Praca w Cisco

praca itp
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#316

#316 Post autor: Deidara »

Misiekm pisze:
Deidara pisze: To taka metafora była :wink: . A do Krakowa też codziennie byś 4 godziny dojeżdżał ? :)
A to taka moja metafora.
Na wypadek gdyby ceny życia w stolicy Anglii okaząły się poza zasięgiem, są wygodne pociągi. Niestety są zawsze pełne w godzinach szczytu, cena powrotnego biletu np z Nottingham ok 800zł, troche taniej wychodzi roczny;)

Ewentualnie można samochodem,średnia prędkość ruchu w Londynie jest na podobnym poziomie co na początku XX wieku.

Mimo to, bez aluzji zachęcam do próbowania sił :)

Pozdrawiam
Spędziłem tam już trochę czasu i bardzo mi się podobało. Mimo wszystko preferuje metro a jeśli trzeba jechać pod Londyn to pociąg. Dramatu nie było. Jeździłem do pracy metrem i pociągiem albo metrem i DLRem i było spoko. Overgrounda jeszcze nie testowałem. Może następnym razem będzie okazja zobaczyć jak się podróżuje. Autobusami jeździłem rzadko i tylko jak gdzieś nie dojeżdżało metro albo było out of service co ma miejsce prawie w każdy weekend, przynajmniej w przypadku Circle. Po za tym ja nie przeliczam funtów na złotówki. Jeśli już to stosuje przelicznik ile litrów paliwa kupię za pensję w Polsce a ile w Anglii :wink: .
Oczywiście są blaski i cienie jak wszędzie. Koszty komunikacji i wynajmu mieszkania są najgorsze i często zabierają pół pensji. Wszystko zależy od warunków jakie Ci zaproponują. Tak jak pisał kiedyś Lukasz. Najlepiej być zatrudnionym za angielską pensję i pracować zdalnie z Polski :wink: . Jak na razie nie widziałem lepszej formy zatrudnienia.
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

sobolaqe1
wannabe
wannabe
Posty: 647
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:09

#317

#317 Post autor: sobolaqe1 »

Deidara pisze:Hmm a gdzie w tym zestawieniu jest Londyn? :wink:
bo o polandi mowilem a nie o ladku zdroj :)

Deidara pisze:No ale skoro tak ładnie pytasz to odpowiem Ci. Kraków jest za drogi. Utrzymanie jest drogie.
wiesz co, ostatnio sie dowiedzialem ile na slasku kolega placi za mieszkanie w jakiejs dziurze, prawie tyle co w Krakowie. Wszedzie ceny oszalaly.
Deidara pisze: Drogi są w opłakanym stanie a komunikacja kiepska.
tu sie zgodze :)

Deidara pisze: Niestety wśród szefów w Polsce wciąż panuje przekonanie, że jak ktoś pracuje z domu to znaczy nic nie robi, a jest to bzdura. Pracownik jest bardziej elastyczny. Może spokojnie popracować dłużej nad projektem jeśli sytuacja tego wymaga. W dzisiejszych czasach komunikacja to naprawdę żaden problem. I za granicą jest to standard.
oj sa firmy ktore bardzo cisna na taki model pracy, sam pracuje nad projektem wyslania kilkuset osob na homeworking :) wiec nie jest tak tragicznie, cos sie zmienia w tym temacie :)
Deidara pisze: Na razie prawdopodobnie na próbę widziałem jedno ogłoszenie Cisco, które na to pozwala. Trochę mało, ale być może jeśli się sprawdzi taka forma będzie tego więcej.
mysle ze nawet napewno, czesto wspolpracuje z jednym czlowiekiem z Cisco Polska ktory praktycznie tylko z domu pracuje. wiec napewno w Cisco tez doceniaja taki rodzaj pracy

sobolaqe1
wannabe
wannabe
Posty: 647
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:09

#318

#318 Post autor: sobolaqe1 »

asp pisze:
Deidara pisze:]O komunikacji nie wspominam.
Protestuję, podobno MPK Kraków jest jedną z najlepszych tego typu firm w PL.
jedna wielka bzdura :) chyba kazdy kto mieszka w krakowie byl mocno zdziwiony ta informacja :)

komunikacja ustawiana pod szkolke jasnie panujacego prezydenta to nie jest najlepsza komunikacja w PL :)
moze tabor jest jeden z nowszych, ale to niema wiele wspolnego z ogolna komunikacja w miescie.
jest zle zorganizowana, zle zarzadzana, inwestycje sa generalnie nieudolnie prowadzone.
dno metr mulu i wodorosty :)


