Praca w Cisco

praca itp
Wiadomość
Autor
karino
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 26 paź 2011, 16:10

#76

#76 Post autor: karino »

Co do odpowiedzi to ja dostałem godzine po drugiej rozmowie wszystkie odpowiedzi -właczając warunki finansowe czy przeszedłem itp itd.

Z tym,że ja nie aplikowałem a rekruterzy się sami odezwali z propozycją więc nie wiem czy to zawsze tak samo wygląda.

Co do samej treści rekrutacji to skoro Cisco zapewniło,że informacje są tylko dla nich tak ja równiez pozwolicie,że nie ocenie żadnego z aspektów merytorycznych rekrutacji i nie sądze,że naruszyłem to w swoim pierwszym zdaniu.

Aczkolwiek swoich poprzednich poglądów nie zmieniam:)

Zatem wypada jedynie pytać aż odpowiedzą:)

pepe
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 15 mar 2007, 15:14

#77

#77 Post autor: pepe »

baczek pisze:Ja tylko dostałem ze do 19 grudnia się odezwa.
Pozostaje cierpliwie czekać, choć jak napisał karino, key employee na odpowiedź mogli liczyć od razu.

baczek
wannabe
wannabe
Posty: 103
Rejestracja: 09 sty 2009, 23:35
Lokalizacja: Kraków

#78

#78 Post autor: baczek »

karino pisze:Co do odpowiedzi to ja dostałem godzine po drugiej rozmowie wszystkie odpowiedzi -właczając warunki finansowe czy przeszedłem itp itd.

To miales druga rozmowe? Ja mialem tylko jedna, po jakims czasie mail, ze wszystko fajnie i zeby czekac na odpowiedz do 19-go.

karino
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 26 paź 2011, 16:10

#79

#79 Post autor: karino »

Ok, źle się wyraziłem -pierwsza rozmowa z rekruterem była wstępną rozmową -jakieś 30 min opis pozycji oraz po wyrażeniu zgody lub nie umówienie się na drugą rozmowę w celu weryfikacji kompetencji itp itd.

I wszystkiego dowiedziałem się w trakcie oraz godzinkę po "tej drugiej rozmowie ".

piutK
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2011, 16:02

#80

#80 Post autor: piutK »

A ja widzę, że Cisco dalej wystawia ofertę rekrutacyjną na stanowisko CSE, ciekawe jak to się ma do planowanej odpowiedzi kandydatom do 19 bm.
http://www.pracuj.pl/praca/customer-sup ... ta,2308932
Na terenie całej Polski jest dużo Partnerów Cisco. Tak jak napisałem, zespół techniczny w Krakowie nie będzie zbyt duży.
Nie będzie duży, to znaczy jakie liczby wchodzą w rachubę? Ile na przykład osób zatrudnia Cisco w Belgii na pozycji CSE?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#81

#81 Post autor: lbromirs »

piutK pisze:Nie będzie duży, to znaczy jakie liczby wchodzą w rachubę? Ile na przykład osób zatrudnia Cisco w Belgii na pozycji CSE?
W Belgii jest nie tylko TAC. Jeśli chodzi o konkretne liczby, nie widzę sensu ich podawać - tak czy inaczej, TAC jest dzisiaj największą i najlepiej zorganizowaną organizacją wsparcia technicznego wśród producentów rozwiązań sieciowych. Grupa znajdująca się w Krakowie będzie liczyła -naście osób, aczkolwiek docelowo może liczba ta będzie mniejsza lub większa - okaże się to w przyszłym roku.

Nie widzę sensu ich podawać z prostego powodu - albo masz wiedzę i doświadczenie, które predysponują Cię do pracy na danym stanowisku, albo będziemy szukali innego kandydata. To nie jest loteria, w której istnieje statystyczna szansa na trafienie ciepłej posadki.

Dziękuje za uwagę :)

piutK
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2011, 16:02

#82

#82 Post autor: piutK »

lbromirs pisze: Nie widzę sensu ich podawać z prostego powodu - albo masz wiedzę i doświadczenie, które predysponują Cię do pracy na danym stanowisku, albo będziemy szukali innego kandydata. To nie jest loteria, w której istnieje statystyczna szansa na trafienie ciepłej posadki.

