Praca w Cisco

praca itp
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Lolek
wannabe
wannabe
Posty: 121
Rejestracja: 19 kwie 2006, 12:25
Lokalizacja: The Hague

#31

#31 Post autor: Lolek »

piutK pisze:Też odbyłem rozmowę ale kolejny etap miał się odbyć w Krakowie? Na jakie stanowisko aplikowałeś? Dostałeś od razu info, że przeszedłeś dalej czy jak?
W sumie to na zadne stanowisko nie aplikowalem bo praca w Cisco jestem slabo zainteresowany. 2dni temu dostalem maila od recruiter@cisco via linkedin

-------------------------------------------------------------------------------------
I am the Recruiter looking after our new and exciting Technical Assistance Centre in Poland
We are hiring 3rd Line Support Engineers that have in depth knowledge of routers, switches, voice and security.

You will be know as a Technical Expert in your area for our TAC
-------------------------------------------------------------------------------------

Z ciekowosci zapytalem ila kasy oferuja. Mila Pani powiedziala, ze dopoki nie przeprowadzi pierwszego etapu to nie powie mi jakie warunki oferuja. Ciekawosc i sentyment do Krakowa(AGH! AGH!) wygraly i umowilem sie na rozmowe po ktorej jedynie co sie dowiedzialem, ze jak bardzo im sie spodobam to moze zrobia wyjatek od "'remuneration will be fixed and non-negotiable'". Niestety nie padla zadna konkretna suma ("widelki" ;)). Jesli chce poznac konkrety to musze przyjechac w styczniu do Brukseli i przejsc kolejny etap (dla mnie lepiej bo tylko 2h jazdy samochodem) Z reszta 4lata temu przechodzilem dokladnie ten same proces do TAC w Diegem, ale kase Cisco oferowala kiepska jak na Benelux i poszedlem do konkurencji.

Co do mnie to odpuszczam. Krakow musi poczekac jeszcze kilka lat. 4 rok w NL mija mi rownie szczesliwie jak pierwsze 3 :) Powodzenia!

tomiabc
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 07 paź 2010, 14:51

#32

#32 Post autor: tomiabc »

może tylko ekspertów będą zapraszać do Brukseli.
Z mojej rozmowy zrozumiałem, że w połowie lutego będzie coś w Krakowie

baczek
wannabe
wannabe
Posty: 103
Rejestracja: 09 sty 2009, 23:35
Lokalizacja: Kraków

#33

#33 Post autor: baczek »

ja dostałem dokładnie taką samą informacje, że pod koniec roku wyślą mail z informacją czy dostałem się do następnego etapu i jeśli tak to zaproszą mnie w połowie lutego do Krakowa
Lolek pisze:Ech...juz teraz wyglada mi to na RatRaceMode == True
bez komentarza

nowy
wannabe
wannabe
Posty: 210
Rejestracja: 10 paź 2006, 20:26
Lokalizacja: Warszawa

#34

#34 Post autor: nowy »

Mała podpowiedź - na 20000 brutto nie ma co liczyć ;)

trrrt
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2011, 13:42

#35

#35 Post autor: trrrt »

nowy pisze:Mała podpowiedź - na 20000 brutto nie ma co liczyć ;)
No raczej nie :>

Pamiętam że jakieś 4 lata temu w czasie naboru na CSE do TAC Diegem w Belgi oferowano non-negotiable 38k euro p.a., co z punktu widzenia wymagań na to stanowisko (+/- CCNP level) było nieco mniej niż średnia płaca dla CCNP w Beneluxie (wtedy ok. 40-50k). Więc sądząc po powyższym oraz danych z tego wątku: http://ccie.pl/viewtopic.php?t=12170&hi ... robki+ccnp (~5500/m-c dla CCNP) Cisco przyjmując podobną taktykę, czyli10-20% mniej niż średnia, musiało by oferować w tej chwili 4700zł brutto na miesiąc - w co oczywiście nie więrzę :D Ale z drugiej strony, pewnie nawet za 4k brutto spokojnie znaleźli by sztab zdolnych ludzi do pracy...

piutK
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2011, 16:02

#36

#36 Post autor: piutK »

trrrt pisze:
nowy pisze:Mała podpowiedź - na 20000 brutto nie ma co liczyć ;)
No raczej nie :>

Pamiętam że jakieś 4 lata temu w czasie naboru na CSE do TAC Diegem w Belgi oferowano non-negotiable 38k euro p.a., co z punktu widzenia wymagań na to stanowisko (+/- CCNP level) było nieco mniej niż średnia płaca dla CCNP w Beneluxie (wtedy ok. 40-50k). Więc sądząc po powyższym oraz danych z tego wątku: http://ccie.pl/viewtopic.php?t=12170&hi ... robki+ccnp (~5500/m-c dla CCNP) Cisco przyjmując podobną taktykę, czyli10-20% mniej niż średnia, musiało by oferować w tej chwili 4700zł brutto na miesiąc - w co oczywiście nie więrzę :D Ale z drugiej strony, pewnie nawet za 4k brutto spokojnie znaleźli by sztab zdolnych ludzi do pracy...
Całkiem zgrabna analiza :) z mojej rozmowy wynikało, że okolice 5000 - 6000 brutto ale to tylko moje domysły.

