Praca w Cisco

praca itp
Wiadomość
Autor
martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#241

#241 Post autor: martino76 »

Witam,

Czy, ktos juz dostal jakis feedback z CISCO?

baczek
wannabe
wannabe
Posty: 103
Rejestracja: 09 sty 2009, 23:35
Lokalizacja: Kraków

#242

#242 Post autor: baczek »

martino76 pisze:Witam,

Czy, ktos juz dostal jakis feedback z CISCO?
z tego co ja wiem odpowiedzi maja byc do konca lutego, najpierw musza wszystkich sprawdzic w AC

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#243

#243 Post autor: Kyniu »

Biorąc pod uwagę zainteresowanie tematem i poziom emocji to Cisco mogło zrobić niezła kasę jakby nakręciło reality show z tej rekrutacji i opchnęło jakiejś telewizji.

Awatar użytkownika
barts
wannabe
wannabe
Posty: 186
Rejestracja: 10 gru 2009, 18:30

#244

#244 Post autor: barts »

dokładnie, jakby praca w TACu to było jak 6 w totka ;) no ale każdy robi to co lubi :)

piutK
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2011, 16:02

#245

#245 Post autor: piutK »

barts pisze:dokładnie, jakby praca w TACu to było jak 6 w totka ;) no ale każdy robi to co lubi :)
Dzisiaj byłem na AC i skoro twierdzisz, że możliwość obcowania z najnowszym sprzętem/softem, natychmiastowy dostęp w celach szkoleniowych i podczas codziennej pracy, możliwość pozyskiwania wiedzy od kolegów którzy są 2xCCIE lub współautorów poszczególnych RFC nie jest szóstką w totka dla kogoś z doświadczeniem 2 - 4 lata w branży IT to pozostaje mi zapytać gdzie pracujesz i czy szukają tam kogoś do pracy?
Może to tylko magia AC ale można było wyczuć pasje i zaangażowanie wśród tych ludzi, bardzo mi się to podobało. Jeżeli dostanę tą pracę i zarobki będą odpowiednie decyzja będzie oczywista.

Norka
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2012, 23:21

#246

#246 Post autor: Norka »

Ludzie! Dajcie już spokój, bo ten wątek robi się żenujący :|

Dlaczego wam zależy przekowywać kogoś do swoich racji...

Dla jednego to jest szóstka w totka, a dla innego będzie to niewolnicza praca w korporacji, w charakterze help desk, na infolinii, polegająca na rozwiązywaniu ticketów.

Przecież przez wypowiedzi niektórych aż kipi zawiść i trolowanie.

inkrementator
CCIE
CCIE
Posty: 196
Rejestracja: 01 paź 2010, 22:49

#247

#247 Post autor: inkrementator »

piutK pisze:
wiedzy od kolegów którzy są 2xCCIE
Bo można się uczyć tylko od kolegów 2xCCIE.

piutK pisze:
to pozostaje mi zapytać gdzie pracujesz i czy szukają tam kogoś do pracy?

Zabrzmiało to tak, jakby Cisco było JEDYNYM odpowiednim miejscem do pracy a tak nie jest. A jeśli ktoś czyta to z HR, a pewnie czyta, to tez może sobie wyciągnąć wnioski odpowiednie.

p4w3k
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2012, 20:01

#248

#248 Post autor: p4w3k »

A jak wygląda sprawa dresscode na AC? Jak ubrani przychodzą kandydaci?

piutK
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2011, 16:02

#249

#249 Post autor: piutK »

inkrementator pisze: Zabrzmiało to tak, jakby Cisco było JEDYNYM odpowiednim miejscem do pracy a tak nie jest. A jeśli ktoś czyta to z HR, a pewnie czyta, to tez może sobie wyciągnąć wnioski odpowiednie.
Polecam lekturę http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia, można uczyć się od różnych osób i nie doszukuj się drugiego dna w temacie który jest oczywisty, chyba nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że największe szanse aby poprawić swoją wiedzę techniczną na temat sieci, ma się w firmie która tworzy najnowsze trendy sieciowe(Cisco, Juniper), jak masz jakieś wątpliwości to sprawdź agendy najpopularniejszych konferencji sieciowych i wyciągnij wnioski albo jeszcze lepiej poczytaj wątki techniczne na forum.

