egzamin CCNA

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: egzamin CCNA

#706

#706 Post autor: Kyniu »

ryuuzakikira pisze:Mam pytanie odnośnie Labów na examinie co jest w nich punktowane:
-poprawna odpowiedź na pytania?
- czy użyte komendy (czyli np. ktoś leci show run czy np show interfaces) wpływają na wynik Laba
-czy komendy trzeba wpisywac cale, czy wystasrczy ( np. sh ip rou etc.)

Dzięki z góry za info
Simlety to nie IOS. To jest symulacja. Nie wszystkie komendy są dostępne. Nie wszystko działa jak w IOS. Co do zasady będziesz miał tylko dostęp do tych komend, które są niezbędne do rozwiązania zadania. A egzamin ocenia oprogramowanie, nie człowiek - nikt się raczej nie silił na pisanie kodu sprawdzającego co wpisywałeś, jak wpisywałeś i tak dalej.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

fat_shady
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 17 maja 2013, 12:03

Re: egzamin CCNA

#707

#707 Post autor: fat_shady »

vamosPL pisze:
fat_shady pisze:Hej, z jakiej aktualnej książki można się teraz do CCNA przygotowywać?
Hej, liste aktualnych materialow ktore polecam do przygotowan znajdziesz na moim blogu: http://nastykusieci.pl/ccna-przygotowania-1/
Polecam!
Zakupiłem CCNA Routing and Switching Study Guide Todd Lammle.

A czy kojarzy ktoś czy są duże rozbieżności w pytaniach między starym a nowym egzaminem? Poklikałbym sobie jakieś dumpy żeby zobaczyć jak wygląda poziom egzaminu ale z nowego nic nie znajduje.
CCNA R&S
JNCIS-ENT

iTSeba
member
member
Posty: 31
Rejestracja: 01 wrz 2015, 19:50

Re: egzamin CCNA

#708

#708 Post autor: iTSeba »

Chce się udać na egzamin CCNA Data Center, ale niestety to koszt 500 $ ( 2 x 250 $ ) ... wiecie czy gdzieś mogę nabyć (kupić) voucher ? Jest w ogóle taka możliwość na DC ?

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: egzamin CCNA

#709

#709 Post autor: minimalist300 »

fat_shady pisze:
vamosPL pisze:
fat_shady pisze:Hej, z jakiej aktualnej książki można się teraz do CCNA przygotowywać?
Hej, liste aktualnych materialow ktore polecam do przygotowan znajdziesz na moim blogu: http://nastykusieci.pl/ccna-przygotowania-1/
Polecam!
Zakupiłem CCNA Routing and Switching Study Guide Todd Lammle.

A czy kojarzy ktoś czy są duże rozbieżności w pytaniach między starym a nowym egzaminem? Poklikałbym sobie jakieś dumpy żeby zobaczyć jak wygląda poziom egzaminu ale z nowego nic nie znajduje.
Poszukaj lepiej legalnych przykladowych egzaminow zamiast dumpow. Mozesz uzyc np Bosona

fat_shady
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 17 maja 2013, 12:03

Re: egzamin CCNA

#710

#710 Post autor: fat_shady »

minimalist300 pisze:
Poszukaj lepiej legalnych przykladowych egzaminow zamiast dumpow. Mozesz uzyc np Bosona
ICND1 i ICND2 razem daje ~200$, chyba spróbuje z samej książki.
CCNA R&S
JNCIS-ENT

fat_shady
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 17 maja 2013, 12:03

Re: egzamin CCNA

#711

#711 Post autor: fat_shady »

ICND1 do przodu :)
CCNA R&S
JNCIS-ENT

oliwer77
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2017, 16:08

Re: egzamin CCNA

#712

#712 Post autor: oliwer77 »

Ja egzamin CCNA Data Center mam za sobą, trochę musiałem włożyć w to ale się opłaca.

