolei czy na cos zwrocic szczegolna uwage a cos ominac...za wszelkie sugestie i porady z gory dziekuje :)

Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#75

#75 Post autor: domin »

runiu pisze:Ja mam pytanie troche inne...kieruje je do tych co juz zdali CCNA...otoz mam przerozne materialy (ksiazki Wendela, TestKingi, Bosona, Network Visualizera itp. )...i moje pytanie jest nastepujace: jak sie z tego uczyc??? Czy czytac jak leci po kolei czy na cos zwrocic szczegolna uwage a cos ominac...za wszelkie sugestie i porady z gory dziekuje :)
Kwestia indywidualna - niektórzy wolą wszystko przeczytać i potem labować a inni wolą to robić zagadnieniami np. STP, VLAN... Pozatym użyj opcji szukaj - były już podobne tematy.

ODPOWIEDZ