EOT z mojej strony.

pepe
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 15 mar 2007, 15:14

#250

#250 Post autor: pepe »

p4w3k pisze:A jak wygląda sprawa dresscode na AC? Jak ubrani przychodzą kandydaci?
na poniedziałkowym AC było kilka osób ubranych całkiem na luzie, jeansy, sweterek. Wydaje mi się, że w zaproszeniu była mowa o business dress, tak czy inaczej tym jak wygladasz mówisz ile masz szacunku dla przyszłego pracodawcy. Zresztą dotyczy to nie tylko rozmów kwalifikacyjnych. Nie chciałbym jednak nakręcać następnego wątku "jeśli ktoś jest dobry to może ubrać się jakkolwiek"

karino
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 26 paź 2011, 16:10

#251

#251 Post autor: karino »

piutK pisze:
inkrementator pisze: Zabrzmiało to tak, jakby Cisco było JEDYNYM odpowiednim miejscem do pracy a tak nie jest. A jeśli ktoś czyta to z HR, a pewnie czyta, to tez może sobie wyciągnąć wnioski odpowiednie.
Polecam lekturę http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia, można uczyć się od różnych osób i nie doszukuj się drugiego dna w temacie który jest oczywisty, chyba nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że największe szanse aby poprawić swoją wiedzę techniczną na temat sieci, ma się w firmie która tworzy najnowsze trendy sieciowe(Cisco, Juniper), jak masz jakieś wątpliwości to sprawdź agendy najpopularniejszych konferencji sieciowych i wyciągnij wnioski albo jeszcze lepiej poczytaj wątki techniczne na forum.

EOT z mojej strony.
Z Twojej wypowiedzi wnioskuje, ze dopiero kończysz studia i Twoje "postrzeganie świata pracy" jedynie widnieje przez szkiełko zwane nazwą firmy.

Nie zamierzam zmieniać Twojego podekscytowania, jedynie zwrócę uwagę na dwie rzeczy:

a) jeśli Ci podczas edukacji nie powiedziano Ci, a w pracy nie miałeś okazji się dowiedzieć to nadmierne używanie słów zaczynających się od "naj..." np. "największe", "najlepsze.." to domena marketingu -Ty jeśli chcesz abu odbierano CIę jako "poważnego" inżyniera sieciowego raczej powinieneś przestać ich uzywać -inaczej to wyglada trochę .....:)

b) wymarzone rzeczy robi się na wymarzonych stnowiskach jak popracuje się w wymarzonej firmie - Tobie na razie sie jedynie wydaje co tam będziesz robił.

Możesz mi wierzyć lub nie ale dla mnie wymarzona praca nie jest czekanie aż mi spłynie ticket i tak codziennie, dodatkowo za pieniadze, które nie są rewelacyjne.

Powodów jest cała masa, ale chyba tu nie o to chodzi..;)

Mój wpis jest spowodowany czymś czego w obenych czasach nie lubię -próbą wciskania ludziom opnii/racji, która jest małointreresujaca..

Z drugiej strony korporację tylko czekają na takich jak Ty i już zacierają ręce -"..zrobi wszystko, powiemy, że pracuje w X wiec będzie czuł się dumny i prawie wypłaty nie weźmie... :D "

Ciekawe, czy jak żona lub dziecko zapyta Cię o peniądze to też jej powiesz,że są jej/mu niepotrzebne gdyż Ty przecież pracujesz w X, więc niech żyją Twoją "nazwą" :D


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

#252

#252 Post autor: PatrykW »

Jest jeszcze taka kwestia, jak kolega wyżej napisał. Jeżeli jesteś w wymarzonej firmie na wymarzonym stanowisku, to pamiętaj że szybko ci się ta praca znudzi, dlaczego ?
bo zechcesz pracować w "naj" bardziej wymarzonej firmie, na "naj" bardziej wymarzonym stanowisku. Pamiętaj że pragnienie rośnie, jeżeli będziesz zarabiać 2 tysiące miesięcznie, będziesz dążyć do zarabiać 4, potem 8, 12 i tak w górę. Tylko trzeba pamiętać że też są granice.
Oraz nie wolno zapominać że do pracy chodzi się kasę zarabiać, bo Cisco nie kupi tobie domu, dziecko nie zaprowadzi do przedszkola, a żonie nie kupi najnowsza torebkę z prady, pomijam fakt że trzeba co do gara wrzucić.

