Hiszpania - praca

praca itp
Wiadomość
Autor
natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Hiszpania - praca

#1

#1 Post autor: natash »

Witojcie ;)

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z pracą w Hiszpani, interesowałby mnie kierunek Barcelony, w Internecie jako tako nie mogłem znaleźć ofert, ale może ktoś doświadczył. Każda uwaga mile widziana, może jakaś strona z ofertami ? Czy bez hiszpańskiego damy radę?

Pzdr

Awatar użytkownika
Misiekm
wannabe
wannabe
Posty: 518
Rejestracja: 29 lis 2005, 17:31
Lokalizacja: Londyn

#2

#2 Post autor: Misiekm »

Witam

W Bacelonie swoj duzy węzeł i support center ma ISP 'Colt'

Jest pare ofert na ich stronie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#3

#3 Post autor: garfield »

Ja ostatnio dostałem jakaś ofertę z Hiszpanii napisz na priv maila to Ci prześlę, zawsze będzie można zdobyć jakieś informacje o lokalnym rynku
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

#4

#4 Post autor: mhuba »

Doświadczenia za grosz nie mam, może poza takim że też kiedyś miałem ochotę wyjechać do Barcelony i nawet coś tam szukałem. Jak dla mnie z tego co się słyszy czy widzi to rynek pracy w IT taki jak w Polsce, poza tym obecnie mają ogromne problemy (25% bezrobocie, wśród młodych >60%).
Niedawno miałem okazje rozmawiać z dwoma inżynierami (akurat z branży samochodowej/automatyki) z wieloletnim doświadczeniem którzy poszli na bruk, musieli wyjechać do UK za pracą żeby utrzymać rodziny.
Choć oczywiście nasza branża rządzi się swoimi prawami i każdy kto się choć trochę zna jest na wagę złota.
Czy bez hiszpańskiego coś się uda, jak się uda to daj znać może sam się wybiorę.
Miasto bardzo fajnie, pogoda przyjemna, ludzie super ;)

Pozdrawiam
hm

patrol
member
member
Posty: 43
Rejestracja: 06 lip 2010, 13:01
Lokalizacja: POLAND

#5

#5 Post autor: patrol »

Moze sie myle, ale czy przypadkiem Atos nie ma siedziby w Barcelonie ?
Natash, Garfield moglbym Was prosic o przeslanie tej oferty rowniez do mnie ?

Pozdrawiam
CCNA, CCNP, CCIP, CCIE

ar3k
wannabe
wannabe
Posty: 127
Rejestracja: 18 gru 2009, 09:04
Lokalizacja: Worldwide

#6

#6 Post autor: ar3k »

patrol pisze:Moze sie myle, ale czy przypadkiem Atos nie ma siedziby w Barcelonie ?
Cos tam chyba jest, ale wspierane i tak jest chyba z Bydgoszczy :)

Awatar użytkownika
eprom
wannabe
wannabe
Posty: 414
Rejestracja: 17 lis 2003, 11:18
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#7

#7 Post autor: eprom »

Jezeli chodzi o Hiszpanie to pogoda i jedzenie super, ale chyba nie jest to zbyt dobry kierunek jezeli chodzi o kariere ;-)

Z moich obserwacji wynika ze wszyscy stamtad sie zawiajaja, a ja mam coraz wiecej hiszpanskich i portugalskich kolegow w pracy :-)
--

Phibrizzo
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 13 mar 2011, 23:01

#8

#8 Post autor: Phibrizzo »

eprom pisze:Jezeli chodzi o Hiszpanie to pogoda i jedzenie super, ale chyba nie jest to zbyt dobry kierunek jezeli chodzi o kariere ;-)

Z moich obserwacji wynika ze wszyscy stamtad sie zawiajaja, a ja mam coraz wiecej hiszpanskich i portugalskich kolegow w pracy :-)
u mnie w robocie zatrudniaja grekow :P przyjezdzaja do biednej Polski bo u nich pracy nie ma :) swiat stanal na glowie !

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#9

#9 Post autor: drake »

Mam znajomego w pracy, ktory ma rodzine w Hiszpanii bo jego zona jest hiszpanka. Problemem tam jest kwestia tego, ze ich system ksztalcenia sie nie sprawdzil. Mlodzi hiszpanie (oczywiscie nie wszyscy, ale wiekszosc) uczy sie katalonskiego jako jezyka obcego, ewentualnie francuskiego. Nie maja angielskiego jako jezyka obowiazkowego, poza tym wszyscy ida na studia 'bylejakie' po ktorych brak im jakichkolwiek umiejetnosci potrzebnych w gospodarce/przemysle (hmm, skad my to znamy...). Oczywiscie obecna sytuacja gospodarcza Hiszpanii nie ulatwia im startu na rynku pracy, ale to nie jest glowna przyczyna ich klopotow. I nadmienie, ze to nie moja osobista wymyslona opinia, tylko zdanie samych Hiszpanow :)

Pozdruffka!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

Awatar użytkownika
bialy94
wannabe
wannabe
Posty: 109
Rejestracja: 27 lis 2006, 00:48