Deidara pisze:Rozwiązaniem tego problemu jest praca zdalna o czym wspominałem wcześniej.
asp pisze: W Krakowie nie ma chyba takich firm.
sa :)

dorvin
CCIE
CCIE
Posty: 1688
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#319

#319 Post autor: dorvin »

Deidara pisze: Rozwiązaniem tego problemu jest praca zdalna o czym wspominałem wcześniej. Obniża to koszty pracownika, który nie musi płacić za często dodatkowe mieszkanie i za dojazdy, nie mówiąc już o drugiej stronie czyli firmie, która nie musi wynajmować dużej powierzchni biurowej i oszczędza na kosztach prądu itd. Niestety wśród szefów w Polsce wciąż panuje przekonanie, że jak ktoś pracuje z domu to znaczy nic nie robi, a jest to bzdura. Pracownik jest bardziej elastyczny. Może spokojnie popracować dłużej nad projektem jeśli sytuacja tego wymaga. W dzisiejszych czasach komunikacja to naprawdę żaden problem. I za granicą jest to standard.
Zdradzę Ci tajemnicę. Polski system prawny jest chory w zakresie pracy zdalnej. Pracownikowi trzeba zorganizować miejsce pracy w domu zgodne z zasadami BHP, kupić meble, zapewnić sprzęt, odpowiednie oświetlenie, dostęp do Internetu - wszystko dokładnie tak, jak przy pracy na miejscu. Dodatkowo to pracodawca odpowiada, jak w trakcie kontroli PIP w domu pracownika będą jakieś niedociągnięcia. A wystarczy, że pracownik sobie przesunie biurko, bo mu gdzie indziej bardziej pasuje i okaże się, że oświetlenie za słabe. Tak więc w obecnej sytuacji zatrudnianie pracownika zdalnie na etat niesie ze sobą takie koszty i ryzyko, że w sumie bardziej opłaca się wynająć biuro. Rozwiązaniem jest np. DG, ale jak szef w dużej firmie ma etat, to musi zatrudnić na etat, a poza tym wciąż u nas ludzie dość niechętnie podchodzą do DG. Drugą opcją jest pracownik mobilny, ale tu z kolei nie każde stanowisko da się zakwalifikować do tej kategorii. Jak się prawo zmieni, to i praca zdalna będzie w tym kraju bardziej popularna.

sobolaqe1
wannabe
wannabe
Posty: 647
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:09

#320

#320 Post autor: sobolaqe1 »

dorvin pisze: Zdradzę Ci tajemnicę. Polski system prawny jest chory w zakresie pracy zdalnej. Pracownikowi trzeba zorganizować miejsce pracy w domu zgodne z zasadami BHP, kupić meble, zapewnić sprzęt, odpowiednie oświetlenie, dostęp do Internetu - wszystko dokładnie tak, jak przy pracy na miejscu. Dodatkowo to pracodawca odpowiada, jak w trakcie kontroli PIP w domu pracownika będą jakieś niedociągnięcia.
az tak zle ?
troche mnie to dziwi, az sprawdze :)

u mnie w firmie napewno doplacaja do internetu, tzn ustalone jest minimum i na tej podstawie wycenia ile to moze kosztowac i w tej wysokosci pokrywa to pracownikowi.
a co do miejsca pracy to musze sprawdzic. wiadomo pracownik dostaje albo laptopa albo thinclienta + monitor + klawiature i mysz. to wszystko.
a przepisy odnosnie miejsca pracy w biurze sprawdzaja az przesadnie od sprawdzania natezenia swiatla przy kazdym biurku po badanie wilgotnosci powietrza.

dlatego ciekawy jestem jak to rozwiazali przy homeworkingu

dorvin
CCIE
CCIE
Posty: 1688
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#321

