CCNA w Krakowie- ktora akademia jest najlepsza?

Pytania dt. certyfikacji CCNA i CCDA
Wiadomość
Autor
lorack
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2005, 23:22
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

CCNA w Krakowie- ktora akademia jest najlepsza?

#1

#1 Post autor: lorack »

Witajcie.
Mam zamiar rozpoczac od pazdziernika CCNA. Wiem, ze w Krakowie istnieja przynajmniej trzy osrodki, ktore prowadza kurs- Altkom, Wyzsza Szkola Zarzadzania i Biznesu, oraz AGH (przy Katedrze Informatyki).

Kurs w WSZiB, z tego co wiem, jest najtanszy (750 pln/sem, ze strony internetowej wynika, ze cena taka sama za wszystkie semestry).
Kurs na AGH jest drozszy- od 770pln do 900, w zaleznosci od modułu.

Czy ktos z Was moze poradzic, ktora akademie wybrac? AGH znaczy nieco wiecej niz WSZiB, zastanawiam sie, czy ma to jakiekolwiek odbicie w poziomie prowadzenia kursu i przygotowania do egzaminow.

Pozdrawiam serdecznie
Karol

Insomnia
wannabe
wannabe
Posty: 717
Rejestracja: 22 wrz 2004, 12:43

#2

#2 Post autor: Insomnia »

Polecam AGH. Zwłaszcza Sławek trzyma poziom. Z tego co słyszałem to ciężko się tam zapisać ze względu na małą ilość miejsc i sporo chętnych.

Do tego bardzo dobre laboratorium, które wciąż się rozwija.

Jest jeszcze na Politechnice Krakowskiej. (tylko CCNA)

Osobiście WSZiB'u nie znam więc wybrałbym go na końcu............ no może na przed ostatnim miejscu :wink:

Do Altkomu bym nie poszedł nawet za darmo. Kupa buraków :!: wszelkiej płci

Awatar użytkownika
tucz
rookie
rookie
Posty: 12
Rejestracja: 12 sie 2005, 21:36

#3

#3 Post autor: tucz »

Właśnie skończyłem CCNA na WSZiB i z całego serca polecam właśnie tę akademię. Szczegóły zobacz na http://cisco.wszib.edu.pl. Mają dużo sprzętu, małe grupy i świetne podejście dwojga instruktorów, z którymi można porozmawiać jak z ludźmi.

Jakbyś miał jakieś konkretne pytania, to chętnie odpowiem. Aha, a WSZiB to Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości :)

Awatar użytkownika
goamar
wannabe
wannabe
Posty: 184
Rejestracja: 03 maja 2005, 04:59
Lokalizacja: 3CT
Kontakt:

#4

#4 Post autor: goamar »

tucz pisze:świetne podejście dwojga instruktorów, z którymi można porozmawiać jak z ludźmi
hehe to co teraz wychodzi ze reszta instruktorow to jakies potwory :lol:
chodzilem poltora sem. na akademie w Sopocie i tez mozna bylo pogadac z instruktorami, gorzej z kompetencjami (przynajmniej jednego z nich). Jak juz ktos kiedys napisal - zamiast na kurs lepiej wydac kase na wlasny sprzet i bawic sie do woli... Oczywiscie nie twierdze, ze same akademie sa bez sensu - chodzi o to by prowadzacy chcieli i potrafili przekazac wiedze, ktora posiadaja a nie jedynie nabijac kase. Ciesze sie ze dobrze trafiles bo ja nie mialem tego szczescia

Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

#5

#5 Post autor: em_er »

chcieli i potrafili przekazac wiedze, ktora posiadaja
czasami nie maja wiele do przekazania, mimo checi...

malk0
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2005, 16:29

AGH w Krakowie

#6

#6 Post autor: malk0 »

Udało mi się skończyć tę akademię rok temu a teraz mam ccna. Zajecia były prowadzone ciekawie, dużo zajęć praktycznych, wykładowcy wymagający, dociekliwi, pomocni. Labolatorium wyposażone bardzo dobrze. Kazdy semestr kończył się egzaminem: pierwsza częśc testy, druga część egzamin praktyczny - dostawało sie konkretny problem do rozwiązania, trzecia część - pytanka od wykładowców. Z tego powstawała ocena na każdy semestr. Zeby podyskutowac na zajeciach trzeba bylo się uczyc na bieżąco i mieć pojęcie po co się tam poszlo. Jak mi firma zapłaci za ccnp to tez tam pojde.

Awatar użytkownika
tucz
rookie
rookie
Posty: 12
Rejestracja: 12 sie 2005, 21:36

#7

#7 Post autor: tucz »

goamar pisze:hehe to co teraz wychodzi ze reszta instruktorow to jakies potwory :lol:
To nie tak... Więcej po prostu nie ma :)

Insomnia
wannabe
wannabe
Posty: 717
Rejestracja: 22 wrz 2004, 12:43

#8

#8 Post autor: Insomnia »

zobacz na http://cisco.wszib.edu.pl. Mają dużo sprzętu
do agh sporo brakuje :wink:

http://cnap.ics.agh.edu.pl/pracownie.html

Są jeszcze dwie sale, o których na stronie nie wspominają.
Z 2500 prawie się nie korzysta, routerów 2600 jest tyle że nie ma takiej potrzeby.

Bez obrazy....... ale to co jest na WSZIBIE to można znaleść w wielu prywatnych labach :) więc nie mają czym się pochwalić. Ale do ccna wystarczy spokojnie.

Awatar użytkownika
tucz
rookie
rookie
Posty: 12
Rejestracja: 12 sie 2005, 21:36

#9

#9 Post autor: tucz »

No właśnie, do ccna wystarczy spokojnie, a biorąc pod uwagę niewielkie grupy, to sprzętu jest wystarczająco dla każdego i jeszcze zostaje :) Na AGH mają jeszcze ccnp, więc wiadomo, że i sprzęt o półke wyższy. Pozostaje tylko kwestia klimatu i nauczania...

Baron
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 18 cze 2005, 15:49

#10

#10 Post autor: Baron »

Ja chodzilem na AGH i moge polecic w 100%

Znajomi chodzili na WSZiB i w wielu rozmowach wychodzilo ze jednak roznica w cenie jest warta wyboru AGH

Na AGH jest jedynie problem z zapisem - kto pierwszy ten lepszy i np 5 chetnych na miejsce. Jezeli zapisy zaczynaja sie o 12.00 to o 12.05 jest juz po imprezie.

Ja wybralbym AGH

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#11

#11 Post autor: marcins »

Baron pisze:Na AGH jest jedynie problem z zapisem - kto pierwszy ten lepszy i np 5 chetnych na miejsce. Jezeli zapisy zaczynaja sie o 12.00 to o 12.05 jest juz po imprezie.
Pozdrawiam
to chyba jednak o czyms swiadczy

Awatar użytkownika
tucz
rookie
rookie
Posty: 12
Rejestracja: 12 sie 2005, 21:36

#12

#12 Post autor: tucz »

Nie będę się kłócił, bo nie mam porównania... Ale przy okazji ludzi, to w grupie miałem kilku, którzy przenieśli sie właśnie z AGH. Tak czy inaczej trzeba byłoby iść i sprawdzić.

ODPOWIEDZ