Praca w Niemczech

praca itp
Wiadomość
Autor
kurđ
wannabe
wannabe
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwie 2005, 07:15
Lokalizacja: München
Kontakt:

#91

#91 Post autor: kurđ »

W jakim kierunku chcesz się rozwijać? Czy praca w Helpdesku IT interesowałaby Cię? Ostrzegam, nie jest zbyt wymagająca. Poza tym możliwości rozwoju są bardzo ograniczone. Helpdesk robi zewnętrzna firma i ci koledzy mają swoje zadania ale nie ma szans by awansowali lub zwiększali zakres obowiązków, tak że o zarządzaniu serwerami czy switchami mogą zapomnieć. Z twojego opisu wnioskuję, że chyba jednak jesteś już krok dalej w karierze i szukasz czegoś poważniejszego.
W takim helpdesku to max ok 40tys €. Jako Junior Admin masz szansę na ok 50K na początek jak się sprawdzisz to i więcej.
MfG
Kurđ

mikelibero
member
member
Posty: 31
Rejestracja: 16 mar 2014, 20:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

#92

#92 Post autor: mikelibero »

Kurd, zgadza się :D w helpdesku już niczego nowego się nie nauczę więc zabrałem doświadczenie ze soba i nie chce do tego wracac :P Przyda sie w CV i tyle. Zdecydowanie chcę iść w kierunku sieci, robie CCNP i chce to poszerzyc o Security a w dłuższej perspektywie o Design.
50k jako Junior Admin brzmi całkiem fajnie. Na tyle nawet nie liczyłem :mrgreen:
Chcę niedługo posłać CV tu i ówdzie i zastanawiałem jak się wycenić. Myślałem wcześniej raczej o 40k na poczatek ale jesli jest tak jak piszesz to dałeś mi do myślenia.

kurđ
wannabe
wannabe
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwie 2005, 07:15
Lokalizacja: München
Kontakt:

#93

#93 Post autor: kurđ »

Oczywiście wynagrodzenie brutto. Podałem orientacyjne stawki dla Monachium. W takiej Norymberdze trzeba oczekiwania o kilka tys. obniżyć.
MfG
Kurđ

mikelibero
member
member
Posty: 31
Rejestracja: 16 mar 2014, 20:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

#94

#94 Post autor: mikelibero »

Nie no to jest jasne od początku. Kwoty netto w Niemczech to bardzo indywidualna sprawa. Wszystko zależy od Steuerklasse. No zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Niedługo zacznę coś działać i chętnie podzielę się doświadczeniami tutaj, bo widzę że temat trochę zdycha i trudno o aktualne niusy z Niemiec na Forum.

Awatar użytkownika
kaneda
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 19 lip 2010, 01:10

#95

#95 Post autor: kaneda »

witam wszystkich,

pytanie pewnie się już pojawiło, ale może coś się w tej kwestii zmieniło

jak to jest z pracą jako sieciowiec w niemczech/austrii ze słabym niemieckim i mocnym angielskim?

pozdrawiam

kurđ
wannabe
wannabe
Posty: 226
Rejestracja: 13 kwie 2005, 07:15
Lokalizacja: München
Kontakt:

#96

#96 Post autor: kurđ »

Szanse na znalezienie pracy masz w firmach z kapitałem amerykańskim, gdzie często centrala jest w UK lub USA. W typowo niemieckich firmach możesz raczej zapomnieć, podobnie jak w PL jest niewiele firm które zatrudniłyby bez języka polskiego.
MfG
Kurđ

Awatar użytkownika
kaneda
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 19 lip 2010, 01:10

#97

#97 Post autor: kaneda »

trzeba więc się będzie wziąć za naukę języka wroga...

dzięki kurd

pozdrawiam

Awatar użytkownika
wookasch
wannabe
wannabe
Posty: 164
Rejestracja: 03 cze 2009, 16:23
Lokalizacja: Berlin

#98

#98 Post autor: wookasch »

Ponizej pozycji Senior bez jezyka raczej slabo.

dawid.mitura
wannabe
wannabe
Posty: 266
Rejestracja: 03 mar 2008, 12:10

#99

#99 Post autor: dawid.mitura »

kurđ pisze:Oczywiście wynagrodzenie brutto. Podałem orientacyjne stawki dla Monachium. W takiej Norymberdze trzeba oczekiwania o kilka tys. obniżyć.
Weź również pod uwagę, że koszty najmu mieszkania są bardzo wysokie. Chyba, że znajdziesz coś w Dachau, 30 km od Monachium.

dawid.mitura
wannabe
wannabe
Posty: 266
Rejestracja: 03 mar 2008, 12:10

#100

#100 Post autor: dawid.mitura »

Czy ktoś z Was pracuje obecnie w Dresden (Ostsachsen)? Dostałem propozycję pracy z warunkami dużo lepszymi, niż te sprzed 4 lat, jednak jeszcze się waham. Interesuje mnie jakaś średnia w branży w DD.

Awatar użytkownika
rack
wannabe
wannabe
Posty: 84
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:22

#101

#101 Post autor: rack »

Weż się człowieku skup i podaj więcej informacji to może ktoś Ci odpowie sensownie.

dawid.mitura
wannabe
wannabe
Posty: 266
Rejestracja: 03 mar 2008, 12:10

#102

#102 Post autor: dawid.mitura »

Przecie nie chodzi o pracę w markecie. Siedzimy w sieciach, więc chyba nie trzeba pisać, że o sieci chodzi, prawda?
Skupiłem się, spiąłem poślady i popytałem kolegów oraz firmy rekrutacyjne w DD. Już wiem co, jak i gdzie.

Marek607
wannabe
wannabe
Posty: 146
Rejestracja: 02 gru 2014, 10:38
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

#103

#103 Post autor: Marek607 »

To napsiz co sie dowiedziałeś, bedzie dla potomnych :)

arczi45
member
member
Posty: 38
Rejestracja: 28 wrz 2009, 20:33
Lokalizacja: Wroclaw

#104

#104 Post autor: arczi45 »

Byłoby miło :) Na pewno jest więcej osób zainteresownych pracą w Niemczech.

dawid.mitura
wannabe
wannabe
Posty: 266
Rejestracja: 03 mar 2008, 12:10

#105

#105 Post autor: dawid.mitura »

W DD zarobki dla doswiadczonego admina w pierwszym roku oscyluja w granicach 33.000 - 43.000 brutto. Do tego dochodza dodatki, takie jak np. sluzbowy samochod, sluzbowa komorka, sluzbowy notebook, doplata do internetu w domu (30-40 brutto) + premie kwartalne lub roczne (ustalane przez zaklad pracy / szefa / dzial) + pokrycie kosztow szkolen / warzstatow / egzaminow + pokrycie kosztow dojadu do osrodka szkoleniowego (w przypadku braku samochodu sluzbowego) z umowa lojalnosciowa lub nie. Na czysto wychodzi roznie, w zaleznosci od klasy podatkowej. Nie wiem jeszcze, jak placi T-COM MMS na naszych stanowiskach.

ODPOWIEDZ