Czy 9 tys. brutto dla CCIE we Wrocławiu to wystarczająco ?

praca itp
Wiadomość
Autor
w_f
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:38

Czy 9 tys. brutto dla CCIE we Wrocławiu to wystarczająco ?

#1

#1 Post autor: w_f »

Witam,

chciałbym się dowiedzieć o jakie zarobki może realnie ubiegać się we Wrocławiu osoba z CCIE R$S, CCVP podchodząca wkrótce do CCIE Security, z 6 letnim doświadczeniem. Stawka, która jest mi obecnie proponowana to 9 tys. PLN brutto.

Pozdrawiam

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Czy 9 tys. brutto dla CCIE we Wrocławiu to wystarczająco

#2

#2 Post autor: lbromirs »

w_f pisze:Witam,

chciałbym się dowiedzieć o jakie zarobki może realnie ubiegać się we Wrocławiu osoba z CCIE R$S, CCVP podchodząca wkrótce do CCIE Security, z 6 letnim doświadczeniem. Stawka, która jest mi obecnie proponowana to 9 tys. PLN brutto.

Pozdrawiam
Nienajgorzej. Wrocław to niestety nie Warszawa czy Kraków, ale warto jednak negocjować wyżej.

Awatar użytkownika
LukaszM
wannabe
wannabe
Posty: 408
Rejestracja: 20 lis 2005, 18:39
Lokalizacja: Radom/Wroclaw

#3

#3 Post autor: LukaszM »

Czyzby to wspominana wczesniej firma na C?
"....Inwestowanie w wiedzę daje największe dywidendy."

Awatar użytkownika
link
member
member
Posty: 42
Rejestracja: 13 lis 2010, 22:05

Re: Czy 9 tys. brutto dla CCIE we Wrocławiu to wystarczająco

#4

#4 Post autor: link »

w_f pisze:(...) wystarczająco ?
To pytanie powinieneś zadać raczej sobie samemu. IMHO ubogo. Trzeba jednak pamiętać, że firma firmie nierówna i to co dla jednej jest kwotą nadmiernie wygórowaną (w rozumieniu oczekiwań finansowych potencjalnego 'najemnika') dla drugiej jest okazją...

Awatar użytkownika
M@ZuR
wannabe
wannabe
Posty: 60
Rejestracja: 13 lis 2009, 20:21

Re: Czy 9 tys. brutto dla CCIE we Wrocławiu to wystarczająco

#5

#5 Post autor: M@ZuR »

link pisze:
w_f pisze:(...) wystarczająco ?
Pozdrawiam
To pytanie powinieneś zadać raczej sobie samemu. IMHO ubogo. Trzeba jednak pamiętać, że firma firmie nie równa i to co dla jednej jest kwotą nadmiernie wygórowaną (w rozumieniu oczekiwań finansowych potencjalnego 'najemnika') dla drugiej jest okazją...
To fakt ale dla osoby z dwoma CCIE 9k brutto to strasznie niska.
Niby Wrocław, ale wciąż nie zmienia to faktu że to za mało.
Jakbym miał takie certy to predzej bym na kontrakt jechał za 400-500k EUR/GBR dziennie.

Za niskie płace psują rynek...:D

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Czy 9 tys. brutto dla CCIE we Wrocławiu to wystarczająco

#6

#6 Post autor: mhuba »

M@ZuR pisze: Niby Wrocław, ale wciąż nie zmienia to faktu że to za mało.
Na końcu co to za różnica, pewnie ten CCIE i tak będzie się zajmował klamotami na końcu świata.
M@ZuR pisze: Jakbym miał takie certy to predzej bym na kontrakt jechał za 400-500k EUR/GBR dziennie.
Zarobić 400-500k EUR/GBR dziennie to ja nie wiem jakie certy trzeba mieć ;)
Sam John Chambers wyciąga rocznie $12,788,498 a to wychodzi 35k $/day czyli ciągle daleko do 400-500k ;)
M@ZuR pisze: Za niskie płace psują rynek...:D
Tu się zgodzę.

Pozdrawiam
mHuba

Awatar użytkownika
M@ZuR
wannabe
wannabe
Posty: 60
Rejestracja: 13 lis 2009, 20:21

Re: Czy 9 tys. brutto dla CCIE we Wrocławiu to wystarczająco

#7

#7 Post autor: M@ZuR »

mhuba pisze: Sam John Chambers wyciąga rocznie $12,788,498 a to wychodzi 35k $/day czyli ciągle daleko do 400-500k ;)
Oj k mi się wkradło :D Każdy wie że sie pomyliłem :)

Awatar użytkownika
link
member
member
Posty: 42
Rejestracja: 13 lis 2010, 22:05

Re: Czy 9 tys. brutto dla CCIE we Wrocławiu to wystarczająco

#8

#8 Post autor: link »

M@ZuR pisze:
link pisze: Trzeba jednak pamiętać, że firma firmie nie równa i to co dla jednej jest kwotą nadmiernie wygórowaną (w rozumieniu oczekiwań finansowych potencjalnego 'najemnika') dla drugiej jest okazją...
To fakt ale dla osoby z dwoma CCIE 9k brutto to strasznie niska.
True. Mój punkt będący jest oczywiście taki, by równać w górę. Chodzi jednak o to, że przykładowo gdy ktoś pracuje za 12k brutto, samochód, benefity itp. zdarzają się telefony od firm gotowych zaproponować max 9k brutto, bez samochodów, bez benefitów, a do tego na... wyższe stanowisko. Oczywiście telefonów z ofertami mniej konkurencyjnymi jest z reguły więcej. Aż kiedyś zdarza się propozycja lepsza i trzeba porównać 'za' i 'przeciw' i wtedy przykładowo człowiek decyduje się (bądź nie) na transfer.