trrrt
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2011, 13:42

#37

#37 Post autor: trrrt »

piutK pisze:z mojej rozmowy wynikało, że okolice 5000 - 6000 brutto ale to tylko moje domysły.
Wow, mi (co prawda na CSE-TE) nie udało się nic dowiedzieć odnośnie kasy, no ale to raczej normalne na pierwszej rozmowie :P Niemniej, zawsze próbuję drążyć temat :] Sam wsyłałem CV z ciekawości i jedynie 15k+ było by mnie w stanie uwiązać Polską i z polskim rynkiem pracy.

A co do CSE to też bym tyle obstawiał; może nawet bardziej 6k niż 5k.

dorvin
CCIE
CCIE
Posty: 1688
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#38

#38 Post autor: dorvin »

trrrt pisze: A co do CSE to też bym tyle obstawiał; może nawet bardziej 6k niż 5k.
Haloooo? Oni rekrutują do TAC, czy na infolinię TPSA?

trrrt
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2011, 13:42

#39

#39 Post autor: trrrt »

dorvin pisze:
trrrt pisze: A co do CSE to też bym tyle obstawiał; może nawet bardziej 6k niż 5k.
Haloooo? Oni rekrutują do TAC, czy na infolinię TPSA?
Mój tok wnioskowania przedstawiłem powyżej, a opierałem się w nim na własnym doświadczeniu i sondzie (nie wiem na ile wiarygodnej) z tego forum. Oczywiście mogę się mylić, tym bardziej żę ostatnie kilka lat nie śledziłem polskiego, ani europejskiego (no może poza UK) rynku pracy, ale nie sądzę że Cisco otwiera TAC w Polsce żeby płacić inżynierom więcej niż w Belgii. Mimo wyszstko, nie sądzę że zarobki poszybowały ostro w górę przez te ostatnie 4 lata, a te wspomniane wcześniej 38k euro to zdaje się na belgijskie podatki wychodziło na rękę ok. 1600 euro miesięcznie - tak, wiem że to śmieszne, ale tak było. Poza tym wcale nie musi to być x% mniej. <sarkazm>Możliwe że będzie to np +50% więcej niż średnia ;) W końcu Polacy zawsze byli narodem wybranym.</sarkazm>
Ponadto, TAC jednak jak by nnie było jest też "tylko" swojego rodzaju "infolinią" i nie wiem czym można się tu nadto zachwycać/oczekiwać cudów. Oczywiście jest to praca w której można się BARDZO rozwinąc, ale sam kilka razy spotkałem się z opinią że CCIE w TAC jest najgorzej zarabiającym CCIE gdziekolwiek.

Tak, jestem fatalistą, szczególnie ostatnio ;)

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#40

#40 Post autor: asp »

dorvin pisze:Haloooo? Oni rekrutują do TAC, czy na infolinię TPSA?
Czyli co, mało / dużo ? Bo pamiętam Twoje wypowiedzi z forum w związku z poszukiwaniem przez Ciebie roboty po zdaniu laba...

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

#41

#41 Post autor: mhuba »

Taka fajna organizacja, ja mógłbym tam za free pracować ;) albo lepiej 500 zł miesięcznie wpłacałbym na konto Cisco !!

Pewnie że nie otwierają w PL swojego TACa aby płacić więcej niż na zachodnie. Ja nie wiem jak ktoś się jeszcze mógł uchować kto tak myśli.
Gdyby chcieli tylko obsługiwać ludzi w naszym języku to mogliby otworzyć ekstra dział w Belgii lub gdziekolwiek, naszych tam pod dostatkiem.
Tu chodzi tylko i wyłącznie o cięcie kosztów, bo jak wiecie w Cisco nie dzieje się ostatnio najlepiej.
Zysk netto przy tych samych obrotach (około 11 mld) spadł w Q4 z 1,9 na 1,2 mld $ ponad 30% !!! Konkurencja (HP i Huawei) robi swoje, marże spadają na ryj.

Moim zdaniem TAC w Krakowie jest podstawą pod coś dużo większego niż oddziałem z 10 technikami.
Pewnie warto być tym pierwszym podczas wielkiego wybuchu aby później piastować jakieś zaszczytne stanowisko i z góry móc patrzeć na maluczkim tego świata.
Czas pokaże.