#321 Post autor: dorvin »

sobolaqe1 pisze:
dorvin pisze: Zdradzę Ci tajemnicę. Polski system prawny jest chory w zakresie pracy zdalnej. Pracownikowi trzeba zorganizować miejsce pracy w domu zgodne z zasadami BHP, kupić meble, zapewnić sprzęt, odpowiednie oświetlenie, dostęp do Internetu - wszystko dokładnie tak, jak przy pracy na miejscu. Dodatkowo to pracodawca odpowiada, jak w trakcie kontroli PIP w domu pracownika będą jakieś niedociągnięcia.
az tak zle ?
Mniej więcej. Pominąłem szczegóły, żeby nie zaciemniać wypowiedzi, ale tak to wygląda.
dlatego ciekawy jestem jak to rozwiazali przy homeworkingu
U Ciebie? Pewnie udało się ludzi zakwalifikować jako pracowników mobilnych. Wtedy większość obowiązków związanych ze stanowiskiem w domu odpada, ale z kolei pracownik musi teoretycznie mieć miejsce do pracy w firmie. Niekoniecznie na wyłączność, ale parę pustych biurek pewnie u Was stoi. :)

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#322

#322 Post autor: Deidara »

@dorvin

Nie wiedziałem, że jest aż tak skomplikowany. Na pewno trzeba podesłać zdjęcia miejsca pracy. Musi być odpowiednie biurko i krzesło oraz przestrzeń zgodna z wytycznymi. Odpowiednio skonstruowana umowa. A co do PIP to oni dostali chyba za duże uprawnienia. Kontrolują też ZUSy i parę innych rzeczy chociaż w ogóle nie powinni być od tego. Co zrobić. Tak długo jak będziesz miał lobby prawnicze nic się nie zmieni. Im to jest na rękę bo jakby prawo było tak proste i przejrzyste jak w Anglii to by roboty nie mieli. A tak w zarządzie każdej większej spółki musi być minimum jeden dobry prawnik, który ogarnie cały ten bałagan. A mniejsi, których na nich nie stać są narażeni na PIPy, kontrole US itd. Prawo jest coraz bardziej skomplikowane a nie proste. Do tego teraz doją nas coraz bardziej. Składkę rentową po stronie pracodawcy podnieśli z powrotem, a ludziom tłumaczą że umowy śmieciowe to zrekompensują. VAT w górę. Pewnie za chwile przywitamy 25%. Ja tylko czekam, aż wzrośnie dochodowy. Niestety prawo pracy i finansów to nie jedyny problem. Budowlanka. Nobla temu kto to towarzystwo rozgoni i zmieni prawo. Jak zaczynasz budować dom to po jakimś czasie dochodzisz do wniosku po co Ci to było. Dramat i tyle.

@sobolage1

Powiedzmy, że znam temat pracy zdalnej z autopsji. I powiem szczerze. Dziwię się korporacjom w Polsce, że w tak ograniczonym zakresie korzystają z tej możliwości.
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

sobolaqe1
wannabe
wannabe
Posty: 647
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:09

#323

#323 Post autor: sobolaqe1 »

dorvin pisze:U Ciebie? Pewnie udało się ludzi zakwalifikować jako pracowników mobilnych. Wtedy większość obowiązków związanych ze stanowiskiem w domu odpada, ale z kolei pracownik musi teoretycznie mieć miejsce do pracy w firmie. Niekoniecznie na wyłączność, ale parę pustych biurek pewnie u Was stoi. :)
tak maja zmieniana umowe o prace na ..... teleprace czy cos. niewiem jak sie to ladnie w jezyku prawa nazywa :) ale napewno Ci co ida na Home Working podpisuja aneksy.

do tego kazdy projekt ma u siebie hotdeski gdzie pracownicy mobilni moga pracowac jak sa w biurze. czyli jak ktos chce to moze pracowac np 3 dni z domu i 2 dni w biurze.

sobolaqe1
wannabe
wannabe
Posty: 647
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:09

#324

#324 Post autor: sobolaqe1 »

Deidara pisze:@sobolage1
Powiedzmy, że znam temat pracy zdalnej z autopsji. I powiem szczerze. Dziwię się korporacjom w Polsce, że w tak ograniczonym zakresie korzystają z tej możliwości.
no ja tez tego nie rozumiem, pisze jakie ja mam doswiadczenia :)
rownie dobrze mozemy sie dziwic po co ksiegowy w niektorych korporacjach musza chodzic pod krawatem mimo ze od pon do pt wklepuja dane z faktury pod swietlowka.
gdzie tu sens i logika?

podobnie z praca z domu, prawda jest taka ze powierzchnia biurowa kosztuje i widze ze troche firm chce wysylac ludzie na homeworking. wiadomo ze to jeszcze nie standard ale tak jest.