Awatar użytkownika
gryglas
wannabe
wannabe
Posty: 1790
Rejestracja: 09 maja 2006, 07:56
Lokalizacja: Warsaw, PL

Re: Czy 9 tys. brutto dla CCIE we Wrocławiu to wystarczająco

#9

#9 Post autor: gryglas »

M@ZuR pisze:Oj k mi się wkradło :D Każdy wie że sie pomyliłem :)
Nadzieje człowiekowi zrobiłeś, a już się chciałem brać za CCIE ;)
https://vpnonline.pl - Twój prywatny VPN - 61 serwery VPN w 29 lokalizacjach na świecie, 470 adresów IP.

xcieja
member
member
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:23

Re: Czy 9 tys. brutto dla CCIE we Wrocławiu to wystarczająco

#10

#10 Post autor: xcieja »

Moim zdaniem, kwota którą podałeś nie odzwierciedla wogóle potencjału płacowego Wrocławia.

Tylko jedna poprawka- mam tu na myśli branżę sieci telekomunikacyjnych, gdzie często umiejętności spod stajni IP (np.na poziomie CCNP/JNCIP i wyżej) to tylko tylko jedno z wymagań.

horac

#11

#11 Post autor: horac »

Powiem tak, jak sie chce siedziec 90% czasu pracy na CLI to takie stawki sa, nawet dla CCIE, jezeli natomiast aktualny CCIE pomysli, ze swoja wiedze/doswiadczenie moze wykorzystac w przekladaniu biznesowych wymagan na design i koncepcje sieciowe i pozwoli zamieniac te koncepcje na komendy CLI innym, moze dostac wiecej niz 9k brutto. :wink:

abdenago
wannabe
wannabe
Posty: 181
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:19

#12

#12 Post autor: abdenago »

CCIE nie jestem, dopiero się uczę ale już wiem ile potrzeba własnej pracy aby zdobyć ten certyfikat.

Według mnie Wrocław + CCIE + wiedza CCIE + angielski B2, stawka powinna wyjść od poziomu 12tyś brutto.


Może to niezbyt trafne ale przyszło mi do głowy porównać zarobki CCIE z lekarzami po specjalizacji np anestezjologicznej. Anestezjologów w Polsce jest o wiele więcej niż CCIE, próg wejścia do zawodu porównywalny a zarobki o wiele większe na korzyść lekarzy.

Niestety prawda jest taka że niektóre osoby godzą się pracować za pensje poniżej średniej rynkowej psując tym samym ogólne warunki pracy.

kefear
wannabe
wannabe
Posty: 76
Rejestracja: 19 lis 2009, 19:41

Re: Czy 9 tys. brutto dla CCIE we Wrocławiu to wystarczająco

#13

#13 Post autor: kefear »

w_f pisze:Witam,

chciałbym się dowiedzieć o jakie zarobki może realnie ubiegać się we Wrocławiu osoba z CCIE R$S, CCVP podchodząca wkrótce do CCIE Security, z 6 letnim doświadczeniem. Stawka, która jest mi obecnie proponowana to 9 tys. PLN brutto.

Pozdrawiam
Ja jestem z Wrocka i tu pracuję i myślę, że jesteś w stanie wyciągnąć co najmniej 50% więcej tylko trzeba poszukać/poczekać ;-)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#14

#14 Post autor: lbromirs »

abdenago pisze:Niestety prawda jest taka że niektóre osoby godzą się pracować za pensje poniżej średniej rynkowej psując tym samym ogólne warunki pracy.
Tak działa kapitalizm. Dopóki jest zapotrzebowanie na CCIE, ale znajdują się tacy, którzy chcą pracować za niskie stawki, "sprytni" pracodawcy, których w Polsce jest masa, będą w ten sposób je kształtować.

Pensja CCIE z punktu widzenia pracodawcy musi odzwierciedlać jego faktyczną przydatność (w wersji minimum oczywiście). Polska jest nadal krajem, w którym każdy jest ekspertem od wszystkiego i stąd klienci tak wyceniają pracę CCIE (czy dowolnych innych specjalistów i ekspertów).

We Wrocławiu 9k PLN brutto za CCIE to poniżej średniej, ale niewiele. Oczywiście, że fajnie byłoby gdyby wszyscy płacili po 50k PLN netto za każdy CCIE, ale skoro firmy tam działające tyle chcą zapłacić... to albo trzeba poszukać innego miejsca, albo się na to zgodzić.

Ten wątek jak sądze nie zmieni nastawienia ludzi, którzy definiowali tak widełki :)

teknine
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 05 mar 2011, 21:20

Re: Czy 9 tys. brutto dla CCIE we Wrocławiu to wystarczająco

#15

#15 Post autor: teknine »

xcieja pisze:Moim zdaniem, kwota którą podałeś nie odzwierciedla wogóle potencjału płacowego Wrocławia.

Tylko jedna poprawka- mam tu na myśli branżę sieci telekomunikacyjnych, gdzie często umiejętności spod stajni IP (np.na poziomie CCNP/JNCIP i wyżej) to tylko tylko jedno z wymagań.
Z ciekawości zapytam o jakie inne umiejętności chodzi? I o jakie firmy (we Wrocławiu)?

ODPOWIEDZ