Dziękuje za uwagę :)
Nie lekceważ statystyki :) Matematyka jest matką wszystkich nauk więc zakładam, że na procesach HR też zostawiło piętno ;) Zdaje sobie sprawę, że miejsca w Cisco nie wygram na loterii ale mam obawy(pewnie niesłuszne), że przy takiej skali chętnych na pozycje CSE, o przejściu na kolejny etap rekrutacji będzie mogło w pewnym stopniu decydować szczęście.
Finalnie pewnie szczęściarze z pierwszego etapu zostaną wyselekcjonowani podczas fazy LIVE ale tym którym zabrali miejsce nikt szansy nie da.

Pewnie to tylko spiskowa teoria dziejów i sieje panikę ale "i have doubt". Dodam ,że pokładam dużą nadzieję w rekrutujących którzy posiadają dużą wiedzę i doświadczenie, a do tego czytają to forum więc serdecznie ich pozdrawiam - bezinteresownie oczywiście :)

Również dziękuje za uwagę.

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#83

#83 Post autor: asp »

piutK pisze:Nie lekceważ statystyki :) Matematyka jest matką wszystkich nauk więc zakładam, że na procesach HR też zostawiło piętno ;) Zdaje sobie sprawę, że miejsca w Cisco nie wygram na loterii ale mam obawy(pewnie niesłuszne), że przy takiej skali chętnych na pozycje CSE, o przejściu na kolejny etap rekrutacji będzie mogło w pewnym stopniu decydować szczęście.
Finalnie pewnie szczęściarze z pierwszego etapu zostaną wyselekcjonowani podczas fazy LIVE ale tym którym zabrali miejsce nikt szansy nie da.

Pewnie to tylko spiskowa teoria dziejów i sieje panikę ale "i have doubt". Dodam ,że pokładam dużą nadzieję w rekrutujących którzy posiadają dużą wiedzę i doświadczenie, a do tego czytają to forum więc serdecznie ich pozdrawiam - bezinteresownie oczywiście :)

Również dziękuje za uwagę.
W moim odczuciu, mówiąc wprost nie ma co zastanawiać się na statystyką lub szczęściem podczas rekrutacji w Cisco Systems na to lub inne stanowisko. Albo ktoś ma wiedzę, potrafi ją sprzedać na interview, pasuje na to stanowisko i spodoba się podczas długiego i szczegółowego procesu rekrutacji na konkretne stanowisko albo nie. Moim zdaniem kwestia przypadku lub szczęścia w kontekście rekruacji do tej firmy nie istnieje.

karino
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 26 paź 2011, 16:10

#84

#84 Post autor: karino »

asp pisze:
piutK pisze:Nie lekceważ statystyki :) Matematyka jest matką wszystkich nauk więc zakładam, że na procesach HR też zostawiło piętno ;) Zdaje sobie sprawę, że miejsca w Cisco nie wygram na loterii ale mam obawy(pewnie niesłuszne), że przy takiej skali chętnych na pozycje CSE, o przejściu na kolejny etap rekrutacji będzie mogło w pewnym stopniu decydować szczęście.
Finalnie pewnie szczęściarze z pierwszego etapu zostaną wyselekcjonowani podczas fazy LIVE ale tym którym zabrali miejsce nikt szansy nie da.

Pewnie to tylko spiskowa teoria dziejów i sieje panikę ale "i have doubt". Dodam ,że pokładam dużą nadzieję w rekrutujących którzy posiadają dużą wiedzę i doświadczenie, a do tego czytają to forum więc serdecznie ich pozdrawiam - bezinteresownie oczywiście :)

Również dziękuje za uwagę.
W moim odczuciu, mówiąc wprost nie ma co zastanawiać się na statystyką lub szczęściem podczas rekrutacji w Cisco Systems na to lub inne stanowisko. Albo ktoś ma wiedzę, potrafi ją sprzedać na interview, pasuje na to stanowisko i spodoba się podczas długiego i szczegółowego procesu rekrutacji na konkretne stanowisko albo nie. Moim zdaniem kwestia przypadku lub szczęścia w kontekście rekruacji do tej firmy nie istnieje.
I zostaną wybrani Ci jedyni, najlepsi -"creme dela creme" :D
A później otwierasz ticket i słyszysz od TAC-a,że on jednak woli pisać Ci e-maile gdyż jego "ynglisz" jest jak to zostało to ujęte "not so good these days":)