ja np generalnie wole z biura pracowac, oczywiscie niema znaczenia dla mnie czy z domu, z biura czy z hotelu robie cos na urzadzeniach rozsianych po swiecie. ale sama komunikacja z ludzmi z teamu lepsza jest face to face :)
ale to tez zalezy od projektu, czesc sie robi z ludzmi na miejscu a inne tematy z kims w innym kraju i tak czy inaczej nie zobaczysz ich chociazbys siedzial w biurze :)

tak czy inaczej, mozliwosc pracy z domu mam ale wole z biura.
ktos inny woli inaczej, wiec kazdemu wobec swoich upodoban :)

double.decode
wannabe
wannabe
Posty: 321
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:31

#325

#325 Post autor: double.decode »

sobolaqe1 pisze: jedna wielka bzdura :) chyba kazdy kto mieszka w krakowie byl mocno zdziwiony ta informacja :)
Bynajmniej, jeśli coś mnie dziwi to akurat tak jednoznaczne potępienie MPK które faktycznie jest jednym z najlepszych w kraju.
sobolaqe1 pisze: komunikacja ustawiana pod szkolke jasnie panujacego prezydenta to nie jest najlepsza komunikacja w PL :)
moze tabor jest jeden z nowszych, ale to niema wiele wspolnego z ogolna komunikacja w miescie.
jest zle zorganizowana, zle zarzadzana, inwestycje sa generalnie nieudolnie prowadzone.
dno metr mulu i wodorosty :)
Aha, no tak, faktycznie :>

dorvin
CCIE
CCIE
Posty: 1688
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#326

#326 Post autor: dorvin »

Deidara pisze: Nie wiedziałem, że jest aż tak skomplikowany.
Właśnie. Z punktu widzenia pracownika wszystko jest łatwe i proste, ot kilka papierków do podpisania, głupie badania lekarskie i wysłuchanie smęcenia na szkoleniu BHP. Dopiero jak prowadzisz firmę lub jesteś chociażby na wyższym stanowisku kierowniczym, to życie staje się bardziej skomplikowane
Powiedzmy, że znam temat pracy zdalnej z autopsji. I powiem szczerze. Dziwię się korporacjom w Polsce, że w tak ograniczonym zakresie korzystają z tej możliwości.
Też znam temat pracy zdalnej, ale z drugiej strony. Korzyści są oczywiste i większość osób tutaj doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Ja próbowałem jedynie pokazać, dlaczego w Polsce ten rodzaj pracy nie jest tak popularny, jak na zachodzie. Dla pracownika to prosta sprawa, pracodawca ma ostro przechlapane w tym zakresie.

sobolaqe1
wannabe
wannabe
Posty: 647
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:09

#327

#327 Post autor: sobolaqe1 »

double.decode pisze:Bynajmniej, jeśli coś mnie dziwi to akurat tak jednoznaczne potępienie MPK które faktycznie jest jednym z najlepszych w kraju.
oj no mocny OT sie robi :)
kazdy kto w Krakowie chociaz troche sie interesuje komunikacja wie jak to niestety u nas jest.
MPK to tylko podwykonawca jak Mobilis a caloscia rzadzi ZIKIT ktory jest skostnialym skorumpowanym molochem.
afery z szybkim tramwajem, zmiany lini pod KSW zeby prezydentowi sie przypodobac, byly dyrektor ZIKIT siedzi chyba do tej pory w pierdlu za przekrety z Budostaem.
wielomilionowe dlugi miasta na rzecz MPK, zle ustawione rozklady, kiepska komunikacja nocna, stosunkowo drogie bilety w porownaniu z innymi miastami w polsce.
swoja droga jak to jest ze do niedawna rodziny pracownikow MPK mogly jezdzic za free w Krakowie :) itd itp.

naprawde jedyny plus to wymieniany tabor przez MPK + Mobilis ktory jest napewno w czolowce w polsce.
reszta to dno i kazdy potwierdzi to ze organizacja komunikacji w Krakowie jest conajmniej kiepska. chyba do tej pory tablice swietlne na nowej trasie szybkiego tramwaju na rybitwy nie wyswietlaja zadnej informacji bo ZIKIT podpisal przetrag z firma ktora dostarczyla system niezgodny z obecnym systemem w miescie :)
Park and Ride na rybitwach gdzie miasto realizujac inwestycje zapomnialo o zakupie terenu pod parking :P swoja droga ciekawe czy Park and Ride na Ruczaju bedzie mial chociaz 100 miejsc parkingowych z ktorego niejeden mieszkaniec Skawiny i okolic by skorzytsal ale nie bedzie mial jak.
kolej na lotnisko to jedna wielka porazka, szybki tramwaj ktory sie wlecze, nowy tunel pod dworcem kolejowym spowodowal ze przejazd tramwajem jest wolniejszy niz byl przed otwarciem tunelu :)
beznadziejna organizacja wezla komunikacyjnego w centrum(z galeria krakowska na czele) gdzie brak sensownych oznaczen jak dosc na perony, do dworca atubusowego. miejscowy sie pogubi a co dopiero turysta.
notoryczne bledy przy realizacji wiekszych inwestycji jesli chodzi o sciezki rowerowe to taki dodatek :)