Pozdrawiam
mhuba

nexus
member
member
Posty: 36
Rejestracja: 04 lis 2010, 00:58
Lokalizacja: PL

#42

#42 Post autor: nexus »

mhuba pisze:Taka fajna organizacja, ja mógłbym tam za free pracować ;) albo lepiej 500 zł miesięcznie wpłacałbym na konto Cisco !!

Pewnie że nie otwierają w PL swojego TACa aby płacić więcej niż na zachodnie. Ja nie wiem jak ktoś się jeszcze mógł uchować kto tak myśli.
Gdyby chcieli tylko obsługiwać ludzi w naszym języku to mogliby otworzyć ekstra dział w Belgii lub gdziekolwiek, naszych tam pod dostatkiem.
Tu chodzi tylko i wyłącznie o cięcie kosztów, bo jak wiecie w Cisco nie dzieje się ostatnio najlepiej.
Zysk netto przy tych samych obrotach (około 11 mld) spadł w Q4 z 1,9 na 1,2 mld $ ponad 30% !!! Konkurencja (HP i Huawei) robi swoje, marże spadają na ryj.

Moim zdaniem TAC w Krakowie jest podstawą pod coś dużo większego niż oddziałem z 10 technikami.
Pewnie warto być tym pierwszym podczas wielkiego wybuchu aby później piastować jakieś zaszczytne stanowisko i z góry móc patrzeć na maluczkim tego świata.
Czas pokaże.

Pozdrawiam
mhuba
No fajna ta organizacja, ale wiesz - życie kosztuje a "pić" się chce ;)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#43

#43 Post autor: lbromirs »

mhuba pisze:Zysk netto przy tych samych obrotach (około 11 mld) spadł w Q4 z 1,9 na 1,2 mld $ ponad 30% !!!
Losowe interpretowanie cyferek nie świadczy najlepiej :)

Istotnie, na slajdzie 15 prezentacji z ostatniego Earnings Call'a, można znaleźć takie informacje, ale jakoś zapomniałeś powiedzieć, że w Q1FY12 który właśnie zakończyliśmy, zysk netto to już 1,7mld$:

http://www.scribd.com/doc/72198916/Cisc ... ngs-Slides

A slajd później można zauważyć, dlaczego akcje konkurencji lecą na twarz, podczas gdy Cisco trzyma się - nie najwyższego może, ale stabilnego - poziomu wokół 17$. Polecam również slajdy 12 i 13, gdzie można popatrzyć trochę inaczej na marżowość biznesu, który prowadzi Cisco.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#44

#44 Post autor: lbromirs »

trrrt pisze:Ponadto, TAC jednak jak by nnie było jest też "tylko" swojego rodzaju "infolinią" i nie wiem czym można się tu nadto zachwycać/oczekiwać cudów.
Myślę, że nawet z dużym przymrużeniem oka i przy całych zastrzeżeniach, które macie od czasu do czasu do jakości pracy z inżynierami pierwszej linii, powyższe zdanie jest nieco niestosowne. Infolinię posiadają producenci głównie OEMujący sprzęt, który sprzedają - bo wszystko co potrafią zrobić to udzielić informacji o tym, żeby zrestartować sprzęt, albo owinąć go w folijkę i odesłać do serwisu. TAC to jednak coś innego.

Rozumiem, że z jakiegoś powodu nie udało Ci się znaleźć miejsca w Cisco, ale tego typu sformuowania nie najlepiej świadczą o Tobie.

Co więcej - wiedz, że rekruterzy czytają to forum i skoro złożyłeś papiery na stanowisko w Krakowie, zapewne zapytają co skusiło Cię w pracy operatora infolinii. Powodzenia :)

karino
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 26 paź 2011, 16:10

#45

#45 Post autor: karino »

Panowie i Panie,
nie dalej niż 7-8 miesięcy temu przeszedłem rozmowę to TAC w Belgii.
To co oferowali nie wiele odbiega od tego co kolega przytoczył, zatem nie było większego sensu aby się przenosić.

Wątpię aby w Polsce było lepiej...Ale cóż taką mamy sytuacje,że niektórzy pójdą nawet i za darmo..Zatem życzę powodzenia i nie płaczcie później, że w Polsce mało płacą skoro sami takie szopki odstawiacie:)

Ja już przeżyłęm okres kiedy chciałem ratować świat najlepiej w bardzo znanej firmie...
Cóż dzieci/żona pytać nie będą jak się firma nazywa tylko ile na koncie przybyło i wytłumacz wtedy, że mało gdyż to bardzo znana firma.

Dodatkowo to co koledzy piszą -to raczej chyba nie R&D gdzie będziesz miał wpływ na losy sieci na świecie ale zwykłe "tickeciarstwo", tym bardziej nie rozumiem niektórych...

Pozdro

ODPOWIEDZ