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#85

#85 Post autor: asp »

karino pisze:A później otwierasz ticket i słyszysz od TAC-a,że on jednak woli pisać Ci e-maile gdyż jego "ynglisz" jest jak to zostało to ujęte "not so good these days":)
Pobudka ! Polska i Kraków to zagłębie informatyczne. Mnóstwo wykształconych ludzi. Moim zdaniem przykładowo, jak ktoś skończy informatykę na wydziale EAIiE na AGH w terminie z min wynikiem dobry na dyplomie to może znaleść robotę w dowolnym państwie na świecie - dosłownie.

Awatar użytkownika
drozdov
CCIE
CCIE
Posty: 511
Rejestracja: 13 sie 2005, 23:34
Lokalizacja: Zurych

#86

#86 Post autor: drozdov »

asp pisze:
karino pisze:A później otwierasz ticket i słyszysz od TAC-a,że on jednak woli pisać Ci e-maile gdyż jego "ynglisz" jest jak to zostało to ujęte "not so good these days":)
Pobudka ! Polska i Kraków to zagłębie informatyczne. Mnóstwo wykształconych ludzi. Moim zdaniem przykładowo, jak ktoś skończy informatykę na wydziale EAIiE na AGH w terminie z min wynikiem dobry na dyplomie to może znaleść robotę w dowolnym państwie na świecie - dosłownie.

1) 'Może' tu jest jak najbadziej na miejscu
2) Pytanie pozostaje jaka prace - wielu naszych rodaków dotyka się zmywaków :)

IHMO nie jest tak że skończenie prestiżowej uczelni w PL otwera Ci wiele drzwi na świecie bo:
1) Niewiele osob na świecie odróżni AGH od przysłowiowej Wyższej Szkoły Tańca Góralskiego w Zakopanem
2) Oprócz wiedzy teoretycznej liczy się też wiedza praktyczna - ja np dostałem takie aplikujac do Amazona: jakie w ostatnim czasie wykonał Pan zmiany w konfiguracji protokłu BGP i z czego one wynikały? Co świeżak po AGH na takie pytanie odpowie?
Zdobywanie certów jest jak zbieranie pokemonów: Wszystkie są fajne ale każdy chce mieć Pikachu :)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#87

#87 Post autor: lbromirs »

drozdov pisze:1) 'Może' tu jest jak najbadziej na miejscu
2) Pytanie pozostaje jaka prace - wielu naszych rodaków dotyka się zmywaków :)

IHMO nie jest tak że skończenie prestiżowej uczelni w PL otwera Ci wiele drzwi na świecie
+1

tomiabc
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 07 paź 2010, 14:51

#88

#88 Post autor: tomiabc »

drozdov pisze: 2) Oprócz wiedzy teoretycznej liczy się też wiedza praktyczna - ja np dostałem takie aplikujac do Amazona: jakie w ostatnim czasie wykonał Pan zmiany w konfiguracji protokłu BGP i z czego one wynikały? Co świeżak po AGH na takie pytanie odpowie?
odpowie, uzasadni i wytłumaczy :)

ps. jeszcze troche i będę 'po' telekomunikacji :)

karino
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 26 paź 2011, 16:10

#89

#89 Post autor: karino »

Obawiajac się takiego właśnie rozwoju wypadków poszedłęm do pracy na 3-ecim roku.

Bałem się strasznie,że się nie uda -finalnie dwie rzeczy: ukończyłem rok później ze względu na projekty, lecz w porównainiu do kolegów/koleżanek którzy razem ze mną kończyli ja miałem 3 lata doświadczenia w projektach dla operatorów na swiecie, a oni dopiero zaczynali.

I jeśli ktoś mnie zapyta czy warto -to odpowiedź jest tylko jedna... :)

P.S -też kończyłem telekomunikacje, więc powodzenia :wink:

michal_basta
CCIE
CCIE
Posty: 213
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

#90

#90 Post autor: michal_basta »

karino, a jakie to projekty swiatowi operatorzy oferuja w dzisiejszych czasach studentom telekomunikacji?

ODPOWIEDZ