Także wyluzujcie :)
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

Awatar użytkownika
wookasch
wannabe
wannabe
Posty: 164
Rejestracja: 03 cze 2009, 16:23
Lokalizacja: Berlin

#253

#253 Post autor: wookasch »

pepe pisze:Wydaje mi się, że w zaproszeniu była mowa o business dress, tak czy inaczej tym jak wygladasz mówisz ile masz szacunku dla przyszłego pracodawcy.
Wg mnie niewiele wspólnego z szacunkiem (lub jego brakiem) ma fakt, że ktoś przyjdzie w czystych spodniach i sweterku :) Takie myślenie rodem z liceum: jak na studniówkę założę za krótką kieckę to mnie obleją / Jak przyjdę bez marynarki na ustny to klapa.

No ale ja jestem przewrażliwiony na hasło "dress code".

michal_basta
CCIE
CCIE
Posty: 213
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

#254

#254 Post autor: michal_basta »

karino, jesli dla Ciebie osobiscie praca w TAC Cisco nie jest na chwile obecna wymarzonym stanowiskiem, to zachowaj opinie dla siebie i nie probuj do nich przekonac innych. Zadna praca nie jest wygraniem 6 w totka, bo w kazdej musisz zapieprzac na czyjs zarobek, czy chce Ci sie wstawac rano, czy nie.

Zapominasz w jakich ludzi celuje Cisco szukajac pracownikow do TAC. Na prace moga liczyc kumaci ludzie czesto prosto po studiach, majac wiedze na poziomie CCNA. Jesli do tego zaplaca im te 5-6 tys brutto, zapewnia mozliwosc rozwoju, dostepu do szkolen, certyfikacji i wybicia sie potem gdzies dalej, to czego wiecej oczekiwac? Owszem, czasem to gowniana praca, spinka na telefonie, robienie ticketow, ale innej nie ma wiec dobre chyba i to. A moze liczyles, ze tylko dlatego, ze firma nazywa sie Cisco to otworzy centrum w Krakowie zeby placic pensje takie jak w Belgii. Firma placi na pewno przyzwoite jak na Krakow pieniadze i daje kredyt zaufania ludziom, ktorzy chca z niego skorzystac.

Reasumujac, jeden uwaza te prace za prace ponizej ludzkiej godnosci, dla innego bedzie to wygranie 6 w totka. Zalezy wszystko od punktu widzenia, wiec nie probuj na sile przekonac do swojej opinii innych. Jakby nie patrzec, pracujemy wszyscy na zysk pracodawcy i to my jestesmy dla niego, a nie on dla nas po to, zeby nam sie szczesliwie zylo.

inkrementator
CCIE
CCIE
Posty: 196
Rejestracja: 01 paź 2010, 22:49

#255

#255 Post autor: inkrementator »

michal_basta pisze:karino, jesli dla Ciebie osobiscie praca w TAC Cisco nie jest na chwile obecna wymarzonym stanowiskiem, to zachowaj opinie dla siebie i nie probuj do nich przekonac innych.
Trochę chyba zgubiłeś sens tej debaty. Ktoś tutaj założył różowe okulary i stara się przekonać do swoich racji (a nie na odwrot!) pisząc "największe szanse aby poprawić swoją wiedzę techniczną na temat sieci, ma się w firmie która tworzy najnowsze trendy sieciowe" co jest trochę przesadzone. Jest cala masa innych firm (integratorzy, dostawcy), które również świadczą usługi w oparciu o najnowsze rozwiązania. Dodatkowo za nimi przemawia fakt, ze używają platformy od rożnych vendorow. Cisco to nie wszystko.

ODPOWIEDZ