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: egzamin CCNA

#713

#713 Post autor: nowyk123 »

Słuchajcie mam pytanie, a chodzi mi oto iż obecnie w Cisco do CCNA obowiązuje nowy zakres z zagadnień: 100-105 ICND1, 200- 205 ICND1.
Duża różnica jest między wersją poprzednią tematyki: 100-105 ICND1, 200-205 ICND1 a tą nową?
Chcąc teraz zdawać CCNA, warto ćwiczyć z np. książek, video etc tematyki do 100-101 ICND1, 200- 201 ICND1?
Liczę na rzetelne odpowiedzi.
Miłego dnia. ;)

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: egzamin CCNA

#714

#714 Post autor: judge dredd »

Ja bym powiedział w ten sposób: jak już zainwestowałeś w książki 100-101 i 200-101 i szkoda Ci kasy na prawie to samo, tylko w nowszej wersji, to spokojnie możesz się uczyć z tamtych. Tak na oko 85% materiału jest takie samo i do egzaminu powinno wystarczyć, możesz pominąć rozdział o Frame-Relay, żeby przypadkiem nie nauczyć się tego niepotrzebnie. Jeśli natomiast zastanawiasz się czy kupić książki stare czy nowe, to lepiej zainwestować już w nowe. Jeśli masz nowe książki, ale zastanawiasz się nad dodatkowymi materiałami, np. jakimiś ćwiczeniami, które są w starej wersji, to tutaj nie ma problemu - tematy, które doszły w nowym CCNA są w większości teoretyczne, więc praktykę możesz spokojnie ćwiczyć na starszych wersjach.

Ogólnie to moim zdaniem powinieneś spokojnie zdać ucząc się ze starszych materiałów, z tym, że wtedy możesz mieć gorszy wynik, gdyby trafiło się jakieś nowsze pytanie, na które nie odpowiesz. Wyniku na certyfikacie nie ma.

Pozdrawiam,

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: egzamin CCNA

#715

#715 Post autor: nowyk123 »

Dobrze wiedzieć, że aż takiej dużej różnicy nie ma. Mniej więcej 85% ujdzie. Materiały, które obecnie posiadam to polska książka - CCNA 200-120. Zostań administratorem sieci komputerowych Cisco. Jakie o niej zdanie macie? Na pewno książka idealna nie jest, ale do przygotowania do egzaminu może pomóc. Pytanie jeszcze moje brzmi czy warto zainwestować w kurs do dajmy na to tej starszej wersji 100-101 i 200-101 z CBT Nuggets?

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: egzamin CCNA

#716

#716 Post autor: judge dredd »

Jak już masz inwestować w CBT Nuggets, to po co w starą wersję? Przecież jest nowa dostępna:

https://www.cbtnuggets.com/it-training/ ... d1-100-105
https://www.cbtnuggets.com/it-training/icnd2-200-105

Jeśli chodzi o Jeremy'ego, to spokojnie go mogę polecić. Słuchałem jego CCNA Voice dawno temu i było całkiem fajnie. Śmiszny gość.

Pozdrawiam

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

fat_shady
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 17 maja 2013, 12:03

Re: egzamin CCNA

#717

#717 Post autor: fat_shady »

A czy są jakieś apki na androida do nauki? Juniper na przykład ma taką.
CCNA R&S
JNCIS-ENT

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: egzamin CCNA

#718

#718 Post autor: nowyk123 »

Zainwestuje w tą nowszą wersję z CBT Nuggets, a co się będę szczypać :)
Przed zakupem zapytam @@judge dredd tam nauka jest na podstawie video?

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

Re: egzamin CCNA

#719

#719 Post autor: SQ8UW »

nowyk123 pisze:Zainwestuje w tą nowszą wersję z CBT Nuggets, a co się będę szczypać :)
Przed zakupem zapytam @@judge dredd tam nauka jest na podstawie video?
Załatw sobie Triala, jest bodaj na 7 dni. Zobaczysz czy warto, tylko pamiętaj, aby zrezygnować z subskrypcji (ja chyba zrezygnowałem od razu po założeniu konta i było ono dalej aktywne 7 dni - ale nie jestem pewny tego).
Masa ludzi zgrywa filmiki w oparciu o jakiś program, który nagrywa cały pulpit, bo inaczej nie wyciągniesz plików wideo.

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: egzamin CCNA

#720

#720 Post autor: nowyk123 »

Rozumiem, dzięki za info.
Jednak tym razem chyba zainwestuje w CBT Nuggets. Coś czuję, że to może być sztos, Yolo :mrgreen:

ODPOWIEDZ