ojjjj mozna wymieniac i wymieniac(przez litosc o kolei aglomeracyjnej nie wspomne).
naprawde komunikacja w Krakowie to dno. w samej polsce ciezko jej konkurowac z wiekszymi miastami nie mowiac juz o zachodzie europy gdzie kazde miasto bije Krakow pod wzgledem rozwiazan komunikacyjnych

Awatar użytkownika
zet69
wannabe
wannabe
Posty: 138
Rejestracja: 20 cze 2007, 08:53

#328

#328 Post autor: zet69 »

Deidara pisze: Powiedzmy, że znam temat pracy zdalnej z autopsji. I powiem szczerze. Dziwię się korporacjom w Polsce, że w tak ograniczonym zakresie korzystają z tej możliwości.
Zalezy ktore, w moim przypadku czesc ludzi pracuje zdalnie z domu callcenter klepanie dokumentow itp... Sprawy dotyczace przepisow BHP etc... sa jak najbardziej prawdziwe ale do przejscia. Ludzie ktorzy pracuja zdalnie z domu sa bardzo zadowoleni z takiej formy zatrudnienia.

Pamietajce jeszcze o jednej kwestii, szef zawsze bedzie chcial skontrolowac co robi user (czy sie nei opierd* :] ), dla ogolnie pojetego IT ciezko to zmierzyc, no chyba ze ktos napisze programik do zliczania klikniec myszka i kilometrow ;).

Pozdr

Awatar użytkownika
dzogurt
CCIE
CCIE
Posty: 412
Rejestracja: 07 maja 2008, 11:58
Lokalizacja: Ostrava CZ

#329

#329 Post autor: dzogurt »

zet69 pisze:
Deidara pisze:
Pamietajce jeszcze o jednej kwestii, szef zawsze bedzie chcial skontrolowac co robi user (czy sie nei opierd* :] ), dla ogolnie pojetego IT ciezko to zmierzyc, no chyba ze ktos napisze programik do zliczania klikniec myszka i kilometrow ;).

Pozdr
Ojjj to jest niestety takie nasze polskie to kontrolowanie jeden drugiego. Zeby przypadkiem ktos nie siedzial za dlugo na kawie...

btw, w ofercie Cisco na AS bylo jasno napisane "Flexible time" oznacza nienormowany czas pracy. Cisco jest otwarte na Home Office na tej pozycji - wiem, bylem na rozmowach, przeszedlem do ostatniej i wiele razy na ten temat rozmawialem.
All men by nature desire knowledge
http://www.linkedin.com/in/marcinduma

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#330

#330 Post autor: drake »

zet69 pisze: Pamietajce jeszcze o jednej kwestii, szef zawsze bedzie chcial skontrolowac co robi user (czy sie nei opierd* :] ), dla ogolnie pojetego IT ciezko to zmierzyc, no chyba ze ktos napisze programik do zliczania klikniec myszka i kilometrow ;)
Jestem sklonny powiedziec, ze ludzie pracujacy z domu sa bardziej wydajni niz pracujacy w biurze. Widze to po sobie, rowniez moi koledzy ktorzy od lat pracuja z domu maja podobne zdanie. Nie mozna rzecz jasna generalizowac, ale jestem przekonany, ze jesli ktos rzetelnie i uczciwie podchodzi do sprawy, to bedzie tak samo pracowal z domu jak bylby w biurze. A sprawa kontrolowania to chyba specyficzna kwestia polityki firmy i cech osobowych szefa... Jesli jednak firma dopuszcza model pracy typu home office to zapewne kadra zarzadzajaca ma zdrowe podejscie do powyzszych kwestii. Najwazniejsze aby robota byla zrobiona.

Ciekawe czy sa jakies badania na ten temat prowadzone...

Pozdruffka! ;)
Never stop exploring :)

https://iverion.de

ODPOWIEDZ