#10

#10 Post autor: bialy94 »

drake pisze:Nie maja angielskiego jako jezyka obowiazkowego, poza tym wszyscy ida na studia 'bylejakie' po ktorych brak im jakichkolwiek umiejetnosci potrzebnych w gospodarce/przemysle (hmm, skad my to znamy...)
Pozdruffka!
Fakt, system, systemem. Ale bardziej powiedziałbym istotna jest tutaj mentalność. Hiszpanie, dość leniwo podchodzą/podchodzili (bo i ostatnio się to zmienia) do nauki języków. Dobrze im się żyło w pięknym i słonecznym kraju, to i średnio mieli ochotę "tracić" czas na naukę czegoś tam...Z tego co wiem, to angielski mają w szkołach średnich czy na studiach, tyle, że jest to ang. proforma. Studiowałem kiedyś w Hiszpanii i byłem z lekka zdziwionym poziomem ang. i to wśród młodych/studentów - dość słabo.

Apropos pracy tam, to myślę, że jak ktoś dobrze poszuka to i znajdzie w IT. Ale zarobki słabe raczej. Ze mną pracuje Hiszpan i nie chce jakoś wracać do Madrytu póki co. Zarobki rzędu 30-35 tyś Euro Brutto/rok to już bardzo, bardzo dobrze jest, nawet na Madryt! A dwa to niełatwo coś takiego znaleźć. Barcelona, Valencja czy inne - sporo mniej. Ale fakt - życie w Esp mega! A i nieruchomości tańsze niż u nas - znajomej mama sprzedawała mieszkanie w Madrycie, przez...5 lat :) ostatnio kupił je jakiś Chińczyk za 65tys Eur, nie znam dokładnego metrażu, ale pewnie z 60m tam było (kuchnia, łazienka, salon, sypialnia).. więc ceny nieruchomości - na plus. Nie znam też dokładnie lokalizacji, ale jak to mówiła blisko centrum, przy stacji metra.

Kiedyś jak patrzyłem na http://es.jobrapido.com/ to sporo ofert po haśle Cisco czy Firewall było, dziś nic - aż nie wierzę, myślę, że jakiś błąd wyszukiwarki raczej...no chyba, że tak słabo jest faktycznie. Na jakich portalach szukacie ofert?

Pozdrowienia i powodzenia!

Awatar użytkownika
ormek
wannabe
wannabe
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2011, 17:40
Lokalizacja: Oln/Elb/Gda

#11

#11 Post autor: ormek »

atos ma siedziby rozsiane na całym świecie. większość to jednak tylko zdalne ręce.
wiem bo korzystamy z ich usług.
Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu!

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

#12

#12 Post autor: PatrykW »

ormek pisze:atos ma siedziby rozsiane na całym świecie. większość to jednak tylko zdalne ręce.
wiem bo korzystamy z ich usług.
Możesz rozwinąć ? :)
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

Phibrizzo
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 13 mar 2011, 23:01

#13

#13 Post autor: Phibrizzo »

drake pisze:Mam znajomego w pracy, ktory ma rodzine w Hiszpanii bo jego zona jest hiszpanka. Problemem tam jest kwestia tego, ze ich system ksztalcenia sie nie sprawdzil. Mlodzi hiszpanie (oczywiscie nie wszyscy, ale wiekszosc) uczy sie katalonskiego jako jezyka obcego, ewentualnie francuskiego. Nie maja angielskiego jako jezyka obowiazkowego, poza tym wszyscy ida na studia 'bylejakie' po ktorych brak im jakichkolwiek umiejetnosci potrzebnych w gospodarce/przemysle (hmm, skad my to znamy...). Oczywiscie obecna sytuacja gospodarcza Hiszpanii nie ulatwia im startu na rynku pracy, ale to nie jest glowna przyczyna ich klopotow. I nadmienie, ze to nie moja osobista wymyslona opinia, tylko zdanie samych Hiszpanow :)

Pozdruffka!
Drake - po co mieli sie krztalcic jak mozna bylo za czasow prosperity isc na budowe za 4000 euro na reke - sam bys poszedl :P i ja tez ;)

Awatar użytkownika
bialy94
wannabe
wannabe
Posty: 109
Rejestracja: 27 lis 2006, 00:48

#14

#14 Post autor: bialy94 »

Phibrizzo pisze:
Drake - po co mieli sie krztalcic jak mozna bylo za czasow prosperity isc na budowe za 4000 euro na reke - sam bys poszedl :P i ja tez ;)
Dla ludzi po studiach średnio atrakcyjna praca. Ale, że 4k ? może pracując 12h na dobę, bo w Hiszpanii zarobki nie powalały nigdy jak na tzw "Europę zachodnią"

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#15

#15 Post autor: martino76 »

Jesli, ktos jest zainteresowny praca w Barcelonie dla Colt Telecom, moze skontaktowac sie z mark.montgomery@grovelands.co.uk. Osobiscie nie jestem zainteresowany, ale poszukuja sporo osob.

Pozdrawiam,

ODPOWIEDZ